Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
951 postów 783 komentarze

Corona Temple - City of London Cooperation. Co to jest?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

[Umieszczam, bo sam wielokrotnie pytałem Autora o te sprawy. Mirosław Dakowski]   Z cyklu: „W -129, Listy do Wnuczka”.   dr J. Jaśkowski   Takich Polska synów ma, jakich jej starsi i mądrzejsi wykształcić pozwolili.

 

Kochany Wnuczku!

 

Pod koniec XX wieku i na początku XXI wieku, ogólna oświata ludności na całym świeciegwałtownieobniżyła poziom. Przyczyną każdej reformy oświaty, nie tylko w Polsce, ale w każdym innym kraju, który miał zadłużenie,były tzw. zaleceniaczy to Banku Światowego czy MFW. Pisałem o tym konkretnie na przykładzie Grecji.

//dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18906&Itemid=119

 

W Polscereformy zaczęłysię od pożyczek genseka E.Gierka, agenta Kominternu, czyli Komunistycznej Międzynarodówki, opłacanej z kieszeni banksterów.

Przypomnę, Goldmana zwanego w Polsce Leninem,stworzył i wyposażyłszef banku Niemiec, oraz szef jawnej i tajnej policji p. Warburg. Innego „komunistę” Lejbę Bronsteina alias Trockiegostworzył i wyposażył brat Warburga, szef FED-u, najważniejszej instytucji w USA. W Kraju pomiędzy Odrą i obecnie Bugiem, ta wiedza jest mało znana. W podręcznikach szkolnych zupełnie inaczej przedstawiają powstanie tzw. komunizmu.

Tak wiec pomimo minięcia co najmniej dwu pokoleń od tzw. MORDÓW KATYŃSKICH, w których wymordowano 56% polskich lekarzy, 26% polskich nauczycieli i 27% polskich inżynierów [lub odwrotnie], do dnia dzisiejszego ta luka nie została wypełniona. Więcej:„Zbrodnia na Morzu Białym 1940”Tak więc okupanci spowodowali lukę pokoleniową i po wojnie starannie ją rozszerzyli.

 

Kto finansował II Wojnę Światowa doskonale opisał Sutton. Książkę można dostać w Polsce [www.prisonplanet].

 

Jak rozszerzyć pojęcie „inteligencji”?

Na czym polegało to rozszerzenie? Otóż pan prof. F. Koneczny podałdefinicję inteligencji. Do grupy tej możemy zaliczyć każdego osobnika, który posiada przynajmniej po 100 książek z trzech dziedzin, nie będących jego zawodem.

Okupanci postarali się, żeby społeczeństwo cieszyło się z mieszkań będącychpiętrowymi czworakami,o powierzchni użytkowej nie pozwalającej na gromadzenieprzedmiotów luksusu, jakimi sąksiążki. Czworaki były pod tym względem lepsze, ponieważ posiadały tzw. działki przyzagrodowe, które przy odpowiedniej obróbce pozwalały na produkcję zdrowej żywności na swoje potrzeby. No, ale wówczas nie byłoby hipermarketów i konsorcjów żywnościowych w rodzaju House of Windsor.

Trzeba koniecznieodróżnić grupętzw.cwaniakówodinteligencji. Cwaniactwo niewiele ma wspólnego z inteligencją. Najprostszym sposobem odróżnienia jest stan majątkowy. Osobiście znam ludzi z majątkami 7-8 zerowymi po szkole podstawowej, oraz znam naprawdę szerokie umysły mieszkające w klatkach o powierzchni 40 - 50 m2.

Ci mieszkający w pałacach najczęściejnie posiadajążadnych, lub prawieżadnych bibliotek. Ci mieszkający w klatkach mają tyle książek, że przecisnąć się nie daje.

 

Dlaczego to jest takie ważne?

Ponieważ raz wydrukowana pozycjanie możebyć już wymazana. Co prawda historia zna sytuacje, kiedy to na wniosek rządu harcerze zbierali stare encyklopedie z domów, dając w zamian nowe, ładnie wydane. Tylko, że ze zmienionymi hasłami. W Polsce było takim hasłem permanentnie zmienianympojęcieKATYŃ.

W mediach elektronicznychzmiana hasłato sprawa minut i następnego dnia nikt już nie będzie mógł się powoływać na dane pojęcie, ponieważ go już nie będzie. Podobnie jest z książkami elektronicznymi.

Ich celem jest dezinformacja, na krótki okres tzw. poprawności etapu.

 

Jaki to ma związek z tytułem artykułu?

Ano ma, i to wielki.

