Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1292 posty 1012 komentarzy

10.02.2014 LAS SMOLEŃSKI - Apel pamięci. Fotoreportaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

10 lutego o godz. 17.30 przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu LAS SMOLEŃSKI odczytał po raz czterdziesty pierwszy Apel Pamięci. Apel czytał Edward Snopek. Na początku wraz z Edwardem odśpiewaliśmy "Pieśń Konfederatów Barskich".

 Po apelu była modlitwa, następnie Pan Andrzej Zieliński z Obrońców Krzyża mówił o wielkiej misji polskich kobiet. Na końcu nie obyło się bez spotkania z funkcjonariuszami policji oraz podchmielonego jegomościa, najprawdopodobniej podesłanego, aby zakłócił zgromadzenie. Spotykamy się i zapraszamy za miesiąc.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Wszyscy
  Bydgoska POlicja bo to nie policja lecz usłużne pachołki ryżego reżymu, znów ściga za pamięć o Smoleńsku. "Aresztowała" szarfę i zdjęcia. Bydgoska policja aresztowała szarfę z napisem „Tusk odpowiesz za Smoleńsk!” oraz kartonowe plansze z napisem „Oni temu nie są winni” z lotniczą szachownicą i zdjęciami pilotów tupolewa. Wszystkie przedmioty zostały wczoraj przyniesione pod pomnik Walk i Męczeństwa na bydgoskiej Starówce przez uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wszczęto dochodzenie.

  Wczoraj (10 lutego) ok. godz. 17.30 uczestnicy bydgoskich obchodów miesięcznicy smoleńskiej zawiązali na pomniku Walk i Męczeństwa na bydgoskiej Starówce szarfę w narodowych barwach z napisem „Tusk odpowiesz za Smoleńsk”. Ułożyli pod obeliskiem krzyż z kwiatów i zniczy, postawili plansze z napisem „Oni temu nie są winni”, na których widoczne były zdjęciami pilotów tupolewa.

  - Ok. godz. 22 otrzymałem telefon z informacją, że policja z wydziału kryminalnego otoczyła krzyż – informuje portal niezalezna.pl przewodniczący Bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej Krystian Frelichowski, który opowiada, że zaczęli fotografować miejsce, a pytającemu o powód kazali odejść i nie zbliżać się do krzyża. - Kiedy powiadomiony przyjechałem na miejsce policji już nie było. Jednak brakowało szarfy i tabliczki ze zdjęciami pilotów. Pracownicy pobliskiej kawiarni potwierdzili mi, że policja była w tym miejscu i prowadziła czynności.

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy potwierdziliśmy informacje szefa BKGP.
  „Rzeczywiście wczoraj (10.02.14) na Starym Rynku policjanci interweniowali w związku z wywieszeniem na pomniku szarfy z napisem „Tusk odpowiesz za Smoleńsk” – oświadczył nadkom. Maciej Daszkiewicz z KWP w Bydgoszczy. - Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono szarfę oraz kartonową tablicę jako dowody rzeczowe. Policjanci z komisariatu Bydgoszcz Szwederowo prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie w kierunku art. 63a par. 1 kodeksu wykroczeń” – dodał.

  Wskazany przez policję art. 63a. § 1 stanowi: Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

  Nie jest to pierwszy przypadek "aresztowania" przez bydgoską policję przedmiotów mający upamiętniać ofiary katastrofy smoleńskiej. W grudniu policja na kilka tygodni zabrała tablicę z napisem „Most im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.
 • @Kula Lis 62 17:12:56
  Szanowny Panie Kulo lisie

  Samolot należał do Państwa polskiego ! lecieli nim !! URZĘDNICY PAŃSTWOWI -wierzący-niewierzący i żydzi

  ZAWŁASZCZYLIŚCIE katastrofę / zamach ? -krzyżem !! --ORŁA wygoniliście PRECZ !! to teraz sami sobie obchodzcie te wasze krzyżowe rocznice --PODZIELILIŚCIE Naród !! tak i macie !
  --Polaków z wami nie ma ! NIE dlatego ,że nie zgadzają się z Wami w ogóle ! ale NIE MA ! dlatego,że --NIE POZOSTAWILIŚCIE WYBORU !! światopogląd jest PRYWATNĄ SPRAWĄ każdego człowieka -Wy poprzez krzyż kazaliście Polakom się określić !--TO OKREŚLILI się

