Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1203 posty 950 komentarzy

2 lata więzienia za krytykę żydowskich roszczeń?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proces rapera Stopy. Raperowi Stopa za utwór o żydowskich roszczeniach i Judenratach grozi mu więzienie.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w myśl Talmudu goje są kimś gorszym. Czy to jest antysemityzm? Czy nazywanie poglądów Grossa kłamstwami to negacja Holokaustu? Czy domaganie się ekshumacji w Jedwabnem to mowa nienawiści? Czy sprzeciwianie się żydowskim roszczeniom to teorie spiskowe?– w październiku ubiegłego roku, w wywiadzie dla wPrawo.pl pytał polski raper Stopa, który za publikację utworu pt. „Gdybym był bogaty” został oskarżony o „antysemityzm, pomawianie Żydów o spiski polityczne i finansowe oraz o fałszowanie historii Holokaustu, tym samym o nawoływanie do nienawiści” (art 256 k.k.). 12 lutego 2019 roku muzyk zasiadł na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

 

Konrad Rosicki, raper z Częstochowy złożył przed sądem wyjaśnienia, w których w wyczerpujący sposób obalał aberracje biegłej filolog, w mediach nazywanej „specjalistką od mowy nienawiści” czy „postrachem dla przestępców”, prof. dr hab. Jadwigi Stawnickiej, która sporządziła opinię do prokuratorskiego oskarżenia. Stopa zwrócił uwagę na wiele błędów merytorycznych, które nie powinny się zdarzyć nie tylko nauczycielowi akademickiemu, ale każdemu kto ukończył szkołę szkołę.

 

Pierwszym i najważniejszym wątkiem, który dyskredytuje opinię biegłego, jest to, że zawiera ona nie prawdę. Biegły uważa mnie za autora modlitwy będącej autorstwa Sługi Bożego Piotra Skargi –zaznaczył muzyk, równocześnie podkreślając, że taki błąd nie powinien przydarzyć się biegłemu profesorowi lingwistyki.

W utworze rapera znajdują się takie stwierdzenia: „Goje to jest plebs”, „chcą wydoić nas, frajerzy dawać hajs”, „jak znowu Polin będzie to znów tu będzie pięknie”, „gdy Żyd prawdę usłyszy to na Polaka krzyczy”, „Kwachu przesadził strasznie, przeprosił za Jedwabne”, „kto wierzy w te kłamstwa Grossa, przyczaj, poznaj po owocach”. „powiedzcie też, czy czujecie się tu jak Arab w Knesecie”, „odpuść wreszcie te roszczenia, bo ty do nich prawa nie masz”, „rok ’39, Judenraty, Niemcom układ, Ruskim kwiaty, nie chcą przyznać się do zdrady, pchali swoich do zagłady”. WYSŁUCHAJ „ZAKAZANY” UTWÓR Prof. Stawnicka uznała, że te i pozostałe słowa, mają „wymowę antysemicką” i „powielają stereotypy na temat Żydów”. W oparciu o szeroką bibliografię, zwłaszcza publikacje żydowskich historyków i starozakonnych, którzy przeżyli II wojnę światową, Stopa dowodził, że w utworze nie ma mowy o żadnych „stereotypach”, a o „najczarniejszej karcie w żydowskiej historii”, jak napisała przytoczona przez niego Hanna Arendt.

 

Link do filmu Jacek Międlar:

https://www.youtube.com/watch?v=hhit0NU83Tg

 

Relacja z rozprawy z zeznaniami Konrada Rosickiego i prezesa Otwartej RP Marka Gumkowskiego

 

https://wprawo.pl/2019/02/14/arabowie-to-nie-semici-to-prymitywne-proces-rapera-stopy-oskarzonego-za-krytyke-zydowskich-roszczen-i-bredzenie-nieprzytomne-prezesa-otwartej-rp-wideo/

 

KOMENTARZE

 • Dlaczego dzisiaj nie siedzi
  na sali sądowej ta wypindrzona amerykańska szmata udająca dziennikarkę ?
 • @provincjal 09 20:42:44
  Bo prywatnie jest żoną byłego amerykańskiego szefa REDERAL RESERVE Alana Greenspana.

  - Grają z nami "ASY" z najwyższej półki : /
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 04:24:47
  Chyba czas się obudzić, albo skończymy jak Palestyńczycy...
  Podobało mi się stwierdzenie jednego z autorów ("tu"), że "żydzi już raz skolonizowali wrogi im teren", właśnie Palestynę.

  Trzeba działać "już", bo i tak jest późno.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930