Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

Co się naprawdę wydarzyło 11 listopada 1918 r?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku, że tej dacie nadano ważną rangę święta państwowego? Niewielu ludziom udaje się uzasadnić datę 11 listopada.

 

Ci, którzy wprowadzili tą datę, też nie za bardzo orientują się co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku.

Ta data wiąże się głównie z zakończeniem I Wojny Światowej, ale zakończenie to nie przyniosło nam niepodległości. Stanowczo nie jest to data odzyskania niepodległości przez Polskę. Prawdziwą datą, w której odzyskujemy niepodległość jest 28 czerwca 1919 roku, czyli data Traktatu wersalskiego! Dopiero on dał nam niepodległość!

Pomnik Romana Dmowskiego przedstawia polityka trzymającego w lewej ręce akt traktatu wersalskiego. Na cokole widnieje fragment cytatu z dzieła Dmowskiego - Myśli nowoczesnego Polaka z 1903: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. Pomnik stoi na skwerze u zbiegu alei Szucha i Alei Ujazdowskich.

11 listopada 1918 roku nie wydarzyło się nic, co by usprawiedliwiało ustanowienie jako datę święta narodowego.

 

11.11.2018 Aleksander Jabłonowski, Eugeniusz Sendecki, Maciej Poręba, Nabil Al Mazi , o tej dacie mówią pod pomnikiem Romana  Dmowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=wtXzmOj-yzk&t=3785s

 

KOMENTARZE

 • @
  KRZYŻ Z GIEWONTU STOI ZA DMOWSKIM NA FAŁSZYWE MASOŃSKIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI WARSZAWA 11 XI 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=cxrhFEQktTE
 • Z przymrużeniem oka
  można powiedzieć, że święto to ustanowiła osoba nie lubiąca ciepłej wódki i spoconego partnera...
 • No coż, 11.11... Polacy świetują...
  przyjazd Piłsudskiego do Polski z willi w Magdeburgu, gdzie w luksusowych warunkach był... "internowany", tzn jego zachodni mocodawcy czekali na właściwy moment by wprowadzić agenta i zdrajcę do polskiej polityki.

  Za to wyjazd z Warszawy do Krakowa (w trumnie), który miał być wielkim świętem z postojami na wszystkich stacjach po drodze, gdzie "marszałka miały witać orkiestry i w ogóle wszelkie honory, odbył się w pośpiechu w atmosferze kataklizmu huraganowej burzy a oberwaniem chmur, na całej drodze przejazdu, ze zniszczeniem dekoracji, sztandarów, itd. Ludzie uciekali, kryli się przed nawałnicą a pociąg uciekał przed huraganem itd, itp...
  Tak Niebo żegnało zdrajcę "marszałka" a teraz stawiają mu pomniki.
 • @Jan Paweł 21:21:10 sukces
  Od wielu lat, pierwszy wpis @Jan Paweł na NEon24.pl, prawdziwy w treści, z którym się całkowicie zgadzam.
 • @Jan Paweł 21:21:10
  Czyli samo Niebo potwierdziło: po Piłsudskim potop i plagi egipskie.

  Patrząc na pańską działalność i Panu podobnych - jest to szczera prawda. Pan Bóg nas doświadcza swołoczą i miernotami - pewnie z racji tego, że nie poszanowano tej wybitnej postaci.
 • Co się naprawdę wydarzyło 11 listopada 2018 r?
  https://opinie.wp.pl/kaczynski-ratowal-reputacje-dobrej-zmiany-a-moze-przez-to-stracic-wladze-6316577306118273a
 • 12 listopada - Święto Centralnego Komitetu Żydów Polskich
  12 listopada jest świętem rocznicą powstania Centralnego Komitetu Żydów Polskich („Żyd Polski” - faktycznie nic takiego nie ma, chyba że chodzi tu polskich filosemickich półgłówków, którzy dość słusznie nazywani są żydami). 11 listopada Duda, Hajka, Azari i możliwe gubernator Daniels wyprowadzą ten motłoch MN z warsiawy na peryferie. Ma to charakter powtarzanego symbolu: Polacy z Warszawy PRECZ! I Polacy posłusznie wychodzą, tak jest co roku!

  Centrum zostanie w rękach żydów!

  Aby podkreślić wyłączność żydowskiego włodarstwa nad Centrum Warszawy, Trzaskowski, Hajka, Schetyna pójdą 11 listopada z rana lub w południe pod Grób Nieznanego Żołnierza, złożą tam kwiaty i tak tym potwierdzą żydowską aneksję terytorialną Centrum.

  W ten sposób to oni – jako pierwsi - rozpoczynają to Święto 11 listopada i tylko oni – jako pierwsi – objawią się jako godni korony stolicy i państwa, bo to oni są liderami i to od nich wszystko się zaczyna! Sam zaś bezimienny żołnierz, nie jest ani bezimienny, ani nie jest Polakiem. Żołnierz ten był żydem i nazywał się Landau. Cały czas było to ukrywane ze względu na polski antysemityzm, ale nie można już dłużej trwać w kłamstwie i trzeba otworzyć się na prawdę: To jest więc grób znanego żyda, żyda Landaua, a imię jego Mosiek.

  Później, dopiero po nich! - po południu, ruszy motłoch, który pod wodzą Dudy, żydów i organizatorów Marszu Niepodległości będzie wyprowadzony w pole (dosłownie) na Pradze.

  Motłoch będzie - wywleczony precz na Pragie. Tam niech się już sam wałkuje, a jak trzeba będzie to - po ciemku - polin policja łatwiej ich spacyfikuje. Faktycznie wszystkie Goje muszą się wynieść na Pragie – to na stale, a nie tylko od święta. To niedaleko i będą mogli łatwo dojeżdżać do Centrum, aby tam wykonywać usługi żydowskim władcom.


  Red Gazeta Warszawska.

  Część dalsza pod linkiem:

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2382-komitetu-zydow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031