Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

9.11.2019 KL WARSCHAU – kolejna Pielgrzymka Pamięci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak co miesiąc 9 listopada 2019 r. po mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Bema 73/78 na Woli, przeszła Pielgrzymka Pamięci 200 tys. Polaków pomordowanych w Niemieckim obozie zagłady KL Warschau.

 

Ta miesięcznica była filmowana przez przedstawiciela telewizji francuskiej oraz z uczestnikami Pielgrzymki Pamięci rozmawiała dziennikarka z Holandii.Polonię z Kanady reprezentował Pan Arturz Toronto, przywiózł ze sobą baner KL WARSCHAU POLONIA NIE ZAPOMNI.Jak widać świat coraz bardziej zaczyna interesować się historią Niemieckiego Obozu Zagłady dla Polaków KL Warschau.

Prof. dr Mira Modelska-Creech mówiła o liście, który wystosowała do Ministra kultury Piotra Glińskiego z prośbą o wybudowanie Muzeum KL WARSCHAU, które byłoby naszym wspólnym dziedzictwem doświadczeń. Zaproponowała aby państwo Niemieckie pokryło koszt tego muzeum, w takich przynajmniej proporcjach jak Polska pokryła wybudowanie Muzeum POLIN. Ziemię pod Muzeum POLIN za darmo dał Lech Kaczyński, a kosztami wybudowania muzeum obarczeni zostali Polacy. Muzeum POLIN zostało wybudowane na terenie KL WARSCHAU, na kościach ofiar obozu. W celach edukacyjnych i denazyfikacji powinno powstać Muzeum KL WARSCHAU. Byłoby to elementem zadośćuczynienia ze strony Niemiec.

Pielgrzymka przeszła do społecznego pomnika KL WARSCHAU przy Skwerze Alojzego Pawełka. Odmówiono modlitwy, zapalono znicze.

Kilka osób udało się do tunelu, w którym ofiary były zagazowywane. Notorycznie usuwane są kartki ze ścian tunelu, na których były informacje o tym co tu się działo. Wciąż powstają nowe graffiti.

 

Link do filmu z Pielgrzymki Pamięci 9.11.2019r:

https://www.youtube.com/watch?v=1mGSdPqn9Bo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

  • 5*
    zagraniczni reporterzy filmowali ale jak to przedstawią? może tak jak w israelu, że KL Warschau to wymysł polskich antysemitów

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031