Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1294 posty 1012 komentarzy

GMO!!! Wszyscy do Sejmu 21 i 22.XI.2017

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Rolnicy, Szanowni Konsumenci KORPORACJE, RZĄDY, ŚWIATOWE INSTYTUCJE SYSTEMATYCZNIE I CELOWO NISZCZĄ ROLNIKÓW bo kto ma w ręku żywność ten rządzi światem.

Pora abyśmy się poczuli gospodarzami własnej ziemi. KONIECZNY JEST WSPÓLNY OPÓR.
Koniecznie ale to koniecznie(!) przyjedźcie do Sejmu na posiedzenia komisji w sprawie projektu ustawy o GMO(*).
UWAGA! Jeśli pozwolimy na to aby w Polsce były uprawy GMO to będzie to oznaczało wielkie(!) zwycięstwo korporacji. Dlatego musimy "stanąć murem" za poprawkami których celem jest całkowity zakaz upraw GMO w Polsce.
Dzisiaj Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko, przekazał nam informacje o terminach posiedzeń:
21.11 o godz. 17:00 posiedzenie nadzwyczajnej podkomisji w sprawie GMO
22.11 o godz. 12:00 POSIEDZENIE KOMISJI w sprawie GMO
i jeszcze 22.11 w godz. 10:30 - 12:00 komisja rozpatrująca dezyderaty (jednym z tematów jest sprzedaż w sklepach)

 
UWAGA! Najważniejsze jest POSIEDZENIE KOMISJI w sprawie GMO 22 listopada o godz. 12:00. Na posiedzenia komisji 22 listopada zgłaszacie się SAMI do: Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi"krrw@sejm.gov.plz kopią dobiuro@icppc.pl,jsachajko@gmail.com
W razie problemów dzwońcie do Przewodniczącego Komisji Rolnictwa - Jarosław Sachajko: 609 858 811
Na posiedzenie podkomisji 21 listopada też zgłaszacie się SAMI do:
Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi"krrw@sejm.gov.pl, Przewodniczący Podkomisji Jan DudaJan.Duda@sejm.plz kopią dobiuro@icppc.pl,jsachajko@gmail.com

 
INFORMACJE DODATKOWE PONIŻEJ.
(*) Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424), który zawiera zapisy otwierające Polskę na uprawy GMO:
"...Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO (!!!) wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO..."
Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowiznyhttp://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html
Z pozdrowieniami,
Jadwiga Łopata i Julian Rose, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

INFORMACJE DODATKOWE:
Opinia prawna z Biura Analiz Sejmowych(*) w sprawie poprawek do rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) wyraźnie pokazuje, że rządowa propozycja tej ustawy jest zła, zawiera wiele furtek, a nawet wrota, które pozwalają na prowadzenie upraw GMO w Polsce. Nie takiego rozwiązania oczekujemy od rządu PiS, partii, której członkowie od lat obiecywali, że po dojściu do władzy natychmiast wprowadzą całkowity zakaz GMO (nie tylko upraw, ale też innego stosowania GMO).
Jesteśmy ogromnie rozczarowani tym, że to właśnie rząd PiS manipuluje i oszukuje nas, w tym swoich wyborców, twierdząc, że wprowadza zakaz upraw GMO, gdy tymczasem wszystko opiera się na domniemaniu: że Minister..., że Rada Ministrów..., że Polska MOŻE/MOGŁABY wydać... - cytując z wyżej wspomnianej opinii prawnej:
...Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz stosowania materiału siewnego określonych odmian...
...Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz obrotu materiałem siewnym określonych odmian...
...Polska mogłaby zgłosić w odniesieniu do nich (w sytuacji pojawienia się nowych GMO, które mogłyby być uprawiane) kolejne zastrzeżenie...
Przecież rozporządzenie ministra to akt niższej rangi niż ustawa. Co więcej, rozporządzenie można zmienić z dnia na dzień. NIE UFAMY TAKIM ROZWIĄZANIOM.