  [ ZRESZTĄ jestem przekonana ,że znowu zadziałał odwieczna a sprawdzona na Polakach TAKTYKA ----DZIEL i RZĄDZ
 • @ninanonimowa 17:52:55
  Przecież krzyż jest bardzo ważnym znakiem znanym w cywilizacji tysiące lat przed Chrystusem. Krzyż tylko w dobrych rękach może zjednoczyć Polaków.

  Lecz, Krzyż, Matka Boska i inne znaki w klapach marynarek oszustów mogą służyć sprawdzonej taktyce na wabika, dla latwowiernych Polaków. Przykład znasz.
  .
  Pozdrawiam
 • @goodness 19:25:26
  --- na dodatek znam prozę polskiego życia ! -dlatego NIGDY !! już !! Polaków nie zjednoczy krzyż !! --STAŁ się o ironio DZISIAJ !! -- symbolem podstępu !! ---na prowincji !! to SŁYCHAĆ / WIDAĆ i CZUĆ !!!

  Polacy prywatnie ! czczą krzyż ! -PUBLICZNIE żądają ! PRAGMATYZMU !!! najzwyczajniej w świecie ! nie mają na chleb !!! Polacy już chcą !! CHLEBA
 • @ninanonimowa 19:33:11
  Nie widzę problemu Krzyżowe łączenia w biologii i technice się sprawdzają, należy tylko wdrożyć tę metodę praktycznie. Ale pragmatyzm należy robić całym znakiem krzyża a nie jego fragmentami.

  Wiesz, że część prawdy jest zawsze kłamstwem:)

  Serdecznie Pozdrawiam
 • @goodness 20:35:16
  ----- zawsze zazdrościłam matematykom --krzyż ma 4 końce a polski tzw.demokratyczny przywilej opiera się na --- 3 końcach - generalnie NIE WYSTĘPUJĄCYCH w przyrodzie / fizyce itp !! -- dobrze rozumuję ??

  Pan ! panie KWANT mówi językiem tak specjalistycznym,że dla nas głąbów matematycznych / mówię o sobie :)) / --- nie zrozumiałym
  ---w czym się pomyliłam i dlaczego ?!
 • @ninanonimowa 20:58:54
  Tu jest mowa o równowadze obowiązkowej.

  Art. 10.
  Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.

  Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.

  Rozumiesz jak liczba nieparzysta może dawać równowagę?
 • @ninanonimowa 20:58:54
  Krzyż ma czwarty koniec tak zwany kręgosłup, spotykany u kręgowców wyposażonych w mózg.

  Prawidłowo rozumiesz polska demokracja bez czwartego końca, czyli kręgosłupa krzyża i czyli najwyższej władzy przedstawicieli ludu nigdy nie będzie żyć..

  Polska Demokracja Kwantowa

  Pozdrawiam
 • Ś. P. Lech ze swą damą dla kopulacji in vitro łaskawą na pewno oczekuje odśpiewania marszu do progow niebios świętego Witolda
  który glosząc istotne dla judeochrześcijan prawdy może uradować ich dusze zagluszając wycie duszy abp Życińskiego i da jej nadzxieję (" kiedyż ach kiedyż łaskawee niebiosa wyrwiecie nas z odchlani kłamstwa Michnika i Grossa")
  http://telewidz.neon24.pl/post/75860,kardynale-dziwisz-kiedy-w-wawelskiej-krypcie-zadziwisz-nas-szopk-lepsz-od-szopki-abp-zycinskiego-i-palikota
 • APEL ANNY WALENTYNOWICZ O BOJKOT WYBORÓW
  14.Andrzej B R powiedział/a
  2014-02-11 (wtorek) @ 23:56:08
  Liberalizm, czyli mord na mózgu:

