Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1386 postów 1058 komentarzy

„Łączka” Cmentarz Wojskowy Powązki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1.03.2020 r. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych na „Łączce” na Cmentarzu Wojskowym Powązki.

 

Po raz dziesiąty spotkaliśmy się na „Łączce”, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym najdzielniejszym z dzielnych Synów naszej Ojczyzny.

Przed Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych głos zabrał organizator wydarzenia – Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyk, Marszałek Senior poseł Antoni Macierewicz. Po nich nastąpiło odczytanie listu Prezesa IPN i wystąpienie Prezesa Fundacji „Łączka” Tadeusza Płużańskiego, jako drugiego głównego organizatora uroczystości, z apelem o dekomunizację Powązek Wojskowych.

Uroczystość zakończyła refleksja i modlitwa za członków powojennej konspiracji niepodległościowej wygłoszona przez ks. Pawła Tkacza oraz ceremonia złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przez liczne delegacje.

 

Film 1.03.2020 r Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy wyklętych – Niezłomnych „Łączka” Cmentarz Wojskowy;


https://www.youtube.com/watch?v=KD7s8H7-oZI

 

 

KOMENTARZE

 • Nie czytając pałują jak ZOMO
  Czy to są ruskie napchane słomą?
  Polak tak nie czyni, bo więź czuje
  O zbrodnie na braciach dopytuje

  Jeszcze poskaczą, kłamstwa rozścielą
  Obudzą się w piekle, nim się dzielą
  Szkoda naiwnych co się poddają
  Na cierpienia z nimi wybierają
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Kult żołnierzy wylętych sluży ich mordercom tak jak Ewangelia judeokatolikom
  Dzień 1 marca jako święto pamięci "żolnierzy wyklętych" ustanowił liberalny platfus prez Komorowski na wiosek krewniaka braci Świątkowskich władcy kręgów podejrzeń i gruntowego ziobrohaka skutecznych nawet bez sądowej mocy Lecha Kaczyńskiego wawelskiego. Kultowy stalinowski Mojżesz dla kandydatów na palestyńskch nowohebrajcyków i likwidator Polskich Sił Zbrojnych oraz Rządu RP generał Anders jako honoralny Wódz Naczelny odmawiał praw kombatganckich i stopni wojskowych żołnierzom NSZ. Ksiądz Peszkowski lokator "willi szczęścia" na poświęceniu tablic sybirakow i żołnierzy AK na grobie powstańca styczniowego w Tomaszowie Lubelskim wygłosil płomienne przemówienie dziękczynne dla proboszcza za uratowanie grobu przed likwidacją. Ten proboszcz sprzedał ten grób osobie prywatnej lecz sybiracy namowili właścicielke na rezygnCJĘ Z ZAKUPIONEGO GROBU I POWIESILI NA NIM DODATKOWO TABLICE SWYCH PLEGYCH I ZMARŁYCH TOWARZYSZY..
  Bliźniacy Kaczyńscy wychowani w willi, którą Piłsudski podarował rodzinie Lisa Kuli , na którą ich ojciec choć poczciwy powstaniec warszawski otrzymał przydział gdy większość warszawiaków mieszkała w ruinach I piwnicach czuli się dziećmi duchowymi i prawniczymi jego zbrodniczych wujków Świątkowskich. Henryk Świątkowski minister sprawiedliwości w rządzie Bieruta (sławetny powołaniem Komisji prokuratorskiej do stwierdzenia , że zbrodni katyńskiej dokonali Niemcy jak Macierewicz sławetny komisją katastrofozamachu) I Wilhelm Świątkowski urodzony pod Odessą pułkownik NKWD w Charkowie (w czasie dokonywania tam zbrodni katyńskiej) I później prezes Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie przedgomułkowskim. Wystarczy wpisać nazwiska Rajmund Kaczyński, Henryk Świątkowski lub Wilhelm Świątkowski by mimo licznych moderacji lub fałszywych informacji zrozumieć łatwość sukcesów i awansów bliźniaków we wladzach Solidarności pod wpływami gieremkowszczyzny, michnikowszczyżny kuroniowszczyzny i innych „komandosów” oraz milczenie platfusowej i konkurującej o role użytecznych głupków opozycji pod pwlywami grubej czarnej kreski Mazowieckiego i kultu literackiej hańby domowej (ostatnio Olgi Tokarczuk, Szymborskiej i Kornchauzerów) w odpowiedzi na gebelsowskie urąganie prezessimusa, Dudy , Ziobry i ich słupów na zbrodnicze pokoleniowe dziedzictwo kasty sądowniczej, publicystów i polityków opozycji.
  Bliźniaków zdemoralizowała historia rodziny , w której ojciec pozostał warszawskim powstańcem i przestrzegał przed powierzaniem synom stanowisk państwowych ze względu na ich determinację do zniszczenia każdego lepszego od siebie. Jest to symptom kompleksów poczucia wartości własnej i psychofrenicznego pieniactwa prawniczego bliźniaków wychowanych także rolami dwu takich co ukradli księżyc w sjonistycznej szkole filmowej PRL ale także wyjaśnia to ich sukcesy w rozpoznawaniu i wykorzystywaniu podobnych sobie i kołtunerii judeokatolickiej a także wyznawców materialistycznie marksistowskiego aksjomatu jedynie pasożytniczej istoty wszelakiego życia .https://telewidz.neon24.pl/post/150987,tradycje-naszosci-reform-prawa-i-sprawiedliwosci
 • @telewidzacy 09:38:06 Prezessimus woli korzystać jencześnie z kultu Andersa jako stalinowskiego Mojżesza dla pLESTYŃSKICH NWOHEb
  ktory gorliwie zaprzecał kombatanckim prWOM I STOPNIOM nsz A SPOWODOWAL JAKO HONORALNY wÓDZnACZELNY NADANIE kRZYŻA vIRTUTI mILITARI DOWÓDCY gALICYJSKIEJ dYWIZJI ss sZANDRUKOWI I BEZKARNOŚĆ JEŃCOM TEK DYWIZJI A NIE UPOMNIAŁ SIĘ O ROTMISTRZA pILECKIEGO MORDOWANEGO SĄDOWNIE ZA SZPIEGOSTWO DLA NIEGO.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930