Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1386 postów 1058 komentarzy

Brytyjskie, USA i Polskie czołgi jadą na granicę Białoruską?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Białoruś, próba obalenia rządu, Macierewicz przerzuca czołgi pod Warszawę, wojska NATO pilnie zdążają z Niemiec w okolice Warszawy.

JAK DONOSI PRASA OCZYWIŚCIE W SPOSÓB JAK NAJBARDZIEJ DYSKRETNY CZYLI INFORMACJA PODANA ALE O GODZINIE 5 .00 DZIŚ RANO … W TEJ CHWILI NIE WIDOCZNE ALE PODAJE LINKI Z DATAMI PUBLIKACJI

To jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji ministra Antoniego Macierewicza. Postanowił pokazać, że wzmacnia „wschodnią flankę” i nasze najnowocześniejsze czołgi, Leopardy 2A5, nakazał wysłać pod Warszawę,

TO ROZKAZ O TREŚCI JAWNEJ ! ALE CEL RELOKACJI JEST JUŻ OBJĘTY TAJEMNICĄ , TEJ NAGŁEJ DECYZJI MINISTRA DZIWIĄ SIĘ WOJSKOWI NIE WIDZĄC W NIEJ SENSU …

Oficjalna narracja MON w tej sprawie wydaje się być rozsądna. Wschodnie rejony Polski, nazywane „wschodnią flanką” w tego rodzaju rozważaniach, są słabo obsadzone wojskiem. Większość polskich sił zbrojnych stacjonuje na zachodzie kraju, podczas gdy zagrożenia można wypatrywać raczej na wschodzie. Ostro krytykujący poprzednie rządy za to rzekome zostawienie wschodniej Polski na pastwę losu Macierewicz deklaruje więc wzmocnienie słabej flanki. Tworzone są tam pierwsze brygady Obrony Terytorialnej, a ze śląskiego Żagania do podwarszawskiej Wesołej zostanie wysłanych 58 najnowocześniejszych polskich czołgów – całe uzbrojenie jednego z batalionów 34. Brygady.

Więcej wiadomoąci pod linkiem:  

https://miziaforum.wordpress.com/2017/03/26/2526-03-2017-r-bialorus-proba-obalenia-rzadu-macierewicz-przerzuca-czolgi-pod-warszawe-wojska-nato-pilnie-zdazaja-z-niemiec-w-okolice-warszawy/#comment-305999

 

Brytyjskie, USA i Polskie czołgi jadą na granicę z Białorusią!?

https://www.youtube.com/watch?v=uqVfqsTVBAE&t=5s

film: jacek caleib

KOMENTARZE

 • M1 Abrams - rosyjskie czołgi nie mają z nim szans
  Ta konstrukcja to obok kultowych śmigłowców Apache, oddziałów marines i lotniskowców klasy Nimitz militarna wizytówka USA. Wyjątkowe parametry, sprawność i wytrzymałość sprawiają, że M1 Abrams, czołg podstawowy amerykańskich sił zbrojnych, bierze udział we wszystkich ważniejszych operacjach i interwencjach militarnych na całym świecie. Jest także chętnie kupowany przez inne kraje. To najlepszy czołg wszech czasów

  http://www.military-today.com/tanks/m1_abrams.jpg

  Produkcja czołgów M1 Abrams ruszyła w końcówce lat 70., pierwsze egzemplarze trafiły na wyposażenie amerykańskich sił zbrojnych w roku 1980. Od tego czasu konstrukcja doczekała się wielu modyfikacji i jest stale modernizowana - przede wszystkim w zakresie opancerzenia, uzbrojenia, systemów celowniczych i sterowania. Założenia pozostają jednak niezmienne, tak samo jak charakterystyczna sylwetka - wieża czołgu ma powierzchnię niemal równą podwoziu.

  Pierwszym sprawdzianem możliwości bojowych abramsów była I wojna w Zatoce Perskiej. W 1991 roku w operacji "Pustynna Burza" przeciw siłom Saddama Husajna rzucono prawie 2000 tych czołgów. Po stronie irackiej były głównie "tanki" produkcji radzieckiej T-55, T-62 i T-72s pozbawione możliwości prowadzenia operacji w nocy. Ponadto zasięg ognia irackich jednostek nie przekraczał 2 kilometrów, podczas gdy abramsy raziły wroga oddalonego nawet o 3 kilometry - pozwalało to prowadzić ostrzał, nie zbliżając się do przeciwnika. Straty, jak na tak szeroko zakrojoną akcję oraz ilość oddziałów pancernych, były minimalne. Podczas konfliktu zniszczono zaledwie 9 amerykańskich czołgów: irackiej armii nie udało się zlikwidować żadnego, wszystkie jednostki przez pomyłkę lub przypadek ucierpiały z rąk samych Amerykanów (ponadto 2 zostały celowo zniszczone, by nie dostały się w ręce wroga).

  Kolejne sukcesy abramsów przyszło im święcić ponownie na irackiej ziemi - podczas obalania reżimu Saddama Husajna w 2003 roku - oraz w Afganistanie. By uniknąć sytuacji z początku lat 90., gdy czołgi były przez pomyłkę ostrzeliwane przez inne jednostki z tej samej armii, zamontowano na nich tzw. panele CIP (Combat Identification Panel), które wytwarzają specjalną "sygnaturę cieplną" widzialną przez systemy termowizyjne. Największym militarnym sukcesem abramsów podczas wojny w Iraku była likwidacja siedmiu irackich T- 72s z odległości kilkudziesięciu metrów i zerowych stratach po stronie amerykańskiej.