  Prof.Feliks Koneczny – POTRÓJNA WALKA O BYT
  Wybrańcami losu są tacy, którym dano walczyć o dobrobyt to znaczy nie tylko o zaspokojenie głodu lecz o stałą poprawę warunków bytu. Powinno się zarabiać więcej, niż się koniecznie potrzebuje! Dobrobyt zaczyna się dopiero wtenczas, gdy się ma na takie wydatki, bez których można by się obejść. W Polsce większość ludności wysila się żeby się tylko utrzymać przy życiu, żeby nie umrzeć z głodu. Niestety jesteśmy najuboższym narodem w Europie. Trudno ojcu rodziny spełnić obowiązek względem żony i dzieci, żeby im dostarczyć dostatecznego utrzymania. Żony muszą dźwigać materialny ciężar życia na równi z mężem i zarabiać poza domem. Zamiast pilnować dzieci, domu i rodziny one muszą codziennie odrywać się od własnych dzieci i gonić po mieście za groszem. – Walka o sam byt materialny nie powinna zajmować za dużo miejsca. Z reguły gonią też ludzie za dorobkiem w celach wcale nie materialnych. Nawet tacy, których całe życie zamknięte jest w ciasnym kole własnych tylko osobistych interesów, widzą prawie zawsze w pieniądzu tylko środek do innych celów. Utrapiona gonitwa za groszem zmierza często do tego żeby mieć za co posłać dziecko do szkół, coraz częściej do najbliższej szkoły zawodowej. Za granicą stoją rzemiosła znacznie wyżej niż u nas, bo tam więcej jest takich rodzin które stać na to, żeby ich synowie kończyli nawet szkołę średnią zawodową.
  Dobrobyt zamienia się w oświatę i nawzajem oświata pomaga dobrobytowi. Działa tu tzw. przemienność sił. Jedna siła zamienia się w drugą; podobnie jak w przyrodzie np. siła wodna zamieniać się może w prąd elektryczny ten zaś w ciepło itp. Staczają tedy ludzie często długoletnie, a ciężkie boje w materialnej walce o byt dla tego, że właściwie toczą walkę o byt oświatowy, umysłowy. Ten rodzaj walki o byt nie jest bynajmniej lżejszy od tamtego! – Wypadnie niejednemu lata całe nie dojadać, żeby móc skończyć szkoły. A czy życie profesorów jest może jaką łąką ukwieconą? Uczeni prowadzą z reguły życie ascetyczne. – Borykają się ludzie z losem, żeby sobie zdobyć pewną pozycję w świecie, jakieś większe “uważanie” u bliźnich. Nie chce się być popychadłem, jakąś “hetką-pętelką”. Zarobkiem, dorobkiem, oświatą i ogładą zdobywa się szczebel po szczeblu w górę, ażeby coś znaczyć między ludźmi.
  Jest to trzeci rodzaj walki o byt: o byt moralny. – Czasem wypada staczać ją w ściślejszym znaczeniu tego słowa. Spowiednicy wiedzą ile zmagań z samym sobą dokonuje wielu żeby pozostać moralnymi, żeby odrzucić pokusę zła. Wcale nie należeli do rzadkości i tacy którzy cierpieli za to że się skusić nie dali; bo ponosili szkody, straty, i nawet narażali się na prześladowania. Przecierpieli to wszystko, byle wygrać walkę o byt moralny. – Czasem wypadnie walkę taką toczyć gromadnie, wszyscy razem ramię przy ramieniu. Cały naród polski pokazał jak wysoko potrafi wznieść się w takiej walce, lecz nie zaprze się ni wiary ni ojczyzny. Choćby Niemcy i dłużej byli panowali w Polsce, nie byliby dali rady naszemu katolicyzmowi ni polskości naszych serc i umysłów. Czyż nie była to najwznioślejsza walka o byt moralny?
  A zatem walka o byt jest trojaka materialna, umysłowa, i moralna. Lecz powiem, że nie tylko trojaka, ale potrójna. Użyję tego wyrażenia ponieważ każdy z nas prowadzi zazwyczaj wszystkie te trzy rodzaje równocześnie a skutkiem tej trojakiej równoczesności niesie potrójny ciężar, potrójny znój, boryka się potrójnie z przeszkodami, nieraz z niebezpieczeństwami. – Bądźmy dumni z tego że jesteśmy Polakami, że należymy do narodu który znosił tyle cierpień lecz nie załamał się w swej ciężkiej walce o byt umysłowy i moralny. – Pokazaliśmy, jak umiemy walczyć o oświatę. Długo zaborcy nie dopuszczali całkiem do otwierania szkół polskich. W rosyjskim zaborze w szkołach wiejskich nauczano tylko grażdanki, tj. abecadła rosyjskiego. Ze szkoły średniej wypędzano ucznia, który by odezwał się słówkiem po polsku do kolegi. W uniwersytecie i wykłady i egzaminy były tylko po rosyjsku. A kto