Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1294 posty 1012 komentarzy

Mateusz Piskorski dla SPUTNIKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Zawsze mówię to, co uważam za słuszne”

 

Polski polityk i politolog Mateusz Piskorski po niemal trzech latach pobytu w areszcie wyszedł na wolność. Odzyskanie wolności było możliwe po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Dzisiaj – pierwsza rozmowa Mateusza Piskorskiego z Redakcją Sputnik Polska.

16 maja 2019 roku Mateusz Piskorski po trzech latach odizolowania opuścił Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec przy ul. Kłobuckiej 5. Kwota kaucji została wpłacona na konto sądu.

Już w grudniu ubiegłego roku uruchomiono zbiórkę pieniędzy na kaucję dla Piskorskiego. Co prawda od tego czasu wymiar sprawiedliwości trzykrotnie zmieniał wysokość poręczenia majątkowego. Początkowo była mowa o 300 tysiącach, potem prawomocnie podwyższono ją do pół miliona złotych.

Sąd Apelacyjny wyznaczył ostateczną kwotę 200 tys. złotych. Większość sumy wpłaciła rodzina, ale w zbiórce środków uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Mateusz Piskorski nie przyznaje się do winy i uważa, że jest ścigany za coś, co nie jest przestępstwem.

Piskorski jest oskarżony o szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej oraz Chin.

Z Mateuszem Piskorskim rozmawia komentator Agencji Sputnik Leonid Swiridow.

 

Cały wywiad tutaj:

https://pl.sputniknews.com/opinie/2019052110424380-Polska-Mateusz-Piskorski-dla-Sputnika-Zawsze-mowie-to-co-uwazam-za-sluszne-sputnik-polska/

 

KOMENTARZE

 • @ Autorka - 5*
  W sprawie Mateusza Piskorskiego żydowski reżim IIIŻydo-RP/Polin zrezygnował z bezpośredniego bandytyzmu, ponieważ nie był w stanie znaleźć żadnego pretekstu, który umożliwiłby sądowej agendzie tegoż reżimu jego skazanie.
  (Natomiast nie wiemy, na ile zatrzymanie M.Piskorskiego mogło mieć związek z jego wiedzą n/t mordu A.Leppera, której to ewentualnej wiedzy żydo-reżim mógł się obawiać.)
  Żydo-reżim zapewne przejdzie teraz do „elegantszej” formy wyeliminowania M.Piskorskiego z życia politycznego, ponieważ jego sprawa przed sądami IIIŻydo-RP/Polin może trwać dowolnie długo, a osoba, na której ciążą zarzuty o szpiegostwo, czy o współpracę agenturalną i przeciw której trwa postępowanie sądowe, nie ma możliwości sprawowania jakiejkolwiek funkcji politycznej.

  Rejestracja, a raczej brak rejestracji, partii Zmiana nie ma najmniejszego związku z politycznym statutem, czy programem tej partii (statut i program Zmiany mogłyby być nawet przepisane od PiS, czy od PO – to jest bez znaczenia), a zależy wyłącznie od widzimisię sądowej agendy żydo-reżimu. Żydo-reżim nie zgodzi się nigdy na działalność polityczną, która nie jest przezeń inicjowana lub przynajmniej infiltrowana, lub mogłaby zagrozić jego trwałości.
 • @Rzeczpospolita 15:54:51
  Dlaczego Sputnik interesuje się Piskorskim, czy nie jest to ingerencja w sprawy polskie?
  Niemcy, UE, Izrael, USA - teraz Rosja zaczyna mącić.
 • @Talbot 17:24:08
  A czy powszechne żydo-media w IIIŻydo-RP/Polin nie interesowały się Chodorkowskim* (ten żydowski złodziej został człowiekiem roku 2014. gadzinówki Michnika), Nawalnym i innymi żydowskimi kreaturami w Rosji?

  Kto mącił i mąci w Rosji?
  _________________

  * Żydo-rząd PiS w 2006r. wywianował Chodorkowskiego kilkoma miliardami $USA wyjętymi z kieszeni polskich podatników.

  Na żądanie międzynarodowego żydostwa z USA zwalczającego Rosję i jej firmy paliwowe, żydo-rząd PiS nakazał PKN Orlen dokonać zakupu od firmy Jukos (własność Chodorowskiego) rafinerii w Możejkach, która przynosi straty polskiej rafinerii. Straty te pokrywają Polacy w cenie paliwa.
 • @Rzeczpospolita 15:54:51 Niestety, jak zauważył to mój kolega ze Szwecji, który oficjalnie wstawiał się za Piskorskim"
  // Ciesze sie - jak kazdy z takich jak my - ze Piskorski troche odetchnie.

  Krew mnie jednak zalewa widzac jakie dastal warunki! Przeciez go moga w kazdej chwili zamknac (przepadnie kaucja), oskarzajac, ze rozmawial z kims, co wedlug nich jest swiadkiem (czy dostal liste swiadkow?, a coz za problem stworzyc nowych)!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31