Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1295 postów 1014 komentarzy

Zgaszenie ognia pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bez hymnu, bez modlitwy, bez obecności księdza, bez obecności prezydenta kraju, bez obecnej premier Ewy Kopacz, na Kopcu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Znaku Polski Walczącej - Kotwicą drugiego października zgaszono ogień pamięci.

To święta data nie tylko dla warszawiaków. Pamięć o nocy z 2 na 3 października powinna być wyryta w sercach wszystkich Polaków niczym cierń. Ma przypominać o męczeńskiej śmierci całego miasta! Oddano hołd bohaterom w 70. rocznicę zrywu mieszkańców miasta. Powstanie warszawskie upadło po 63 dniach nierównej walki z hitlerowskim najeźdźcą. Na wstępie głos zabrał burmistrz dzielnicy Mokotów Bogdan Olesiński, następnie prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, wiceprezes środowiska pułku AK „Baszta” i innych mokotowskich oddziałów powstańczych Pan Eugeniusz Tyrajski. Pod pomnikiem złożono wieńce i kwiaty. Wysłuchano trzech pieśni powstańczych w wykonaniu Joanny Zaniewicz i uczniów ze szkoły podstawowej im. Powstańców Warszawy z mokotowskich Siekierek. Po opuszczeniu flagi, wyprowadzeniu pocztów sztandarowych, uroczystość została zakończona. 

Wreszcie można było usłyszeć i zaśpiewać hymn, bo na Kopcu Powstania pojawili się kibice Legii Warszawa. Wysłuchali od swojego przełożonego parę zdań  o powstaniu, odśpiewali hymn wspólnie z uczestnikami uroczystości, następnie złożyli  piękny wieniec od Klubu Legii.

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Czy to święto Straży Miejskiej ?
  Już wchodząc na Kopiec szpalery Strażników, HGW wita ich osobiście, sprawdza szyki. Powstańców i zgromadzonych mieszkańców Warszawy wita krótko w odczytanym przemówieniu. Za to lista vipów przybyłych długa..........potem brawa dla nich, za fatygę - naszli się po schodach .
  Kto składał wieńce - cisza, przyszli złożyli wieńce rękami Straży Miejskiej i rozeszli się . Po opuszczeniu flagi, wyprowadzeniu pocztów sztandarowych, uroczystość "państwowa" została odfajkowana czyli zakończona.

  To nie była Polska uroczystość, smutna, bo przypominająca tragiczne losy Polaków lecz ten złowieszczy brak Hymnu Polskiego w programie obchodów - takie pokazanie nam pleców władzy. br..
  Brak Krzyża i przedstawicieli Kościoła br... Kopiec Powstańczy to jedna wielka mogiła usypana z gruzów domów wraz z poległymi mieszkańcami.

  Wspaniali młodzi ludzie ! Kibice Legii Warszawa przybyli z pięknym wieńcem zapalili znicze , nadali tej uroczystości właściwą oprawę , z powagą , godnością i szacunkiem odśpiewali cały Hymn Polski . Tego nam wszystkim zebranym brakowało. Jest nadzieja że ci młodzi ludzie będą pamiętać o tym szczególnym miejscu.

  Opuszczaliśmy Kopiec w asyście Straży Miejskiej.

  Przy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31