Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

PILNE! 11.11.2013 Marsz Niepodległości - złożenie wieńców przez Narodowców pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Fotoreportaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko tutaj zobaczycie jak naprawdę wyglądało złożenie przez Narodowców wieńców pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Były pieśni, hymn, przemówienia pana Sławomira Zakrzewskiego i Eugeniusza Sendeckiego. Atmosfera była spokojna, wzniosła uroczysta.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wystąpienie rezysera pana Bohdana Poręby
 
 
   Oni nie szli z marszem, oni "czekali" przed pomnikiem Romana Dmowskiego na zbliżający się marsz.
 Mimo ostrzeżeń przez megafon pana Zakrzewskiego, że nie są to uczestnicy marszu, żeby na nich uważać, stali sobie spokojnie, a dziesiątki policjantów przechodziły obok nich. Wiadomo o co chodzi. 
 
 
 
Można było upiec sobie kiełbaski, napić się gorącej herbaty, wszystko to zapewnił pan Eugeniusz Sendecki.
 
 
O godzinie 20-stej znany restaurator i były poseł Samoobrony pan Witaszek przywiózł wspaniałe dwa pieczone prosiaki nadziewane kaszą. Było co smakować!
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • PANI EWINIO...
  To było moje najważniejsze wystąpienie w życiu. Obiecałem mojemu Św. Pam. Tacie - że kiedyś je wygłoszę. No i wczoraj się to stało. Jezu, jak się cieszę! :)
 • A cały Marsz jest tutaj
  http://youtu.be/faRagYyEGzw
 • ewinia
  Ewinio dziękuję Ci za ten reportaż.
  Nareszcie konkretna prawdziwa relacja z Marszu Niepodległości. Tak było. Grozę budziła dyskoteka policyjnych wozów i ten niezidentyfikowany tłum czających się młodych wysportowanych, prawie jednakowo ubranych, zorganizowanych, gotowych do ataku,czekających na rozkaz i ta fala białych kasków biegnąca na rozkaz w kierunku czoła Marszu.
  Magia pomnika Romana Dmowskiego i potęga Krzyża ustawionego w tym miejscu sprawiła że ci którzy tu dotarli czuli się jak w oazie spokoju, u siebie. Pan Eugeniusz Sendecki jest Wielki! należy mu się nasze podziękowanie za gościnną tradycyjną staropolską gościnność i ciepłe słowa którymi witał nas wszystkich.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Eugeniusz Sendecki 13:14:05
  Ja też bardzo się cieszę, że udało mi się tą ważną uroczystość i wystąpienia nagrać. Grzałam w kieszeni aparat specjalnym podgrzewaczem, było zimno, a bateria wtedy szybko się wyczerpuje. Na szczęście udało się wszystko najważniejsze nagrać. Jeszcze mam dwa ważne reportaże z Marszu, postaram się je jeszcze dzisiaj zmieścić.
  Pozdrawiam
 • @chabor 13:17:28 - TAK WŁAŚNIE BYŁO. WOKOŁO JEŹDZIŁY RADIOWOZY NA ŚWIATŁACH, A MY SPOKOJNIE, W ŚRODKU, JAK NA WYSPIE...
  - TAK BYŁO. WOKOŁO JEŹDZIŁY RARIOWOZY NA ŚWIATŁACH, A MY SPOKOJNIE, W ŚRODKU, JAK NA WYSPIE...
  Mamy wielki przywilej - bo Władza jednak jakoś odczuwa respekt wobec Dmowskiego i wobec Krzyża. Rozmawiałem z urzędnikami warszawskimi, z policjantami, ludźmi z BOR-u i straży miejskiej - wszystkim im się pomysł takiego świętowania bardzo spodobał. Jest pewne, że za rok impreza będzie nieco inna, ale na pewno jeszcze piękniejsza, z jednoznacznymi akcentami politycznymi i religijnymi. Do tej pory odprawił nam Ksiądz Małkowski trzy Msze Święte w tym miejscu.
  +
  Koniecznie trzeba zaznaczyć, że naszą imprezę wsparł modlitwą i ofiarą Jan Kobylański i jeszcze kilka prawych i dzielnych osób z Kraju. To jest wspólnie dzieło, ta impreza. Zróbmy wszystko, żeby 28-go czerwca i 11-go listopada i przy każdej okazji coś naszego, oddolnego się tutaj działo. Choćby to była szklanka ciepłej herbaty, czy kawałeczek czegoś dobrego.
  Podstawą narodowo-demokratycznego zgromadzenia jest ludzkie, przyjazne się traktowanie nawzajem.
  +
  Właśnie przygotowuję szczegółowe zestawienie wszystkiego co się działo. Wyślę do Urugwaju i wszystkich, którzy wsparli materialnie i duchowo nasze zgromadzenie.
  +
  A jak obejrzałem film Pani "Ewini" i zobaczyłem jak żeśmy wszyscy pięknie wyglądali przy Dmowskim - to się rozpłakałem ze szczęścia. Jak słodko i dobrze jest coś dobrego dla Ojczyzny zrobić. :)
 • @ewinia 14:08:08
  Pani Ewinio? A ma Pani całe moje przemówienie? Dla mnie to takie ważne. Proszę mi jakoś dostarczyć. A czy ma Pani je może w jakimś obfitszym formacie?
 • @Eugeniusz Sendecki 14:13:57
  Mam tylko to co jest na filmie. Potem już niestety bateria wysiadła. Może ktoś jeszcze nagrał późniejsze Pana wypowiedzi.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:13:57
  Panie Eugeniuszu jest Pan wspaniałym człowiekiem. Pięknie Pan to święte miejsce przygotował, atmosfera była wzruszająca.
  Cudne przemówienie !
  Mam nadzieję, że ci młodzi ludzie zapamiętali Pana słowa.
  Wszyscy którzy dotarli pod pomnik byli szczęśliwi że mogą być razem , przyjaźnie nastawieni wspólnie odśpiewaliśmy pieśni i cały Hymn !
  To było prawdziwie nasze Święto.

