Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1205 postów 951 komentarzy

IV Festiwal Pieśni Patriotycznej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

IV Festiwal Pieśni Patriotycznej Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie 27 listopada 2018

 

Po południu odbył się występ laureatów. Poziom był wysoki i wyrównany, tak powiedziała przewodnicząca komisji Pani Barbara Czartoryska. Utwory patriotyczne dla Niepodległej w wykonaniu dzieci i młodzieży, były wspaniałym przeżyciem. Pięknie śpiewali, grali i tańczyli. W szkole uczą się polskości, patriotyzmu dzieci i młodzież z dawnych Kresów Rzeczypospolitej i potomkowie polskich zesłańców z Syberii, Kazachstanu, itp. Niektórzy uczniowie jeszcze dwa miesiące temu nie mówili po polsku. Piosenka, wiersz, występy, motywują ich do tego,że by szybciej się języka polskiego uczyć. Nauczyciele wspaniale przygotowali młodzież do występów. Koncert był przepiękny.

Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Petrykiewicz zaprosiła honorowych gości do obejrzenia wystawy artystów sztuk pięknych pt. „POLSKA WOLNA” i na przygotowany poczęstunek. Mieliśmy zaszczyt oprowadzić po wystawie ks. prałata Józefa R. Maja i Panią dr Barbarę Czartoryską.

Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły za udostępnienie miejsca na wystawę oraz dziękujemy nauczycielom i utalentowanej młodzieży za piękny, poruszający Koncert Pieśni Patriotycznej.

 

Link do filmu z koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=y3Q1f0YXAG8&t=2815s

Link do filmu z wystawy „POLSKA WOLNA”:

https://www.youtube.com/watch?v=5vwIkThGlac

 

Jeśli możecie Państwo wspomóc finansowo kształcenie utalentowanej młodzieży i pomóc w powrocie do Ojczyzny

http://fundacjadlapolonii.pl/

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930