  Jak przedstawiają się parametry podstawowego czołgu USA? Jednostka waży ponad 60 ton, ma 9, 77 metra długości (sam kadłub 7, 93 metra) i 3, 66 metra szerokości. Załoga liczy 4 osoby. W skład podstawowego uzbrojenia wchodzi działo 105 mm M68 oraz działo gładkolufowe 120 mm M256. Kompozytowy pancerz w zależności od miejsca ma od 960 (!) do 30 milimetrów grubości, dodatkowo burty czołgu zabezpieczają specjalne fartuchy balistyczne o grubości 70 milimetrów. Czołg porusza się średnio z prędkością około 70 km/h po drogach i 40 w trudnym terenie. Maksymalnie M1 Abrams jest w stanie wyciągnąć nawet 90 km/h, co, jak na czołg, jest wartością niespotykaną. Optymalne warunki dla działań operacyjnych panują jednak przy prędkości niższej.

  Aktualnie czołgi M1 Abrams znajdują się na wyposażeniu armii USA (ponad 8000 sztuk), Australii, Egiptu, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej. Eksportowe wersje abramsów nie posiadają w składzie pancerza zubożonego uranu - mają go tylko jednostki na wyposażeniu armii amerykańskiej.
 • Czołgi Leopard 2 w polskiej armii są lepsze od rosyjskich T-90
  Jednym z najmocniejszych punktów uzbrojenia polskiej armii są nowoczesne, pozyskane z Niemiec, czołgi Leopardy 2A5. Przewyższają one rosyjskie T-90 właściwie pod każdym względem. Charakteryzuje je dobra mobilność na polu walki, skuteczne prowadzenie ognia w ruchu, dobra ochrona załogi, modułowa konstrukcja.

  https://i.ytimg.com/vi/oBP8-jDCw2Q/hqdefault.jpg
 • Brytyjski czołg Challenger 2 często bywa nazywany najlepszym czołgiem na świecie.
  Choć tak jak w przypadku każdego rodzaju uzbrojenia, tak i w tym, ciężko jednoznacznie wskazać bezsprzecznego lidera danej kategorii. Pewne cechy Challangera 2 każą go jednak stawiać w awangardzie wojsk pancernych NATO.

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkzlLHIaeFhwf_QDI44S5RkG-Kce9ch1_IuPf0Rn0wJP8NkXXr

  Brytyjczycy lubią podkreślać, że ich czołg jest prawdziwie zaprawiony w boju. W czasie wojny w Iraku tylko dwie maszyny uległy zniszczeniu, w tym jedna wyniku najechania na ładunek wybuchowy domowej roboty.

  Problemem może być stosunkowo niewielka liczebność brytyjskich Challangerów. Ze względu na cięcia budżetowe na Wyspach Brytyjskich pozostało "tylko" 708 maszyn tego typu. Jednak jeśli brać pod uwagę suche liczby, to trzeba pamiętać, że wojska Sojuszu i tak posiadają ok. czterokrotnie więcej czołgów niż Rosja.
 • @Husky 19:33:21
  "Jednym z najmocniejszych punktów uzbrojenia polskiej armii są nowoczesne, pozyskane z Niemiec, czołgi Leopardy 2A5. Przewyższają one rosyjskie T-90 właściwie pod każdym względem."

  Ty normalny jesteś?
  Nieodpowiedzialność Macierewicza poraża! Wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi to jest wg Ciebie jakaś zabawa?!!!!
  Mam nadzieję, że Polacy nigdy nie pozwolą na to... bo to jest skurwysyń...o.
  Wysłuchałeś nagrania? To wysłuchaj bo naprawdę nie wiem czyje interesy są ważne dla Ciebie :(
 • Potencjał militarny Białorusi
  https://oaspl.files.wordpress.com/2015/08/lukasjenko-31.jpg

  Rozmieszczenie większości jednostek w zachodnich obwodach kraju oraz sama struktura SZ świadczą, że potencjalne zagrożenie Mińsk widzi tylko w sąsiadach z NATO. Kierunek wschodni jest zupełnie odkryty.
  Z punktu widzenia Rosji sojusz z Białorusią oznacza odsunięcie rubieży obrony (przed NATO) o blisko 600 km. Kluczowe znaczenie ma przy tym białoruska obrona przeciwlotnicza.
  Sprzęt i uzbrojenie SZ RB są przestarzałe, a państwo nie ma środków na modernizację. Dostawy broni rosyjskiej po preferencyjnych cenach to rzadkość, ponieważ Moskwa zamiast zbroić sojusznika, woli zwiększać swoją militarną obecność na terytorium Białorusi.
  W przeciwieństwie do służb bezpieczeństwa czy Wojsk Wewnętrznych MSW, armia nie jest filarem reżimu. Aleksander Łukaszenka nie używa jej w polityce wewnętrznej. Najwyższe stanowiska w SZ RB obsadzają ludzie wywodzący się ze służb bezpieczeństwa. Osoba obecnego ministra obrony to wyjątek potwierdzający regułę.
  A. Łukaszenka nie potrzebuje silnej armii, bo zagrożenie inwazją z zachodu jest nierealne (na pewno nie byłaby celem Białoruś), zaś na przesunięcie punktu ciężkości na wschód nie może sobie pozwolić ze względów politycznych.
  Zwiększanie potencjału zbrojnego w powietrzu służy Rosji, a nie własnym interesom Białorusi. Zwiększanie obecności rosyjskiej wojskowej w jego kraju A. Łukaszenka uznać może wręcz za szkodliwe. Po pierwsze, wywoła to reakcję NATO i zwiększenie jego sił u granic Białorusi, czym A. Łukaszenka nie jest zainteresowany. Po drugie, wzmocni to ogólnie rosyjskie wpływy na Białorusi, a więc osłabi władzę prezydenta. Reżim w Mińsku, mimo deklaracji bliskiej współpracy, wydaje się opierać presji Moskwy – kolejne rosyjskie instalacje wojskowe na Białorusi są zapowiadane, ale w efekcie nie powstają.

