Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1223 posty 964 komentarze

Reportaż z uroczystości upamiętniającej walkę o lotnisko bielańskie podczas Powstania Warszawskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W niedzielę 5 sierpnia odbyła się dzielnicowa uroczystość powstańcza upamiętniająca walki o lotnisko bielańskie w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.

Po uroczystej mszy w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju przy ul. Dzierżoniowskiej 7, grono osób – wśród których znalazły się też władze dzielnicy, przedstawiciele Sejmu RP, służby mundurowe mieszkańcy Bielan, przy obelisku (ul. Michaliny 10) uczciło pamięć powstańców, którzy walczyli na trenie naszej dzielnicy . Podczas uroczystości Pan Henryk Ratyński przewodniczący Komisji Historycznej Grypy AK „Kampinos” przypomniał, jak wyglądały walki o lotnisko bielańskie. Z kolei burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wartości, o których powinniśmy pamiętać obchodząc tak bolesne rocznice.

Są w życiu daty, wydarzenia, rocznice święta czy to o wymiarze religijnym czy państwowym, które dla każdego, który je czci lub obchodzi są życiowymi drogowskazami, zbiorem wartości jak starotestamentowy dekalog.

Pamięć i cześć dla spraw podstawowych – patriotyzmu, poświecenia, odwagi, pozwala nam być lepszymi w naszym codziennym życiu. Życiu, które obecnie nie stawia przed nami tak dramatycznych wyborów, jak pokoleniu przed prawie 70-ciu laty, każe nam być tylko po prostu przyzwoitymi ludźmi.

Każe pożytkować własne talenty, wiedzę i umiejętności pro publico bono dla publicznego dobra, byśmy byli godni tych przed którymi co roku w sierpniu chylimy czoło.

Powstańcy Warszawscy – Część Waszej Pamięci

Źródło http://bielany.waw.pl/page/index.php?str=43&id=1950

 

Kilkanaście metrów za obeliskiem znajduje się symboliczna mogiła partyzantów. Na tablicy jest informacja, że poległych w ataku na lotnisko, po wojnie przeniesiono na cmentarz wojskowy w Laskach.

Przy ulicy Wólczńskiej też jest krzyż z tablicą poległych powstańców

KOMENTARZE

  • PROGRAM OBCHODÓW w dzielnicach Warszawy!
    BIELANY

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez środowiska kombatanckie i młodzież z punktów „Lata w mieście”:

    godz. 11.00 Tablica na ścianie budynku Domu Dziecka upamiętniająca szpital powstańczy; Al. Zjednoczenia 34

    godz. 12.00 Głaz upamiętniający walkę o lotnisko bielańskie i mogiła powstańcza w głębi Lasu Młocińskiego; ul. Michaliny 10

    godz. 12.00 Obelisk wolnostojący z nazwiskami poległych w Powsta-
    niu Warszawskim; ul. Powązkowska 93

    godz. 12.00 Tablica na ścianie Kościoła p.w. św. Marii Magdaleny (mały kościół) na Wawrzyszewie; ul. Horacego róg ul. Wólczyńskiej

    godz. 12.20 Obelisk ku czci Powstańców Warszawskich na Cmentarzu Wawrzyszewskim; ul. Wólczyńska róg ul. Kwitnącej

    godz. 12.00 Krzyż z tablicą; ul. Wólczyńska róg ul. Wolumen

    godz. 12.00 Krzyż z tablicą; ul. Gdańska 12/14

    5 SIERPNIA – NIEDZIELA

    Uroczystość patriotyczna upamiętniająca walkę o lotnisko bielańskie w czasie Powstania Warszawskiego:

    godz. 12.00 Kościół Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach; ul. Dzierżoniowska 7

    godz. 13.00 Obelisk przy ul. Michaliny 10 i mogiła w Lesie Młocińskim


    MOKOTÓW

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 10.00 Uroczystości główne przy pomniku „Baszty” „Mokotów Walczący 1944” – przemówienia, dekoracja medalem Pro Patria, złożenie kwiatów, zapalenie znicza, uformowanie defilady pn. „Marsz Mokotowa”;
    Park im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera Przemarsz ul. Puławską do Obelisku przy ul. Dworkowej upamiętniającego 119 rozstrzelanych żołnierzy Baszty wychodzących z kanału w dniu kapitulacji Powstania Warszawskiego na Mokotowie. W trakcie przemarszu ul. Puławską kolumna marszowa na krótką chwilę zatrzyma się przy Baszcie Zegarowej „Gołębniku” i Burmistrz Dzielnicy Mokotów złoży kwiaty pod tablicą twórców „Marsza Mokotowa”: Mirosława Jezierskiego ps. „Karnisz” (słowa) oraz Jana Markowskiego ps. „Krzysztof” (muzyka).

