Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
951 postów 783 komentarze

XVI Warszawska Miesięcznica Kresowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed Marszem Niepodległości odbyła się już XVI Miesięcznica Kresowa. Cały czas trwa walka o ustawę, która by upamiętniała ludobójstwo ukraińskie dokonane na Polakach w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu.

 

Miesięcznicę prowadził Rafał Mossakowski. Głos zabrał Witold Listowski prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i kombatanckich, prof. Jerzy Robert Nowak, Stefan Hambura prezes Światowego Kongresu Polaków, poseł Robert Winnicki, senator RP Grzegorz Peczkis.

 

Link do filmu z miesięcznicy:

https://www.youtube.com/watch?v=3q-rIV4ArB8

 

 

 

KOMENTARZE

 • W związaku z usunięciem decyzjąMONu po warczeniu szefa ukraińskiego IPN Wiatrowycza z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza,
  upamiętnienia bohaterskiej obrony Birczy przed zdziczałymi banderowkimi hordami, wspominamy Birczę i jej bohaterskich Obrońców.Uratowali wiele polskich istnień, któe na pewno były im bardzo wdzięczne!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/bircza-usunieta-tablicy-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-nabiera-wody-usta-foto/


  ATAKI UPA NA BIRCZĘ

  http://wojnawp.republika.pl/upa/bircza.html

  Obszar Birczy znalazł się w strefie działania 26 taktycznego odcinka "Łemko". W jego skład wchodziły 4 sotnie: Burłaka, Huneczki, Jawa i Łastiwki.

  Pierwszy atak na Birczę miał miejsce 22 X 1945 roku, równocześnie z napadem na sztab i pododdziały manewrowe 30 pułku piechoty WP w Kuźminie. Atak został odparty.
  Drugie natarcie nastąpiło 30 XI 1945 roku. Brała w nim udział sotnia Burłaka. Wobec niepowodzeń zdecydowano o podjęciu
  Trzeciego rozstrzygającego ataku, którego termin wyznaczono na 6/7 I 1946 roku, a więc w noc wigilijną rosyjskich świąt Bożego Narodzenia.

  Akcję zaplanował i prowadził porucznik "Konyk", a jej celem było spalenie miasta. Połowa kurenia, tj. sotnie U-4 i U-7 miały prowadzić uderzenie od wschodu i północnego-wschodu, celem odwrócenia uwagi obrońców od kierunków północnego i południowo-zachodniego, skąd miał nastąpić główny atak pozostałych sotni U-2 i U-6, oraz oddziału "Służby Bezpieki" (o nieznanej sile, zapewne czoty). Sotnią U-2 dowodził, w zastępstwie rannego w Kuźminie, - chorunżyj "Orśky". Napad był wyznaczony na godzinę drugą w nocy, ale w następstwie różnych przeszkód rozpoczął się na poszczególnych odcinkach niejednocześnie - około trzeciej.

  Główne natarcie sotni U-2 prowadzone osobiście przez "Konyka" od strony Nowej Wsi napotkało na silny opór i zatraciło szybko swój impet. Niemało przyczyniły się do tego uprzedzające przedwczesne strzały w sotni U-6 i gorliwość napastników w paleniu miasta (płonące budynki oświetlały nacierających), umożliwiając skuteczne położenie na nich ognia. Między budynkami przedmieścia udało się wedrzeć jedynie tyralierze czoty 504 "Pawleki", przy której znajdowali się "Konyk" i "Orśky". Czoty "505" "Bartla" i "Czajki", które spóźniły się z natarciem, weszły już na oświetlony teren, nie wytrzymały ostrzału i opuściły stanowiska, wycofując się ku Nowej Wsi już o godz. 500. Czota 504 zeszła z pola walki o godz. 630. Sprawozdanie nie wspomina w ogóle o prowadzeniu walki przez oddział SB. Prawdopodobnie bojówka ta miała jak zwykle, za zadanie pilnowania samych nacierających. Bez żadnych koordynacji z poprzednim uderzeniem rozwijała natarcie sotnia U-6 od strony lasu na wzgórzu, wznoszącym się po lewej stronie potoka, który wpada do Stupnicy, w miejscu byłej nowej cerkwi. Czota 518 - d-ca prawdopodobnie "Sukatyj", działająca na lewym skrzydle, zamiast pod cerkwią wyszła na polskie stanowisko obrony na Kamiennej Górce, a czoty 516 - d-ca prawdopodobnie "Sahajdak" i 517 - d-ca "Buk" samowolnie uciekły pod ogniem do lasu. "Jar" polecił czocie 518 cofnąć się na jej stanowisko wyjściowe, a sam wrócił, by przyprowadzić zbiegłe "wojsko". Czocie 518 udało się wreszcie wedrzeć do miasta koło cerkwi i przebić w górę do starego cmentarza, gdzie połączył się z czotami doprowadzonymi przez "Jara". Przeciwnatarcie polskie zepchnęło czoty do opuszczonych przez obrońców okopów na południe od miasta, z których ostatecznie zostały wyparte o godz.600, tj. w 15 minut po zlikwidowaniu natarcia sotni "Orśkiego". Umożliwiło to obrońcom wyjście na Wałkową Górę i rażenie z moździerza pododdziałów walczącego jeszcze zgrupowania "Burłaki".
  Przebieg działań na jego odcinku wyglądał następująco. Sotnia U-7 "Łastiwki", nacierająca w nocy od strony północno-wschodniej, dostała się wcześnie pod ogień obrońców rozmieszczonych w bunkrach koło kościoła i posterunku MO, gdyż uprzedziła swoje nadejście wystrzałem.

