Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1111 postów 902 komentarze

Poleszuk o zakazanym marszu w Hajnówce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Basia Poleszuk patriotka, działacz społeczny, ikona środowisk narodowych, o zakazanym marszu Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych w Hajnówce.

 

Burmistrz Hajnówki wydał zakaz zorganizowania marszu. Jest to schemat, który powtarza się co roku. Organizatorzy marszu zorganizują go, będą się odwoływać od tej decyzji, w poprzednich latach sąd przychylił się do odwołania. Marsz się odbędzie, jedynie mają problem z organizacja sali. Wszędzie słyszą odmowę. Będzie to już czwarty marsz w Hajnówce


 

Wszystkich chętnych na marsz zapraszają 23 lutego 2019 na godz. 13.00.

 

Więcej w filmie wRealu24:

https://www.youtube.com/watch?v=Bpy7B646_rY

 

 

KOMENTARZE

 • Po co?
  Jaki ma cel coroczne upokarzanie dzieci i wnuków ofiar Burego? Jakie korzyści dla sprawy narodowej ma to przynieść?
 • @
  Nie ma zakazu organizacji marszu środowisk narodowych w Hajnówce (woj. podlaskie). Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił w środę zażalenie burmistrza tego miasta. Skarżył on postanowienie sądu I instancji uchylające taki zakaz.

  O decyzji sądu apelacyjnego poinformował PAP jego rzecznik sędzia Janusz Sulima. Decyzja ta wyczerpuje drogę odwoławczą, o której jest mowa w prawie o zgromadzeniach. Oznacza to, że marsz planowany na najbliższą sobotę z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych może się odbyć.

  W miniony poniedziałek Sąd Okręgowy w Białymstoku rozpatrywał odwołanie organizatorów marszu od decyzji burmistrza Hajnówki, który zakazał organizowania marszu, i je uwzględnił. Uznał, że zakaz naruszałby m.in. przepisy konstytucji i prawo o zgromadzeniach. Sąd uzasadniał, że zakaz zgromadzenia lub jego rozwiązanie w trakcie są możliwe jedynie wtedy, gdy zagrożenie publicznego porządku bądź bezpieczeństwa jest „bezpośrednie”. Przywoływał wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2004 r., wedle którego wolność zgromadzeń chroni również takie demonstracje, w których „drażni się lub obraża osoby przeciwne ideom lub hasłom tam propagowanym”.

  Od tego postanowienia burmistrz Hajnówki odwołał się, ale sąd apelacyjny tego zażalenia nie uwzględnił. Podobnie było dwa lata temu. Wówczas też burmistrz próbował zakazać marszu decyzją administracyjną, organizatorzy odwołali się do sądu, a ten zakaz prawomocnie uchylił i marsz się odbył.

  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3102-burmistrz-hajnowki-prawomocnie-przegral-w-sadzie-z-organizatorami-marszu-ku-czci-zolnierzy-niezlomnych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031