Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
950 postów 783 komentarze

Stronnictwo Pracy w Święto Konstytucji 3 Maja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stronnictwo Pracy w Święto Konstytucji 3 Maja złożyło wieniec w parku Ujazdowskim w Warszawie pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego, pierwszego założyciela Stronnictwa Pracy

 

Święto Konstytucji 3 Maja może się dzisiaj odbywać, między innymi dzięki niemu dlatego, że on jako człowiek miał wybitne osiągnięcia zawodowe, był rozpoznawalny na całym świecie, odwiedzał wszystkie stolice, głowy państw i na tej zasadzie mógł z prezydentem Wilsonem wymóc trzynasty punkt, który dał nam niepodległość. Jest to wybitna osobistość, która w 1937 roku była inicjatorem i ojcem założycielem Stronnictwa Pracy. Stronnictwo Pracy było partią opozycyjną w stosunku do sanacji . Mając na uwadze ogromne osiągnięcia ówczesnych władz w dziedzinie stosunków społecznych, w tamtym okresie było wiele do zrobienia. Była to opozycja konstruktywna, nie tak jak dzisiaj i wydaje się, że ten czas się powtarza. W tej chwili w Polsce nie ma opozycji, jest tylko jedna władza, która w sposób właściwy jeśli chodzi o sprawy społeczne realizuje swój program, ale dużo zostaje do zrobienia jeśli chodzi o dziedziny gospodarki. Tutaj jest nasza rola, chcemy w wyborach samorządowych stworzyć własny komitet wyborczy Stronnictwa Pracy, po to żeby stać się przy następnych wyborach opozycją dla obecnej władzy, bo w Polsce nie może być tak, że jest jedna partia , która nie ma żadnych przeciwników politycznych. To co robi tzw. opozycja totalna, to jest po prostu zdrada narodowa. Nie ukrywają tego, mówią o tym wprost. Żeby była równowaga, żeby można było cokolwiek w Polsce zmienić w zakresie głównie w gospodarce, to trzeba mieć odpowiednią siłę, która będzie na rządzących wymuszała”.

 

Więcej w filmie pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=pyyMVj2wO-k

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930