  Sotni udało się spalić jedynie dziesięć chat przedmieścia i zniszczyć jeden bunkier. Około godz. 700, rzekomo z powodu wyczerpania się amunicji, sotnia wycofała się na stanowiska wyjściowe i lewym skrzydłem nawiązywała kontakt z sotnią U-4 "Burłaka", działającą na odcinku od mostu, na szosie przemyskiej - czota 512, d-ca "Wańka" w stronę Woli Korzenieckiej czota 510.

  Burłak nie zezwolił na zejście sotni "Łastiwki" z pola walki, by nie odsłonić swego prawego skrzydła. Sam atakował od początku dość skutecznie.

  http://wojnawp.republika.pl/upa/pom.jpg


  Czota 510 zdobyła linię obronną i bunkry w rejonie dworu, czota 512 posunęła się pod kościół wzdłuż drogi. Na tych pozycjach utrzymywały się aż do godz. 800. Zabezpieczająca jego lewą flankę czota - d-ca "Zaliznyj", rozmieszczona na południe od dworu, została sama, okrążona przez opisane wyżej przeciwnatarcie w kierunku Wałkowej, nakazała odwrót swoich oddziałów na południe, do lasu w stronę Łomnej. Pod silnym ostrzałem, udało mu się tam dotrzeć i na granicy lasu powstrzymać pogoń oddziału konnicy WP

  Trzeci atak na Birczę został po pięciu godzinach odparty, a mieszkańcy miasteczka i uciekinierzy zostali uratowani od niechybnej śmierci. Według wywiadu upowskiego, Birczy miało bronić 960 Żołnierzy WP i 140 milicjantów. Natomiast według danych polskich, l batalion 9 DP liczył faktycznie w tym czasie (na skutek demobilizacji) około 180-200 żołnierzy.

  Załogę Birczy mogło stanowić zatem maksymalnie około 500 osób, natomiast atakowało miasto około 550-600 upowców. Siły były prawie wyrównane, ale akcję napastniczą, zwielokrotniał moment zaskoczenia. Tym bardziej należy doceniać odwagę i umiejętności obrońców, spośród których 8 poświęciło swoje życie.
 • 71. Rocznica Obrony Birczy przez Mieszkańców i Żołnierzy IX Dywizji Piechoty przed UPA
  http://www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=89&dzialy=89&akcja=artykul&artykul=2003

  W dniu 22.10.2016 r. uroczyście obchodziliśmy 71. Rocznicę Obrony Birczy przez Mieszkańców i Żołnierzy IX Dywizji Piechoty przed UPA.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Stanisława Kostki w Birczy, którą koncelebrowali Ksiądz Bożydar Sztank oraz Ksiądz Wojciech Szmuc. Następnie przy asyście Wojska udaliśmy się pod pomnik w rynku, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

  cd na stronie.jw


  http://prawy.pl/2321-rocznica-iii-ataku-upa-na-bircze/


  https://rzeszow.tvp.pl/34502131/patriotyczne-uroczystosci-w-birczy-zwiazane-z-obrona-miasta-przed-upa
 • „Banderowiec wykrzyczał mojemu ojcu i mi w twarz tutaj będzie Ukraina”
  http://expresselblag.pl/wydarzenia/banderowiec-wykrzyczal-mojemu-ojcu-i-mi-w-twarz-tutaj-bedzie-ukraina/

  „Banderowiec wykrzyczał mojemu ojcu i mi w twarz tutaj będzie Ukraina” Jedną z głównych zasad integralnego nacjonalizmu ukraińskiego wytyczoną przez jej dwóch najważniejszych ideologów, czyli Dmytro Doncowa w jego ,,Biblii’’ ukraińskiego nazizmu tj. książce ,,Nacjonalizm’’ oraz przez przywódcę OUN-B Stepana Banderę znajduje się pojęcie tzw. ,,etnograficznych ziem ukraińskich’’.

