Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1094 posty 892 komentarze

Pikieta pod ambasadą Węgier

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

22 października odbyła się pikieta poparcia dla polityki węgierskiej zorganizowana przez warszawskie struktury Ruchu Narodowego. Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób.

 

Wśród nich znaleźli się poseł na Sejm RP Robert Winnicki, prof. Jerzy Robert Nowak, Wojciech Reszczyński, Stanisław Michalkiewicz i przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego.

Wydarzenie zorganizowane w przeddzień rocznicy powstania na Węgrzech w 1956 r. wpisało się w uczczenie tej podniosłej rocznicy. Przemówienia wygłosili m.in. prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, prof. Jerzy Robert Nowak i Wojciech Reszczyński. Na zakończenie odczytany został wiersz Zygmunta Herberta “Do Węgrów”.

Zaproszeni goście wspominali opór Węgrów przeciw wojskom Armii Radzieckiej i wsparcie Polaków dla walczącego Budapesztu. W walkach w Budapeszcie brało udział kilku studiujących na Węgrzech Polaków, były też próby przekroczenia granicy przez robotników, którzy chcieli wesprzeć węgierski zryw. Pikietujący podkreślali historyczne braterstwo narodów Polski i Węgier na przestrzeni tysiąca lat historii.

Uczestnicy pikiety wyrażali też poparcie dla rządu Wiktora Orbana i krytykowali działania Unii Europejskiej. Wzywali polski rząd do naśladowania polityki Węgier, między innymi większej kontroli zagranicznych banków, oparcia się o tradycję chrześcijańską i odrzucenia liberalnych wartości światopoglądowych. Wznoszono okrzyki "Polak Węgier dwa bratanki" i "Ria Ria Hungaria - Wielkie Węgry".

Uczestnicy pikiety przynieśli flagi Polski i Węgier, trzymali także emblematy ONR i Ruchu Narodowego oraz transparenty z antyunijnymi hasłami.

Powstanie Węgierskie rozpoczęło się 23 października 1956 roku od manifestacji przed pomnikiem polskiego generała Józefa Bema w Budapeszcie. Bunt przeciwko sowieckiej zwierzchności objął wiele miast, ale do 10 listopada został stłumiony przez interwencję 56 tysięcy żołnierzy ZSRR. W walkach zginęło około 2,5 tysiąca powstańców, a około 200 tysięcy Węgrów udało się na emigrację.

 

Więcej w filmie CEPowisle:

https://www.youtube.com/watch?v=x75pDgig7L8&t=2462s

 

KOMENTARZE

 • Liberalno mafijna UE się wali na naszych oczach.
  UE to siedlisko liberalnej mafii żydowskiej.
  Kraje zniewolone i wydojone przez UE zaczynają się buntować.
  Węgry, Włochy, Grecja...za chwilę Hiszpania, Polska..
  Kolonie starej UE mają dość wyzysku

  Istnieje ryzyko że UE podobnie jak mafia Amerykańska w stosunku do Polki przyjmą taktykę Morawieckiego...(cyt z zawodnej pamięci) "musimy się cofnąć trochę i dorzucić do koryta gojom żeby się te masy gojów nie zbuntowały...a potem znowu pójść do przodu.. niech zap..ją za miskę ryżu.."

  Zgnojone narodu nie dadzą się ponownie zrobić w "pożytecznych idiotów"

  liberalno żydowska UE musi się rozpaść a na jej gryzach można będzie budować nowy świat państw Narodowych żyjących w symbiozie a nie na zasadach silni pasożytują na słabszych.

  Tego nie wprowadzą w Polsce solidaruchy (żydowska agentura w Polsce)
  Żydzi nie są zainteresowani symbiozą ich interesuje wyłącznie pasożytowania i to na skalę globalną...
  Z wypowiedzi Morawieckiego takie wnioski wynikają jednoznacznie.
 • @Oscar 10:42:47
  ... z drugiej strony... w odniesieniu do Morawieckiego i innych nagranych...
  "jak się wlezie między wrony trzeba krakać jak i one" .. inaczej cię zadziobią.

  To wie każdy "wywiadowca" ale i polityk... tego nie wiedział Lepper.... wrony go rozdziobały .. na śmierć.

  Wiedząc o tym i wiedząc że oni (politycy) też to wiedzą znacznie trudniej jest rozpoznać kto swój a kto "wrona".

  Trzeba oceniać po czynach a nie po słowach..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930