Staram się wprowadzić do polskiej świadomości to hasło,  państwaistniejącego już 800 lat, a o którym zdecydowana większość nie ma zielonego pojęcia. Otrzymuję stalepytania, co to jest i z czym to się je.

Pytania te zadają osoby z dyplomami wyższych uczelni. Wypranie mózgów osiągnęło już taki szczyt, że nie chce im się, albo nie umieją szukać, nawet w internecie.

Powodówjest wiele: niskie zarobki, długi 10 -12 godzinny dzień pracy, konieczność dorabiania itd. Skutek jest jeden, wyalienowanie społeczeństwa i sprowadzenie godo roli niewolnika. Niewolnika najbiedniejszego.

Niewolnika, który jest najbardziej zniewoloną istotą, ponieważnie zdajejuż sobie z tego sprawy.Biologicznego Robota,którego konserwacja nic nie kosztuje. Wystarczy komóra, skóra i fura.

 

Ad rem.

City of London CorporationaliasCorona Temple- stanowi najstarszą, ponad 800-letnią korporację na świecie. Od normalnych korporacji wyróżnia się tym, że posiadawłasnąflagę, podobną do krzyża, własny herb z krzyżem, własną siłę zbrojną, własny 12-osobowy zarząd, własny parlament i aktualnie dysponuje 97% całego kapitału zgromadzonego na świecie, oraz 96% wszystkich ubezpieczeń.

Lord Major, czyli przewodniczący Parlamentu, zasiada w Parlamencie Angielskim, z prawem głosu w celu pilnowania interesów City.

Policja City używa czerwonych samochodów w odróżnieniu od policji municypalnej.

Aktualnie liczba mieszkańców wynosi 7375, a pracuje w wieżowcach City prawie 320 000 ludzi. Wybrali mieszkania za miastem. Przez City przechodzi pięć stacji metra.

Citykontrolujenie tylko Bank of England, ale i Federalną Rezerwę USA.

City jesteksterytorialne,czyli jest niepodległym państwem w środku Londynu.

W Cityznajdują siętakie instytucje rządzące pośrednio, lub bezpośrednio światem, jak prywatny Bank of England, Lloyds of London, London Stock Exchange. Rozszerzę te pojęcia.

 

1*Bank of England  - centralny bank Wielkiej Brytanii.

2*London Metal Exchange- największa na świecie giełda metali.

3*London Bulion Market  -  największa na świecie giełda metali szlachetnych.

4*NYSE Life-  jedna z największych giełd, organizująca handel opcjami i kontraktami terminowymi.

5*ICE Future Europa - największa na świecie giełda paliw oraz giełda terminowych uprawnień do emisji CO2, jednostek poświadczonej redukcji emisji CER.

6*Baltic Exchange  - największa na świecie giełda towarowo- frachtowa.

7*Europejski BankOdbudowy i Rozwoju.

8*LIoyds of London, LIoyds Banking Group.

9* oraz300 innych wielkich korporacjioraz385 zagranicznychbanków i70 bankówUSA.

 

Przypomnę,co to znaczy CER.Jest to po prostu rodzaj daniny, płaconej przezpodbite w sensieekonomicznym kraje  swojemu suzenerowi. Jak wiadomo,żadnego efektu cieplarnianego nie tylko, że nie ma, ale idzie kolejne zlodowacenie. City udało się jednak takprzekręcić aktorówsceny politycznej, że państwa całego światamuszą podatek płacićdo macierzy. A to, że nazywa on siętaksą klimatyczną, to tylko dla zmylenia, czyli typowa fałszywa flaga, ale pieniądze musisz płacić, Dobry Człeku,prawdziwe.

Jeżeli bowiem przyjmiemy ich wersję, to fakt, żewszystkie korporacjepraktycznie są prywatne, to ten podatekpowinny płacićte korporacje. A jak widać podatekzostał narzuconynapaństwa. Innymi słowy, zysk płynie do kieszeni jednych, a podatki płaci ktoś zupełnie inny. I jak widać nikt się nie buntuje przeciwko temuoszukańczemu zdzierstwu.

Jest todowód bezpośredni, że państwa podległe korporacji Rothschilda, czyli te które posiadają Centralne Banki, sąpółkoloniami, lub nawet pełnymi koloniami.

Tylko bowiemwładca niezależnyma prawo ściągania podatków, a pretekst do oskubywania innych zupełnie się nie liczy.