  Określenie to oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że gdzie stanie stopa choćby tylko jednego Ukraińca, to ziemia ta z definicji staje się ukraińską.

  Tak więc według tej zasady do Ukrainy przynależą z automatu wszystkie ziemie, gdzie Ukraińcy postawili swą stopę choćby tylko na krótki czas.  Całkowicie przesądza sprawę przynależności tychże ziem, do ich wydumanej jedno etnicznej narodowościowo, nacjonalistycznej, samostijnej Derżawy, zbrojna ,,walka’’ jej herojów o te terytoria.

  To był właśnie ten problem, którego nie mogłem pojąć w swojej młodości 39 lat temu, gdy pewien banderowiec wykrzyczał mojemu ojcu i mi w twarz, że TUTAJ na Warmii i Mazurach będzie również ich wyśniona przez Doncowa i Banderę samostijna Ukraina.

  Dopiero niedawno zrozumiałem, co miał wtedy na myśli ów Ukrainiec. Dotarłem do faktograficznych źródeł, z których wynika, że właśnie tutaj na północy Polski.

  Po zadanej im na południowo wschodnich rubieżach naszego kraju w 1947 roku przez Grupę Operacyjną ,,Wisła’’ ostatecznej klęsce, nadal toczyli swe ,,wyzwolicielskie boje’’ przeciwko nam Polakom, z taką samą zaciętością, bezwzględnością i bestialstwem jak czynili to wcześniej: z karabinem, nożem i siekierą w ręku.

  ,, Walczyli” o swój chory nacjonalistyczny, banderowski ,,Eden’’, zrodzony w zdegenerowanych umysłach Doncowa oraz uzupełniony i poszerzony przez samego Stepana Banderę o jeszcze bardziej zwyrodniały trzon ideologii, bezlitosnej, ludobójczej zbrodni. Takimi to metodami chcieli osiągnąć swoje nikczemne cele.

  A oto kilka przykładów takich rozkazów dotyczących bezwzględnego palenia i równania z ziemią wszystkich bez wyjątku ukraińskich i polskich wsi, osiedli i siół wydanych przez dowództwo OUN i UPA.

  Rozkaz nr 1. Litopys nie podaje: czyj to rozkaz i nie podaje daty jego powstania.

  ,,Przeto rozkazuję wszystkim warstwom przewodnim i wszystkim, kto tylko umie posługiwać się bronią, w nocy z 14 na 15 września br. o godzinie 9-tej wieczorem, zebrać się koło leśniczówki w lesie pod Suchą Wolą, żeby dokonać bojowego szturmu na stacje: Oleszyce, Nowa Grobla i na wsie: Sucha Wola, Stara Wieś, Jacyna, Lipina, Tomsy oraz inne.

  Zrywać mosty, minować koleje, przecinać telefony, i palić opuszczone ukraińskie sioła… Po zakończeniu bojowego szturmu dalej palić opuszczone ukraińskie sioła’’.

  Ulotka prowodu OUN w Polsce z października 1945 roku, zatytułowana ,,Polacy’’

  ,,Palimy też i będziemy palić wszystkie nasze wysiedlone wsie’’.

  Odezwa do Polaków z grudnia 1945 roku:

  ,,To samo (czyli palić) powinni robić Polacy wysiedleni z ziem ukraińskich, zostawiając tylko zgliszcza za sobą, żeby wróg z tego nie skorzystał, bo Ukraińcy i tak z tego nie skorzystają.

  My wkrótce całe ZSRR zamienimy w zgliszcza. Polacy mieszkający w wioskach mieszanych… niech sami spalą w nocy wysiedlone domy ukraińskie, a dla uniknięcia odpowiedzialności, niech powiedzą, że zrobili to ukraińscy powstańcy. My im za to podziękujemy’’.