nauczał polskiego abecadła, dostawał się do więzienia za “tajne nauczanie” Jeszcze gorzej było pod rządem niemieckim. Wtedy sławny Dr Marcinkowski stał się przodownikiem polskiej walki o byt. Pod rosyjskim zaborem szerzyły się rozmaite tajne stowarzyszenia, żeby szerzyć oświatę. A kiedy w latach 1906 – 1908 zawitała tam na półtora roku wolność stowarzyszania się i wolność nauczania, wtedy założono w Warszawie “Macierz Szkolną” jako najpilniejszą potrzebę społeczeństwa. Ani podczas tych carskich lat “wolnościowych” nie było mowy o tym, żeby rząd miał utrzymywać szkoły polskie z polskich podatków, ale pozwolono przynajmniej zbierać składki na zakładanie polskich szkół. I oto w ciągu półtora roku nasza “Macierz” otwarła przeszło 400 szkół powszechnych, 211 ochronek (przedszkoli) trzy seminaria nauczycielskie i kilka gimnazjów, sporo kursów dla dorosłych analfabetów, rozległy “uniwersytet ludowy”, kilkanaście “domów ludowych” z czytelniami, teatrami amatorskimi itp. Powstały wtenczas rozmaite fundacje a groszami zebrano składek przeszło 800000 rubli. Ci wszyscy ofiarodawcy stanęli do narodowej walki o byt umysłowy.
  Wzięli udział w walce o oświatę, bo sobie to uważali za obowiązek. Tak im kazały ich pojęcia o moralności w życiu nie tylko prywatnym, lecz również, w publicznym. Trzymać się z dala od “Macierzy” byłoby niemoralnym. Albowiem przy moralności jest zwierzchnictwo nad wszystkimi kategoriami życia. Ona kierownicą naszego bytu, naszych myśli, mowy, i uczynków. – Jakżeż wobec tych wszystkich okoliczności i faktów można przypuszczać że materializm rządzi życiem jednostki, i tak samo życiem zbiorowym społeczeństwa i narodu w całej historii? Socjaliści uznają tylko materializm historyczny; twierdzą, że wszystkie czyny i porywy historyczne pochodzą z pobudek materialistycznych. W takim razie np. król Jan III Sobieski wybrał się w r. 1683 z najwaleczniejszym wojskiem nie po to, by “ocalić Wiedeń i chrześcijaństwo” lecz pewnie specjalnie po łupy z namiotów tureckich? A w imię jakiego materializmu historycznego wybuchło ostatnie powstanie warszawskie?
  Nie wytłumaczy nikt historii z materializmem.
  Historyczna walka o byt jest także trojaka z potrójną odpowiedzialnością i potrójnym mozołem. A każdy krok przejęty być musi moralnością. My chcemy etyki totalnej i tylko tam, gdzie ona panuje, dopatrujemy się dobra i prawdziwej korzyści dla siebie.
  Jest oczywiście w historii także walka o byt materialny. Zwłaszcza my, Polacy musimy się do niej zabrać energicznie, boć nie można dopuścić, żebyśmy stali zawsze na szarym końcu Europy z pustą kaletą, jakby na pośmiewisko. My musimy się wzbogacić, oświecić, i podnieść bez uszczerbku dla poziomu moralnego dobrego Polaka. – Innymi słowy; my musimy pielęgnować naukę o dobrobycie tzw. ekonomię społeczną. Zajmował się nią nie mało kościół już w wiekach średnich. Do ciekawych tych spraw warto zajrzeć choćby żeby wiedzieć, jakie zasady przyświecały już wówczas miłości bliźniego w skali historycznego życia publicznego i jakie cele wytknęła sobie od bardzo już dawnych czasów katolicka ekonomia społeczna.
  O tym następnym razem. A tymczasem pamiętajmy o naszym haśle etyki totalnej!
 • @Kula Lis 62 17:12:56
  Prosze państwa dlaczego nie dzwonicie do komendanta KWP w Bydgoszczy aby wyrazic swojadezaprobate w tej sprawie.trzeba robic takieakcje,dzwonis,wysyłac maile,listy.komendant może się okazac Polakiem,patriotą.Musimy sie dogadywać,nie mamy innego wyjścia jesli nie chcemy doprowadzic do wojny domowej. Ponizej podajekontakt na KWP w Bydgoszczy.dzwońcie,piszcie,nie bójcie sie wyrażac swojego niezadowolenia.macie do tego pełne prawo.Władza w Polsce należy do narodu i kazdego dnia trzeba o tym przypominac tym którzy dla narodu pracuja.To oni sa dla nas.W USA to działa .Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy
  ul. Powstańców Wielkopolskich 7
  85-090 Bydgoszcz
  Centrala tel. 52 341-00-01  Telefony kontaktowe, adresy e-mailowe
  do sekretariatów Komendantów
  oraz poszczególnych wydziałów


