Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
999 postów 808 komentarzy

Okolicznościowa msza odprawiona przez Ks prałata Józefa Maja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„25.11 2018 r. w dniu święta Chrystusa Króla i męczennicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ksiądz prałat Józef R. Maj, odprawił mszę świętą w kaplicy przy kościele św. Kazimierza przy ul. Chełmskiej, jak to czyni w każdą niedzielę.

Piękne kazanie poświęcone było życiu i męczeńskiej śmierci św. Katarzyny, która oddala życie za wiarę w Jezusa Chrystusa. Ksiądz prałat przez 29 lat był proboszczem Kościoła Służewieckiego pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wyremontował pięknie kościół, obok którego wybudował Galerię Podziemia.

W maju 2013 r. zorganizowałam z artystami wystawę pt. „Chwalcie łąki umajone'', która po odsłonięciuna terenie kościoła czaszki ludzkiej (ziemia ją wyrzuciła) przekształciła się w ,,Łączkę''. W tym samym czasie na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, prof. Krzysztof Szwagrzyk prowadził prace ujawniające szczątki pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych. W Galerii Podziemia ksiądz prałat umieścił płaskorzeźby czterech Ewangelistów: św. Mateusza św. Marka, św. Łukasza i św. Jana dłuta prof. Xawerego Dunikowskiego, według objawień proroka Ezechiela (teraz są niedostępne). Po zamknięciu Galerii Jednego Dzieła i wyrzucenia artystów sztuk pięknych zkościoła, kiedy zabrakło Duszpasterza księdza prałata Wiesława A.  Niewęgłowskiego, przyszła kolej na Galerię Podziemia, która po odsunięciu z probostwa księdza prałata JózefaR. Maja stoi pusta”.

Hanna Korecka artysta-malarz

 

We mszy uczestniczyła Pani dyrektor, nauczyciele i młodzież z Liceum Polonijnego oraz zaproszeni goście, koleżanki i koledzy księdza prałata ze studiów polonijnych UW.

Link do filmu z mszy świętej:

https://www.youtube.com/watch?v=gBedkVaumjo

 

Wystawa w kościele św. Katarzyny na Ursynowie w 2013 roku

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=4tNcMthUywI

https://www.youtube.com/watch?v=jsbc7bpRNIw

https://www.youtube.com/watch?v=Gn1mhph5OTU

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31