 
POPIERAMY więc poprawki zgłoszone przez posła Jarosława Sachajkę - Kukiz'15, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poprawki te:
1. Spełniają oczekiwania zdecydowanej większości Polaków, którzy w podobnie jak mieszkańcy innych krajów nie chcą upraw GMO.
2. Przyczyniają się do realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
3. Wprowadzają całkowity i jednoznaczny zakaz upraw GMO nie pozostawiając żadnych furtek i niepewności.
W związku z powyższym DOMAGAMY SIĘ przyjęcia poprawek do projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) zgłoszonych przez posła Jarosława Sachajkę - Kukiz'15, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W ustawie, która ma na celu niedopuszczenie do upraw GMO, nie wolno umożliwiać ustanawiania stref wskazanych do uprawy GMO. Żaden z krajów członkowskich UE nie wprowadza w swoim ustawodawstwie możliwości tworzenia takich stref.
Aby zrealizować oczekiwania większości społeczeństwa polskiego - wyborców - i obietnice przedwyborcze PiS, trzeba wprowadzić w Polsce zakaz upraw GMO. Musi on być całkowity, jednoznaczny i zawarty w ustawie.
(*)Opinie: merytoryczna i prawna z Biura Analiz Sejmowych w sprawie poprawek do powyższej ustawy zgłoszonych przez posła Jarosława Sachajkę - Kukiz'15, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa:http://www.icppc.pl/antygmo/2017/11/opinie
Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustawhttp://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/%24File/1424.pdf
Szczegółowe stanowisko i uzasadnienie naszych prawników (skrót) tutaj:http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/stanowiskokancelarii.pdf
DODATKOWE propozycje naszych poprawek z uzasadnieniem tutaj:http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/poprawki.pdf

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1424

 

Teresa Garland

KOMENTARZE

 • Wszelkie działania władz w zakresie stanowienia prawa są obecnie w Polsce nielegalne, bo odbywają się w oparciu o nieważną....
  Konstytucję. więc będzie je można zmienić, po uporządkowaniu tych spraw. Tutaj można o tym posłuchać:
  https://www.youtube.com/watch?v=kYgcGI41-aA
  Koniecznie trzeba tego wysłuchać do końca i... poprzeć legalnego Prezydenta
 • @Jan Paweł 20:08:41
  Myślę a nawet jestem pewien, że ten legalny Prezydent i jego Rząd z całą pewnością nie podpiszą się pod GMO
 • Powolne przejęcia gruntów rolnych przez banki i koncerny
  Polska wieś jest najważniejszą bazą surowcową dla narodu a jej celem jest zachowanie suwerenności żywnościowej kraju i od wieków stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa.

  Od kilkunastu lat jesteśmy świadkami bezpardonowej rywalizacji, mającej na celu opanowanie dostępu do zasobów naturalnych oraz przejęcia gruntów rolnych dla celów agrobiznesu i rolnictwa przemysłowego stopniowo opanowywanego przez obcy kapitał. Zabiegi polityczne amerykańskich koncernów mają na celu wymuszanie dopuszczenia produktów GM na rynki spożywcze i paszowe całego świata. Nie działają oni uczciwie, przekupują rządy oraz polityków, odpowiadają za niespotykany w dziejach ludzkości wzrost chorób zupełnie niewinnych ludzi.

  Wprowadzenie na wielkich areałach upraw zbóż GM umożliwia przejmowanie należących do rolników gruntów rolnych (co aktualnie ma miejsce w USA, Afryce, Ameryce Południowej i Azji). Koncerny oparte na rolnictwie przemysłowym pozbawiają miliony ludzi nie tylko ziemi ale i wszelkich podstaw do egzystencji.

