Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1168 postów 934 komentarze

Czy Polacy chcą mieć państwo? Dr Jan Przybył

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Polacy chcą mieć coś takiego jak państwo? Po 123 latach niewoli, wielu ludzi zastanawiało się jak to się stało, że to wielkie państwo upadło? Jakie były przyczyny tego upadku?

 

Czy „społeczeństwo” zainteresowane jest posiadaniem własnego, suwerennego państwa, czy też gotowe jest rozpłynąć się w bezkształtnej, bezideowej, pogrążonej w hedonistycznej orgii, masie „Europejczyków”? Warunkiem istnienia państwa niezależnie od jego formy ustrojowej jest wola posiadania takiego państwa. Ludzie muszą chcieć mieć państwo własne, suwerenne, niezależne. Gdy braknie woli, państwo przestaje istnieć”.

 

Więcej w filmie na argumenty:

https://www.youtube.com/watch?v=g-6o6bay5jk

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Wlasnie-wiekszosc Polakow nie chce wolnej Polski(z mniejszosci prawie wszyscy).Podatni na naciski i korupcje albo dla jakiejs swojej korzysci chetnie wyzwola sie z obowiazkow dla kraju(pokazali to juz w 18 wieku)
 • @Autor
  Narodowi katolicy - nie chcą państwa polskiego. Wszak "lepiej żeby Polska upadła, byle KK nie poniósł strat".

  Żydzi chcą Polin.

  "Inteligencja" - żeby było tak jak było.

  Kto zatem jest zainteresowany istnieniem państwa polskiego i jak to uzasadnić?
  Chyba od tego należy zacząć ...
 • Własnie -
  Ja zauważam, że większości Polaków Państwo do niczego nie jest potrzebne. Wolą powalczyć o pełną michę ,niż o własne państwo. Wydaje mi się, że trend taki szczególnie się nasilił po 89 roku.
  Stąd jest jak jest. Taka niewolnicza mentalność.
 • ...
  Kolejna powtórka o pro: manipulacyjnym, ogłupiającym, konsumpcyjnym, rabunkowym, skażającym, trującym, zadłużającym, utopijnym, destrukcyjnym, niszczycielskim, pogrążającym wykorzystywaniu (a m.in.: "Dług państwa w relacji do PKB zmalał"...) PKB!!!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto
  [Fragmenty:] Produkt krajowy brutto, PKB. Opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku).
  Przy obliczaniu wartości PKB kryterium geograficzne jest jedyne i rozstrzygające. Nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, własność przedsiębiorstw itp.
  Część PKB transferowana jest w formie zysków za granicę.
  --------------------------------------
  Dodam, że nie ma także znaczenia jakie to usługi, co jest produkowane i jakie są tego skutki i ich konsekwencje…

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti ... e_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.

  http://pressmania.pl/?p=23783 | 12.2015
  Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski. PO-PSL przymykały oko
  Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

  Raport opublikowany na początku grudnia zatytułowany „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” został opracowany przez dwóch ekonomistów z Global Financial Integrity – Deva Kara i Joseph’a Spanjers’a. Jak ustalili – od 2004 r., kwota nielegalnych przepływów finansowych regularnie wzrasta i aktualnie wynosi ponad bilion dolarów amerykańskich łącznie w ciągu roku, czyli ok. 4 proc. światowego PKB. Tempo wzrostu nielegalnych przepływów na przestrzeni analizowanych lat wyniosło 8,6 proc. w Azji i 7 proc. w Europie.
  GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

  Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie.

  [A oprócz nielegalnych transferów zagraniczne firmy wprowadzają pieniądze także legalnie. - red.]


  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,189 ... rects=true | 29.09.2015
  Nawet 46 mld zł rocznie mogą pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia podatku CIT - wynika z raportu dla Komisji Europejskiej.


  A zatem biorą pożyczkę/zadłużają nas, dzięki temu zwiększają PKB, a następnie dzięki temu i takiemu, przedstawionemu poniżej, zwiększonemu PKB biorą kolejną pożyczkę, po czym następuje transfer PKB za granicę, + spłata przez nasze państwo odsetek od długu państwa, + spłata odsetek od prywatnych pożyczek Polaków zaciągniętych w zagranicznych bankach, + składka unijna, którą wpłacamy, i tak w kółko...


