Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1290 postów 1003 komentarze

VII Warsztaty plastyczne -orzeł w blaszce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

LAS SMOLEŃSKI - blogerzy i komentatorzy po raz siódmy zorganizowali warsztaty plastyczne, na których każdy chętny mógł się nauczyć własnoręcznie wytłaczać orła w blaszce.

 Warsztaty odbyły się w plenerze na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy kościele Sióstr Wizytek. Były to pierwsze w tym roku warsztaty, ale nie ostatnie. Następne planowane są w czerwcu, jeśli nie będzie wielkich upałów, albo deszczów. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału

 

Link do filmu z warsztatów:

https://www.youtube.com/watch?v=a_e3nBlEPmQ

Strona LASU SMOLEŃSKIEGO  http://lassmolenski.pl/

 

 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • zacna inicjatywa
  ale lepiej by było zrobić warsztaty historyczne w których wyjaśniono by dlaczego do katynia doszło. zacząć by trzeba od XVII w, bo problem w Polsce mamy taki że niby historię znamy ale bardzo po łebkach, ale to co doprowadziło do dużych wydarzeń historycznych jest pomijane i wypuszczane do obiegu są od czasu do czasu jakieś fakty historyczne zgodne z panującą linią polityczną. przykładowo - wybitny pan x miał wypadek samochodowy, jechał bardzo szybko i wtarabanił się pod ciężarówkę, nadmierna prędkość? też tyle że ktoś wcześniej przeciął przewody hamulcowe... jeżeli Polacy nie będą mieli świadomości swojej historii (nie daty a przyczyny) to do samego końca będą rozgrywani przez zachód lub wschód.
 • @czerwony baron 20:03:56
  Można robić różne warsztaty. My akurat robimy takie, ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby inni się włączyli w takie inicjatywy i też podziałali. Wszystkiego nie da się zrobić, chociażby nie wiem jak się chciało.
 • @ewinia 20:23:17
  nie, no wiem, to jasne ale dobrze było by zadbac o coś takiego bo niestety znowu jesteśmy prowadzeni na rzeź a szkoda ludzi i potencjału. chyba na tym portalu ktos napisał że jak piłsudski w czasie I wś związał się z prusakami iluś tam oficerów legionowych palnęło sobie w łeb. oficerowie z katynia, mogli przeżyć ale nie podpisali lojalki wobec sowietów, dzieciaki z powstania warszawskiego też nie musiały beznadziejnie ginąć. wszyscy ci ludzie stanowili niesamowity potencjał, który został zmarnotrawiony. fakt ładne to i honorowe ale co z tego, trupy i ryby głosu nie mają. dla przykładu, jak chciano wybrać gomółkę na fenseka w polsce to sowieci zagrozili że puszczą swoje dywizje pancerne, w odpowiedzi lwp (ludowe wojsko polskie) poderwało swoje bombowce. gierek chciał zrobić z Polski mocarstwo nuklearne (nie udało się. A teraz proszę sobie pomysleć że milibysmy kilkaset tysięcy patriotów ulokowanych w strukturach partyjnych i armii... toż nawet moczar sowietom nie ufał. wie Pani, breloczki, obrazki, makatki ślicznie wyglądają i jeszcze lepiej się sprzedają ale niestety na nich nie da się zbudować wolnego i suwerennego państwa. są świetnym dodatkiem tj przyprawy do rosołu tyle że na rosole bez problemu się przeżyje ale na samych przyprawach to tak nie bardzo.
 • @czerwony baron 21:05:40 - POPRAWKA, UŚCIŚLIJMY
  To właśnie Szanowny Pan zaciemna historię. Stosuje Pan taką mowę, jaką Wróg chce, abyśmy mówili I MYŚLELI. Pan Pozwoli, że ja napiszę to, co Pan napisał, ale nie w języku dys-polskim, ale po naszemu, po polsku;
  (1)
  doprowadzeni do szaleństwa współpracownicy Piłsudskiego, szczególnie ci, którzy oderwali się od Wiary Świętej, kiedy przyszły trudne chwile polityczne, kiedy Nasz Naczelnik zaczął ewidentnie kluczyć i kręcić w wyborach politycznych - stanęli przed dylematem: "strzelić sobie w łeb, czy brnąć dalej?";
  (2)
