Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1228 postów 968 komentarzy

74 rocznica wybuchu II wojny światowej - uroczystości pod pomnikiem NIKE. Fotoreportaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1 września br. w Warszawie obchodzono 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji, przed pomnikiem Bohaterów Warszawy 1939 – 1945 – „NIKE” odbyła się uroczystość z udziałem wojskowej asysty honorowej.

 Podczas uroczystości przemawiał  wiceprezydent Warszawy Jarosław Dąbrowski, następnie sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert. Odbyła sieę też okolicznościowa modlitwa ekumeniczna w intencji poległych w czasie wojny. Uroczystość zakończyła ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem Bohaterów Warszawy.

 

 

KOMENTARZE

 • ewinia
  Dzięki za fotorelację , święto państwowe a tak pusto pod pomnikiem NIKE , w prasie prawie cisza a przecież świat stoi na krawędzi kolejnego światowego konfliktu i przypomnienie o naszej tragedii powinno iść mocnym przekazem w świat. Nigdy wiecej wojny !!!

  Zbliża się 17 września też 74 rocznica agresji naszych sąsiadów ciekawe który pomnik w Warszawie będzie miejscem upamiętnienia.
 • ------- tak ! pusto --osamotniony Naród polski -------NWO ----
  http://www.pch24.pl/jasna-gora--glowne-uroczystosci-ogolnopolskich-dozynek-,5488,i.html
 • @chabor 19:51:32
  Zgadzam się ze stwierdzeniem, że było pusto. Dosłownie było kilka osób, czasem ktoś przystanął na moment. Miałam wrażenie, że to uroczystość prywatna, zorganizowana tylko dla wtajemniczonych. Najwięcej było kamerzystów, ale nigdzie nie widziałam nawet najkrótszej relacji. Przykre to, że taka uroczystość nie była nagłośniona, a na pewno przyszłoby więcej ludzi.
 • @ewinia 23:38:15
  Dziękuję :)

  Ale faktycznie, przygnębiające zdjęcia...

  Przeglądałem dziś specjalnie troche zagranicznych stron. I tez nic...
 • @SpiritoLibero 23:56:33
  Wszystko na to wskazuje że o II wojnie światowej będziemy się dowiadywali z okazji rocznic wybuchu powstania w gettcie warszawskim.
 • Komuno wróć
  To za czasów komuny były organizowane w różnych miastach Polski uroczystości upamiętniające rocznicę napaści niemiec hitlerowskich na nasz kraj.W Warszawie pod pomnikiem Nike była jedna z głównych uroczystości w Polsce.Proszę sobie zadać pytanie dlaczego w dniu dzisiejszym w TV ,głównym tematem była uroczystość dożynek w Częstochowie.O II wojnie światowej będzie głośno w rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim .
 • @amadeusz2006 00:09:32
  Za to wieczorem na ulicy Próżnej były tłumy na koncercie kończącym Festiwal Singera.
  Ja też tam byłam, ale najpierw spełniłam patriotyczny obowiazek, a potem poszłam posłuchać Joshua Nelsona (jest świetny) oraz Kai. Koncert był fajny, choć było bardzo zimno i nadciągnęły czarne chmury.
 • @ewinia 00:22:00bojkot wyborów apel Anny Walentynowicz
  Tylko proszę nie zrozum mnie żle ale żeby wyzwolić się z pod okupacji obcej nacji to powinniśmy zacząć od bojkotu ich uroczystości.Widocznie jeszcze nie czujemy jak naród skutków tego zniewolenia dlatego chodzimy na wybory i wybieramy ich do sejmu i senatu oraz bierzemy udział w róznych uroczystościach zamiast je bojkotować.Ja rozumiem powiesz mi że to była dla ciebie jedyna taka okazja żeby posłuchać muzyki w dobrym wykonaniu ale czy to usprawiedliwia takie postępowanie?No cóż mam taką nadzieję że w przyszłym roku będzie więcej Polaków pod pomnikiem Nike niż na Próżnej podczas festiwalu kultury żydowskiej.Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy york apel pani Anny Walentynowicz znajdziesz na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • ---------dożynki czyli ZARZYNANIE ---- wymóżdżanie na kolanach
  http://www.youtube.com/watch?v=qPEK_6fqRKc
 • ?
  Pod pomnikiem Nike? I państwo się dziwią,że tam nie było dużo ludzi?
 • po co komu takie rocznice?
  Jeszcze znalazło sie kilka osób, które obchpdziły rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, reszta balowała

  http://www.youtube.com/watch?v=d-Fg69w_ff4
 • @ewinia 23:38:15
  Dziękuję za relację.
  Od zawsze uważam pomnik Warszawska Nike za najmocniejszy akcent oddany pamięci Polsce z lat II Wojny Światowej.

  Decyzja odsunięcia tego Pomnika z Placu Teatralnego była błędem.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829