  Rozkaz Jarosława Starucha – ,,Stiaha’’ szefa OUN na tzw. ,,Zakierzoński Kraj’’ z 13 września 1945 roku:

  ,,Spalić wsie, w których nie ma już Ukraińców, chociaż częściowo oni tam powrócą, ale bez domu nie umrą. Wsie ukraińskie palić w różnych miejscach (częściowo),, to dla romantyzmu. Akcję prowadzić błyskawicznie i wszędzie’’.

  Instrukcja UPA w sprawie pozostawionego majątku przez przesiedlonych z 2 czerwca 1946 roku:

  ,,Wszystkie budynki murowane spalić i powalić niezwłocznie. Zabudowania drewniane, głównie przy szosach niezwłocznie spalić, jak to było nakazane wcześniej’’.

  Instrukcja Jarosława Starucha – ,,Stiaha’’ szefa OUN na tzw. ,,Zakierzoński Kraj’’ dotycząca zachowania się oddziałów UPA z 29 kwietnia 1947 roku:

  ,,Palić w pierwszym rzędzie wsie najbardziej zagrożone przez wroga, tj. przy szosach itp. Część się musi spalić szybko, aby wróg nie miał ochoty ich zasiedlać.

  Wszystkiego od razu nie palić, aby ludność miała gdzie powracać…. Resztę palić w każdym przypadku, by nie groziło ich zasiedleniem’’.

  Instrukcja Jarosława Starucha – ,,Stiaha’’ szefa OUN na tzw. ,,Zakierzoński Kraj’’, określająca działalność UPA po operacji ,,Wisła’’ z 28 sierpnia 1947 roku:

  ,,Każde spóźnienie wypalania chociażby o jeden dzień, powoduje ciężkie skutki, a potem w bardzo dużo wypadkach, trudno i prawie niemożliwe zrobić to. Dlatego z paleniem trzeba się spieszyć i nie odkładać na później’’.

  A dziś polscy Ukrainerzy i kłamcy, fałszerze historii z IPN, których w tej instytucji dziś nie brakuje, opowiadają brednie, że te wsie zostały spalone przez żołnierzy Wojska Polskiego. Czyż nie jest to hucpa?

  Więcej TUTAJ

  „Banderowiec wykrzyczał mojemu ojcu i mi w twarz tutaj będzie Ukraina”
  Autor : Jacek Boki
 • Nie nie może byc penalizacji banderyzmu w Polsce!!wręcz przeciwnie, może powstana nowe pomniki, naszych nowych bohaterów!!
  Należą im się jak psu micha!
  18+
  https://youtu.be/sDNqQtcPkAA
 • @trojanka 09:37:43
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • @trojanka 09:41:17
  http://citizengo.org/pl/45807-zmiana-na-pomniku-ludobojstwo-na-kresach-na-ludnosci-polskiej-zostalo-dokonane-przez
 • @trojanka 09:31:45
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/585/70/5857000.jpg

  MSZ Polski: Ukraina nie rozliczyła się z Katynia i Wołynia. Ukraina podejmuje decyzje, które nie sprzyjają rozwojowi dialogu historycznego, powiedział wiceszef MSZ Polski Bartosz Cichocki, jego słowa cytuje pap.pl. Dyplomata jako przykład podał "bezmyślną rehabilitację" UPA, wykorzystanie "radzieckich sformułowań" w stosunku do "okupowania" przez Polskę zachodniej Ukrainy i "szokujące decyzje" Kijowa o zakazaniu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar konfliktów wojennych. Ponadto Ukraina "nie rozliczyła się ze zbrodni katyńskiej", dodał wiceszef MSZ. Jest deficyt decyzji po stronie ukraińskiej sprzyjających postępowi w niektórych kwestiach dwustronnych nazywanych ogólnie dialogiem historycznym (…) Te kwestie są znane stronie ukraińskiej od lat, one się nie pojawiły w trakcie tej kadencji Sejmu. To jest kwestia stosowania języka czasów sowieckich o polskiej okupacji. To jest kwestia własności kościelnej wspólnoty rzymskokatolickiej. To jest kwestia bezrefleksyjnej rehabilitacji czy gloryfikacji UPA i braku rozliczenia zbrodni katyńskiej podkreślił wiceminister spraw zagranicznych. Cichocki wezwał rząd do zareagowania na sytuację, w której Polska odnosi się do Ukrainy jak do sojusznika, podczas gdy Kijów demonstruje nieprzyjazne nastroje.

