Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1228 postów 968 komentarzy

11.11.2016 IV Miesięcznica Wołyńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Godzinę wcześniej przed Marszem Niepodległości, w Warszawie przed stacją metra na tzw. „patelni” odbyła się IV Miesięcznica Wołyńska. Prowadził ją Rafał Mossakowski.

Udział w miesięcznicy wzięli przedstawiciele różnych organizacji środowisk patriotycznych, narodowych i kresowych. Głos zabrali: Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich Witold Listowski, przedstawiciel Stowarzyszenia Narodowcy RP Michał Nieznański,  autor książki kresów wschodnich pt. „Czas tęsknoty” Adrian Grzegorzewski, poseł Wojciech Bakun z Ruchu Kukiz 15, przedstawiciel nowej formacji narodowej pod nazwą Zjednoczony Front Narodowy Piotr Wasiłowski, Krzysztof Łuksza z portalu Kontrrewolucja Narodowa, Prezes Stowarzyszenia im. Romana Dmowskiego Marian Barański.

Został przeczytany list Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich. Miesięcznice będą odbywać się do tego czasu, dopóki Sejm Polski uchwali ustawę upamiętniającą  ludobójstwo na Polakach, a także regulującą wszystkie sprawy również penalizacje zbrodni banderowskich, oraz zakaz używania banderowskiej symboliki oraz barw banderowskich na terenie Polski.

Następna miesięcznica odbędzie się 11.12.2016 o godz. 13.00 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Alejach Szucha.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hXBakJGu-II

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • UWAGA
  Jutro 14 listopada (poniedziałek) na TV Historia o godz. 22.35 zostanie wyświetlony film "Zatruta krew bratnia" w reż. Krzysztofa Wojciechowskiego, montaż Mariola Walendzik "carcinka". Powtórka filmu odbedzie się 15 listopada (wtorek) o godz.15.00
  Zatruta Krew Bratnia to film o Rzezi na Wołyniu i jej wpływie na stosunki polsko-ukraińskie. To wieloaspektowy, bogaty w materiały z czasów rodzącej się państwowości Ukrainy obraz, który niewątpliwie wymaga uwagi odbiorcy. W tle usłyszymy m.in. bardzo klimatyczny Psalm No 1 Krzesimira Dębskiego.
  Dokument powstał 3 lata temu, żadna telewizja nie chciała go wyświetlić, ale widać od czasu gdy puszczono „Wołyń” już można. Telewizja jest medium, które utrzymuje się z reklam stąd też m.in. koniecznym okazało się odchudzenie filmu, by był poniżej 45 minut - w wersji telewizyjnej zabraknie zatem paru wątków. Czemu film został zaklasyfikowany jako reportaż, a nie dokument? Może dlatego, że dokumenty są ponad 3 razy droższe??? Hmm, sama się nad tym głowię, wiele innych zdziwień... pal licho pieniądze, najważniejsze, że film jednak IDZIE !!
  carcinka
 • @ewinia 15:07:10
  " PODZIEMNE KINO z prof. Jerzym Robertem Nowakiem
  Pierwszy pokaz filmu "Zatruta Krew Bratnia" w reżyserii Krzysztofa Wojciechowskiego odbył się 20 listopada 2014 r. w podziemiach Katedry Warszawsko - Praskiej, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Bogusława Kowalskiego. Po projekcji filmu Zatruta Krew Bratnia odbył się ponad 2 godzinny panel z udziałem m.in. Jerzego R. Nowaka, Zbigniewa Lipińskiego (Myśl Polska), Andrzeja Siedleckiego (Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, Krzysztofa Wojciechowskiego (reżyser filmu), żołnierza "Łupaszki" Lecha Rudzińskiego . Obecna była Ewa Siemaszko, ale nie mogła zostać na panelu. "
  Zapis panelu dyskusyjnego o Ludobójstwie na Wołyniu w całości został zamieszczony na stronie : www.lassmolenski.pl w zakładce - Podziemne kino , po tym terminie nie udało się znaleźć sali do wyświetlenia tego filmu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829