  Serdecznie Pana pozdrawiam
 • dziękuję Ewiniu :)
  Super relacja.
  Przemowienie Pana Doktora Sendeckiego chwytało za gardło i serce.

  Przepraszam, że Cie nie zauważyłem (ale przecież nie znamy sie jeszcze osobiście:). Jak widać jednak na zdjeciu byłem zajety sekcją zwłok dwóch prosiaczków.
 • Dottore Sendecki !
  Sei Grande !
 • @Rebeliantka 13:14:20
  Dzięki za film. Trochę go przeleciałem i naprawdę nie rozumiem jak można było podpalić tam budkę pod tą ambasadą, gdy tam było tyle policjantów w czasie marszu. Z filmu wynika, że to nie ludzie z marszu ją podpalili.
 • @mesa boogie 17:23:16
  Nie znam Hadacza.
 • Wszyscy.
  Obraz nieudolnej POlicji ludzi Bartłomieja "sienkiewiczu" na wesoło!? https://www.savetubevideo.com/?v=t0JlUDJdfNU więc jak oni mogą sobie poradzić z innymi poważnymi sprawami?
 • @Kula Lis 62 11:02:58
  Cuda policyjnych statystyk

  Kiedy 22 lata temu nadinspektor Andrzej Rokita, dziś zastępca komendanta głównego, zaczynał pracę w policji, usłyszał od przełożonego: „My nie fałszujemy statystyki, my ją tylko modelujemy”. – System dawał możliwości modelowania – mówi Rokita. – Jak policjanci znajdowali u kogoś 200 płyt z pirackim oprogramowaniem, mieli dwa wyjścia: mogli postawić jeden zarzut albo 200 zarzutów. Drugie wyjście to właśnie modelowanie.

  Przykłady tego, jak policja modeluje i lewaruje w nowym numerze - dostępnym także w wersji cyfrowej: http://www.polityka.pl/spistresci
 • Wszyscy.
  Warszawa nie zasługuje żeby być stolicą suwerennej Polski, miasto to jest opanowane przez ludzi o mentalności niewolników, tak długo jak elyty warszawskie będą miały wpływ na Polskę tak długo będziemy niewolnikami we własnym kraju, czas na zmianę myślenia, czas na zmianę stolicy, proszę na chwilę się zastanowić, odkąd Warszawa została stolicą nic dobrego w historii nas nie spotkało, teraz widać, że tym ludziom bliżej do Moskwy niż do Poznania. Gołym okiem widać, że stolica została przecwelona po wojnie i ostatnie referendum w sprawie odwołania HanyGW jest na to dowodem. Biedne miasto POrzucone na żer złodziejom. Naród wykastrowany. 123 lata zaborów, okupacje niemiecka i sowiecka a obecnie jeszcze żydowska, zniszczyły najlepszą tkankę społeczeństwa i zostało to co widzimy. Frekwencje na referendum, sukcesy postkomuny, najdroższy gaz w Europie itp.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031