Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1092 posty 891 komentarzy

Debata „Migracje. Uchodźcy. Polacy”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

16 października 2018 w Cafe PoWoli ul. Smocza 3 odbyła się debata dwóch stron, które dotąd spotykały się co najwyżej na ulicy – i to stojąc po przeciwnych stronach barykady, na temat migracji, uchodźców.

 

Debatowali Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy, kandydat do Sejmiku Mazowieckiego), Natalia Gebert (Inicjatywa Dom Otwarty), moderacji podjęła się Róża Rzeplińska (Stowarzyszenie 61, mamPrawowiedzec.pl)

Informacje o uczestnikach:

Natalia Gebert – kulturoznawczyni, tłumaczka, współzałożycielka inicjatywy nieformalnej Dom Otwarty. Ukończyła studia w Instytucie Orientalistyki UW ze specjalizacją mongolistyka. Sprawami uchodźców i praw człowieka zajmuje się od czasów licealnych. Od 2015 r. działa społecznie na rzecz uchodźców i szerzenia wiedzy o migracjach. Laureatka (czerwiec 2018) Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy dla poza rządówki.

Krzysztof Bosak – wiceprezes Ruchu Narodowego RP, kandydat do mazowieckiego Sejmiku Wojewódzkiego. W latach 2004-05 pracował w Parlamencie Europejskim. Startując z list LPR w wieku 23 lat został najmłodszym posłem na Sejm V kadencji (lata 2005-07). W latach 2011-16 działał w zarządzie stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Pochodzi z Zielonej Góry, studiował we Wrocławiu, mieszka w Warszawie.

Róża Rzeplińska – prowadzi Stowarzyszenie 61 i zespół serwisu MamPrawoWiedziec.pl. Stara się, by to dane były podstawą do podejmowania decyzji wyborczych. Jest absolwentką etnografii, stypendystką Departamentu Stanu USA, uczestniczką Leadership Academy for Poland. Autorka audio przewodników, harcmistrzyni.

 

Link do filmu z debaty:

https://www.youtube.com/watch?v=IHWtW-gV_uI

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Cyt://Mimo różnic, obie strony zgodziły się (a jednak!) co do tego, że konieczne jest zapobieganie gettoizacji, integracja uchodźców jeśli już tu są//

  Tak się kończą dyskusje z żydami...

  https://www.youtube.com/watch?v=7WOI7PjnRbE
 • Media narodowe i RN
  https://youtu.be/exSFJTTvGvU
 • O imigracji!!trakatat w Marakeszu.
  https://youtu.be/hPPonOmbZS0
 • hm....
  o imigrantach
  https://youtu.be/qiuwR8Z-kYc
 • Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela” –
  – tak zaczyna się czytanka w jednym z podręczników dla dzieci z zerówki.

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/08/zer%C3%B3wka.jpg


  https://www.wykop.pl/ramka/4497127/szokujacy-podrecznik-dla-zerowki/

  http://nczas.com/2018/08/27/skandaliczne-slowa-marszalka-terleckiego-polska-nie-moze-byc-zakladnikiem-polskiej-mniejszosc/
 • Tutaj tylko oficjalne dane,
  https://migracje.gov.pl/
 • Opole głosuje na Kasię Sokołowską,Polkę , patriotkę, dzielną polską kobietę!
  Walczącą o prawdę o Kresach i o to, żeby w Polsce najważniejszy był POLAK i jego potrzeby!
  https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/kandydat/katarzyna-sokolowska,91291,8.html

  Wybory 2018
  Katarzyna Joanna Sokołowska
  KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
  Okręg numer 3, lista numer 7, miejsce na liście 1
  42 lata, zam. Opole
  https://pk1.pocztakwiatowa.pl/media/catalog/product/xc/image/7/0/7004_46.jpg

  zdjęcie z :
  https://www.pocztakwiatowa.pl/
 • Jonny Daniels zakazuje ekshumacji w Jedwabnem! Czy żyjemy w „Kondominium.
  Mocny spot wyborczy Ruchu Narodowego: Żądamy ekshumacji w Jedwabnem!

  https://wprawo.pl/2018/10/11/mocny-spot-wyborczy-ruchu-narodowego-zadamy-ekshumacji-w-jedwabnem-wideo/

  https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1035858975407976448

  https://youtu.be/A03UnR2cNtw
 • @trojanka 22:29:05
  NBC: W kierunku USA sunie „karawana migrantów". W kierunku amerykańskiej granicy zbliża się „karawana migrantów" podaje NBC, powołując się na źródło rządowe. Procesja liczy około 4 tysiące osób.
  Według danych źródła wszyscy migranci to wychodźcy z Hondurasu. Jest też informacja, że w związku ze zbliżającą się „karawaną" władze Meksyku skierowały na swoją granicę około 500 policjantów. Wcześniej pojawiła się informacja, że liczba nielegalnych imigrantów w Stanach Zjednoczonych jest dwukrotnie wyższa, niż wynika to z oficjalnych danych statystycznych.

  https://pbs.twimg.com/media/Dpu9W3OW4AAlhpq.jpg

  Surge in crossings at US-Mexico border:

  In Sept., US Border Patrol agents apprehended 41,400+ illegal immigrants, up from 37,544 in August, according to numbers not yet released publicly but obtained by NBCNews.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1052641533755908097/GOEZZ63Y?format=jpg&name=600x314

  Secure our border. Build The Wall

  https://pbs.twimg.com/media/DpvdUIiXoAM4KZ2.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DpzFJwGXoAIztrq.jpg
 • Sprawa Kresowa Sprawa Narodowa!!!
  Czas na Polaków czas na Patriotów w samorządach!!!