    2 SIERPNIA – CZWARTEK

    godz. 16.30 Złożenie kwiatów pod tablicą oraz w krypcie pomordowanych i spalonych zakonników i mieszkańców Mokotowa w rocznicę pierwszego zbiorowego mordu w drugim dniu Powstania Warszawskiego;
    Kościół św. A. Boboli, ul. Rakowiecka 61

    godz. 17.00 Msza Święta w intencji zakonników i mieszkańców Mokotowa pomordowanych przez hitlerowców; Kościół św. A. Boboli, ul. Rakowiecka 61


    OCHOTA

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    W imieniu Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy oraz opiekunów miejsc pamięci narodowej zostaną złożone symboliczne wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze w miejscach pamięci narodowej związanych z Powstaniem Warszawskim 1944 r.

    5 SIERPNIA – NIEDZIELA

    godz. 8.30 W pobliżu tablicy upamiętniającej walki powstańcze na Ochocie w sierpniu 1944 r. zostanie podstawiony autokar, którym uczestnicy uroczystości z dzielnicy Ochota, a w szczególności przedstawiciele IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota udadzą się do Pęcic;
    ul. Niemcewicza 5 róg Asnyka
    GŁÓWNY ORGANIZATOR UROCZYSTOŚCI: Urząd Gminy Michałowice

    godz. 9.00 Odjazd autokaru do Pęcic

    godz. 10.00 Koncert; Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła

    godz. 11.00 Msza Święta Polowa w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich w Pęcicach; Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła

    ok. godz. 12.30 Apel poległych oraz złożenie kwiatów przy Pomniku Mauzoleum żołnierzy Armii Krajowej z IV Oddziału Warszawa – Ochota

    ok. godz. 15.30 Po zakończeniu uroczystości w Pęcicach – powrót autokaru do Warszawy na ul. Niemcewicza 5

    11 SIERPNIA – SOBOTA

    godz. 17.00 Uroczysta Msza Święta w intencji poległych Powstańców z udziałem kombatanckich pocztów sztandarowych; Kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38

    Po zakończeniu Mszy Świętej przejście uczestników uroczystości do poszczególnych miejsc pamięci narodowej związanych z Powstaniem Warszawskim, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy:
    – symboliczna mogiła przy Kościele św. Jakuba Apostoła,
    – symboliczny grób ziemny z krzyżem na placu przykościelnym parafii św. Jakuba.
    – tablica upamiętniająca zdobycie „Antonina” (domu księży Orionistów) przez żołnierzy Armii Krajowej w pierwszym dniu Powstania Warszawskiego; ul. Barska 4 „Antonin”,
    – tablica upamiętniająca publiczną egzekucję więźniów Pawiaka z dnia 10.02.1944 r.; ul. Barska 4,
    – tablica upamiętniająca walki powstańcze IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa-Ochota w dniach 1-10 sierpnia 1944 r.; ul. Kaliska róg Joteyki „Reduta Kaliska”,
    – tablica upamiętniająca walki oddziału IV Obwodu AK Warszawa-Ochota w dniach 1-11 sierpnia 1944 r.; ul. Wawelska 60 „Reduta Wawelska”,
    – tablica upamiętniająca przejście kanałami obrońców ”Reduty Wawelskiej” podczas Powstania Warszawskiego 1944 r.; ul. Wawelska 60
    – tablica upamiętniająca rozstrzelanie wielu Polaków 11 sierpnia 1944 r.; ul. Mianowskiego 15.

    12 SIERPNIA – NIEDZIELA

    godz. 17.00 Koncert patriotyczny pt. „W hołdzie powstańcom Warszawy”; Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8 (sala widowiskowa) W programie koncertu pieśni popularne wśród uczestników Powstania Warszawskiego 1944 r. m.in.: „Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla”.
    WYKONAWCY: Zepół Triodeon
    Koncert patriotyczny zorganizowany dla środowisk kombatanckich dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, wśród nich IV Obwodu Armii Krajowej Warszawa Ochota, opiekunów miejsc pamięci narodowej oraz mieszkańców dzielnicy Ochota.