  Ps..Na reszcie Polska, jeśli jest to faktycznie nie krętactwo polskich polityków twardo zaczyna mówić o odpowiedzialności ukraińskiej we wszystkich zbrodniach tego upadłego narodu. Wiadomo przecież, że na Ukrainie w NKWD też służyli Ukraińcy, którzy mordowali podobnie jak na Wołyniu i kto wie, czy to nie były te same osoby które zmieniły NKWD na UPA, czy ONU nie jest to wyssane z palca, ale są fakty historyczne. A Ukraina dla Polski i Europy jest potrzebna tylko do jednego. Ma niczym pies łańcuchowy szczekać na Rosję. Czym szczeka głośniej tym na większą ilość kości może w zupie liczyć. W razie wojny ma być strefą buforową. Zachód wie, że wojnę najlepiej prowadzić na cudzym terytorium.
 • @trojanka 08:38:50
  Jak bardzo Polska musi jeszcze upaść, by naprawdę była niepodległa i od banderowców i od wykonujących obce rozkazy rządzących. Z tego wynika, że wg tych zaprzańców i Kuchcińskiego (to on ok. 2001 r. ściągnął i uhonorował truchła banderowskich degeneratów
  i morderców ludności cywilnej spod Birczy, umieszczając je w super kwaterze zbiorowej na „ukrainskim” cmentarzu wojennym w Przemyślu), lepiej byłoby żeby AK-owcy (którzy wstąpili do MO by bronic najbliższych) pozwolili na wymordowanie przez zwyrodniałych bandziorów 4 tys. ludność Polską miasteczka?! Skandal! Niech zaprzańcy i matołki zapytają ludzi w Birczy i na Podkarpaciu, ci dobrze wiedzą jak z bandziorami z UPA było. Pomijam już idiotyzm tej decyzji. Bircza była zamieszkana przez Polaków, dla bandytów ukraińskich była ważnym punktem strategicznym i wymordowanie całej ludności polskiej nie było dla nich problemem, a celem. Gdyby więc nawet były to tylko jednostki LWP i MO (a tak nie było) które broniły miasteczka, a tym samym ludzi tam mieszkających przed zwyrodniałymi mordercami ,to doprawdy trudno zrozumieć „logikę” którą kierowali się „mędrcy” usuwając miejscowość z tablicy. Dodam jeszcze, że nie był tylko jeden, a trzy ataki na Birczę, więc gdyby w każdym przypadku brakło bohaterskich obrońców (obojętnie jakiej opcji) ludność miasteczka zostałaby wyrżnięta w pień z całą bezwzględnością przez bandycką dzicz ukropską. Czy więc w ramach politpoprawności i bezbrzeżnej głupoty lepiej by było gdyby wymordowano wszystkich Polaków, bo broniły ich głównie jednostki Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej w dużej mierze zasilanej zresztą przez żołnierzy AK?? I nie byłoby wtedy „problemu” z tablicą??…W rocznicę niepodległości widać wyraźnie jak ta niepodległość jest ograniczona. Hańba rządzącym i banderowskim poplecznikom. Banderowskie bandziory z gnidą Wiatrowyczem, polskojęzyczne decyzyjne kundle i zdrajcy, swego celu nie osiągnęły,umocniły bowiem w sercach Polaków wdzięczność dla obrońców Birczy przed atakami morderczej upaińskiej dziczy.
 • @trojanka
  Poroszenko wysyła delegację do Krakowa. Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Politycy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krakowie spotkanie delegacji Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. (Prezydenci) uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy na szczeblu doradców ds. polityki zagranicznej w przyszłym tygodniu w Krakowie poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta. Rozmowa dotyczyła też wizyty Andrzeja Dudy w grudniu w Charkowie. Prezydenci polecili rozpoczęcie przygotowań do wizyty roboczej Andrzeja Dudy w Charkowie w grudniu tego roku donosi służba prasowa. Rzecznik prezydenta Ukrainy Swiatosław Cehołko oświadczył, że Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski w celu zapobiegnięcia dalszej eskalacji napięcia między obu krajami. Głośne oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie powinny pozostać bez należytej reakcji. W celu wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięcia, mając świadomość konieczności rozwiązania wszelkich problematycznych kwestii w stosunkach dwustronnych wyłącznie w cywilizowany sposób, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski napisał Cehołko na Facebooku. Ps...W końcu to ponoć Ukraińcy wyzwolili Kraków!!! Honorowy "Obywatel Krakowa" należy się jak psu kość!!! (Przypomnę, że ukropy Krakowa nie wyzwolili, Kraków wyzwoliła Armia Czerwona 1 Frontu Ukraińskiego / geograficzna nazwa, z ukropia, nie ma nic wspólnego/ z Marszałkiem Koniewem, który tym frontem dowodził. Ukropy próbują wmawiać, że to byli ich żołnierze, to nieprawda. Ukropy kolaborowali z Hitlerem. Podobnie gen Własow, który de facto wyzwolił Pragę w Czechosłowacji / zdradził Hitlera w obliczu nieuchronnej klęski, po wojnie został osadzony i rozstrzelany./ Poroch już nic nie osiągnie.) Poroszenko jedzie do Krakowa wg. powiedzenia banderowców "gdzie my, tam granica". Nie wiem po co to całe spotkanie, chyba tylko dla zachowania pozorów. UPAdlina junty kijowskiej od lat zmierza w znanym sobie kierunku i nic tego nie odwróci. Poroszenko może sobie gadać, a Duda przytakiwać oraz vice versa, to jednak nie zmieni mentalności Ukropów. Sprawy zaszły już za daleko. Poroszenko, to żaden wielki polityk, tylko "marionetka polityczna". Na Ukrainie ma "wolną rękę". Poza Ukrainą ma wykonywać dyrektywy swojego Pana. A kto nim jest, to wiemy (oprócz ogłupionych Ukraińców, którym obiecano "rosnące na Ukrainie, będącej w UE, gruszki na wierzbach"). Poroszenko, to chory "schizofrenik polityczny". Schizofrenia w polityce, to stan normalny, o ile polityk potrafi sobie z tym radzić. Poroszenko jako polityczna marionetka, nie potrafi. Petro Poroszenko nie każe wstrzymać działań militarnych wobec własnej ludności na wschodzie kraju! Z zachodnimi partnerami - cywilizowane rozmowy, z własnymi obywatelami - bandyckie akcje wojskowe siejące śmierć i zniszczenie, mordy, skrytobójstwa, sabotaże, palenie ludzi żywcem, jak w Odessie. Esencja schizofrenii politycznej prezydenta Ukrainy.