  Na początku lat 90-tych w Białoruskim Okręgu Wojskowym służyło ok. 240.000 żołnierzy i oficerów. Obecnie, wg danych podanych w lutym 2014 r., Siły Zbrojne RB liczą 59.000 osób, w tym 46.000 wojskowych i 13.000 cywilów. Około 60 proc. personelu wojskowego służy na kontraktach (wojsko zawodowe), ok. 40 proc. to żołnierze i sierżanci z poboru. Przy powszechnym obowiązku służby wojskowej dla mężczyzn, jego egzekwowanie jest stosunkowo liberalne i istnieje dość dużo legalnych możliwości uniknięcia powołania do wojska.  Według danych z 2007 r., Wojska Lądowe miały: 92 czołgi T-80, 1800 czołgów T-72, 450 czołgów T-62, 640 czołgów T-55, 900 bojowych wozów piechoty BMP-1, 1300 BMP-2, 154 BMD-1, 350 transporterów opancerzonych BTR-60, 446 BTR-70, 194 BTR-80, 110 BTR-D, 150 opancerzonych pojazdów rozpoznawczo-patrolowych BRDM-2. Większość czołgów T-80 została wycofana z użytku lub sprzedana. Z kolei spośród ponad półtora tysiąca T-72 używanych jest ok 300 – 500. Reszta jest magazynowana. W odróżnieniu jednak od armii ukraińskiej, której sprzęt po wycofaniu z jednostek bojowych był rozsprzedawany lub rozkradany (czasem „kanibalizowany” tj. demontowany i sprzedawany na części) sprzęt ten jest zakonserwowany i najprawdopodobniej można go szybko przywrócić do służby.

  Białoruskie lotnictwo dysponuje 37 myśliwcami Mig-29 i ok. 20 samolotami szturmowymi Su-25. Myśliwce rodziny Su-27 kilka lat temu wycofano z użytku z racji na wyczerpany resurs. Wg niektórych informacji ok. 10 poddano jednak remontowi generalnemu i są one stopniowo przywracane do służby.

  Podobnie jak w przypadku Ukrainy, także na Białorusi (choć w nieco mniejszym stopniu) większość formalnie posiadanego sprzętu i uzbrojenia nie nadaje się do użycia. W 2010 r. były minister obrony Paweł Kazlouski mówił, że tylko pięć z 30 myśliwców w każdym z pułków lotnictwa nadaje się do walki. Większość innych ekspertów mówi jednak o 60-proc. gotowości lotnictwa. Mimo wieloletnich starań Białorusi, Rosja nie wsparła jej w zakresie modernizacji lotnictwa wojskowego, przyczyniając się do jego zapaści. Moskwa, mimo obietnic, nie przekazała Mińskowi np. myśliwców Su-30, które dostała od Indii w ramach rozliczenia za nowsze modele tych samych samolotów.
 • Czy wysłał wszystkie 100 sprawnych czołgów? Jeśli tak to będą miały dwa razy więcej pocisków, po 6 na czołg
  Siła bojowa armii IIIŻydo-RP

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/03/17498574_766104443565386_2488820450268751137_n.jpg
 • @Astra - Anna Słupianek 19:45:45
  Chwila,chwila

  Czy ja coś o Macierewiczu napisałem.
  Jakieś jedno zdanie.
  Choćby jedno
  O co chodzi ?
  pzdr
 • @Husky 19:54:01
  Nie napisałeś i szkoda... trzeba było nazwać tego gościa po imieniu.

  Odniosłam wrażenie, że cieszy Cię ta wiadomość... jakiś durny przegląd sił... czołgów... nooo wojenka się śni?

  Nie wiem jak się dadzą zbajerować inne kraje ale liczę, że w razie jakiegokolwiek mieszania się naszego durnego rządu w następną awanturę Polacy dadzą temu odpór. To jest igranie naszym życiem i za to się kulka należy... bo to się nazywa zdradą polskich interesów ... obrzydliwość napadać i rozwalać przyjazny nam od zawsze kraj...
 • @Husky 19:26:40
  "To najlepszy czołg wszech czasów."

  Już nie masz hamulców amerykański propagandzisto.
 • Mizia zawsze był dobrze poiformowany
  jestem ciekaw, którzy to oficerowie byli tacy ździwieni?
  On chyba w CIA pracuje, ma info z pierwszej ręki.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:02:57
  //Nie napisałeś i szkoda... //


  Ja na polityce się nie znam
  Interesuje się militariami i stąd te komentarze
  pzdr.
 • @PiotrZW 20:03:32
  a także brytyjski i niemiecki
 • @Husky
  Co tak się podniecasz człowieku? Cieszysz się że obce interesy naszych braci straszą? Cieszysz się że praktycznie obce czołgi z rodzimymi sługusami straszą Białoruś? Pomijając dziadostwo ze strony polskiej, jest to powód aby Rosja przełamała rządy Łukaszenki i rozmieściła swoje bazy na Białorusi. Mówi ci to coś? To wcale nie jest takie wesołe ani śmieszne.
 • @Talbot 20:10:01
  A może to nowy Jackowski
  pzdr
 • @Stara Baba 20:14:37
  Po raz kolejny proszę o przykład mojego "cieszenia się"
  jeden przykład
 • Zaczy się żydo-rebelię na Białorusi szlag trafił - brawa dla prezydenta Łukaszenki
  My się Białorusi, Rosji nie boimy. Armia IIIŻydo-RP jest niezwyciężona.

