Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1386 postów 1058 komentarzy

76. rocznica KRWAWEJ NIEDZIELI na Kresach RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

14.07.2019 r. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie została koncelebrowana msza św. w Hołdzie Ofiarom Ludobójstwa dokonanego przez Ukraińskich Nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Mszę koncelebrował ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

Po mszy, spod kościoła wyruszył Marsz Pamięci. Przeszedł przez Rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście do Placu Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyły się główne uroczystości. Głos zabrał m.in. Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich Witold Listowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. Uroczystości odbyły się z udziałem Kampanii Honorowej Wojska Polskiego o Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Odczytano Apel Pamięci. Delegacje złożyły wieńce, zapalono znicze.

 

Link do filmu z mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=q05xoOljLGA&t=29s

 

Link do filmu z Marszu Pamięci i uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza:

https://www.youtube.com/watch?v=IdAziptCQWg&t=2506s

 

KOMENTARZE

 • To dzieje się w Polsce!!!!
  Nie do wiary! Uczeń oskarżony o... nacjonalizm. Zwrócił ukraińskiemu koledze uwagę, gdy ten wychwalał Banderę. Sprawa trafiła do sądu(sic!!!) Nie do wiary! Ta historia nie powinna mieć miejsca. Rodzicom grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo ich syn zwrócił w szkolę uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał Stepana Banderę. Szkoła postawiła uczniowi zarzut… nacjonalizmu! O sprawie napisała na Twitterze Magdalena Majkowska z Ordo Iuris, która reprezentuje rodziców polskiego ucznia. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/455144-zwrocil-uwage-gdy-wychwalano-bandere-teraz-ma-problemy
  Ps...Najpierw nie wolno Polakom nic mówić o żydach teraz nie wolno o Ukraińcach. Powoli robią z nas Naród niewolników. Mamy bać się walczyć o prawdę, Polskę i Polaków. Mamy być niewolnikami. Niepojęte PiSie. To chyba jakiś obłęd. Są jakieś granice wolności i przyzwoitości. Widocznie dyrektor jest obywatelem polskim narodowości ukraińskiej i uznał, że w obecnych warunkach może sobie pozwolić na realizację swoich poglądów narodowych. Powinien być natychmiast wywalony.
  Ciekawy jestem kto wystąpił z takim wnioskiem do sądu, dyrekcja szkoły? Jeśli tak, to powinna być w trybie administracyjnym odwołana. Tak dyrekcjo, Bandera był bandytą inspirującym mordowanie Polaków, to żadna obraza dla Ukraińców, tylko prawda historyczna. A dyrekcja funduje młodemu człowiekowi stres za to, że powiedział prawdę. To chyba jakieś stare, głupie i bezczelne mendy tak się mogą zachowywać. Dyrektor szkoły, jeżeli wiedział + kierujący sprawę z ramienia szkoły do sądu natychmiast na bruk. Nadzorujące kuratorium oświaty powinno bardzo uważnie zbadać tę sprawę, i wyciągnąć wnioski, łącznie ze zwolnieniami w dyrekcji i w gronie "pedagogicznym". Osoby z imienia i nazwiska które podały tych rodziców do sądu powinny by pozwane o promowanie i szerzenie symboli i systemów totalitarnych oraz ludobójstwa, które są ścigane z urzędu również.
 • To tylko kwestia czasu - kiedy
  niewyobrażalne mordowanie Polaków przez banderowców - stanie się w atrapie Polski - tematem tabu.
  Wniosek?
  Sieroty po zamordowanej w ubiegłym wieku Polsce głosu mieć nie będą wcale.
 • @kula Lis 68 20:26:01
  Pierwsza sprawa jaka dziś miała miejsce, zakończyła się pozytywnie dla rodziców tego chłopca. Sędzina prowadząca sprawę, nawet nie chciała rozmawiać z dyrekcją na temat tych bzdur, które dyrektorka szkoły broniąca ukraińskiego małoletniego banderowca, oskarżyła to bohaterskie polskie dziecko, które swoją postawą zrobiło to, o czym do dziś większość dorosłych ludzi boi nawet pomyśleć. Za to Pani sędzia zaczęłą zadawać dyrektor tej szkoł pytania, na dźwięk których ta po prostu zbladła, tzn. wymieniając po kolei całą listę przepisów kodeksu karnego, które ta świadomie złamała. Po zakończonej rozprawie Pani mecenas z kancelarii Ordo Juris broniącej tego małego, acz już WIELKIEGO POLSKIEGO BOHATERA i jego rodziców, powiedziała rodzicom, że będzie dobrze, a Ich synek to Wielki Polski Bohater, który w chwili, kiedy trzeba było stanąć w prawdzie, zachował się jak należy!
  Następna sprawa odbędzie się w październiku
 • @kula Lis 68 20:26:01
  To skandal, szkoła powina reprezentować POLSKIE interesy ale czego sie mozna spodziewać po ZNP, bolszewickim zwiazku który pisał płaczliwe listy kondolencyjne po smierco J. Stalina.Trudno mi w to uwierzyć.....czy ktoś może powiedzieć która to szkoła w jakim mieście? Sprawa jest poważna i warto ja nagłośnić gdyż to Ukrainiec powinien ponieść konsekwencje wychwalania ludobójcy
  Aby dopiec "pisowcowi" wielu przedstawicieli tak szanowanych zawodów jak nauczyciel czy sędzia są gotowi na daleko idące kompromisy z własnym rozumem i poczuciem przyzwoitości.
 • @kula Lis 68 20:26:01
  Dziennikarz KRESY.PL opublikował najobszerniejszy artykuł dotyczący konfliktu między Szkołą Podstawową nr 10 w Toruniu i jej ukraińskim uczniem, a polskim uczniem i jego rodzicami. To jedyne medium, które w jednym tekście przedstawiło stanowisko obu stron.

  https://t.co/UqhWlpp0Wu
 • @kula Lis 68 20:26:01
  W sprawie interweniuje Liroy-Marzec

  https://t.co/xS8gVcOhHS
 • @
  16.07.1943
  W kol. Hały, w powiecie sarneńskim upowcy oraz okoliczni chłopi ukraińscy zamordowali około 60 Polaków i spalili ponad 74 gospodarstw polskich.
 • @Jacek Boki 22:02:25
  Kończąc dyskusję na temat ludobójcy Stepana Bandery powiem tak. Dostał on kulkę od FSB w Monachium i to był ten jeden jedyny przypadek gdy ta zbrodnicza instytucja wykonała dobrą robotę.
  Amen.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930