  Katarzyna Sokołowska lista nr 7 - Ruch Narodowy
  https://www.facebook.com/Sprawa Kresowa Sprawa Narodowa/


  Profesor W. Osadczy-kandydat do sejmiku woj.Lubelskiego lista nr 11, okręg 1, miejsce 1



  Doc.Andrzej Zapałowski Przemyśl
  Wybory 2018
  Andrzej Tomasz Zapałowski
  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
  Okręg numer 1, lista numer 8, miejsce na liście 5
  51 lat, zam. Przemyśl
  https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/kandydat/andrzej-zapalowski,65612,11.html


  https://www.polskatradycja.pl/images/polska-tradycja/piesni/piekna-nasza-polska-cala.jpg
  zzdjecie z:
  https://www.polskatradycja.pl/piesni/patriotyczne/365-piekna-nasza-polska-cala.html

  https://youtu.be/ZjVMPHZw3Qs


  Mazowsze:
  https://youtu.be/X9d6Ka5GcB8

  Pierwsza Brygada na ulicach Lwowa. CIARY!
  https://youtu.be/87jn9glXygw
  Polski Przemyśl pełen Ukraińców, muszą tam rządzić Polacy bo miasto zginie!!!
 • I TO jest Polska!!
  https://youtu.be/GzZ2u95o2Vk
 • Na koniec mały problem.....
  //Krzysztof Bosak – wiceprezes Ruchu Narodowego RP, kandydat do mazowieckiego Sejmiku Wojewódzkiego. W latach 2004-05 pracował w Parlamencie Europejskim. Startując z list LPR w wieku 23 lat został najmłodszym posłem na Sejm V kadencji (lata 2005-07). W latach 2011-16 działał w zarządzie stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

  Pochodzi z Zielonej Góry, studiował we Wrocławiu, mieszka w Warszawie.//


  Warto dodac ze :
  W latach 2001–2004 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Odbył kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W latach 2004–2008 studiował zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Studiował również zaocznie filozofię na prywatnej uczelni.
  Na koniec maly problem.....

  Żadnego z tych kierunków nie ukończył
 • Idą inżyniery, lekarze ginekolodzy do Makreli po domek z ogródkiem, VW, i Niemki..
  Pół miliona Afgańczyków zmierza do Grecji przez Turcję.


  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-48.jpg

  Aż pół miliona migrantów z Afganistanu czeka na szansę dostania się do Europy, donosi grecka gazeta Kathimerini. Gazeta donosi, że 500.000 Afgańczyków dotarło w ostatnim czasie do Turcji z Iranu i Iraku i mają oni zamiar udać się do Europy. Niepokojące informacje z Turcji wskazują, że migranci gromadzą się w pobliżu Andrianoupolis, z zamiarem sformowania drogą lądową granicy turecko-greckiej w najsłabiej strzeżonym punkcie, w regionie Evros. Grecki rząd skontaktował się już z UE, a także z Turcją, w sprawie braku ochrony granic od strony tureckiej w zakresie ochrony granicy z Grecją. Jednak lewicowy rząd grecki odmawia podjęcia jakichkolwiek skutecznych działań w celu ochrony granicy od strony Grecji, by w ten sposób zapobiec przelaniu się fali nielegalnych imigrantów. Korzystając z tego, gangi albańskich, bułgarskich i macedońskich przemytników ludzi zapewniają migrantom bezpieczne przejścia przez niechronione granice, którymi mogą dostać się na terytorium Grecji. Fakt, że Turcja wykorzystuje kryzys migracyjny, aby wzmóc presję na Europę i przepchnąć swoje interesy, a także niechęć greckiego rządu do ochrony europejskich granic, mogą skutkować wybuchem kolejnego kryzysu migracyjnego.

  /Voice of Europe/

  Czytaj także: Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

  https://www.magnapolonia.org/wielki-krzyz-znajdujacy-sie-na-greckiej-wyspie-zostal-zwalony-bowiem-moze-byc-obrazliwy-dla-muzulmanskich-imigrantow/
  Źródło: https://www.magnapolonia.org/pol-miliona-afganczykow-zmierza-do-grecji-przez-turcje/
 • @trojanka 22:29:05
  Rośnie liczba ataków imigrantów na homoseksualistów w Berlinie! Czyżby niemiecka lewica ukręciła bicz na własne środowiska?

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOTFkYS9wLzIwMTgvMTAvMjAvODI1LzM2MC84ZjkyY2IxMjkyNGM0MWIwYjE2N2UyNTY2MDgzMTY4ZC5qcGVn.jpeg


  Środowisko homoseksualistów w Polsce narzeka, że osoby LGBT rzekomo są w naszym kraju dyskryminowane i domagają się przywilejów. Tymczasem w Niemczech ich życie prawdopodobnie byłoby znacznie trudniejsze. W Berlinie ma miejsce coraz więcej ataków na homoseksualistów, a za prawie wszystkie z nich odpowiadają imigranci! Całą sprawę przedstawia portal breitbart.com. Tylko w 2017 roku berlińskiej grupie antyhomofobicznej Project Maneo zgłoszono aż 324 brutalne zdarzenia wymierzone w homoseksualistów i transseksualistów. Około jedna trzecia z nich miała dotyczyć obrażeń ciała. Zgodnie ze słowami szefa Project Maneo Bastian Finke, prawie wszyscy sprawcy tych zdarzeń to mężczyźni pochodzący ze środowisk migracyjnych. Widać, że masowe przyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu to także wielkie zagrożenie dla społeczności LGBT, która podobno jest tak ważna dla środowisk lewicowo-liberalnych.

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8p_QCWkAASdpp.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8rmgVUUAAod2g.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp8noN-XQAA_Ho_.jpg


  tkwl/breitbart.com/Twitter

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930