  Mamy nowoczesne samoloty

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/polska_armia_2014-03-09_21-09-03.jpg

  Żołnierz posiada znakomite bojowe wyszkolenie

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/1394121705_dbuwex_600-e1425748169658.jpg

  Brygady strzelców podhalańskich dysponują niespotykaną siłą ognia

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/ministerstwo-obrony-narodowej-planuje-dozbrojenie-polskiej-armii-e1425748131452.jpg

  Gdy naszą armię wróg ze Wschodu tylko dostrzeże to padnie - ze śmiechu.
 • ZION zieje jadwaszem
  takie info ,że myślałem ze to syjonistyczny omlet przejął neon.
 • @Rzeczpospolita 20:22:13
  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/11/df072db3b688b6d70458c597e4227883_original.jpeg

  http://bi.gazeta.pl/im/c2/6f/11/z18281922Q,Kara-za-brak-broni.jpg

  http://demotywatory.pl//uploads/201308/1376223882_zfxuk7_600.jpg
 • @
  Widać jak Haski z kopyta przystąpił do rozmydlenia głównego tematu postu.
 • @AgnieszkaS 20:35:18
  I'm not a politician,honesty is my motto
 • @Husky 19:33:21
  58 czołgów,
  JEDNA-DWIE bomby KASETOWE...

  Dopisz sobie ciąg dalszy. A "ruskie" kasetowe MAJĄ, bo użyli w Donbasie...
 • @ewinia 20:52:01
  Czy to ja pierwszy o inwazji czołgów NATO na Białoruś pisałem
  Dla przypomnienia tytuł notki :

  //Brytyjskie, USA i Polskie czołgi jadą na granicę Białoruską?//

  odpowiedziałem komentarzami jakie to czołgi, co w tym jest rozmydlonego
  i jeszcze 5+ dałem

  no i masz ci los 8-))))
 • @laurentp 20:56:34
  // A "ruskie" kasetowe MAJĄ, bo użyli w Donbasie...//
  czy Rosjanie byli w Donbasie.
  To Putin kłamie ?
 • @Husky 21:07:43
  Husky ... postanowiłem nikogo nie obrażać , tak jako człowieka choćby się z nim nie zgadzał .

  Ciebie wyciągam z pojęcia człowiek .. jesteś marną kreaturą ,bez jakichkolwiek hamulców moralnych . Myślisz jak jesteś na wyspach to będziesz bezpieczny... powiem ci że jesteś zwyczajnym głupcem .
  i nie rżnij głupa ...nie podniecaj się tak bo zlejesz się w gacie .. ty dobrze wiesz co robisz .
 • @fabi 21:42:38
  mam się na kim wzorować, bo czytam Twoje komentarze od deski do deski
  więc nauka nie idzie w las

  przykro mi ( żartuję)
 • @Husky 19:33:21
  tyle że nie mamy do nich amunicji...
 • @Husky 21:07:43
  ruskie w donbasie są od stuleci łosiu...
 • @czerwony baron 22:06:52
  to znaczy bombarduja swoich
 • W Bielsacie Żyd wyje i ubolewa - nie udała się żydo-rebelia - kompletna klapa, a tyle naszych pieniędzy Żyd wydał
  Pisałem 23.03.2017

  Nie będzie żydo-rebelii na Białorusi - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/137647,nie-bedzie-zydo-rebelii-na-bialorusi
 • @Husky
  Pitolisz jak Antoni ,albo inni ignoranci . Witamy w XXI wieku . Gówno i kapcie zostanie z tego natowskiego złomu .Ludzi tylko wygubią . Ech .... . https://sdelanounas.ru/blogs/91828/
 • @Repsol 22:34:39
  Też nie mamy się czego wstydzić

  http://www.targikielce.pl/pl/xxv-miedzynarodowy-salon-przemyslu-obronnego-mspo,12452/galeria-zdjec,12497.htm

  pzdr
 • @Husky
  Jednak jesteś ignorantem .Przykre to . http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/straty-saudyjczykow-w-jemenie-20-czolgow-m1-abrams-zniszczonych,667886.html
 • @Repsol 22:48:07
  "Superczołgi"
  w ręku marnego sojusznika i nieszczęście gotowe
  W miastach nie używa się czołgów bez wsparcia piechoty i lotnictwa
  to i tak zbyt wiele nie stracili
 • @Husky 22:52:32
  W ręku tego sojusznika to nic nikomu się nie stanie . Sam załatwi marsz na Moskwę . Strach się bać ,kto nas do wojny wciąga . http://i.iplsc.com/minister-antoni-macierewicz/00069O2CQ20VDABP-C122-F4.jpg
 • @Ex admin 23:02:59
  Witaj ,postrzelać to możemy na vivat .Amunicji wielobazowej brak i nie ma możliwości , aby Mesko dało radę wyprodukować . Ave. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/270972-w-pozarze-czolgu-leopard-zginal-zolnierz-to-wadliwa-amunicja-byla-przyczyna-wypadku-na-poligonie
 • @Ex admin 23:02:59
  Sorry, ale znam nieco inne opinie na temat Leopardów.
  Polecam choćby Defence 24
  i jak to się ma do czołgów made in USRR 8-)))
  Tylko proszę nie pisz o najnowszym cudzie rosyjskiej techniki czyli
  czołgu "Armata" bo ich nie mają i długo mieć nie będą
  pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 20:02:57
  Husky wkleja to co mu przesłali mocodawcy, los Polaków go nie dotyczy...,
 • @Husky 23:19:32
  Abrams zniszczony rosyjskim pociskiem rakietowym
  https://www.youtube.com/watch?v=y5xKCzdhAC8

  kolejny Abrams

  https://www.youtube.com/watch?v=-ePvNlfrxfw
  Merkawa i Abrams

  https://www.youtube.com/watch?v=xyqFcsD-RrI
 • @Husky 23:19:32
  porównanie czołgów Abrams i T90

  https://www.youtube.com/watch?v=n3cdXJX6i8Q
 • @Husky 19:26:40
  " To najlepszy czołg wszech czasów"