City co roku wybiera swojego burmistrza. Obecnie funkcję tę pełni, od listopada 2016 roku p. Michael Bear

 

Królowa angielska wchodząc do City, spotyka się z Lordem Burmistrzem w Temple Bar, gdzie prosi go o pozwolenie na wkroczenie do tego prywatnego terenu. Potem przechodzi kilka krokówpieszo za burmistrzem.Towarzyszące królowej osoby muszą być ubrane w stroje służby. Królowa kłania się pierwsza Lordowi Majorowi tylko w City, poza City ceremonia jest odwrotne. Ta tradycja ma kilkaset lat.

Corona Temple jest jedyną części W. Brytanii, nad którą Parlament ani Rząd JKM nie mają władzy. City nie zalicza się do żadnej z 32 gmin Londynu. Dawniej wszystkie kolonie angielskie należały do City. City działało w terenie poprzez Kompanie.

Pierwsza Kompanią była Kompania Moskiewska, formalnie założona w 1551 roku. Praktycznie jednak działała od początków XIII wieku. Następną był Kompania Wschodnio – Indyjska, powołana do życia w 1600 roku.

Powoływanie Kompani było świetnym rozwiązaniem. Jak taka Kompania mordowała tubylców, a lokalne rządy pisały do Londynu skargi, to odpowiedź była zawsze ta sama.To jest prywatna firma, więc musicie sobie radzić sami,powinna podlegać waszym prawom. Rząd JKM nie ma nic do tego. Za taka postawę, w zależności od okresu, 50% zysków przekazywano królowi.

Była tostara zasadapaństwa rzymskiego. Dowódca zwycięskiego legionu otrzymywał 50% zdobytych bogactw. Drugą połowę dzielono znowu na połowę i 50% dostawali tysięcznicy. Potem połowę dostawali setnicy itd.

City of London to miasto i powiat w obrębie Londynu, umiejscowiony na terenach tzw.rzymskich. Znajdują się w nim jeszcze ślady bytności Rzymian. Jak wiadomo, Anglia została podbita za czasów Klaudiusza w połowie lat 50. pierwszego wieku naszej ery.

Za czasów rzymskich miasto liczyło 60 000 mieszkańców. W tysiąc lat później Kraków liczył tylko 12 000 mieszkańców. To rzymianie otoczyli miasto murem koło 190 - 225 r, w obronie przedPiktami. 

A kto wie, kto to byliPIKTOWIE?

Do dnia dzisiejszego w Londynie znajdują się zabytkowe budowle z tego okresu. W dziesiątym wieku w Londynie znajdowało się 10 mennic, a w pozostałej części Anglii aż osiem. Nazwa Corona Temple pochodzi od siedziby Templariuszy. Jak wiadomo, był to Zakon, którego historia jest związana nieodłącznie z krucjatami do Ziemi Świętej.

Ale tak naprawdę to byłaolbrzymia korporacjatransportowo - przewozowa i bankowa. Teoretycznie legendy XIX-wieczne w rodzaju „Królowie wyklęci”, wmawiają czytelnikom, że Wielki Mistrz zakonu de Molay został spalony w 1314 roku, a Zakon rozwiązany. Brak na potwierdzenie tegojakichkolwiek dowodów.

Po pierwsze,w żadnej korespondencji z owego czasu nie wymienia się takiego widowiska, jak palenie de Molaya. Ambasadorowie opisują trzewiczki i sukienki dam dworu, a nie wspominają o takim teatrze, jakim bez wątpienia byłoby spalenie de Molaya.

Rzekomo jużw 1307 roku zajęto posiadłości Templariuszy na terenie Francji. Ale klika tygodni wcześniej flota templariuszy wypłynęła do Anglii, a ściślej do Szkocji. Nigdy nie znaleziono żadnego skarbu tych ówcześnie największych bankierów Europy.Już w 1346 rokuw Kanadzie istniał kościół z znakami Zakonu.

Kolumb „odkrywając” Amerykę na żaglachmiał krzyżTemplariuszy. 

Akurat właśnie w siedzibie Templariuszy powstało późniejszeniezależnepaństwo, zwane City of London Corporation.

W siedzibie Templariuszy powstałyszkoły prawniczeInner Temple i Middle Temple. Inner Temple to słynny BAR. Korporacja, którarządzi światemprawniczym na całym Globie. Pisałem o tym.

//alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/87366-aktualne-komentarze-polityczne-prawnicy-bar-u

//www.polishclub.org/2016/10/14/dr-jerzy-jaskowski-niski-poziom-witaminy-d-zwiazany-ze-smiercia-wszystkich-przyczyn/

 

Tutaj także znajduje sięgłówna siedzibaMasonerii, czyli wywiadu City, o której rozmaite trollepiszą niestworzonerzeczy.