  --------------------------------------------------------------------------------
 • @ninanonimowa 17:52:55 NINO ACH UŚMIECHNIJ SIĘ
  Szanowna Nino (czemu anonimowa)masz sporo racji ale ty też narzucasz innym swój punkt widzenia.Ja jestem w tej dobrej a zarazem złej sytuacji że nie czczę kultu prezydenta który podpisał Traktat Lesboński ,witał lożę masońską ,obchodził niepolskie swięta w pałacu prezydenckim Hanuka,odznaczał wysokimi odznaczeniami państwowymi nie tylko bohaterów ale i zdrajców a mimo tego zadzwoniłem do komendanta KWP w Bydgoszczy aby wyprosić dla tych którzy naruszyli porzadek prawny( kto to prawo wprowadził i komu ono służy) łaskawość niepolskiego wymiaru niesprawiedliwości.Jak patrzę na te nawalanki na NE,Neonie,3obiegu,u gajowego Maruchy i innych portalach to tak sobie myśle kiedy ci GŁUPI RODACY W POLSCE zrozumieją że nie mają innego wyjącia jak sie dotagać bo inaczej NIE BĘDZIE WOLNEJ POLSKI.Patrzę na Polskę z odległości ponad 8000 km i wierzę w to mocno że dożyje takiego czasu że ludzie na ulicy będą się do siebie uśmiechali jak w latach pierwszej SOLIDARNOŚCI SOLIDARNOŚCI ŚP ANNY WALENTYNOWICZ Pani Ania do końca swojego życia w to bardzo wierzyła Zastanówcie się dobrze czy opluwając się i obrzucając inwektywami zbliżacie się do siebie czy oddalacie.Jakimi jesteście ludźmi że nie rozumiecie interesu nadrzednego jakim jest Polska.Wasze poglady i ambicje powinniście schowac głęboko ,najlepiej 2 metry pod ziemią.Przyjdzie taki moment w życiu każdego człowieka bez względu czy wierzy w Boga czy w zupełnie kogoś innego a nawet coś i będzie to musiał zabrać ze soba do grobu.Tylko pamięc o was pozostanie.Jak byście chcieli być zapamietani jako pieniacze, głupcy którzy sobie skakali do oczu ku uciesze naszych wspólnych wrogów>Wiem wy się jutro nie pogodzicie bo to był by kolejny cud ale popatrzcie sobie w twarz stojąc z rana przed lustrem i zadajcie sobie tylko jedno pytanie JAKIM JA JESTEM CZŁOWIEKIEM Każdego możecie oklamać ale siebie samych nie prubójcie,siebie nie można oklamywać bo to potem się odbije dużą czkawką.Życzę wam abyście spokojnie podeszli do tego tematu.Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski ten od apelu Anny Walentynowicz o bojkot wyborów. www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • Wszyscy
  Proces za „czerwoną zarazę”

