Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 973 komentarze

Puellae Orantes sukces polskiego chóru na Tajwanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa (Małopolskie) zdobył dwie złote nagrody i jedną srebrną na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Tajpej na Tajwanie. Zespół otrzymał też nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór tajwański.

Jak poinformowała w środę Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru, złota przypadły mu w kategorii chórów młodzieżowych i uniwersyteckich oraz w kategorii muzyki etnicznej, a srebro - w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto chór otrzymał nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór tajwański przez chór pochodzący spoza Tajwanu. Nagrodę Grand Prix festiwalu wywalczył chór Telkom University z Indonezji.

W konkursie, zorganizowanym na przełomie lipca i sierpnia, wzięły udział chóry z Tajwanu, Chin, Korei Południowej, Makao, Filipin, Indonezji i Polski. Występy oceniało międzynarodowe jury, składające się z kompozytorów, dyrygentów, wokalistów z Filipin, Finlandii, Łotwy, Tajwanu, Wenezueli i Węgier.

Chór wystąpił tylko w trzynastoosobowym składzie, rywalizował z mieszanymi chórami w dużych składach  30-50 osób. Należało wykonać obowiązkowo utwór tajwańskiego kompozytora.

Większość repertuaru konkursowego prezentowanego przez Puellae Orantes stanowiły utwory polskich kompozytorów, skomponowanych lub zaaranżowanych na zamówienie chóru. Dziewczęta śpiewały po polsku, włosku, angielsku, chińsku, tajwańsku i łacinie. Według relacji uczestniczek, najbardziej entuzjastycznie przez publiczność odbierane były polskie utwory inspirowane folklorem, prezentowane w specjalnie na ten cel uszytych krakowskich strojach.

Organizatorem Taipei International Choral Competition jest Fundacja Filharmonii w Tajpej, promująca muzykę chóralną w Tajwanie. Festiwal, organizowany corocznie przez tę fundację od 1996 roku, jest największą platformą międzynarodowej wymiany kulturalnej w Tajwanie i stał się jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Azji.

 

Link do jednego z występów polskiego chóru:

https://www.youtube.com/watch?v=CnFwmIXh5rI

 

Konkursowe wykonanie Mazura

https://www.facebook.com/puellaeorantes/videos/876039339432488/

 

Na rozgrzewkę zaśpiewały też w lobby największego prezydenckiego Grand Hotelu

https://www.facebook.com/puellaeorantes/videos/1889627194402851/

KOMENTARZE

 • @
  Wspaniały też występ chóru Telkom University z Indonezji, który wywalczył nagrodę Grand Prix

  https://www.youtube.com/watch?v=Brqo6asMem8
 • @ Autorka
  Dziewuchy na schwał!
  Ale super :-)

  5*

  Dzięki za info.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930