City of London, chociaż znajduje się na terenie Anglii, nigdy nie utożsamiała się z Anglią, chociaż wykorzystywała angielskie mięso armatnie do swoich celów.

City posiadatzw. Kartę Królewską zwalniającą ją z publikowania jakichkolwiek sprawozdań, wszystko jedno, czego dotyczących. Wszystko zostaje ukryte w głębokiej tajemnicy. Dlatego np. akta śledztwa dotyczące tzw. Katastrofy Gibraltarskiej nie mogą ujrzeć światła dziennego.

 

I wracając na własne podwórko.

Dlaczego polskojęzyczni historycy w ogóle nie biorą się za temat wpływu tej korporacji na historięPolski? Przecież już w 1264 roku krucjaty angielskie, w sile 17 000 ludzi,atakowałytereny stanowiące wcześniej państwo Gepidów.

Kolejnawielka krucjatamiała miejsce w 1392 roku, także rzekomo pod pretekstem nawracania pogan, chociaż od 6 lat Lituva z Polską były złączone unią personalną i Lituva była ochrzczona.

Ta tajemnicauniemożliwiałajeszcze w XIX wiekuks. prof. Kalince zapoznanie się z aktami angielskimi, dotyczącymi Polski.Pisze o tym otwartym tekstem.

Dlategonic nie wiadomoo koloni angielskiej w Elblągu i Gdańsku z lat XVI wieku, zamieszkałych przez ponad 18 000 ludzi w samym Elblągu, trzymających monopol na handel zbożem z Anglią. Szef tej kolonii otrzymywał wynagrodzenie większe, aniżeli pierwszy Admirał Korony, odpowiednio 100 i 80 funtów rocznie.

Ingerencja w wywołanie, a właściwieprzygotowanie i opłacenierokoszu Chmielnickiego, którego Lord Protektor nazywał Generalissimusem, a Krzywonos był pułkownikiem angielskim, to również dzieło City.

Karol Gustawnapadł na Polskęw 1655 roku, za otrzymane 200 000 od City of London.

Próba rozbioru Polskiw tym okresie, zamazana przez Sienkiewicza, odbyła się pod dyktando City. Przecież w tym samym czasie 200 000 armia Moskwicina zaatakowała Litwę i przez prawie 10 lat łupiła niemiłosiernie. Spalenie Wilna i wymordowanie mieszkańców przez bandy Złotorenki było tak wielkie, że jeszcze w 100 lat później nie odbudowano stanu liczebnego populacji z przez najazdu Moskwicina.

A w tzw. podręcznikach do nauki historii mieszkańców terenów pomiędzy Odrą a obecnie Bugiem grobowa cisza na powyższe tematy.

Musisz sobie sam odpowiedzieć na te pytania, Dobry Człeku.

https://radtrap.wordpress.com/2012/02/22/korona-i-city-of-london/

 //nwonews.pl/artykul,3425,the-crown-city-of-london

//www.polishexpress.co.uk/wielka-feta-w-city-london-powitaj-nowego-burmistrza-dzielnicy

//british-royal-family.blogspot.com/2016/01/the-kent-city-of-london-fringe-tiara.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London

//www.budowle.pl/budowla,london-city-hall

 

Gdańsk 28.XI.2016 r.

 

źródło: //dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19210&Itemid=119

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • małe sprostowanie
  "Przypomnę, Goldmana zwanego w Polsce Leninem,stworzył i wyposażyłszef banku Niemiec, oraz szef jawnej i tajnej policji p. Warburg. "
  Warburg nie był szefem policji tylko bankierem niemieckim narodowosci żydowskiej, który wyłożył kasę (a konkretnie złoto) na eskapadę Lenina przez Szwecję i Finlandię do Rosji. Rząd Niemiec zapewnił ochronę policyjno-wojskową, żeby nikt za szybko z pociągu nie wysiadł.

  Natomiast jego brat w USA był rzeczywiście bankierem amerykańskim narodowosci żydowskiej, pierwszym prezesem FED.