  Święta prawda! Ulepszone Abramsy dały zwycięstwo Izraelowi w południowym Libanie nad Hezbollą w 2006. Ci zacofani szyici uzbrojeni w broń rosyjską nie mieli szans.
 • @Husky 19:26:40
  "M1 Abrams - rosyjskie czołgi nie mają z nim szans" - może jak błota nie ma?
  Dwa filmy: najlepsze czołgi świata: wynika z nich, że najlepszym czołgiem świata jest T -14
  Top 10 Tanks In The World 2017 - 2020
  https://youtu.be/_FhQhRobq-Q

  https://youtu.be/KAKxOvG5oD4
 • @Husky 22:10:47
  Z czego bombardują swoich? Nad Noworosją bombowce nie latają ani inne samoloty - jest zakaz. Chyba, że chodzi o artylerię; Noworosjanie sami się ostrzeliwują, mają powyginane lufy do tyłu w kierunku swoich osiedli mieszkalnych. No i sam widzisz, Twoje hamerykańce czegoś takiego nie wymysliły, zacofańcy są.
 • @Ex admin 00:53:42
  dopóki maciarewicz będzie szefem mon amerykanie nie przyślą nam rakiet. zrobienie maciarewicza szefem mon było jak wpuszczenie pedofila do przedszkola...
 • Mizia to oszołom
  Nie dajcie się nabierać na Fakenewsy.Łukaszenka spodziewał się protestów białoruskiej opozycji i postanowił wskazać sprawców zamieszek

  http://reporters.pl/6369/zatrzymalismy-kilkudziesieciu-bojownikow-z-bronia-finansowanych-z-polski/

  Musiał Putin czymś ciężko nastraszyć. Jeszcze niedawno mówił, że Putin chce jego obalić, dlatego zniósł wizy do wielu państw.

  Ostatnie dni Białorusi

  http://reporters.pl/6358/ostatnie-dni-bialorusi-lider-opozycji-odwolac-manewry-wojskowe-zachod-2017/
 • @Husky 19:38:24
  Ludobójstwo nazywasz ,,operacją militarna" usraela.
  Zachiowujesz się jak zbrodniarz, stalinowiec, bo inaczej nazwac takie szumowiny trollowskie nie można inaczej.
  Identyfikujesz się z z zbrodniami na suwerennych narodach dokonanych przez ,,ormowców" z usraela, które nie są żadnym wojskiem danego Państwa, tylko grupą zbrodniarzy z mafii finansowej
 • @Wrzodak Z. 10:35:27
  http://reporters.pl/4503/zamach-stanu-na-bialorusi-putin-chcial-zwabic-lukaszenke-do-rosji-i-zrobic-przewrot-backa-nie-dal-sie-nabrac/
 • @Talbot 08:55:50
  czy ty czytasz co piszesz...

  ,,niedawno mówił, że Putin chce jego obalić, dlatego zniósł wizy do wielu państw.,,