  http://m3.naszdziennik.pl/z/450,253,2fc92408ad5577317bf64b38ca76ecf7c8b6182b.jpg
  zdjecieMalując napis „czerwona zaraza”, chcieliśmy zaprotestować przeciwko publicznej gloryfikacji systemu totalitarnego – tłumaczą młodzi ludzie (FOT. M. BORAWSKI)

  Pomniki gloryfikujące komunizm nie powinny stać w suwerennej Polsce – zwracają uwagę obaj oskarżeni o znieważenie dwóch pomników upamiętniających Armię Czerwoną w Warszawie. Ich ponowny proces rozpoczął się przed warszawskim sądem Praga Południe.

  Obaj młodzi ludzie, obecnie studenci, nie przyznają się do zarzutów znieważenia pomników. Jak podkreślają, swoim czynem chcieli zaprotestować przeciwko obecności upamiętnień Armii Radzieckiej.

  – W nocy z 16 na 17 września 2011 r. razem z moim kolegą udaliśmy się do parku Skaryszewskiego i na plac Wileński. Umieściliśmy na dwóch obiektach – pomniku wdzięczności oraz braterstwa broni – napis „czerwona zaraza” – relacjonował jeden z młodych ludzi Wojciech B. – Był to z naszej strony idealistyczny czyn, którym chcieliśmy pokazać, zaprotestować przeciwko publicznej gloryfikacji systemu totalitarnego, a jednocześnie zakłamywaniu prawdy historycznej – podkreślił.

  – Napis, który umieściliśmy, chcieliśmy, aby był odczytywany w związku z tytułem wiersza Józefa Szczepańskiego, jednego z powstańców warszawskich. Jako młodzi ludzie, którzy niedawno skończyli edukację w liceum, mamy świadomość, jaki stosunek ma dzisiaj młodzież do historii. Chcieliśmy przypomnieć prawdę, jaka wiąże się z tymi obiektami – stwierdził Wojciech B.
  Fałszywe braterstwo

  Pomnik „Czterech Śpiących” znajduje się obecnie w renowacji. – Wiem, że był to element propagandy, że lokalizacja tego obiektu nie była przypadkowa, gdyż w jego okolicy znajdowało się wiele katowni, w których męczeni na śmierć byli polscy patrioci, że był to element rusyfikacji przez ustawienie tego obiektu w reprezentacyjnym miejscu Warszawy – powiedział Wojciech B.

  – Nie rozumiem, na jakiej zasadzie ze strony polskiego Narodu należna jest wdzięczność Armii Radzieckiej i o jakim braterstwie broni mówimy. Uważam, że tytuły tych obiektów są jedynie wyrazem cynizmu – podkreślił oskarżony, dodając, że był to tylko przejaw propagandy.

  Drugi z młodzieńców Daniel L. podkreśla, że namalowania napisów dokonali z kolegą ze względów ideologicznych. – Komunistyczne pomniki nie powinny stać w suwerennej Polsce – podkreśla.

  Obaj młodzi ludzie są skłonni naprawić szkodę, ale nie zgadzają się z wyliczeniem podanym przez Zarząd Praskich Terenów Publicznych w Dzielnicy Warszawa-Praga Południe. Według prokuratury, czyszczenie obu pomników miało kosztować ponad 12 tys. złotych. Tymczasem sąd zamówił ocenę kosztów, z której wynika, że czyszczenie pomnika „Czterech Śpiących” powinno kosztować 5,5 tys. zł, a nie jak podaje faktura – ponad 11 tys. złotych.

