Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1294 posty 1012 komentarzy

Prawdziwa 100-na rocznica Odzyskania Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Narodowcy Aleksander Jabłonowski, Eugeniusz Sendecki 28 czerwca 2019 roku zapraszają na uroczystości związane z 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Traktat wersalski (Pokój Paryski) – główny układ pokojowy kończący pierwszą wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy i państwa sprzymierzone i stowarzyszone. Został ratyfikowany 10 stycznia 1920 roku i z tą datą wszedł w życie. Traktat ustalił wiele granic międzypaństwowych w Europie oraz wprowadził nowy ład polityczny.

28 czerwca (piątek) w Warszawie przy Placu Na Rozdrożu, przy pomniku Romana Dmowskiego trzymającego w dłoni  traktat Wersalski o godz. 17.00 zaprasza się wszystkich chętnych,  którzy chcą uczcić tą datę. Będą przemówienia, każdy będzie mógł się wypowiedzieć,  przewidywany jest poczęstunek prosiakiem, tortem.

W dnu następnym 29 czerwca (sobota) o godz. 12.00 organizowany jest marsz spod pomnika Romana Dmowskiego do  Placu Zamkowego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do współtworzenia uroczystości 28 czerwca 2019r przy pomniku Romana Dmowskiego.

 

Link do filmu eugeniuszsendecki:

 https://www.youtube.com/watch?v=H2z7RGKaFA4

KOMENTARZE

 • Polska nie odzyskała niepodległości ...
  .. tylko Polsce dano, darowano niepodległość..
  Odzyskanie oznacza pracę własną na "odzyskaniem",
  dano bo decyzji o niepodległości Polski nie podejmowali Polacy ale
  podejmowały ją mocarstwa w Wersalu.

  Polska tę niepodległość spartoliła szybciej niż solidaruchy w ciągu kilkunastu lat... Agresja na wschodzie, zamach majowy, Bereza kartuska,
  zbrodnie polityczne Piłsudskiego, męczeńska śmierć jeńców rosyjskich w obozach Piłsudskiego, flirty z Hitlerem, idiotyczna polityka wschodnia w konfrontacji z Hitlerem, egzotyczne przymierza bez realnej wartości, na końcu rejterada "elyt" w 1939r... do tego gigantyczny poziom analfabetyzmu, średniowieczna struktura społeczna, gleba do żydowskiego wyzysku...brutalnie tłumione strajki górników, chłopów..
  Zbrodnie Piłsudskiego na wschodzie oraz na jeńcach rosyjskich musiały zaowocować glebą pod rewanż ze strony danych ofiar Piłsudskiego... najpierw wywózkami, potem Katyniem a potem jeszcze Wołyniem.

  Tu nie ma się czym chwalić...tu jest tylko wstyd i hańba .

  Jak bardzo ta oczywista prawda różni się od tej oficjalnej
  propagandy widać gołym okiem.
  Piłsudski jest "wielki' wyłącznie dlatego że był żydofilem... to stała zasada globalnej mafii żydowskiej (tylko żyd lub żydofil może być wielki a każdy żydosceptyk musi być zły, potworny, zbrodniczy...)...
 • @Oscar 09:15:22
  Polska miała być pokojowym buforem między Rosją a Niemcami...
  Niestety za sprawą Piłsudskiego i anglików okazała się być jadowitym, wrogim tworem i dla Rosji i dla Niemiec...
  i dlatego w 1939r zapadła decyzja o jej likwidacji czyli podziale między Niemcy a ZSRR (pakt Ribbentrop Mołotow).

  Polska powojenna czyli PRL był takim pokojowym separatorem i dla Rosji i dla zachodu..
  Dzisiaj Polska pełni rolę taką jak przed wojną...tylko rolę szczującego przejęły od Anglii USA.
  ...nie należy się dziwić że znowu zostanie zlikwidowana z tych samych powodów.

  Wkładanie ręki po raz drugi to tego samego nocnika (dwóch wrogów) to już albo skrajna głupota albo całkiem trzeźwa zdrada narodowa.
  Zabawa może się skończyć tak samo ja przed wojną.
 • @Oscar 09:22:24
  Gdyby tak uczciwie porównać ilu Polaków zginęło na skutek polityki władz w II RP i w PRL to by się okazało że PRL to czas pokoju nauki budowania gospodarki.
  II RP to czas krwawych napaści na Ukrainę (marsz na Kijów), krwawy zamach majowy. zbrodnie na jeńcach rosyjskich, zbrodnie na strajkujących górnikach i chłopach.

  A II RP trwała tylko ok 19 lat a PRL trwał ok 60 lat.
  II RP nie miała założonego przez tzw zachód zbrodniczego embarga na wszystko a PRL miał założone takie embargo.

  Jak widać ilość zamordowanych polaków (wojna, zamach majowy, strajki) i obcokrajowców na rok w II RP była kilkadziesiąt razy wyższa niż w PRLu.
  a w propagandzie solidaruchów tej prawdy nie znajdziecie.
 • @Oscar 09:15:22
  "Polska nie odzyskała niepodległości ...
  .. tylko Polsce dano, darowano niepodległość..
  Odzyskanie oznacza pracę własną na "odzyskaniem",
  dano bo decyzji o niepodległości Polski nie podejmowali Polacy ale
  podejmowały ją mocarstwa w Wersalu."

