Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1291 postów 1008 komentarzy

KL WARSCHAU – PAMIĘTAMY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak co miesiąc 9 grudnia 2019 r. na mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Bema 73/78 na Woli, modlono się za 200 tys. Polaków pomordowanych w Niemieckim obozie zagłady KL Warschau w latach 1942-1944.

 

Po mszy uczestnicy PIELGRZYMKI PAMIĘCI modlili się pod tablicą ku czci Ofiar KL Warschau umieszczoną na frontonie kościoła.

Osiem lat temu sędzia Maria Trzcińska po raz ostatni uczestniczyła w miesięcznicy. 22  grudnia 2011 roku umarła samotnie w swoim mieszkaniu w niejasnych okolicznościach. Została pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (kwatera 50F).

Sędzia Maria Trzcińska upowszechniała wyniki badań, ponieważ pokolenia Polaków nie posiadają żadnej wiedzy o obozie zagłady w stalicy. Przygotowała i wydała książkę „Obóz zagłady w Centrum Warszawy KL Warschau”. W 2007 roku opracowała poszerzone studium KL Warschau w świetle dokumentów. Raport dla Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej na potrzeby szkół i budowy pomnika ofiar obozu KL Warschau. Na jego podstawie wydała swoją drugą książkę „KL Warschau Obóz zagłady dla Polaków”. Publikowała artykuły w „Naszej Polsce” i „Naszym Dzienniku oraz występowała w „Radiu Maryja” i TV Trwam”. Wygłaszała odczyty w USA i Kanadzie oraz zabiegała o budowę pomnika ofiar KL Warschau.

Wszystkie swoje zdolności i siły poświęciła dla sprawy narodowej. Nie otrzymała żadnych odznaczeń, jedynie w 2008 roku została uhonorowana Orderem Polonia Mater Nostra Est przez Fundację Pamięci Narodu Polskiego.

Pozostała dla Niej wdzięczność za przywrócenie pamięci o tysiącach pomordowanych rodaków w Warszawie.

 

Link do filmu z grudniowej miesięcznicy:

 https://www.youtube.com/watch?v=gwX1nrTMHbE

 

KOMENTARZE

 • Na podstawie tego - jak jest
  traktowana pamięć o KL Warschau - i tam pomordowanych Polakach - można przyjąć, że gdyby w KL Auschwitz nie było Żymian - toby dzisiaj mało kto wiedział, że w Oświęcimiu były jakieś - arbeit-y macht frei-ty - dla głupich tubylców.
  Wniosek?
  Po owocach ich poznacie!
 • @autorka
  Żeby wymazać z pamięci Polaków te 200 tyś ofiar i okoliczności w jakich powstał na tm miejscu judejczycy wybudowali za nasze pieniądze okazały pomnik i muzeum "polin"
  Trzeba o tym ciągle przypominać Polakom jak robi to Pani żeby pamięć o nich nie zginęła.Może kiedyś się doczekamy czasów,że te pejsate muzeum zostanie zburzone i nie zostanie po nim żaden ślad a na tym miejscu powstanie pomnik upamiętniajacy ofiary obozu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31