  Oto Polski PKB:
  - na truciznę alkoholową Polacy przeznaczają około 35 mld zł rocznie…

  „ANGORA: ANGORKA” nr 36, 03.09.2006 r.: ILE KOSZTUJE PIJAK (...) WHO oblicza, że budżet państwa [z powodu osób pijanych] traci na leczenie, usuwanie skutków wypadków drogowych, wymiar sprawiedliwości, służbę zdrowia czy spadek wydajności pracy mniej więcej 2 do 3 proc. PKB. W Polsce wyniosło to np. w roku 2005 od 20 do 30 mld złotych.

  http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011, 22:54
  TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH
  Koszt społeczny konsumpcji alkoholu.
  Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad 220 mld dolarów rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com.
  Dla porównania, palenie obciąża budżet kraju na poziomie 160 mld dolarów rocznie. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, CDC obliczyło to na podstawie najnowszych danych określających całkowity koszt społeczny picia alkoholu. To pierwsze takie badanie od 12 lat.
  Brano pod uwagę spadek wydajności w pracy, zniszczenia spowodowane wypadkami drogowymi, leczenie marskości wątroby i koszt przestępstw dokonanych pod wpływem alkoholu - wylicza portal.
  80 proc. kosztów ponoszą władze lokalne, resztę rodziny alkoholików, oni sami i ich ubezpieczyciele i ofiary. Raport CDC znalazł się w piśmie „American Journal of Preventive Medicine”. | JS

  - kolejne mld zł na truciznę nikotynową…

  - następne mld zł na szkodliwą, trującą żywność (ponad 99 proc. zawartości tzw. zwykłych sklepów), z tego skutkami i ich konsekwencjami, w tym kosztami…
  https://www.polskieradio.pl/42/5202/Art ... 8-mld-euro | 2018 r.
  Polacy wydali na żywność w 2017 r. 38 mld euro.

  - 35 mld zł na prywatne leczenie, w tym leki…
  https://www.termedia.pl/mz/Jest-plan-fi ... 30617.html | 2018r.
  Na świadczenia zdrowotne Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczyć 83,66 mld zł. To o około 6,5 proc. więcej, niż zakładał pierwotny plan finansowy na 2018 rok.

  - kolejne mld przeznaczane są na wojsko…
  https://www.defence24.pl/mon-z-ponad-40 ... m-budzetem | 2018r.
  Uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa budżetowa na 2018 r. przewiduje, że Rzeczpospolita Polska przeznaczy na obronę narodową 41,144 mld zł, czyli prawie 3,8 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. Na ten 10-procentowy wzrost składa się przede wszystkim skok wydatków na bieżące funkcjonowanie.

  http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art, ... a-2019-rok | 2018r.
  W dniu 21 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Zakłada on, że w przyszłym roku na wydatki związane z obronnością kraju wydatkowana zostanie łącznie kwota 44,7 mld PLN (2,0% PKB planowanego w 2019 roku), czyli o 3,53 mld PLN (8,6%) wyższa, niż zapisano w tegorocznej ustawie budżetowej.

  - następne miliardy są przeznaczane na potrzeby rencistów i emerytów.
  http://www.mapawydatkow.pl/
  W 2016 r. na renty i emerytury przeznaczono 242 mld 411 mln zł – 13,09 PKB…
  https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/3042 ... lskie.html
  Wydatki na emerytury i renty z administrowanego przez ZUS Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wyniosły 201 mld zł, a z wypłacającego rolnikom emerytury i renty KRUS 21,3 mld zł. Kolejną istotną część stanowiły wydatki NFZ, które w 2016 r. miały wynieść ponad 70 mld zł.

  - kolejne na urzędników…
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morawi ... 87770.html | 2016 r.
  Morawiecki: Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. 50 mld zł.

  - następne na, irytujące, zaśmiecające, zatruwające umysły, uszkadzające; upośledzające psychiki, powszechnie niechciane, znienawidzone, emitowane z łamaniem praw człowieka, zasad etyki, ma miejsce ignorowanie, łamanie tego wszystkiego i przymuszanie do ich odbioru, tzw. reklamy…
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... d-zl-netto | 2018r.
  Według prognozy domu mediowego Zenith w br. wydatki reklamowe w Polsce zwiększą się w br. o 4,8 proc. do 7,41 mld zł netto. Natomiast globalnie rynek marketingowy ma wzrosnąć o 4,5 proc. do 580 mld dolarów.
  Reklama w telewizji zyska 5,6 proc., a w internecie - 8,1 proc.

  - kolejne wydatki na dotowany konsumpcjonizm pojazdowo-rabunkowo-spalinowo-skażeniowo-degradacyjno-hałasowo-wypadkowo-horobowy...

  http://www.klimatdlaziemi.pl
  Koszt transportu samochodem osobowym jest w rzeczywistości wyższy niż płacą za to użytkownicy samochodów – bezpośredni koszt jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo.

  [Np. koszty budowy dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów + skutki, konsekwencje, w tym zniszczenia, koszty wojenne o ropę! – red.]