 • @trojanka 08:47:08
  Himalaje zakłamania! I dlatego usunęli z tablic nazwę BIRCZA, która broniła się przed zbrodniarzami ukraińskimi. Ludzie mają dość waszego kłamliwego lawirowania. Zapłacicie za to w wyborach. 3 mln Kresowiaków to zapamięta. Temu choremu zaprzańcowi z min. nie w smak był już nawet sam fakt zdobycia Birczy przez sowietów. Dla swych ukropskich bandziorów jest w stanie zrobić znacznie więcej. Mieszkańcy na pewno mu tego nie zapomną. Jednak była i jest mała zgraja skurwysynów, którzy gotowi byliby poświęcić nie tylko Przemyśl, ale Chełmszczyznę i inne nasze ziemie, i dać je ukrom w imię miłości do nich, ot tak sobie, byleby ich czymś "udobruchać". Do takich kanalii należy niejaki ukrop A. Borowski, działacz "S", tzw. bojownik i represjonowany. To wyjątkowo odrażające neobanderowskie ścierwo, udające oddanie Polsce, podczas gdy jego ojczyzną jest banderia. Bydlak bryluje we wszelakich mediach i kombinuje, jak by tu wojenkę z ruskimi zacząć. To jeden z głównych kandydatów do wyekspediowania go do Donbasu, by walczył u boku swych banderowskich rezunów. Ukrów to należało zostawić dawno, już po 89 i 91 roku. NSZ wiedziało, co to jest. Nie ma czegoś takiego jak tzw. "ukraina", który to twór jest zwykłym żartem historii. Zatem, żadnego jednania się z tymi, czy z tymi szczepami. Zostawić wszystkich tam na pastwę losu i całą tą stepową dzicz. Dążyć do likwidacji tej hydry lernejskiej, której nawet przy potencjalnym usunięciu bandersynów, w niespodziewanym momencie zawsze nowy łeb urośnie. Polityka ws. Ukrainy ukazuje doskonale nieudolność naszej polityki zagranicznej. Popierając Pomarańczową Rewolucje, skonfliktowaliśmy się z Rosją, nie zyskując w zamian nic. Nawet nie dopuszczono nas do stolika negocjacyjnego, za co PiS punktował PO. Dziś, nasze stosunki z ukraińskim sąsiadem nigdy nie były tak złe. Teraz tak się jakoś dzieje, że nawet jeśli jakieś działanie władz jest w zamierzeniu antypolskie, nastawione na włażenie głębiej w odbyt banderlandii, w ostateczności odwraca się przeciwko władzom. Bo co my tu mamy. Usunięto napis z płyty ku czci obrońców Polski, Polaków, przed zwyrodnialcami z UPA. Mało tego, napis ten był usunięty tylko przez wpis debilnego Wiatrowycza. A rezultat? Ludzie, którzy rzuciliby okiem na napis, nie zapamiętaliby tej jednej z wielu nazwy. Po tym usunięciu każdy do którego ta informacja trafi będzie wiedział o tym, co się wydarzyło w Birczy. . I jeszcze jedno, może nawet ważniejsze. Jak wszyscy wiemy, Polaków w Birczy broniło też MO złożone z b. akowców. I teraz nawet najgłupszy "prawdziwy Polak" dla którego poza "wyklętymi" nie ma bohaterów, dowie się, że jednak bohaterowie byli też gdzie indziej. I, że ludzi z czasów powojennych nie można tylko jedną krechą podzielić na dobry-zły Polak. To było bardziej skomplikowane. Takie postępowanie władz tylko nas wzmocni. Oglądajcie Ziębę, dr Czerniaka. jest wielu innych, którzy oddolnie już działają.
 • @trojanka ciekawostka z upainy.
  Ciekawostka czy raczej desperacja młodych Ukraińców? Media: Ukrainiec ożenił się z babcią, żeby uniknąć wojska! Młody mieszkaniec Winnicy ożenił się ze swoją cioteczną babką, żeby uniknąć poboru do ukraińskiego wojska piszą „Ukraińskie Wiesti". Jak powiedziała ukraińskiemu portalowi lokalna komisja poborowa, 22-letni Aleksander odebrał wezwanie 25 października, i już po sześciu dniach przyniósł akt zawarcia małżeństwa. „Ojciec zaprowadził syna przed komisję poborową i sam za niego powiedział: „On do armii nie pójdzie, bo ma żonę inwalidę pierwszej grupy". „To mnie najbardziej uderzyło" zauważył komisarz wojskowy Aleksander Daniliuk. Portal dotarł do wsi, w której mieszka panna młoda babcia Zina. Kobieta jest dla Aleksandra cioteczną babką: jej siostra była babcią młodzieńca. „O ile dobrze zrozumieliśmy, staruszka nie wiedziała, że w tak posuniętym wieku wyszła za mąż. Sądziła, że pojechała do miasta podpisywać dokumenty spadkowe. A kiedy się dowiedziała, co za papierek podpisała zaniosła się płaczem" informuje portal. Jak mówią prawnicy, praktyka podpisywania dokumentów o objęciu kogoś opieką jest obecnie bardzo popularna. „W czasie fali mobilizacji była masa przypadków, kiedy młodzi ludzie załatwiali sobie dokumenty potwierdzające sprawowanie opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Ale zawieranie małżeństwa z krewną, żeby uniknąć wykonywania swojego obowiązku to chyba nowość" wyjaśnił adwokat Witalij Naum. Choć małżeństwo zostało zarejestrowane, wojskowi planują zaskarżyć je w sądzie. W komisji wojskowej zauważono także, że Aleksander będzie musiał uważnie dbać o zdrowie żony, tak by przeżyła jeszcze co najmniej pięć lat. Przecież do służby wojskowej mogą go wezwać do 27 roku życia.