  znaczy że co ..sam zaprasza zadymiarzy by Go chronili przed złym Putinem .
 • Wschodnia, czy ZACHODNIA ?.. Flanka ? :D ..
  "Większość polskich sił zbrojnych stacjonuje na zachodzie kraju, podczas gdy zagrożenia można wypatrywać raczej na wschodzie"
  Szanowna Pani "Ewinio" :)
  Nie tylko polskich "sił zbrojnych" (że zapodam to w cudzysłowie, bo inaczej się raczej nie da..), ale przede wszystki9m USraelskich :P) ..
  Jako, że przecież realne (i jedyne..) zagrożenie dla izraelskich interesów w Polin istnieje ze strony NIEMIEC, a nie "złowrogiego Putina" :) ..
  TO CZWARTA RZESZA, a NIE PUTIN - zainwestowała spore środki w zaoranie polski i uczynienie jej bezbronną :) .. I liczy NIE TLKO na odzyskanie swoich Ziem Utraconych, ale i na więcej, grubo więcej :) ..
  DLA NAS oznacza to "wybór" (GDYBYŚMY jakikolwiek mieli..) pomiędzy dżumą i cholerą, czyli pomiędzy faszystowską Czwartą Rze..., pardon, miedzy Unią Ojropiejską oczywiście, a uczynieniem z Polski potwornego żydowskiego kibucu (4 Rzesza ewoluuje coraz szybciej TAKŻE w kierunku faszystowsko-socjalistycznego Kibucu, jednakże - pod egidą INNEJ żydowskiej bandy, niż "nasza" - USraelska..).. Więc żydownia postawiła na Odrze i Nysie GWARANT utrzymania status-quo :) ..
  A Pani Ewinia powtarza, jak papuga, za debilnią i patatajnią me(r)dialną, do wymiotów już ograne baje o "złowrogim Putinie", oraz o "zamachu na Białoruś", jakby nie odbywał się nieustannie zamach na Kaczora, bo Merkelowni już coraz niecierpliwiej do odzyskania stu procent wpływów w swojej Guberni za Odrą...
  Czyżby Pani tego wszystkiego nie wiedziała, hej ? :)
 • @Husky 19:26:40
  Husky.
  "Niech mnie tu gazet nie czyta !.." (Test z "Nie ma mocnych").
  Waść jesteś upośledzony w jakiś sposób ? :)
  Siedzisz Waść na kółkach, jak Herr Schäuble może ?..
  Rencista - na pewno :)
  Nikt inny nie miałby CZASU po prostu - na produkcję tylu nawiedzonych bredni :)
  Bo musiałby w tym czasie po prostu pracować na (rosnące) podatki dla Żydów :) Jak ja na ten przykład :)
  Jest tu jeszcze paru takich ideowych, np. "Widziane zza morza", czy jakoś tak :) ..
  No dobrze :)
  Nikt nie każe mi przecież, nie tylko komentować, ale nawet i czytać :) ..
  Jest w końcu na "NE" tyle alternatyw, aż po artykuły zabetonowanych Komuchów :) Albo nieszkodliwych szaleńców, typu "Czerwony Korsarz" :D ..
  A zebrało mi się na pusty śmiech po porównaniu Abramsów z aktualnym rosyjskim uzbrojeniem :) ..
  Albo tego, co wjechało do Polski ostatnio i co miało NIBY stanowić "wschodnią flankę", a tak naprawdę - chroni linii na Odrze i Nysie PRZED NIEMCAMI :), na zewnątrz - manifestując tylko JASEŁKA dla Ludu, pt. "odstraszanie złowrogiego Putina", na które Pan "Husky" najwyraźniej daje się nabrać :) ..
  No, ale każdy śpiewać może :D
  Wiec i ja czasem wtrącę grosik do tego szamba :D ...
 • @johnie 12:22:44
  No cóż panie johnie ... podlegamy ogromnej manipulacji . połapanie sie w tym wszystkim prawie niemożliwe dla przeciętnego śmiertelnika .
  Tym czym się kierujemy to strzępy medialne i to zmanipulowane .
  Każdy z nas widzi po swojemu i czasami się tym dzieli z innymi . Oczywiście są spory między nami i to jest naturalne ..w przeciwnym razie nie byłoby dyskusji .
  proponuję obejrzeć początek tego filmiku...