  Sędzia prowadzący Dariusz Leszczyński chciał zrezygnować z przesłuchania świadków, stwierdzając, że oskarżeni nie kwestionują tego, że dokonali pomalowania obu pomników. – Czemu te dowody miałyby służyć, biorąc pod uwagę stanowisko oskarżonych? – zastanawiał się sędzia. Sprzeciwili się temu obaj obrońcy oskarżonych.

  – Ingerencja policji i wpływ na zatrzymanych była duża, było kilka protokołów przesłuchań. Zostali wywleczeni z tzw. dołka o dziewiątej rano tylko po to, żeby fotoreporterzy mogli zrobić zdjęcia – argumentował mec. Krzysztof Wąsowski, jeden z obrońców. – Zeznania policjantów są tak ogólne, dlatego chciałbym tych ludzi posłuchać w sądzie – dodał.

  Sędzia Leszczyński poinformował strony, że wystosował pisma do Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie statusu prawnego tych pomników, dokumentów historycznych, które to opisują. – IPN odpowiedział, że wymaga to przeprowadzenia około dwumiesięcznej kwerendy – poinformował sędzia.

  – Co to za pomnik? – odezwały się głosy z sali. – Bandytów! Ten młody człowiek powinien być nagrodzony za ten wspaniały patriotyczny czyn – ocenił jeden z mężczyzn obecny na sali, a jego słowa zostały skwitowane oklaskami pozostałych zgromadzonych.

  Według aktu oskarżenia Prokuratury Warszawa-Praga Północ, obaj młodzi ludzi mieli w nocy z 16 na 17 września 2011 r. znieważyć pomnik Braterstwa Broni poprzez namalowanie na nim napisu „czerwona zaraza”, a także pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej, na którym namalowali identyczny napis.

  W oczekiwaniu na materiały z IPN rozprawa została odroczona do 21 maja.  Zenon Baranowski, NDz Ps. Niesiołowski za to, że podobno chciał obalić pomnik Lenina jest w III RP/PRLbis jest wręcz hołubiony, a ci szlachetni chłopcy gnębieni. Czy to nie paranoja? To okupanci przywiezieni na rosyjskich czołgach kochają tego oprawcę. Przecież oni ciągle zasiadają na stanowiskach decyzyjnych w Polsce i terroryzują Naród Polski. Oni wywodzą się z najgorszych mętów społecznych – takie to jest ich dziedzictwo. Potrafią jedynie, kłamać, rabować i mordować. Ubrani w piórka praworządności – prawa które stworzyli wyłącznie dla swojego dobra – niszczą prawych Polaków mówiących jak jest i protestujących przeciwko ich władzy i ich pracodawcy / Rosji. Polska nie jest wolnym krajem! Zostanie wolnym wtedy kiedy usuniemy ze stanowisk decyzyjnych wszystkich tych którzy wywodzą się z komunistycznych rodzin, których ojcowie lub dziadkowie czy inni protoplaści należeli do KPZR, PPR, PZPR, SLD, PSL, PO - [Widać, że żydowski pomiot przebywający na naszej Ziemi, zaczyna się obawiać dnia jutrzejszego…, gdyż zdaje sobie sprawę, że coraz więcej oczu jest nań skierowany…Ach, gdyby nie te lichwiarskie przekręty……trzeba dodać, że PO to partia żydokomuny. Tak jak SLD, PSL i RPP to „chamy” – tak zostali nazwani w 1968 roku. To PO powstała z dawnych UD, UW, KLD których protoplaści w 1968 roku nazywano "Żydami i komandosami” zbierający w swoich szeregach takie "kwiatki” jak Michnik, Kuroń, Modzelewski, Gross (ten co szkaluje Polskę i Polaków), Lityński i inni.] Wtedy nie będzie gloryfikacji najeźdźcy ani jego pomników.
 • @Ewinia
  Dziękuję. Ukłony.
 • @Ewinia
  http://m.neon24.pl/4f8627f8364c08aa08a3514b5440fac8,12,0.jpg

  Krzyż reprezentuje olbrzymią moc. Pan Kazimierz Świtoń i Obrońcy Krzyża na Krakowskim Przedmieściu dobrze wiedzą, o potędze krzyża, który może uratować Polskę.