  Ps..Jak bym mieszkał w tym kraju i z diabłem, diablicą bym się ożenił byle tylko nie być mięsem armatnim banderowsko-hazarskich namiestników..Tak to jest gdy zbrodnicza junta rządzi państwem, wysyła młodych na wojnę a sami siedzą w ciepłych domach. Kiedyś ich ludzie rozliczą. To smutne ale ci co nie mają pieniędzy tak robią, bo normalnie to kosztuje ponad 4 tys zł. A moim zdaniem, to rządzący Ukrainą żydzi powinni w pierwszym szeregu walczyć a nie wysyłać na śmierć biednych ludzi....tych biednych ludzi nie można winić za to, to nic więcej jak akt desperacji i rozpaczy.
 • @trojanka
  Ukraina prosi o więcej pieniędzy! Ukraina będzie potrzebowała jeszcze jednego programu MFW po wykonaniu bieżącego, by sfinalizować rozpoczęte reformy.
  Takie zdanie przedstawił zastępca prezesa Narodowego Banku Ukrainy Ołeh Czuryj. Aktualny program MFW wykorzystujący instrument rozszerzonego wsparcia finansowego (EFF) ruszył w marcu 2015 roku i potrwa do marca 2019 roku. „Dla Ukrainy jest krytyczne kontynuowanie współpracy z MFW, i to nie tylko do końca 2018 roku, oraz nowy program, ponieważ to gwarancja wdrożenia reform i stabilności makroekonomicznej i finansowej" cytuje słowa Czuryja biuro prasowe Narodowego Banku Ukrainy na Twitterze. Czteroletni program pomocy finansowej MFW przewiduje przyznanie Ukrainie 17,5 mld dolarów. W marcu 2015 roku została przekazana pierwsza transza w wysokości 5 mld dolarów, w sierpniu tegoż roku druga transza w wysokości 1,7 mld. We wrześniu 2016 roku fundacja wypłaciła trzecią transzę kredytu dla Ukrainy na kwotę miliarda dolarów. W 2017 roku Ukraina otrzymała tylko jedną transzę w kwietniu w wysokości miliarda dolarów.