  https://www.youtube.com/watch?v=0-6brd3z8e4
 • Gen. broni W. Skrzypczak mówi jak jest
  Z generałem broni Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą wojsk lądowych, byłym wiceministrem obrony narodowej, rozmawia Marcin Ogdowski.
  "Jak ocenia pan kondycję Wojska Polskiego w tej chwili?
  - Nic się nie zmieniło. Słyszymy, że od listopada 2015 roku jesteśmy silni, zwarci i gotowi…
  – Nic się nie zmieniło. Dalej w większości jednostek mamy technikę poradziecką. O czym więc rozmawiamy…? To jest demagogia. I każdy rząd tę demagogię stosuje. Wszystkie nowe władze robią białe księgi, strategiczne przeglądy obronne – i wszystkie te opracowania można do kosza wrzucić. Uważam, że środowiska niezależne winny zrobić czarną księgę tego, co w armii jest. Dać społeczeństwu wiedzę o jej rzeczywistym potencjale. Polacy muszą wiedzieć, że od 27 lat zmieniło się naprawdę niewiele."
 • Bez komentarza!!
  https://youtu.be/WjxSf5MMUP0
 • @Wrzodak Z. 10:35:27
  Zachiowujesz się jak zbrodniarz, stalinowiec, bo inaczej nazwac takie szumowiny trollowskie nie można inaczej.
  amen
 • @johnie 12:33:56
  Waść jesteś upośledzony w jakiś sposób ? :)
 • @Husky 18:14:30
  argumenty się skończyły ...? nerwosol pomaga ...
 • @lorenco 02:17:25
  Mając jeszcze ze dwa takie czołgi to amerykanie muszą paść....na kolana.
  A Ty z Putinem na Kapitolu defiladę zwycięską odbierać bedzieta.
 • @Husky 19:54:23
  Przekraczasz granicę absurdu . Chcesz odpocząć ?. http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19850?t=Wynalezc-proch-od-nowa-
 • @Husky 19:54:23
  Trojanka podała powyżej krótki film.
  Ty go nie oglądniesz, bo jesteś leniwy umysłowo ze względu na to, że coś mogłoby przewrócić Twój wirtualny świat bujania w obłokach, śnie o potędze Twoich idoli.
 • @Husky 19:54:23
  @Wrzodak Z. 10:35:27
  Zachiowujesz się jak zbrodniarz, stalinowiec, bo inaczej nazwac takie szumowiny trollowskie nie można inaczej.
  amen
  nadużycie link skomentuj
  Husky 27.03.2017 18:14:30 No to tydzień odpoczynku za genetyczną gamoniowatość . Przykro mi że robisz sam za trolla.
 • @@@!
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/149078644115518396207.jpeg Dziś o "opozycyjnych" wyrzucanych peerelowskich generałach przez ministra pana Macierewicza który ma w tym wypadku racje i moje poparcie, także dlatego bo te generały nas podatników zbyt drogo kosztują, o czym poniżej.. Kogo naprawdę broni opozycja. Kim jest generał Bojarski? „Minister Macierewicz doprowadził m.in. do tego, że Polak przestał być szefem ważnej instytucji NATO: odwołał go do kraju” – to zdanie znalazło się we wniosku Platformy Obywatelskiej dotyczącym odwołania rządu Beaty Szydło. „We wniosku o Wotum Nieufności obrona generała Bojarskiego, byłego szefa WSI i absolwenta Akademii im. Dzierżyńskiego” – napisał na Twitterze Michał Rachoń, który w programie TVP Info „Woronicza 17” powiedział, że chodzi właśnie o Janusza Bojarskiego. W październiku 2016 r., zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, gen. Bojarski został odwołany z pełnionej funkcji i wezwany do kraju w celu złożenia wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości wykazanych przez Żandarmerię Wojskową.
  Kim jest generał Janusz Bojarski? To absolwent Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. W latach 1984–1989 redaktor programu wojskowego w Polskim Radiu, które podlegało Głównemu Zarządowi Politycznemu. W latach 1989–1991 był słuchaczem Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Zagranicznej, czyli jednostki podległej Zarządowi II SG WP. W latach 1991–2006 pracował w WSI, głównie na stanowiskach związanych z attachatami. Od 5 listopada do 6 grudnia 2004 r. oraz od 14 grudnia 2005 do 1 stycznia 2006 r. pełnił funkcję szefa Wojskowych Służb Informacyjnych. W grudniu 2007 r. został dyrektorem Departamentu Kadr MON. Jako pracownik ministerstwa Bojarski blokował pośmiertny awans generalski zamordowanego przez UB kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. 1 sierpnia 2013 r. Komitet Wojskowy NATO – po wcześniejszym lobbingu samego Bojarskiego – wybrał go na stanowisko komendanta Akademii Obrony NATO (NATO Defense College) w Rzymie. Trzyletnią kadencję na stanowisku komendanta akademii rozpoczął w maju 2014 r. We wniosku z 15 listopada 2013 r. do ministra obrony narodowej gen. dyw. Janusz Bojarski określił roczne wydatki narodowe za zabezpieczenie jego funkcjonowania na stanowisku komendanta Akademii Obrony NATO w wysokości 236 tys. euro rocznie. Standard życia gen. dyw. Janusza Bojarskiego jako komendanta Akademii Obrony NATO i koszty ponoszone przez budżet państwa na jego funkcjonowanie przewyższyły warunki przewidziane dla prezydenta RP czy prezesa Rady Ministrów. Jako komendant Akademii Obrony NATO gen. dyw. Janusz Bojarski otrzymywał z publicznych pieniędzy przysługujące mu uposażenie generalskie w wysokości 16 213 zł brutto oraz tzw. należność zagraniczną w kwocie 3732 euro. W przeliczeniu jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło około 32 tys. zł. Miał też do dyspozycji samochód służbowy Audi A6 zakupiony ze środków publicznych Ministerstwa Obrony Narodowej (koszt około 160 tys. zł). W swoim wniosku do ministra obrony narodowej wskazywał wprost, że zakupiony na jego potrzeby samochód służbowy powinien być klasy Audi A6, BMW 5 lub Mercedesa E. Dodatkowo Bojarski miał również przydzielony limit na realizację podróży służbowych w wysokości 49 tys. euro rocznie. Dysponował również rezydencją z basenem i ogrodem, której łączny koszt wynajmu wynosił dla budżetu państwa około 120 tys. euro rocznie. Wystąpił też do ministra obrony narodowej o utworzenie 3-osobowego polskiego zespołu zabezpieczającego działalność komendanta w stopniach pułkownika, majora i starszego chorążego sztabowego. Bojarski miał przydzielony fundusz reprezentacyjny w wysokości 15 tys. euro (rocznie) na zabezpieczenie wydatków reprezentacyjnych oraz dodatkowy fundusz okolicznościowy w wysokości ponad 10 tys. euro, z czego łącznie około 70 proc. środków wydatkowano na alkohol. Pozostałe środki przeznaczano głównie na wydawanie kolacji i organizację różnego rodzaju rautów. Suma środków wydatkowanych w okresie od 16 grudnia 2014 r. do 15 grudnia 2015 r. poprzez płatności kartami kredytowymi wyniosła 193 tys. zł. We wrześniu 2016 r. na stanowisko komendanta Akademii Obrony NATO została wybrana przez Komitet Wojskowy Sojuszu Kanadyjka Lieutenant-General Chris Whitecross. Więcej na temat buntu wojskowych, którzy zdobywali szlify w Ludowym Wojsku Polskim, byli członkami PZPR, a ich sojusznikiem przez lata był Związek Sowiecki można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym od dziś w sprzedaży. Ps..