Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

8. Warszawski Marsz Rotmistrza Witolda Pileckiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł 8. Marsz Rotmistrza Witolda Pileckiego, który odbył się z okazji 117. rocznicy jego urodzin.

  

Uczczono pamięć bohaterskiego oficera wojska Polskiego, więźnia KL Auschwitz, do którego dobrowolnie się dostał, aby zorganizować tam ruch oporu i stworzyć pierwsze raporty o ludobójstwie dokonanym przez Niemców. Po trzech latach uciekł z Obozu zagłady. W 1948 roku został przez komunistyczne władze Polski Ludowej skazany na śmierć i zamordowany. Do dziś nie odnaleziono jego zwłok.

Podczas uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym rotmistrza przemawiał ks. prałat Józef Maj, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, profesor Wiesław Wysocki, Paweł Korsun ekspert międzyresortowego zespołu promocji Polski za granicą, pomysłodawca zbudowania pomnika Mateusz Parys i inni. Pod pomnikiem złożono wieńce.

 

Link do filmu z Marszu Rotmistrza Witolda Pileckiego:

https://www.youtube.com/watch?v=Owdx18N2KEY&t=1983s

 

 

KOMENTARZE

 • Kult świętości Witolda Pileckiego zdominowany jako marksistowskiego typu nadbudowa systemu osłupienia sejmu ,rządu, policji i są
  Tak jak kult gebelsowskiego gruntowego ziobrohaka Mariusza Kamińskirgo i pokatastrofalnej pary lizbońskiego współojca i warszawskiego ratyfikatoraa traktatu UE, Ewangelia przez biskupów z bermanowskich selekcji i kreacji, starotestamentowa i talmudyczna hagada oraz kult holocaistu przez sjonistycznych nowohebrajczyków .
  Święty Witold Pilecki zagraża kultowi sjonistycznego kabotyna Jana Katskiego i kultoei Andersa jako beriowsko stalinowsdkiego Mojżesza dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków i likwidatora WP oraz Rządu RP na zachodzie , który upomniał się u dowódców alianckich o jeńców ukraińskiej dywizjhi SS i nadał w 1965r Krzyż Virtuti Militari jej dowódcy ale nie upomniał się o rotmistrza Pileckiego skazywanego na śmierć za szpiegowstwo dla gen Andersa.
 • @telewidzacy 07:40:16
  polecam:

  http://www.wsjp.pl/
 • Fałszowanie historii przez PiS
  Pisowski kul Pileckiego i wynoszenie go na martyrologiczno-patriotyczne ołtarze ma najwyraźniej za zadanie zamazanie prawdy historycznej.
  Na plan dalszy mają zejść tysiące innych, równie zasłużonych i równie bestialsko pomordowanych żołnierzy niezłomnych.
  Ich nazwiska są wymazywane przez PiS z powszechnej pamięci i historii.
  Potomni mają odnieść wrażenie, że po II WŚ o Polskę z czerwoną żydozarazą walczył tylko rotmistrz Pilecki, prawie sam jeden, reszta Polaków to bierni tchórze.
 • @tańczący z widłami 09:48:55
  Obecnie wychodzi na to, że żołnierzami wyklętymi są Kościuszkowcy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031