Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 973 komentarze

W 80-tą rocznicę śmierci Romana Dmowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

2 stycznia 2018 r minęła 80-ta rocznica śmierci Romana Dmowskiego. Zmarł w Drozdowie, gdzie spędzał ostatnie dni swojego życia.

 

Ideolog, polityk, dyplomata i wychowawca wielu pokoleń polaków był jednym z twórców niepodległej Polski. Podpis Romana Dmowskiego widnieje pod traktatem wersalskim, który przywrócił istnienie Polski po 123 latach niewoli.

Na Cmentarzu Brudnowskim przy grobie, została w tym dniu postawiona asysta wojskowa. Zostały złożone wieńce i kwiaty.

 

Aleksander Jabłonowski przy grobie Romana Dmowskiego w 80-tą rocznice jego śmierci

 

Link do filmu eugeniuszsendecki:

https://www.youtube.com/watch?v=LOLd2HpLvUk

 

1 listopada też była postawiona asysta wojskowa

 

KOMENTARZE

  • @
    „Pikieta pod MSZ przeciwko wojnie z Rosją 2.01.2018 uczciliśmy 80-tą rocznice śmierci Romana Dmowskiego”

    https://www.youtube.com/watch?v=X2h0feQJ8Fg
  • Pracować i czekać.
    Oglądając koncert noworoczny z Zakopanego dochodzi się do wniosku że Polakom na razie jest dobrze i dla tego szanse na pro polskie zmiany są znikome.System zabezpieczony jest policyjnie,wojskowo,medialnie,partyjnie oraz finansowo i tylko kryzys finansowy,kataklizm,wojna albo niepokoje społeczne przeniesione z zewnątrz mogą go zdestabilizować i dopiero wówczas pojawi się szansa na odsunięcie od władzy tych którzy rządzą Polakami.Ja również jestem patriotą i tak jak wszyscy tego typu ludzie mam coś takiego jak godność która mówi mi że należy nienawidzić każdego wroga zewnętrznego i tego kto działa przeciwko wspólnocie w której żyje.Dwa dni temu jadąc z żoną w niby PR24 usłyszałem jakąś polityk z Ukrainy odpowiadającą na pytanie co zrobiliście aby Ukraińcy podczas zbliżających się wyborów nie zwrócili się w kierunku Rosji?Pani polityk odpowiedziała że otworzyli możliwość pracy w Europie Zach. od 1 Stycznia.Sytuacja analogiczna do tej u nas,ciemne masy gonią za kasą a system jest bezpieczny.Chwała Wielkiej Polsce Kamraci!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930