  2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  - http://www.o2.pl | 25.05.2008 r.|: W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
  - http://www.money.pl | 2008.03.05 r. |: Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.
  - http://www.o2.pl | Czwartek [05.03.2009, 06:15] 2 źródła |
  KORKI KOSZTUJĄ WŁOCHÓW 40 MILIARDÓW EURO ROCZNIE
  Tak wynika z badań Automobil Club.
  Włoski Automobil Club przeprowadził badania w czterech miastach: Rzymie, Mediolanie, Turynie i Genui.
  Mieszkańcy Rzymu i Mediolanu spędzają ponad 500 godzin rocznie jeżdżąc po swoich miastach, w tym połowę czasu w korkach - informują motoryzacyjni eksperci.
  Roczne straty przeciętnego mieszkańca Turynu szacowane są na 440 euro, a mieszkańca Rzymu aż na 650 euro.
  Eksperci uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie usprawnień w ruchu ulicznym w miastach. To pozwoliłoby Włochom oszczędzić czas, którego wartość można przeliczyć na 16 miliardów euro. TM

  http://www.targeo.pl : Firma doradcza Deloitte i Targeo.pl przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Wynika z nich, że mieszkańcy tylko tych miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę.

  Wytworzenie samochodu to przykładowo emisja ~5 ton CO2.
  Do wyprodukowania jednego samochodu zużywa się 380 ton wody.

  Emisje w wyniku działalności człowieka wynoszą 27 miliardów ton na rok. Wulkany emitują rocznie 130-230 milionów ton atmosferycznego CO2
  Wulkany emitują rocznie między 0,2 a 1% ludzkich emisji. Co oznacza, że tylko w zeszłym roku wyemitowaliśmy więcej dwutlenku niż wulkany w XX wieku.

  Spaliny samochodowe niszczą mózgi. Powodują utratę pamięci oraz chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy.

  http://wolnyswiat.pl/14bh5_pliki/image037.jpg
  http://www.imagic.pl/files//24301/PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png

  - itd…

  Dogonimy w PKB tzw. kraje wysokorozwinięte...
  Wysokorozwinięte w długach, górach śmieci - z tego, co stanowiło PKB..., w chorobach, w degeneracji...
  Nie wykazuje się także pozytywnego sensu, pożytku (...) z produkcji stanowiącej podstawę tego PKB...

  Oto PKB, i na m.in. takiej podstawie nas się zadłuża…

  https://m.neon24.pl/7ce301ff9ca344915b0847f57601122e,14,0.jpg

  Muuu, meee, beee...
  No to my jeszci bardzij kochamy demokracjem i idziem na wybory ponownie ich wybrać!
  Muuu, meee, beee...
  http://www.imagic.pl/files/24301/Krowy.png
 • ...
  Czy media, politycy, np. w Sejmie, rozgłosiły tą ogromnie ważną - kluczową - informację, że redaktor taki a taki przedstawił, unaocznił, wykazał, udowodnił, obnażył, zdemaskował polityków, stosowaną w Polsce przez nich ekonomię, sytuację gospodarczą naszego kraju, jak jesteśmy wykorzystywani; pogrążani przez pożyczkodawców, inne państwa, zagraniczne firmy, jak Polacy są manipulowani, ogłupiani, oszukiwani przez polityków, tzw. ekonomistów, media itp...

  Czy którakolwiek redakcja internetowego portalu informacyjnego, pisma internetowego, drukowanego, telewizja zaproponowała mi pracę, albo choćby współpracę, jakiekolwiek wsparcie...

  Czy prezydent, premier, którykolwiek poseł zaproponował mi pracę, albo choćby współpracę, jakiekolwiek wsparcie...

  Więc są propolscy, uczciwi, rzetelni, wiarygodni, działają w interesie naszego narodu, kraju, państwa...; za co dostają pieniądze, robią karierę...

  zarobki posłów (to są wasze pieniądze/wy ich zatrudniacie, opłacacie. A kogo zatrudniacie, za co płacicie, tak macie...)
  https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=zarobki+pos%C5%82%C3%B3w

  A oto moje "zarobki":
  M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku, moje wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 40 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.
  Ja robię to głównie dla Was, a co wy zrobiliście dla siebie...

  A może ktoś z tzw. polaków zgłosił się do działania, mnie wsparł...

  Sądzicie, że w innych dziedzinach działalności państwa, kraju, narodu jest inaczej..
  Sądzicie, że w innych państwach jest normalnie, dobrze...

  Dług USA 2018
  https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=d%C5%82ug+usa+2018

  Dalej uważacie, że demokracja jest dobrym rozwiązaniem...
  Czy ktokolwiek merytorycznie podważył system racjonalny...

  Co tu powinno być na końcu, to czy coś przeciwnego...

  Muuu, beee, meee...
  To my dalij kochamy demokracjem, i idziem ich ponownie wybrać!
  http://www.imagic.pl/files/24301/Krowy.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031