Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 973 komentarze

Koncert i promocja płyty CD Bogny Lewtak-Baczyńskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta, 8 grudnia 2018r odbył się koncert i promocja płyty CD piosenkarki, reżyserki, artystki malarki Bogny Lewtak-Baczyńskiej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski i 100-lecia powstania ZASP-u.

 

Laudacji trzy płytowego albumu: 1) Początek wieku. 2) Nie żałuję. 3) Losy Polaków. Live, udzieliła redaktor Anna Lisiecka z Programu 2 Polskiego Radia.

Bogna Lewtak-Baczyńska ma w swoim dorobku wiele nagrodzonych nagrań płytowych: pieśni autorskiej i wielkiej poezji polskiej (m.in. K.K. Baczyński, J.B. Zaleski, A. Mickiewicz, J. Kochanowski, St. Wyspiański) – do własnej muzyki i we własnym wykonaniu utworów z własną muzyką do listów F. Chopina, do tekstów W.K. Stattlera, do przepowiedni Leonardo da Vinci, nagrania swych utworów autorskich, recitale z rep. E. Piaf, A. German, B. Okudżawy, Ż. Biczewskiej. E Demarczyk. L. Długosza i in.

Wieczór uświetnił też występ córki państwa Baczyńskich, pianistki kompozytorki Dagny Baczyńska-Kissas. Na wstępie zagrała poloneza AS-dur op.53 F. Chopina, następnie Souwenir de Paganini – F. Chopina i własną kompozycję „Husaria”.

Podczas pieśni wykonywanych przez Bognę i Janusza Baczyńskich, akompaniowała im pianistka prof. Beata Górska-Słociak.

W drugiej części wieczoru, Janusz Baczyński odczytał fragment sztuki „SAGA o POLSCE...” autorstwa B.Lewtak-Baczyńskiej opartej na faktach.

Więcej z bardzo ciekawego i sympatycznego wieczoru w Klubie Księgarza można obejrzeć pod linkiem:

 

cz. 1 Koncert i promocja albumu CD

https://www.youtube.com/watch?v=OAXY7Cvhc8c

cz. 2 Czytanie fragmentu sztuki „SAGA o POLSCE” i cd. koncertu

https://www.youtube.com/watch?v=xoYyUKmF3vE

 

 

KOMENTARZE

  • @
    POLSKA AKADEMIA NAUK, Sala lustrzana w Pałacu Staszica warszawa ul. Nowy Świat 72 w niedzielę 16 grudnia o godz. 17.00 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Bogny Lewtak-Baczyńskiej oraz jej koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

    „Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy...”

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930