Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

11.06.2017 XI Warszawska Miesięcznica Wołyńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

XI Warszawska Miesięcznica Wołyńska odbyła się przy budynku na ulicy Foksal 3, gdzie 15 czerwca 1934 r członek Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Hryhorij Maciejko dokonał zamachu na Ministra Spraw Wewnętrznych Bronisława Pierackiego,

który w wyniku odniesionych ran zmarł.

Miesięcznicę prowadził Rafał Mossakowski. Na początku ksiądz Roman Kneblewski poprowadził modlitwę za ofiary. Miesięcznicę prowadził Rafał Mossakowski, który przypomniał postać zamordowanego ministra, przebieg samego zamachu i jego skutków. Zabrał też głos przedstawiciel Zjednoczonego Frontu Narodowego. Rafał Mossakowski przeczytał też kalendarium zamachów przez ukraińskich szowinistów na terenie Polski, które trwały w okresie międzywojennym.

Następna miesięcznica odbędzie się 11.07.2017o godz. 18.00 pod biurem PiS-u na ul. Nowogrodzka 84/86

 

Link do filmu z miesięcznicy:  https://www.youtube.com/watch?v=PfzOYFyQoO8

 

KOMENTARZE

  • A gdzie są kresowianie???
    A gdzie są kresowianie na tej miesięcznicy? Jest ich, jak sami to twierdzą ponad 5 milionów w Polsce. To znaczy samych Kresowian, który urodzili się na tamtych terenach i jeszcze żyją oraz ich potomków. Jest liczba stanowiąca, liczbę jaką ma wiele krajów na świecie. Tuż obok nas takim krajem liczącym 5 milionów mieszkańców jest Słowacja. Pytam więc, gdzie są ci rzeczeni kresowianie, których jest ponoć aż tyle milionów w Polsce? Jak to jest możliwe, że nie chce im się nawet uczestniczyć w takich miesięcznicach, a już organizowaniu przez samych siebie, takich właśnie akcji już nawet nie wspominam. Jak to jest możliwe, że od 27 lat istnienia III RP, nie potrafią się zorganizować w jedną, silną ogólnopolską organizację liczącą miliony członków, która opodatkowałaby na podstawie dobrowolnych składek wszystkich swoich członków, co tylko rocznie dawałoby im budżet w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jakie możliwości oddziaływania dla własnej sprawy, otworzyłaby takie zjednoczenie środowisk Kresowych dla nich samych, tak, że nie musieliby żebrać o względy u żadnej kolejnej po magdalenkowej partii, u której żadnej z nich i tak nigdy, niczego nie uzyskają! Gdzie są te znane wszystkim ,,gwiazdy'' tego kresowego ruchu, we własnym chyba mniemaniu, lansujące również same siebie, tuż przed każdym kolejnym 11 lipca, a potem udające się na roczną drzemkę, które udowadniają rok po roku, że niczego od 27 lat zorganizować nie potrafią po dzień dzisiejszy, bo w rzeczywistości nie po to są zadaniowanii, ale po to, żeby skanalizować cały ten ruch, żeby w końcu za kilka lat całkowicie zniknął z powierzchni ziemi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031