Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1111 postów 902 komentarze

Hajnowski bój o bohaterów narodowych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już po raz czwarty ulicami Hajnówki przeszedł marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem wydarzenia była Barbara Poleszuk - lokalna działaczka narodowa.

 

Marsz wyruszył spod kościoła parafialnego pod wezwaniem podwyższenia krzyża i skandując hasła ku czci bohaterom, dotarł pod Hajnowski Dom Kultury, gdzie uczestnicy wysłuchali przemówień. W tym samym czasie w centrum miasta trwała manifestacja sprzeciwu wobec marszu patriotów. Wrogo nastawieni do postaci żołnierzy podziemia antykomunistycznego uczestnicy, manifestowali swoją niechęć wobec Hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych. Na wydarzenie przybyły postaci reprezentujące lewą stronę sceny politycznej oraz reprezentanci totalnej opozycji antyrządowej z różnych stron Polski. Pojawił się m.in. Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty, członkowie Komitetu Obrony Demokracji oraz przedstawiciele ruchu Obywateli RP. Nie obyło się bez prób zakłócenia uroczystych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obywatele RP usiłowali zablokować jedną z ulic, którą podążał marsz ku czci bohaterów. Dzięki sprawnej interwencji policji, marsz patriotów spokojnie minął nielegalne zgromadzenie. 23. lutego był wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia Basia Poleszuk otrzymała z rąk Karola Wołka - prezesa Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych medal za szczególne zasługi na rzecz upamiętniania bohaterów podziemia antykomunistycznego oraz swoją działalność patriotyczną.

EmisjaTv


Link do filmu eMisjaTv:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HDyNmfAoukY

 

KOMENTARZE

 • Znając działalność NSZ
  .
  z opowieści naocznych świadków, i ich często przestępczej aktywności wobec ludności, nie podzielam entuzjazmu autorki do wydarzeń w Hajnówce i sukcesów pani Poleszuk. Los żołnierzy NSZ, tak mało różny od losu bojowników NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  mogę jedynie żałować i im współczuć, że dali się wówczas, a ich sympatycy dziś instrumentalizować, aby dzielić polskie społeczeństwo czy mu z premedytacją ich przywódców szkodzić. Nietrudno się domyślić, jakie siły mają w tym interes.

  Pani Poleszuk otrzymała, o ile nie jest to jej nadane nazwisko operacyjne, pięknie brzmiące nazwisko ukraińskie, którego „hieroje” z Wolynia w II Wojnie też by się nie powstydzili.

  Jeśli wierzyć Wikipedia dla Polaków: „Narodowe Siły Zbrojne (NSZ) – polska konspiracyjna organizacja wojskowa obozu narodowego działająca w latach 1942–1947[1], licząca w szczytowym okresie rozwoju około 75 tys. ludzi[2]. Początkowo walczyła z Niemcami i zwalczała Gwardię Ludową, Armię Ludową i partyzantkę radziecką, oraz bandy rabunkowe[3], a w okresie późniejszym brała udział w powstaniu antykomunistycznym walcząc przeciw Armii Czerwonej i siłom zbrojnym Polski Ludowej.”

  „Początkowo walczyła z Niemcami” później współdziałała z okupantem, na koniec usiłowała destabilizować państwo polskie o nazwie PRL, które zostało ustanowione także przez naszych tzw. „sojuszników” USA, W.Brytanię, tzn. nieodwracalnie na ówczesny czas.

  Wszelka walka z państwem polskim była przestępstwem wobec Polaków, i tego warcholskiego przestępstwa dopuścili się żołnierze NSZ. Możemy ich żałować za tragizm ich roli, ale byłoby zabójstwem dla narodu polskiego czynić ich bohaterami, takich bohaterów to wstawiono nam dość:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/
 • @Laznik 11:59:39
  Nic nie wiesz o NSZ.
  Jedynej normalnie działającej i nie rozpracowanej przez Niemców i Rosjan polskiej organizacji zbrojnej.
 • "wieczny tułacz" AlexSailor
  .
  @AlexSailor 23:30:45 utrzymuje

  "Laznik, Nic nie wiesz"

  Wypowiada się na temat wiedzy osoby, której nie zna, o której wiedzy nie ma nawet zielonego pojęcia, a więc z całym talmudycznym tupetem

  WCISKA NAM KIT.

  Skąd my znamy ten bezczelny rodzaj demagogii ? Dalszego tego wciskania kitu nie trzeba chyba cytować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031