    PRAGA-POŁUDNIE

    31 LIPCA – WTOREK

    godz. 11.00 Składanie wieńców w miejscach pamięci Powstania Warszawskiego – z udziałem przedstawicieli środowisk kombatanckich, radnych
    i zarządu dzielnicy oraz mieszkańców:

    godz.11.00 Tablica poświęcona pamięci Antoniego Żurowskiego; ul. Grochowska 274,

    godz. 11.00 Tablica poświęcona pamięci Bronisława Chajęckiego; ul. Grochowska 274,

    godz. 11.25 Tablice pamięci żołnierzy AK 6 Obwodu; Kościół pw. św. Wincentego Palloniego, ul. Skaryszewska 12,

    godz. 11.35 Obelisk saperów; Park Skaryszewski,

    godz. 11.40 Pomnik lotników brytyjskich; Park Skaryszewski, 11.55 Obelisk pamięci poległych o wyzwolenie Warszawy w latach 1944-45; ul. Wybrzeże Szczecińskie,

    godz. 12.10 Tablice upamiętniające uczestników przepraw przez Wisłę; Kościół pw. Apostołów Jana i Pawła, ul. Kapelanów AK,

    godz. 12.25 Tablica poświęcona pamięci płk. Tadeusza Schollenbergera; Kościół pw. Najczystszego Serca Maryi, przy Placu Szembeka,

    godz. 12.35 Pomnik żołnierzy 21 PP im. Dzieci Warszawy; Al. Waszyngtona przy ul. Grenadierów.

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 18.00 Koncert „Trzy Polonezy” – w trakcie koncertu zaprezentowana zostanie projekcja multimedialna pt. „Suita Powstania Warszawskiego”; Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
    WYSTĄPIĄ: Agnieszka Rybak (organy), Magdalena Kwaśniewska-Kolado (mezzosopran koloraturowy)


    PRAGA-PÓŁNOC

    30 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

    godz. 11.00 68. rocznica zdobycia Centrali Telefonicznej Praskiej PAST-y; Telekomunikacja, ul. Brzeska 24

    5 SIERPNIA – NIEDZIELA

    godz. 10.00 Msza Święta w intencji poległych; Kościół Drewniany, Cmentarz Bródnowski

    godz. 11.00 Złożenie kwiatów przy symbolicznej mogile żołnierzy 6-XXVI Obwodu AK; Cmentarz Bródnowski, Aleja 22

    12 WRZEŚNIA – ŚRODA

    godz. 11.00 Uroczystość ku czci płk. Antoniego W. Żurowskiego – Dowódcy Powstania Warszawskiego; Skwer im. płk. A.W. Żurowskiego


    REMBERTÓW

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 17.00 Złożenie wieńców pod pomnikiem Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej; zbieg ul. Haubicy i Gawędziarzy


    ŚRÓDMIEŚCIE

    13 SIERPNIA – PONIEDZIAŁEK
    „DZIEŃ PAMIĘCI STARÓWKI”

    godz. 15.30 Złożenie kwiatów i zapalanie zniczy w miejscach pamięci narodowej na terenie Starego i Nowego Miasta:
    – pl. Zamkowy 15/17,
    – ul. Rycerska 12 (róg ul. Wąski Dunaj),
    – ul. Międzymurze (okolice ul. Wąski Dunaj),
    – ul. Podwale 25,
    – ul. Kilińskiego 2,
    – ul. Długa 7,
    – ul. Długa13/15,
    – ul. Świętojerska 4,
    – ul. Przyrynek 2 (róg ul. Kościelnej),
    – ul. Sanguszki 1.

    godz. 17.00 Msza Święta; Bazylika Archikatedralna p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, wejście od ul. Świętojańskiej 8

    godz. 18.30 Uroczystości przy głazie upamiętniającym wybuch czołgu; ul. Kilińskiego 3:
    – hymn narodowy,
    – wystąpienia,
    – modlitwa,
    – składanie wieńców.

    godz. 19.30 Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; pl. Zamkowy; Fragmenty przedstawienia „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego
    REŻYSERIA: Jerzy Bielunas
    MUZYKA: Mateusz Pospieszalski
    PROWADZENIE I NARRACJA: Emilian Kamiński


    TARGÓWEK

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 10.00 Złożenie kwiatów przy „Reducie Bródnowskiej”; ul. Bartnicza

    ok. godz. 11.00 Film „W ciemności” A. Holland; Kino Świt, ul. Wysockiego 11

    5 SIERPNIA – NIEDZIELA

    godz. 11.00 Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem-mogiłą poległych Powstańców Warszawskich; Cmentarz Bródnowski


    URSYNÓW

    29 LIPCA – NIEDZIELA

    godz. 17.30 Przejście spod Kościoła św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 na pobliski cmentarz, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy i modlitwa na grobach poległych powstańców: Krystyny Krahelskiej i Zbigniewa Filipowicza

    godz. 18.00 Msza Święta w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim;
    Kościół św. Katarzyny, ul. Fosa 17
    Po Mszy Świętej program słowno-muzyczny pt. „Listy z Powstania”
    WYKONANIE: H. Chojnacka-Gościniak, M. Muskat, J. Oleszkowicz

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 9.00 Uroczyste złożenie wieńców i zapalenie zniczy z udziałem żoł-
    nierzy AK „Baszta” oraz przedstawicieli dzielnic: Ursynów i Mokotów:
    – przed pamiątkowym głazem przy ul. Puławskiej 266,
    – pod Tablicą Memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych.