  Podziwiam Polaków, że potrafili cierpliwie prowadzić pracę organiczną przez 50 lat (lekko licząc od 1863r. czyli od Powstania Styczniowego) a potem mądrze i sprytnie wykorzystali nadarzającą się okazję międzynarodową.
  A to, że była bieda i analfabetyzm to wina zaborców, Prusaków, Austrijaków i Rosjan.

  A drugie "to", że nie udało się tej niepodległości utrzymać to z kolei wina głupców z Anglii i Francji (uważających się za pępek świata) oraz bandytów z Niemiec i ZSRR. Trudno, utrata niepodległości to była tragedia ale nie Polacy ponoszą za to główną winę. Winny jest głupi Zachód i ZSRR.
 • @kowalskijan584 12:28:54
  Polacy jako Naród nie ponoszą winy .. bo Polacy nie rządzili w II RP.
  Rządziły "elyty" różnej maści od rodowych poprzez żydowskie czy kościelne. To była dyktatura gdzie do Narodu się strzelało ostrą amunicją gdy naród np strajkował (Chłopi, Górnicy).
  Naród był na pozycji niewolnika "elyt" a KK utrzymywał naród w analfabetyzmie... pasowało to i "elytom" i KK bo niewolnik ma pracować a nie się kształcić.

  Dopiero PRL rozpoczął masowy program walki z analfabetyzmem a potem dalszego kształcenia Narodu.

  Warto na siebie spojrzeć krytycznie a nie zwalać wszystkiego na innych.. to takie tanie, ograne, dziecinne.
  Samokrytycyzm jest motywujący, budujący, konstruktywny a samouwielbienie wręcz przeciwnie.
 • @Oscar 12:38:55
  "Dopiero PRL rozpoczął masowy program walki z analfabetyzmem"

  "Kwestia likwidacji analfabetyzmu to najbardziej sztandarowy atut, jaki przywołują dziś obrońcy PRLu. Wedle tej narracji II Rzeczpospolita była państwem klasowym, wyzyskującym lud robotniczo-chłopski miast i wsi, wśród którego pozostała wielka skala analfabetyzmu, zniesionego dopiero przez Polskę Ludową. Oto fakty: w 1918 poziom analfabetyzmu sięgał 40%, dwadzieścia lat później stopniał do 15%. Sęk jednak w tym, że Rzeczpospolita była państwem wielonarodowym, a ;analfabetyzm dominował przede wszystkim wśród mniejszości narodowych.

  W rzeczywistości główne dzieło likwidacji analfabetyzmu w społeczeństwie polskim dokonała właśnie II RP. Aż do samej wojny Rzeczpospolita przeznaczała na edukację 15% wydatków, co stawiało ówczesną Polskę w europejskiej czołówce."

  "Nie mamy niestety informacji, z jakiego poziomu startowano w 1918. Wiemy natomiast, że w roku 1916 analfabetyzm guberni lubelskiej i kieleckiej wynosił 57%. Pięć lat później w województwie lubelskim spadł do 44,2%, zaś w kieleckim do 36,5%. W zaborze rosyjskim wynosił ok. 60%, w austriackim — ok. 40%, a w pruskim — ok. 25%. Możemy zatem przyjąć, że po odzyskaniu niepodległości analfabetyzm w kraju mógł wynosić ok. 40%."

  "Możemy zatem przyjąć, że odsetek analfabetyzmu wśród Polaków w roku 1931 wynosił ok. 15%. Ile zaś wynosił on na koniec II RP? Wielkość jednocyfrowa. "

  "Jak poradził sobie PRL z analfabetyzmem? W 1950 było 1,1 mln analfabetów, czyli 5,5%. W roku 1960 — 664 tys. czyli 2,7%, a przy końcu PRL, w roku 1988 — spadł do 2% (podaję za PWN). Zatem przez 40 lat PRL uporał się z redukcją analfabetyzmu o ok. 10 punktów procentowych. II RP zredukowała analfabetyzm o ok. 25 punktów procentowych w ciągu dwóch dekad, i to w społeczeństwie wielonarodowym. Prawdziwym autorem likwidacji analfabetyzmu wśród Polaków (i wśród Żydów) była II RP. Nieco analfabetyzmu zlikwidowali też zaborcy oraz III RP."

  Podkreślmy:
  " Prawdziwym autorem likwidacji analfabetyzmu wśród Polaków (i wśród Żydów) była II RP. Nieco analfabetyzmu zlikwidowali też zaborcy oraz III RP."

  (http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10206/q,Silaczka.II.RP.i.likwidacja.analfabetyzmu.wsrod.Polakow)

  "Samokrytycyzm jest motywujący, budujący, konstruktywny (...)"

  Więc zsamokrytkuj PRL. To motywujące, budujące i konstruktywne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31