Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 973 komentarze

Koncert - „ŚPIEWAJMY MONIUSZKĘ”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

27.10.2019 r. podczas obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, w Ermitażu Łazienek KRÓLEWSKICH odbył się koncert GALERII AUTORSKIEJ I TEATRU WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ,

 

pod Honorowym Patronatem Pełnomocnika ds. Sekcji Reżyserów Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP z okazji wystawy „PATRZ MONIUSZKO NA NAS Z NIEBA”, Środowiska Artystów Warszawskich, w tym grupy artystów „ROTA”.

Program koncertu obejmował arie, dumki i piosenki do muzyki Stanisława Moniuszki (‘Jawnuta (Cyganie)”, „Widma” wg. A. Mickiewicza „Straszny Dwór”, Mazur z „Halki” St. Moniuszki, "Szumią jodły na gór szczecie" z ”Halki” St. Moniuszki," Gdybym rannym słonkiem" z „Halki” St Moniuszki i wiele innych utworów znanych i mniej znanych.

Pieśni śpiewała Bogna Lewtak-Baczyńska oraz Janusz Baczyński, akompaniowała im Pani Beata Górska-Słociak. Do wspólnego śpiewania zapraszana była też publiczność.

W koncercie również udział wzięła pianistka, kompozytorka, teoretyk muzyczny Dagny Baczyńska-Kissas, która grała utwory na fortepian Fryderyka Chopina.

Na końcu koncertu specjalnie podziękowano gospodarzom tego miejsca, konserwator Pani Barbarze Jezierskiej i dyrektorowi Łazienek Królewskich Panu Zbigniewowi Wawerowi, którzy artystów sztuki warsztatowej z wystawą swoich prac pt. „Patrz Moniuszko na nas z nieba” i z koncertom „Śpiewajmy Moniuszkę” przyjęli w Ermitażu Łazienek Królewskich. Podziękowano również organizatorce całego przedsięwzięcia kurator wystawy Pani Hannie Koreckiej.


Link do filmu z koncertu „Śpiewajmy Moniuszkę”:

https://www.youtube.com/watch?v=PpKK6LACxJQ

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930