Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1094 posty 892 komentarze

Studio eMisja: W uznaniu za antypolonizm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Trwa konkurs na największy paszkwil napisany przeciw Polsce. Nagrody są wysokie, o czym przekonali się twórcy filmu "Ida", czy Jan Tomasz Gross - autor "Złotych żniw". Chętnych jest jednak wielu, zwłaszcza w środowisku artystycznym.

 

  Osobliwej twórczości zazwyczaj towarzyszy obrzydzanie polskości przy okazji udzielania wywiadów, odbierania nagród, czy udziału w festiwalach, na które zawsze jest czas, miejsce i... pieniądze. Nasze polskie pieniądze, wydawane z kieszeni podatnika. Dlaczego więc naród nie protestuje? Czy to kwestia społecznego przyzwolenia? Indoktrynacji popartej nagonką na jednostki niepokorne? A może po prostu Polacy nie mają już nic do powiedzenia we własnym kraju? Może protestują, tylko nikt ich nie słucha. Nikogo ten sprzeciw nie obchodzi, bo komitety nominujące do nagród, elity wyrażające uznanie i władze sponsorujące cały proceder nie czują się z Polską związane? Od pewnego czasu na pozycję lidera antypolskiej narracji wysuwają się dwie "światowej sławy artystki" - Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland. Panie podjęły współpracę i zdają się rozumieć bez słów. Owocem tej relacji jest np. film "Pokot", który p. Holland żartobliwe określa mianem ekologiczno-feministycznego thrillera. Z adaptacji wyłania się obraz polskich pijaków i chamów, którzy lubią wyżywać się na naturze. Wizja Holland i Tokarczuk tak zachwyciła "elity artystyczne" w Polsce, że film zgłoszono do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscara), a książkę polecono Akademii Szwedzkiej w kategorii Literackiej Nagrody Nobla..

 

 

Piotr Korczarowski

 

Więcej w filmie eMisjaTV:

 https://www.youtube.com/watch?v=yFRHG4Y5xwA&t=71s

 

KOMENTARZE

 • Autorka
  Brawo z poruszenie tematu. Bez surowych kar tej zarazy nie powstrzymamy. Zdrada i antupolskość bo to poprawnopolityczne i nie dość że bezkarne to nagradzane.
  - Takie nagrody na koszt państwa czyli "obrabianych" podatników to jak darmowy socjal, a jaka mołojecka sława? - Czy to aby nie szkoła banderowców?

  Ludzie nie protestują, bo do kogo? Do władz państwowych antypolskiego państwa terrorystycznego?
  - Do sądów "polskich", a w rzeczywistości równie antypolskich jak te "państwa terrorystycznego"?
  - Do sądów, które tak samo swoimi zbrodniami sądowymi szkalują i osłabiają Państwo Polskie i Naród Polski.

  Ludzie czekaja, bo tu trzeba zrywu i raz przejechać walcem...
  - Ale te co im tak wesoło to się doczekają...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930