Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1290 postów 1003 komentarze

Po cichu sejm odrzucił ustawę „antyS447” Klubu Kukiz’15

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W piątek 19 lipca o godz. 10:43 2019 r. głosami PiSu sejm po cichu odrzucił ustawę „antyS447” Klubu Kukiz’15.

 

W sejmie odbyło się głosowanie projektu ustawy wniesionej 7.05.2019 r. przez Klub Kukiz’15 do Marszałka Kuchcińskiego, był to druk o numerze 3448. Ustawa nosi tytuł: „Ustawa o ochronie własności  Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego”.W głosowaniu, przeciwko ochronie mienia Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami bezdziedzicznymi byli wszyscy posłowie PiSu, oprócz trzech osób (Barbara Bubuła, Paweł Lisiecki, Michał Wojtkiewicz). Z PiSu głosowały 229  osoby,  przeciwko ochronie mienia bezdziedzicznego, czyli za aktem 447 głosowało 226 osób. Posłowie z PO wszyscy się wstrzymali, oprócz trzech osób ( Włodzimierz Karpiński, Adam Korol, Izabela Leszczyna). W PSL głosowało 18 posłów, za ochroną mienia było 17 osób, jedna była przeciw (Michał Jan Mazowiecki). Klub Kukiz’15 oczywiście głosował za ochroną mienia. Niezależnych posłów było trzech, jeden był za (Marek Jakubiak).  O dziwo Joanna Scheuring-Wielgus była za ochroną mienia. Podsumowując, tylko 49 na głosujących 441 posłów było za ochroną mienia bezdziedzicznego Rzeczpospolitej.

Cała Polska w tym dniu żyła wydarzeniami w Białymstoku, a tu cichaczem zrobili co chcieli. Nigdzie o tym nie było nawet wzmianki.

 

Projekt ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego: https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Prz...

Głosowanie: https://sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.x...

Głosowanie imiennie: http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/naz...

Wpis na temat ustawy: https://sejmlog.pl/sejm-rozpatrzy-pro...


Więcej w filmie CEPowisle:

tthps://www.youtube.com/watch?v=GD7RhxXlryY

KOMENTARZE

 • czytanie ze zrozumieniem
  sejm nie odrzucił projektu ustawy, tylko odrzucił wniosek o umieszczenie jej rozpatrzenia w porządku obrad.
  Projekt nadal czeka na rozpatrzenie...
 • @KontrPrezydent 14:52:21
  Pełna zgoda, tak było. Po co podgrzewać sytuację pisząc nieprawdę?
 • @kula Lis 68 15:55:05
  Olszański vel Jabłonowski - i wszystko jasne.
  To "patriota" - Bolszewik.
 • @KontrPrezydent 14:52:21
  No i wystarczy. Wrzucono projekt faktycznie do zamrażarki i tylko zdrajca może tego bronić. Ewentualnie patriota czy nacjonalista amerykański i izraelski. Patriota i nacjonalista polski powinni potępiać takie uwalanie ustaw.
 • Tutaj najbardziej zdradziecko zachował się klub PiS.
  Zresztą, maski opadły już dawno. Bardziej propolsko zachowała się PO, choć nie mam złudzeń co do ich intencji. Sami będąc zdrajcami, woleli aby do zdrady dołączył największy klub parlamentarny. POPiS-zdradziecka koalicja.
 • piSS
  Bo take to som patryoty - jak z koziej d...py trąba
  Ale ślepców i głupców ich tłumaczących Ci nie zabraknie
 • @Wican 18:52:39
  Na jedno wychodzi. Nie uwzględnił w posiedzeniu obrad, bo do wyborów nie chce tracić zwolenników. Jestem pewna, że jak będzie miał większość po wyborach, to w podskokach odrzuci na pierwszym posiedzeniu. Boi się ochrony własności Polaków jak zgniłego jaja. A może to taktyka państewka położonego w Palestynie, z którym takie ustawy są uzgadniane. A raczej przyjmowane według ichnich rozkazów.
  Nie ufam też PO ani Wielgus. Oni byli przeciw pisowcom mając świadomość, że ci i tak mają większość, nie przeciw nie włączaniu zgłoszonego projektu do obrad. Świadczy o tym tak prosta okoliczność, że żaden z posłów opozycji, tym bardziej Schetyna nigdy nie wypowiedzieli się publicznie w sprawie amerykańskiego bezprawia tj. bezczelnego poparcia kradzieży mienia obcego państwa.
 • @kula Lis 68 15:55:05
  Po co podgrzewać sytuację pisząc nieprawdę?
  Jasne lepiej nie pisać do wyborów, że pisss stosuje antypolskie taktyki. Po wyborach sie zobaczy?
  Że dorosły chłop może być aż tak naiwny.
  Boją się chronić mienie Polaków patrioci inaczej?
  To po co tu siedzą, niech jadą na Bliski Wschód i tam się utrzymują z diet knesetu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31