    URSUS

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 17.00 Złożenie wieńców przy obelisku; ul. Cierlicka

    godz. 18.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny; Kościół św. Józefa Oblubieńca
    NMP, ul. Sosnkowskiego 34

    godz. 19.30 Koncert okolicznościowy; Park Czechowicki, ul. Spisaka
    POD KIERUNKIEM: Piotra Pawła Kowalickiego


    WESOŁA

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 18.00 Msza Święta z oprawą muzyczną; Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Borkowska 1

    godz. 18.45 Koncert poświęcony pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego w wykonaniu Barbary Sobolewskiej-Szczycińskiej oraz Stanisława Szczycińskiego; Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Borkowska 1

    godz. 19.10 Złożenie wieńców pod kamieniem poświęconym pamięci żołnierzy Armii Krajowej, III Plutonu, V Kompanii „Dęby” i harcerzy „Szarych Szeregów” Rój Wierna Rzeka z terenu Starej Miłosnej; Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Borkowska 1


    WILANÓW

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 16.00 Uroczysta Msza Święta; Kościół św. Anny, ul. Kolegiacka 1

    godz. 16.50 Przejście do kwatery powstańczej; Cmentar z Wilanowski, ul. Wiertnicza
    Następnie:

    ok. godz. 16.55 Wystawienie warty honorowej,

    po godz. 17.00 Przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wieńców przez delegacje i mieszkańców. 17.00 Uroczysta Msza Święta; Kościół św. Elżbiety, ul. Przyczółkowa 29

    godz. 18.00 Przejście na Cmentarz Powstańców Warszawy do kwa tery powstańczej, wystawienie warty honorowej, przemówienia okolicznościowe, apel
    poległych oraz uroczyste złożenie wieńców przez delegacje i mieszkańców. W uroczystościach uczestniczyć będą kombatanci z oddziałów powstańczych,
    władze samorządowe, władze kościelne oraz mieszkańcy.

    ok. godz. 19.00 „Biesiada Żołnierska” w ogrodach Domu Pracy Twórczej – w programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni powstańczych; ul. Ptysiowa 3


    WŁOCHY

    1 SIERPNIA – ŚRODA

    godz. 11.00 Pomnik Kapliczka Bazy Lotniczej „Łużyce”
    Przebieg uroczystości:

    godz. 10.50 Zajmowanie miejsc przez zaproszonych gości i poczty
    sztandarowe; Hymn RP

    godz. 11.02 Powitanie (osoby, związki, poczty)

    godz. 11.07 Słowo i modlitwa – par. św. Franciszka z Asyżu

    godz. 11.12 Przemówienia okolicznościowe:
    – Prezes Środowiska żołnierzy 7PP AK „Garłuch”
    – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy i/lub Burmistrz dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
    – Dowódca 1. Bazy Lotniczej
    – Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego

    godz. 11.30 Uczczenie minutą ciszy Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy (melodia grana przez trębacza)

    godz. 11.30 Złożenie kwiatów

    godz. 11.40 Komenda wyprowadzenia sztandarów

    godz. 11.42 Przejście pod pomnik 7PP AK „Garłuch” i złożenie kwiatów przez delegacje


    WOLA

    30 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

    godz. 11.00 Złożenie kwiatów oraz warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Waligóra”; ul. Wolska róg ul. Młynarskiej

    godz. 12.00 Złożenie kwiatów oraz warta honorowa, skwer Zgrupowania Armii Krajowej „Chrobry II”, miejsce pamięci Zgrupowania „Chrobry II”; ul. Chmielna 132/134

    godz. 13.00 Uroczyste złożenie kwiatów oraz warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry II”; ul. Żelazna 10 przy Al. Jerozolimskich

    godz. 14.00 Uroczyste złożenie kwiatów oraz warta honorowa w miejscu pamięci Zgrupowania „Radosław”; ul. Okopowa róg ul. Mireckiego

    3 SIERPNIA – PIĄTEK

    godz. 18.00 Uroczyste złożenie kwiatów w miejscu pamięci Zgrupowania „Chrobry I”; ul. Chłodna róg ul. Żelaznej

