Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1295 postów 1014 komentarzy

1Polska - Ruch Oddolny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

KULISY rozwiązania Komitetu Wyborczego Wyborców 1Polska – Ruch Oddolny.

 

Naprawdę nie widziałem innego wyjścia, aby powstrzymać próbę przejęcia naszego Komitetu i wypaczenia, a więc w efekcie skompromitowania idei i zasad listy społecznej, listy wyborczej 1Polska. A to przecież dla tych zasad i dla tej idei wszyscy Państwo się w to zaangażowaliście. Nie mogłem pozwolić na to, żeby zostało to przejęte, wypaczone i skompromitowane przez ludzi, którzy najwyraźniej mieli inne cele tworząc nasz wspólny Komitet. Była to bardzo trudna decyzja.”

 

Więcej wypowiedzi na ten temat Daniela Konrada w filmie podziemnaTV:

https://www.youtube.com/watch?v=SHFxsLh4pug

 

KOMENTARZE

 • Tam cały czas, od początku są tacy nieodpowiedni ludzie...
  Chodziło o to, by wepchnąć, za wszelką cenę, do Sejmu Konrada Daniela, i by stamtąd uświadamiał, na temat ekonomii, gospodarki i po części polityki, Polaków.

  Z poprzedniego filmu wynikało, że ktoś został zastraszony i że się o niego boi... Teraz przedstawił merytoryczne argumenty...
  Kto teraz się w to zaangażuje, skoro Konrad Daniel jest idealistą i może w każdej chwili pęknąć (Ty niegrzeczny chłopczyku! - A ła! Już nie będę!).
  Kolejna sprawa, to jego, równie utopijna, wersja demokratycznego systemu...
 • Co za...
  Co za żenujący gostek.
  Tak właśnie rozmontowuje się "antysystem".
  Tylko Konfederacja!
 • zawiodłem się
  W pierwszym filmiku Daniel twierdził, że zostali zastraszeni i boją się o życie, a kiedy skierowano zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa to Daniel wymiękł i zaczął śpiewać na inną melodię, już nie było żadnego zastraszenia tylko inne przyczyny.
  Zawiodłem się na nim, i już nic nie przywróci wiary. Może być co najwyżej analitykiem, ale nie spełnia podstawowych wymogów na przywódcę i z takim wygrać czegokolwiek się nie da. Gdyby uległ zastraszaniu to byłby cienki bolek, tchórz, a kiedy kłamie to jest zwykły oszust który w chwili próby oszuka lub zdradzi. Takich w polityce Polakom nie potrzeba, takich jest aż nadto.
 • Zostałem personalnie wywołany do tablicy
  Pod filmikiem Konrada zamieściłem sprostowanie które zamieszczam poniżej, i ograniczę się na razie do tego, bo mimo że te nie przemyślane działania doprowadziły do trudnych nawet do oszacowania strat w sferze psychicznej setek, tysięcy zaangażowanych mocno osób, nie chciałbym całkowicie tego co robi Konrad negować, gdyż w gronie jego ortodoksyjnych wielbicieli jest jeszcze sporo osób, które kiedyś może zrozumieją co to jest syndrom Mawrodego (opisany tu: https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-3-x-15-1-czyli-syndrom-mawrodego,nId,885004)

  "Zostałem wywołany do tablicy, więc na szybko wyjaśniam :
  1. Mimo podania przez Mariusza dostępów do serwerów, nie udawało mi sie z nich skorzystać- występowały problemy techniczne(?) które to uniemożliwiały.
  2. Zabałaganiony przez niego proces tworzenia stronki zaowocował że po paru nieudanych próbach zainstalowania jej na jego serwerach, umieściłem bez najmniejszego problemu na innym, i w okresie po spotkaniu w Warszawie bardzo intensywnie pracowałem nad zapełnianiem próbnej strony treściami.
  3. Próbowałem parę razy wrzucić materiał filmowy na wskazany serwer bez skutku. Informowałem o problemach Mariusza, ale nie zareagował. Nie rozumiem dlaczego nie podał mi po prostu dostępu po FTP-ie? Przecież to pliki po parę Gb.
  4. Na samym spotkaniu rozmawiałem z Tobą Konradzie, o paru technicznych aspektach montażu materiału - nie mam w tym doświadczenia. Szczególnie interesowało mnie parę technicznych sztuczek, typu podkład obrazu na zielone tło. Na moją sugestię abyś Ty zmontował ten materiał, stwierdziłeś że nie masz czasu bo masz inną rolę do spełnienia.

  Nie dysponuję czasem w takim zakresie jak Ty Konradzie, więc kwestia sprawozdania filmowego w natłoku o wiele ważniejszych działań w innych krytycznych dla organizacji sprawach spowodowały, że materiał ten, wymagający kilku, (a dla mnie pewnie kilkunasto-godzinnego) montażu na liście priorytetów, był zdecydowanie dużo niżej.


  Jeśli chcesz się jednak zająć montażem tego materiału, nie widzę problemu aby Ci go przekazać, wskaż tylko w jaki sposób.
  Nadmieniam jednak, że jednym z problemów z tego spotkania było to, że były osoby, które nie życzyły sobie aby je pokazywać publicznie, a więc bez montażu materiał ten nie nadawał się do rozpowszechnienia. Taką sugestię wyraził m.in obecny na naszym spotkaniu poseł..
  Z podsumowania spotkania wynikało również, że utajnienia wymaga zachowanie listy założycieli, aby nie byli oni zaatakowani w sposób, który doprowadził by - jak to stało się obecnie do rozwiązania komitetu. Lista założycieli z tego spotkania dziwnym przypadkiem została zmieniona i pomniejszona, dzięki czemu udało się jednak komitet wyborczy zamknąć.
  Jak by nie było, zwrócę uwagę że moimi działaniami kieruje cały czas odpowiedzialność wobec wszystkich uczestników działań w ramach KWW.
  Nie ukrywam też, że moje przeogromne zdziwienie wzbudza forma tego przekazu. Wypowiadasz te uwagi w taki publiczny sposób - a masz do mnie przecież kontakt mailowy, telefoniczny, na telegramie, forum i najmniejsza sugestia w tej sprawie rozwiązała by temat od razu.. Czemu to miało służyć?"

  Konrad moją wypowiedź nazwał manipulacją zamieszczając na innym nośniku komunikacyjnym (zasięg kilkanaście osób - grupa na Telegram-ie) wypowiedź, w której potwierdza moje powyższe stwierdzenia, a odnosi się do przedstawionego mu materiału z tego spotkania z ujętą tam głównie jego osobą i z przytoczonymi jego wypowiedziami. Filmik jest jednak nie publiczny - część osób w kadrze nie życzyła sobie upubliczniania wtedy (z innych pobudek) część nie życzy sobie obecnie - (z innych pobudek). Stwierdziłem tam, że manipulacją jest z jego strony przedstawienie mojej osoby w niekorzystnym świetle, a odnoszenie się do mojego sprostowania w wąskim gronie paru osób.
  Filmik i insynuację na mój temat obejrzą tysiące, a mojej wypowiedzi pod filmikiem, zaledwie promile. Czy to nie jest manipulacja?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31