  Cargill - jedna z firm-córek Monsanto - wykupił w Polsce ponad 80% centrali nasiennych oraz wiele paszarni. Od lat też sprowadzana jest do Polski genetycznie modyfikowana śruta sojowa z Ameryki, jako komponent do praktycznie wszystkich pasz. Oznacza to, że prawie wszystkie wyroby mięsne oraz nabiał w Polsce skażone są genetycznie i chemicznie. Dynamicznie rosną wydatki ponoszone na leczenie i zakupy lekarstw. Rząd polski już dawno powinien podjąć działania w kierunku powrotu do metod tradycyjnych i ekologicznych w rolnictwie, a nie z uporem brnąć w biotechnologię i agrochemię. Wiele narodów świata dostrzegło już dramatyczne skutki złej polityki rolnej.
 • Tylko na Węgrzech pasze GMO zakazane
  W państwach Unii Pieniężnej (zwanej przez Polaków Unii Europejskiej) - z powodu marnotrawstwa 50% wyprodukowanej żywności - powoli przechodzi się z rolnictwa przemysłowego na ekologiczne uprawy bez roślin GMO oraz ekologiczny chów zwierząt. W przypadku przechodzenia na chów ekologiczny całość powierzchni będącej źródłem paszy musi być uprawiana wg zasad rolnictwa ekologicznego.

  W krajach wysoko rozwiniętych, a w szczególności wśród ich zamożniejszych mieszkańców, od lat obserwuje się odwrót od konsumpcji żywności masowej produkowanej na przemysłową skalę na rzecz produktów lokalnych o znanym pochodzeniu – często droższych, ale na ogół zdrowszych, smaczniejszych i bardziej oryginalnych.

  W krajach, gdzie zezwolono na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych stwierdzono bardzo dynamiczny wzrost zysków przez firmy produkujące jednocześnie środki ochrony roślin oraz lekarstwa dla zwierząt i ludzi. Bo farmaceutyczna mafia, jedna z najprzemyślniejszych machin do ograbiania ludzkości, zawarła sztamę z Unią Pieniężną (po polsku Unią Europejską) i opanowała już głowy skorumpowanych polityków oraz media (co kilka minut do znudzenia agresywna reklama lekarstw).

  Ekologiczne uprawy roślin i ekologiczny chów zwierząt pozbawione środków ochrony roślin oraz lekarstw to znacznie większy dochód dla rolnika.

  Podstawowym źródłem białka w paszach węgierskich jest soja, która od XVIII wieku pojawiła się się tam w ogródkach obok grochu i fasoli. W 1930 roku jako pierwsza w Europie plantacja soi na Węgrzech miała kilka hektarów, a już w 1945 roku uprawiano ją na 1600 hektarach. Obecnie uprawy soi węgierskiej to 80-100 tys. hektarów.

  W Unii najbardziej ekologiczne mięso wieprzowe i wołowe pochodzi z węgierskich hodowli od „zwierząt wolno żyjących”, gdzie całoroczny chów zwierząt odbywa na dużej, wolnej przestrzeni bez budynków inwentarskich. Zadaszenia bez ścian chronią pokarm zimą i służą do ochrony zwierząt przed upałami i opadami.

  http://www.agroservice.hu/DSC09417-40.JPG

  Mangalica węgierska świnia pastwiskowa uratowała hiszpańskich producentów najdroższej szynki na świecie - Serrano (jamón ibérico) otrzymywanej ze świń rasy iberyjskiej hodowanych w lasach, które przez kilka ostatnich lat niszczą ogromne pożary.

  Bardzo poszukiwane i cenione w Unii wszechobecne salami, najbardziej ekologiczne mięso wieprzowe i wołowe pochodzi z węgierskich hodowli od „zwierząt wolno żyjących”:

  https://zcms.hu/hotelsziesztahu/img/slider/74730b576a8e425064c3d90a3d8ac8cc.jpg
  Szare bydło węgierskie:

  Węgrzy jako jedyny kraj w Europie nie produkują i nie stosują pasz z roślin genetycznie modyfikowanych. Ochrona zdrowia publicznego i gwarancje bezpieczeństwa żywności to jeden z zasadniczych priorytetów rolnictwa węgierskiego.
 • Żywność GMO powoduje zaburzenia zdrowotne i miliardowe zyski aptek
  To co jemy jak i ile zjadamy jest bardzo ważne dla naszego zdrowia a nawet długości życia. Jednak na świecie pojawiły się siły, którym zależy na skróceniu naszego życia.