  wyselekcjonowani przez żydo-komunistów do zabicia oficerowie polscy byli rekwizytem upiornego planu filmowego; zabijali ich inni oficerowie polscy, wyselekcjonowani przez żydo-komunistów do zarządzania przyszłą Polską Ludową; stalinowska ekipa filmowa filmowała zbrodnię i filmy z kwietnia 1940 są na Łubiance elementarzem trzymania za mordę elit warszawskich; przez moment w roku 1957-mym filmy wyciekły i były pokazywane w ambasadzie Chin, widział je Marian Barański, nestor ruchu narodowego;
  (3)
  Powstanie Warszawskie 1944 zostało zorganizowane przez Anglików (masonerię WASP-owską) w celu zatrzymania Sowietów i uniemożliwienia im dotarcia do linii Hamburg-Triest. Chodziło o uniemożliwienie Sowietom zostania równorzedną USA potęgą morską. W/w porty to swobodne wyjście na Morze Północne i Śródziemne - czyli dopuszczenie, że z potęgi lądowej Sowiety stały by się potęgą morską. Pisał o tym agent zaprzyjaźnionego obcego wywiadu na NEonie24 - Pan Trybeus. A zatem smierć "dzieciaków warszawsich" miała głęboki sens geo-strategiczny. Wielki sens dla Anglików, masonów, rotszyldów i soroszów.
  (4)
  W/w trzy przypadki opisują spory polski potencjał, który został spożytkowany na rzecz interesów żydo-niemieckich, żydo-sowieckich i żydo-masońsko-WASP-owskich. Zostali nasi oficerowie i dzieciaki sprawnie zorganizowani, sensownie doprowadzeni do masy krytycznej i sytuacji kryzysowej. Na naszym cierpieniu wygrali Wrogowie. My, dysponując mniejszą ilością pieniędzy, broni i mediów - nie mieliśmy szans, przegraliśmy z silniejszym. Cytowany i analizowany przez Sendeckiego Pański wpis wprowadza Polaków w błąd - że myśmy mogli wtedy wygrać, że się pomyliliśmy, że jesteśmy nieudolni. A prawda jest inna. Byliśmy fajni, mądrzy i wykorzystaliśmy cały nasz potencjał w słusznej sprawie. Wróg był silniejszy. My, Polacy - jesteśmy niewinni.
  (5) Pan popełnia bardzo duży teologiczny błąd, zaliczając Naszych Świętych Zmarłych i Poległych do stworzeń niemych, które głosu nie mają. Otóż - mają. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. Krwawa ofiara Przodków głośno woła! Niech Pan nie zatyka uszu.
  ==========
  (...)
  (1) jak piłsudski w czasie I wś związał się z prusakami iluś tam oficerów legionowych palnęło sobie w łeb. (2) oficerowie z katynia, mogli przeżyć ale nie podpisali lojalki wobec sowietów, (3) dzieciaki z powstania warszawskiego też nie musiały beznadziejnie ginąć. (4) wszyscy ci ludzie stanowili niesamowity potencjał, który został zmarnotrawiony. (5) fakt ładne to i honorowe ale co z tego, trupy i ryby głosu nie mają. (...) // nadużycie link skomentuj // czerwony baron 28.05.2016 21:05:40
  ==========
  Poniżej Pan bardzo ciekawie rozwija wątek pozornej suwerenności PRL-u. Ale niestety, nie rozwija go Pan do końca. Elity PRL-owskie były w większości bez-bożne, zapatrzone we własny pępek, w Sowiety, w Mossad, Stasi i USA. Właśnie dlatego są dzisiaj mało użyteczne i tracą Kraj, tracą ludzi, ziemię i środki trwałe. Ja nie widziałem jeszcze Pańskiego wpisu na NEonie24, w kórym Pan by wychwalał Boga i Królową Polski Maryję. To koresponduje. Dalej - w tekście swoim Pan się fatalnie potknął, atakując nasze kochane orzełki Lasu Smoleńskiego. Odniosłem wrażenie, że Pana razi Krzyż w Koronie tych ptaków. Mylę się?
  Panie Baronie Czerwony...
  [załamuje dłonie nad u-bezbożnieniem elit post-PRL-owskich, nad ich wstrętem do Krzyża Świętego w Koronie]
 • Akcja Orzeł Biały
  Byłem wczoraj (28 sobota) przed kościołem Wizytek, około 10 z minutami i nikogo nie było. W komentarzu napisane było - Edi, śliczna wnuczka! W sobotę (28.05) do południa przed kościołem Wizytek na K.P uczymy robić orły z blaszki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31