Świetna publikacja...nareszcie przeciętni zjadacze chleba nawet otumanieni przez Totalną Opozycję mają czas na refleksje o co naprawdę "biega" w aferze rozpętanej przeciwko panu Macierewiczowi, kto za tym stoi i czyim interesom to służy. Nieźle urządził się reżimowy sołdat. I do takich miało mieć zaufanie NATO? Jest niebezpieczny powinien być pilnowany. A takich było (jest ?) o wiele więcej, za nasze pieniądze, i teraz te squrwysyny z PO i Nowoczesnej drą ryje w obronie tych złodziei i nierobów...Tak się bawili za nie swoje!!! No i już wiadomo...dlaczego takie głośne jest wycie za tym co było, ale się skończyło. Najlepiej żyje się na cudzy koszt....Kawał czerwonej, nienażartej świni z tego Bojarskiego. Minister Macierewicz wykazał się wielką odpowiedzialnością, odwagą cywilną i patriotyzmem odwołując tego przedstawiciela komunistycznych, wojskowych organów ucisku Narodu z niezmiernie intratnej placówki zagranicznej. Wskazane byłoby aby Minister Macierewicz jako szef MON oraz minister Waszczykowski jako szef MSZ dokładnie sprawdzili wszystkie podległe im placówki zagraniczne pod kątem innych tego typu jak Bojarski przedstawicieli komunistycznego aparatu ucisku delegowanych za granicę na intratne placówki w uznaniu zasług ciemiężenia Narodu. Ci wszyscy mundurowi którzy podnoszą rejwach mają durne gęby, co któryś się pokaże wygląda jak głupek, powagi dodaje im mundur i naszywki ale i to nie zmienia faktu, że są to zwykłe tępe i zapijaczone ciule.
 • @kula Lis 66 15:05:54
  TERAZ PORÓWNANIE I NIE PRZELICZAĆ$ NA ZŁOTE, TYLKO BRAĆ SIŁĘ NABYWCZĄ PIENIĄDZA CZYLI 1$=1ZŁ! Zarobki w amerykańskiej armii.
  Jeżeli porównamy zarobki w zawodowej armii Stanów Zjednoczonych z oferowanymi przez przedsiębiorstwa sektora prywatnego USA, to nie będą one należeć do najwyższych. Często to nie zarobki przyciągają młodych ludzi do armii, ale możliwości kształcenia po służbie lub zdobycia upragnionego zawodu. Młodzi ludzie, po odsłużeniu w wojsku dwóch, trzech lat, po zakończeniu służby mogą otrzymać dochodzące do stu tysięcy dolarów stypendium na pokrycie kosztów studiów. Inni absolwenci szkół średnich, podczas służby stają się fachowcami w specjalnościach poszukiwanych przez prywatne przedsiębiorstwa. Szeregowiec w pierwszym roku służby może zarobić około 13800 USD. Po 2 latach jego żołd wzrośnie do 15480 dolarów. Kapral w amerykańskiej armii zarabia około 18 tysięcy dolarów rocznie. Początkowo roczny żołd sierżanta wynosi około 19500 dolarów, by po 10 latach wzrosnąć do prawie 27 tys. dolarów, a po 26 latach do około 27400 USD. Więcej, oczywiście, zarabiają oficerowie. Porucznicy od około 26 tys. do prawie 33 tys. dolarów rocznie (w zależności od długości służby). Kapitan w wojsku amerykańskim zarabia od ok. 35 tys. do prawie 57 tys. USD rocznie. Major, w zależności od długości służby, zarabia od prawie 40 do około 66 tys. dolarów w ciągu roku. Generałowie, w zależności od stopnia i długości służby, w armii zarabiają od około 74 tys. do prawie 154 tysięcy dolarów rocznie. Całość artykułu tu http://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-w-armii-usa
 • @kula Lis 66 15:22:20
  Podstawowa płaca głównodowodzącego siłami koalicji w Iraku generała Tommyego Franksa wynosi - po 36 latach służby - 153 948 dolarów
  rocznie.
  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/1903420,ile-zarabia-general-tommy-franks,id,t.html
 • @kula Lis 66 15:05:54
  Bojarski to nie oficer ale kurdupel jak Koziej i ich reszta i wsiowy glut. Nażarł się za państwowe i teraz opluwa Ojczyznę. Fiut w mundurze plujący na Polskę powinien być degradowany i pozbawiony wszystkich praw. Jak mu źle, to ma wolną drogę i na zmywak do Niemiec lub Anglii. Bojarski to wsiowy glut niegodny munduru oficera polskiego. Ciężka sprawa z tym bydłem komunistycznym, oni tą zarazę zaszczepili swoim dzieciom, wnukom, nie jestem pewien czy pan Macierewicz da rady, musi wywalić wszystkich, od co najmniej majora, i stawiać na młodych, oni go uwielbiają bo nareszcie k pozwala im awansować za zasługi a nie jak poprzednicy po kolesiostwie, stąd taki szum z Misiewiczem, po prostu pogonił starych kołchoźników a postawił na młodych Polaków, dlatego tak drą ryja, a ten baran ruski w tefałenie tylko siedzi i nawet języka polskiego za bardzo nie zna "Odeszłem z wojska" to jego język.
 • @Husky 19:26:40
  Dawno tylu bzdur nie czytalam.
  Abramsy w Australii to taki sam skandal jak samoloty F-35. Bo oprocz tego, ze Australii zadne czolgi nie sa potrzebne, to abramsy sa wielkim skandalem finansowym. Za ciezkie na australijskie drogi i w ogole nie moga sie poruszac. Awantura o te czolgi byla za poprzedniego rzadu. A sa rownie przydatne jak jakiekolwiek czolgi np. w Anglii. Bo na kogo by tak napadaly?. Nie moga poruszac sie po australijskich drogach i niby na kogo maja napasc? Na Wiktorie czy Tasmanie??
  A Leopardy to wstyd swiatowy, zeby Polska kupowala od Niemcow czolgi z demobilu.
  Uwierzyc nie moge, ze Polska tymi rupieciami wybiera sie na Moskwe.
  Na kogokolwiek.

  Amerykanie sami sie nasmiewaja ze swojego sprzetu bojowego:

  Trump Fail: The F35 Worse Than Ever | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/03/31/trump-fail-the-f35-worse-than-ever/

  F-35 May Never Be Ready for Combat | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/564632#axzz4QY0Gi7pK

  Zumwalt Breaks Down, Gets Tow in Panama Canal

  http://www.defensenews.com/articles/zumwalt-breaks-down-gets-tow-in-panama-canal
 • @Husky 20:41:17
  Tymi siekierami i lukami rosyjska armia przepedzila Jankesow z Syrii. I juz nie probuja obalic Asada, ale podobno znow sie na Syrie wybieraja. Zeby znow dostac po glowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930