  Rośliny GMO choć powiększają plony ale skażają czysto ekologicznie glebę czyniąc ja po paru latach martwą prawie bez żadnych mikroorganizmów po prostu niszczą florę i faunę tak bardzo ważną w tym łańcuchu biologicznego obiegu energii. Rośliny GMO co prawda łatwo przyswajają azot, fosfor czy inne składniki z nawozów sztucznych, ale te nie przetworzone pierwiastki dostają się w końcu do zwierząt hodowlanych zasilając ich organizmy obcymi nieprzyswajalnymi cząstkami zamiast mikroelementami które nam są tak bardzo potrzebne. Ziemię którą zaczniemy zanieczyszczać w ten sposób już najczęściej nie da się już uratować dla przyszłych pokoleń.

  Od wielu lat choroba raka wyznacza kierunek inwestycji przemysłu GMO i przemysłu farmaceutycznego, które przekształciły epidemię raka w biznes wart wiele miliardów dolarów.

  Widać to najlepiej tu w USA kraju który produkuje najwięcej tej zdegenerowanej żywności genetycznie modyfikowanej i radioaktywnie konserwowanej. Nigdzie na świecie nie ma tylu ludzi z nadwagą i tylu co mają problemy z układem trawiennym, krążeniem i rakiem jak tutaj. Tych parę pokoleń wytworzyło ludzi można ich nazwać hybrydy większość z nich już nie potrafi strawić naturalnej żywności.

  Uprawy roślin GMO to masowe ginięcie pszczół i przyrost odsetek sztuk padłych zwierząt hodowlanych oraz znaczny wzrost produkcji mączki mięsnej stosowanej w paszach.

  Na Węgrzech, gdzie rocznie powstaje 250-300 tys. ton odpadów pochodzenia zwierzęcego (rzeźnie, hipermarkety i w bardzo znikomym stopniu hodowle) poddawane jest utylizacji - stosowanie mączki mięsnej w karmie zwierzęcej jest surowo zabronione. Wszystkie odpady pochodzenia zwierzęcego trafiają do elektrociepłowni, biogazowni rolniczych lub kompostowni. W UE prawdopodobnie tylko w Wielkiej Brytanii i w Polsce stosują mączkę mięsną w paszach.

  W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ok. 25% taniej żywności (opakowanej) z super- i hipermarketów przeznacza się do utylizacji, nie mówiąc o milionach ton nie zjedzonej żywności lądującej do śmietników w tamtejszych skupiskach miejskich. Koszty utylizacji taniej żywności i opakowań, które są wielokrotnie większe od kosztów wytworzenia żywności nie ponoszą super- i hipermarkety tylko są pokrywane z budżetu tych państw lub samorządów, inaczej z pieniędzy podatników. Podatnikiem jest też producent i dostawca żywności, który udziela kredytu super- i hipermarketom czekając miesiącami na zapłatę. Składowiska śmieci budowane są z dala od miast i osiedli, najczęściej w lasach Stanów Zjednoczonych, Kanady i Hiszpanii, które są dzisiaj ogarnięte pożarami.

  Jest to jeden z wielu przykładów gdzie pieniądz pokonał rozsądek ludzki. Prawie wszystkie „polskie” media i portale rolnicze są opanowane przez firmy produkujące jednocześnie środki ochrony roślin oraz lekarstwa dla zwierząt i ludzi..
 • @Witam-z-Węgier 01:11:40
  Tak samo jak Chemtrails, które także powodują miliardowe (a może już i bilionowe) zyski bigPharmy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31