Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 973 komentarze

Wystawa „Patrz Moniuszko na nas z nieba”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 7 października 2019 r. odbył się wernisaż wystawy pt. „Patrz Moniuszko na nas z nieba”

 

W rocznicę 200-lecia urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, zapraszamy na wystawę w Łazienkach Królewskich (budynek Ermitażu ul. Agrykola 1). Swoje prace wystawili artyści sztuki warsztatowej - malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina, inspirowane dziełami twórcy wspaniałych oper narodowych, pieśni, utworów religijnych etc. Jest to wystawa wyjątkowa i unikalna. Jak bardzo jet potrzebna, świadczy o niej frekwencja w niedzielę 13 października 2019 r., odwiedziło nas dwustu oglądających. Autorzy prac sami dyżurują i oprowadzają po wystawie zwiedzających, w ten sposób jest możliwość bezpośredniej rozmowy z artystą.

Na wernisażu była obecna pr-pra-prawnuczka Stanisława Moniuszki Pani Elżbieta Stanisława Janowska Moniuszko. Uczniowie z Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie zagrały pieśń „Znasz-li ten kraj” na pięć wiolonczel.

 Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w kolejne soboty i niedziele października w godz. 12-17. Szczególne podziękowania artyści składają dyrektorowi Łazienek Królewskich Panu Zbigniewowi Wawerowi i konserwator Pani Barbarze Jezierskiej za udostępnienie pięknych wnętrz Ermitażu i pomoc w aranżacji wystawy. Dziękujemy za użyczenie siodeł i kobyłek Stowarzyszeniu Szwadronu Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej.

ZAPRASZAMY!

 

Hanna Korecka – kurator wystawy

 

Link do filmu z wystawy w Ermitażu Łazienek Królewskich:

 


 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WRnSotV3XBc

 

 

 

KOMENTARZE

  • Czy Stanisław Moniuszko pasuje
    do tzw. demonkratury?
    W dobie antykultury w dobie antycywilizacji - gdzie suma tych dwóch daje cywilizację śmierci - jest miejsce dla Stanisława Moniuszki?
    Wniosek?
    Na obecnej Budowie Piekła na Ziemi jest miejsce dla np. Nergala - ale nigdy dla Stanisława Moniuszki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930