Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1351 postów 1035 komentarzy

Koncert - „ŚPIEWAJMY MONIUSZKĘ”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

27.10.2019 r. podczas obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, w Ermitażu Łazienek KRÓLEWSKICH odbył się koncert GALERII AUTORSKIEJ I TEATRU WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ,

 

pod Honorowym Patronatem Pełnomocnika ds. Sekcji Reżyserów Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP z okazji wystawy „PATRZ MONIUSZKO NA NAS Z NIEBA”, Środowiska Artystów Warszawskich, w tym grupy artystów „ROTA”.

Program koncertu obejmował arie, dumki i piosenki do muzyki Stanisława Moniuszki (‘Jawnuta (Cyganie)”, „Widma” wg. A. Mickiewicza „Straszny Dwór”, Mazur z „Halki” St. Moniuszki, "Szumią jodły na gór szczecie" z ”Halki” St. Moniuszki," Gdybym rannym słonkiem" z „Halki” St Moniuszki i wiele innych utworów znanych i mniej znanych.

Pieśni śpiewała Bogna Lewtak-Baczyńska oraz Janusz Baczyński, akompaniowała im Pani Beata Górska-Słociak. Do wspólnego śpiewania zapraszana była też publiczność.

W koncercie również udział wzięła pianistka, kompozytorka, teoretyk muzyczny Dagny Baczyńska-Kissas, która grała utwory na fortepian Fryderyka Chopina.

Na końcu koncertu specjalnie podziękowano gospodarzom tego miejsca, konserwator Pani Barbarze Jezierskiej i dyrektorowi Łazienek Królewskich Panu Zbigniewowi Wawerowi, którzy artystów sztuki warsztatowej z wystawą swoich prac pt. „Patrz Moniuszko na nas z nieba” i z koncertom „Śpiewajmy Moniuszkę” przyjęli w Ermitażu Łazienek Królewskich. Podziękowano również organizatorce całego przedsięwzięcia kurator wystawy Pani Hannie Koreckiej.


Link do filmu z koncertu „Śpiewajmy Moniuszkę”:

https://www.youtube.com/watch?v=PpKK6LACxJQ

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031