  A tak w ogóle to rodzina Warburgów była liczniejsza i działała w charakterze bankierów także w innych państwach Europy udzielając pożyczek rządom prowadzącym działania wojenne I Wojny Światowej.
 • ewinia
  o tym kto tak naprawdę rządzi finansami które bezpośrednio kształtują całą politykę -byt państw bardzo spektakularnie przedstawił w książce Song HONGBING ,,Wojna o pieniądz"
  Mamy tu dokładnie opisane kiedy Rothszildowie przejęli Bank Anglii
 • Pamietajmy tez
  Ze tzw odzyskanie,, wolnosci,,, Solidarnosc i wejscie na droge demokracji to efekt działan tych dzentelmenow [ Tyminski-Rosja najwieksza grabiez XXw,,]. Dr Jaskowski pisze ze maja w lapach caly globalny system ubezpieczen .to taki globalny podatek wiec ludkowie wiecie do czyjej kieszeni ida np coraz wieksze ubezpieczenia na samochody. itp
 • 5*!
  Wiedza jest w książkach!
  Czytać, czytać i jeszcze raz... w każdej wolnej chwili.
  Cóż! Żyjemy w takich czasach, że musimy, nawet w elektronicznych mediach, wciąż robić to samo- zachęcać do czytania książek i poszerzania swojej wiedzy.
  Najpiękniejsza epoka w dobie cywilizacji? Od powstania druku, aż do wynalezienia radia. Dopiero kinematografia, a później telewizja, zatrzymały rozwój czytelnictwa.
  W PRL, przed telewizją, starano się wybitnie zlikwidować analfabetyzm. I prawdę stwierdzając, to bezapelacyjny sukces "komunistów" (nie jedyny). Kto wie, jak długo... i czy w ogóle byśmy walczyli z "antysemityzmem, zacofaniem i ciemnogrodem", gdyby po wojnie wróciła do władzy tzw. sanacja?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • Kolejne małe sprostowanie.
  "Przecież już w 1264 roku krucjaty angielskie, w sile 17 000 ludzi,atakowałytereny stanowiące wcześniej państwo Gepidów."

  Otóż to- krucjaty! To były zorganizowane wyprawy militarne, celowo zwoływane przez jeden z dwóch ówczesnych ośrodków władzy- przez tzw. papieża- biskupa Rzymu.
  Zanim City of London zdołały zapanować nad światem, przez setki lat ścierały się kolejno różne tzw. Imperia, Cesarstwa, Rzesze, a nawet Republiki- Rzeczypospolite. I przez setki lat, to władza religijna wiodła prym, a przynajmniej narzucała dogmaty. Analizując Historię i przeszłe wydarzenia, nie można tego właśnie pomijać, mimo iż dziś, City of London, jest tym... czym jest.

  I żadna Corona Temple nie miała wpływu na to, co robią na przestrzeni wieków różne "wylęgarnie" ludów koczowniczych z Azji.
  Do dziś nikomu nie udało się podbić i opanować np. Afganistanu... i Polski. A udało się to zrobić w Egipcie. Po podboju Aleksandra M., Rzymianie kontynuowali tylko imperialne zdolności. To co przyniosła jednak arabska religia, zmieniło Egipt nie do poznania. 4 tysiące lat cywilizacji poszło w zapomnienie. Cud, że Napoleon B. ściągnął nad Nil tylu "mózgowców". To zmieniło obraz świata.
  I dziś, na przekór "City of London. Temple Co.", działa np. Internet.

  A ja osobiście mogę się zwrócić o poradę.
  Masz li, Kobieto (Sic!), coś do poczytania o poruszanym temacie?
  A może wiesz coś, czego nie wiem o District of Columbia? Jakieś sugestie co do autorów, może linki do stron (w j. polskim)?
  Po prawdzie, wolę czytać książki, niż błądzić w Internecie, nie mając pojęcia czego szukać. W bibliotece mam przynajmniej katalog pozycji. A w sieci? Katalog narzuca mi wyszukiwarka!

  P.S. Mam teorię, która zakłada, że podstawy zrobiły siły, które doktryny religijne (chrześcijaństwo, a także muzułmanizm, dalej buddyzm, konfucjanizm i oczywiście hinduizm), wykorzystały aby zdobyć władzę polityczną (księstwo, królestwo, cesarstwo). Setki lat, siły te walczyły o prymat z "lokalnymi" siłami, w tamtych czasach zwanych dynastiami.
  Ciekawie się to toczyło* (przepraszam, wszak tysiące istnień nie mogło niewinnie ginąć- to się musi reinkarnować- stąd coraz większa liczba ludności świata).
  Tysiące ginęły, a tymczasem władzę zdobyli ludzie, którzy ani religijnie, ani politycznie nie mogli dominować- nie byli z rodów uważanych za szlachetne; i wyznawali swoją własną religię, odstającą od dominującej- a "podrasowaną" na przestrzeni wieków.
  Posługując się ekonomią (czyt. lichwą), nowa siła zdobyła decydującą władzę.
  Dziś, dzięki pieniądzom, władza ta jest i duchowa (Watykan), i militarna (D.C. Waszyngton), ekonomiczna (City...), a także polityczna (dziś jeszcze Tel Awiw, a "jutro" zapewne Jerozolima).

  TzT.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930