  Serdecznie Pozdrawiam
 • @goodness 22:45:37
  ------------ a ratuje ! ratuje ! budżet watykański

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15461940,_Negocjacje_z_siostrami_byly_trudne___Norbertanki.html#BoxWiadTxt
 • @ninanonimowa 08:09:59
  Na Krakowskim Przedmieściu Krzyż jest w rękach Polaków. Mam nadzieję, że w dobrej wierze. Źli ludzie chcieli pozbawić centralnego miejsca należnego polskiemu krzyżowi, ale on daje sobie radę.

  Pieniądze i każda energia w złej wierze może wyrządzać krzywdę zwykłym obywatelom.
  Na chciwców znasz antidotum?????????????????????????

  Za Pieniądze
  TERAŹNIEJSZE ŚWIATA ŻĄDZE
  SĄ PIENIĄDZE SĄ PIENIĄDZE
  ZA PIENIĄDZE WSZYSTKIE STANY
  SĘDZIE WOJSKO KSIĘŻA PANY
  TERAŹNIEJSZY ŚWIATA CZAS
  ZA PIENIĄDZE LUBIĄ NAS

  ZA PIENIĄDZE KSIĄDZ SIĘ MODLI
  ZA PIENIĄDZE LUD SIĘ PODLI
  ZA PIENIĄDZE PRAWNIK STAJE
  NO I SĘDZIA WYROK DAJE
  TERAŹNIEJSZY ŚWIATA PLAN
  KTO PIENIĄDZE MA TO PAN

  TERAZ DAMY UWAŻAJĄ
  ZA PIENIĄDZE RĘCE DAJĄ
  ZA PIENIĄDZE WSZYSTKO BĘDZIE
  SŁAWA HONOR URZĄD WSZĘDZIE
  TERAŹNIEJSZY ŚWIATA TRAF
  KTO PIENIĄDZE MA TO GRAF

  Źródło - http://muzyka.onet.pl/plyty/teksty-piosenek/za-pieniadze,580030,105891,tekst.html
 • @goodness 11:44:22
  -- tu chodzi o POLITYKĘ ! nie metafizykę ! Polacy MUSZĄ /MUSZĄ / MUSZĄ ........ znależć wspólny mianownik !! -bez niego PRZEGRAMY WSZYSTKO!! ------PRAGMATYZM !! CEL ! PLAN ! i CZŁOWIEK potrafiący przekonać do się ! CZAS nawiedzeń skończył SIĘ !!!

  --żadem młody człowiek ,patriotyczny komuch ,antyklerykał, antyPISowiec ,antyPOewiec ,bezideowiec,niezdecydowany ,katolik ZNAM!, nie katolik i ten który wszystko ma gdzieś !! nie pójdzie za krzyżem -MATKA BOSKA w klapie już była !!

  --TO MUSI BYĆ CZŁOWIEK !! NA DZISIAJ i JUTRO !! --POLAK !! z charakterem ,stanowczy nawet w mruganiu okiem ! z WIEDZĄ geopolityczną ! rozumiejący ! szeroko pojętą POLSKĄ RACJĘ STANU !! ---------nie skompromitowany -------WÓDZ !!! nie klęczący PRZED NIKIM a zwłaszcza przed następcami kś.Cebuli .

  --WIDZĘ TAKIEGO CZŁOWIEKA --Słowianina !! znaczy nieobrzezanego

  http://wiernipolsce.wordpress.com/telewizja-wps/
 • @ninanonimowa 21:54:27
  Bardzo mi przykro, że wyżej stawiasz politykę nad wartość pojedynczego człowieka razem z polską demokracją, wdeptywanego w ziemię przez polityków biegnących po swoje apanaże.

  Musisz zrozumieć, ze bezpieczeństwo prawdziwych przywódców jest zależne od bezpieczeństwa zwykłych ludzi. Bez systemu obrony, przywódcy za szybko odchodzą w dziwnych okolicznościach.

  Polska Demokracja Kwantowa.

  Serdecznie Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31