    5 SIERPNIA – NIEDZIELA

    godz.13.00 Uroczyste złożenie kwiatów, warta honorowa; Pałacyk Michla, ul. Wolska 40
    Koncert piosenek patriotycznych „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”
    W PROGRAMIE: Piosenki i pieśni patriotyczne Powstania Warszawskiego: „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, itp.
    PROWADZENIE: Andrzej Krusiewicz, prezenter Polskiego Radia
    OPRAWA ARTYSTYCZNA: Chór „GREGORIANUM” z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego
    OPIEKA ARTYSTYCZNA: Berenika Jozajtis

    godz. 14.00 Uroczyste złożenie kwiatów oraz warta honorowa; „Gęsiówka” miejsce pamięci Batalionu „Zośka” Zgrupowania „Radosław”;
    ul. Anielewicza 34 16.00 Uroczyste złożenie kwiatów, warta honorowa w miejscu największej egzekucji na Woli; ul. Górczewska 32
    Koncert piosenek patriotycznych „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”
    W PROGRAMIE: Piosenki i pieśni patriotyczne Powstania Warszawskiego:
    „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, itp.
    PROWADZENIE: Andrzej Krusiewicz, prezenter Polskiego Radia
    OPRAWA ARTYSTYCZNA: Chór „GREGORIANUM” z towarzyszeniem zespołu
    instrumentalnego
    OPIEKA ARTYSTYCZNA: Berenika Jozajtis

    godz. 17.00 Uroczyste złożenie kwiatów przy tablicy pamięci harcerek Drużyny nr 100 im. E. Plater Harcerskiego Patrolu Sanitarnego Obwodu AK WOLA;
    ul. Karolkowa 53

    godz. 18.40 Koncert piosenek patriotycznych „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”; Skwer Pamięci w rozwidleniu ul.Leszno i al.Solidarności
    W PROGRAMIE: Piosenki i pieśni patriotyczne Powstania Warszawskiego:
    „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci“, itp.
    OPRAWA ARTYSTYCZNA: Chór „GREGORIANUM” z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego
    OPIEKA ARTYSTYCZNA: Berenika Jozajtis

    godz. 19.00 Koncert kwartetu smyczkowego KWADRAT – pamięci mieszkańców Woli; deptak przy ul.Chłodnej

    6 SIERPNIA – PONIEDZIAŁEK

    godz. 18.00 Msza Święta oraz złożenie kwiatów w miejscu poświęconym pamięci rozstrzelanych przez Niemców 6 sierpnia 1944 roku redemptorystów oraz harcerzy „Szarych Szeregów” hufców-rojów „Giewont” i „Giermkowie Wolności” pełniących ofiarnie służbę w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego; ul. Karolkowa 49
    Koncert piosenek patriotycznych „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”
    W PROGRAMIE: Piosenki i pieśni patriotyczne Powstania Warszawskiego:
    „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, itp.
    OPRAWA ARTYSTYCZNA: Chór „GREGORIANUM” z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego
    OPIEKA ARTYSTYCZNA: Berenika Jozajtis


    ŻOLIBORZ

    29 LIPCA – NIEDZIELA

    godz. 20.00 Koncert zespołu „Armia”; Park Żeromskiego, pl. Wilsona

    31 LIPCA – WTOREK

    godz. 10.30 Uroczystość przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”: Apel Poległych, złożenie wieńców; Park im. „Żołnierzy Żywiciela”, ul. ks. J. Popiełuszki

    ok. godz. 11.30 Złożenie wieńców pod Płytą „Desantową” upamiętniającą żołnierzy II Warszawskiej Dywizji Piechoty I Armii Wojska Polskiego, którzy dokonując desantu polegli przy niesieniu pomocy Powstańcom Warszawskim; ul. Wybrzeże Gdyńskie

    godz. 18.00 Uroczysta Msza Święta; Kościół pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2

    godz. 19.00 Koncert pieśni Powstania Warszawskiego; Kościół pw. św. St. Kostki, ul. Hozjusza 2

    2 SIERPNIA – CZWARTEK

    godz. 18.00 Projekcja filmu pt. „Miła padnij”; Fort Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51
  • Ewinio
    bardzo mi się podobają twoje reportaże.
  • @carcinka 12:26:44
    Dziękuję za słowa uznania. Cieszę się, że ludzie nie mający możliwości bycia na na różnych obchodach, mogą obejrzeć je tutaj. Szczególnie ci, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju. Na pewno jest to dla nich ważne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031