  Ps..Czy Ukraina potrafi cokolwiek innego? Jeżeli Ukraina potrzebuje więcej pieniędzy to niech pilnuje gospodarki zamiast realizować obsesje fanatyków z OUN i UPA. Nie będzie wtedy potrzeby zadłużania się na skalę niemożliwą do spłacenia. Oligarchowie ukraińscy chcą sobie więcej pieniążków odłożyć w "rajach podatkowych"? Na ciężkie czasy. Ale, te pieniążki MFW będą oddawać podatnicy ukraińscy. I nie wmawiajmy sobie, że pieniądze z MFW dla Ukrainy idą na jakieś reformy. Jakby tak było, to te reformy byłoby widać. Na razie nic nie widać, oprócz kolejnych pomników Bandery i ciągłego wołania "dajcie więcej kasy", czy "tanich europejskich węglowodorów", a przy tym zapewnijcie nam tranzyt "drogich, ruskich węglowodorów przez nasze terytorium". A czy ktoś wie na jaki procent pożycza Zachód pieniądze Ukrainie?, podobno Białoruś pożyczyła na 7 procent. Na zachodzie są jednak minusowe stopy procentowe, więc to dojna dobra krowa obrzucić wschód pieniędzmi na 7 procent. Tak, czy siak, to "lichwiarskie procenty" i to się nazywa na Zachodzie "wyciągnięciem pomocnej dłoni". Tam na Upainie zarabia się 186 zł na miesiąc!
 • @trojanka
  „Kijów popycha Donbas ku wojnie”. Akty agresji ze strony ukraińskich sił zbrojnych doprowadzą do wznowienia zakrojonych na dużą skalę działań zbrojnych.
  Na spotkaniu z dziennikarzami oświadczył to szef DRL Aleksander Zacharczenko. „Trwają przygotowania do ofensywy, wczoraj został otwarty ogień na łuku swietłodarskim (w rejonie Debalcewo). Sytuacja zmierza w kierunku dużej wojny” powiedział. 6 listopada Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły zmasowany ostrzał Doniecka, w wyniku siły powstańców zniszczyły dwie ukraińskie baterie artyleryjskie oraz punkt dowódczy, który naprowadzał ogień na Donieck. Wcześniej podczas konferencji prasowej z mieszkańcami Donbasu i Ukrainy Zacharczenko oznajmił, że przez ostatnie trzy lata DRL podjęła wszystkie środki, by przygotować się do odparcia zakrojonej na dużą skalę ofensywy ukraińskich sił zbrojnych. Według niego większość mieszkańców DRL jest przekonanych, że Kijów przejdzie do ofensywy.


  Ps...Zdecydowana większość ludzi zamieszkującej to niby państwo ma gdzieś klikę Walcmana i neobanderowców a i przymusowe wojsko wcale nie lepsze. Każdego dnia upadlińskie skurwysyny gnębią ostrzałami artyleryjskimi mieszkańców Donbasu. Bronią ZAKAZANĄ, a OBWE jak zwykle nie ma. Nie ma też Amnesty International, które tak bardzo się pochylało nad losem majdanowych skakunów i niedawno zatroskało się nad losem "demokracji" w naszym kraju. Czerwony Krzyż też nie zauważa tragicznego losu mieszkańców Donbasu. Pytam więc tych wszystkich rusofobicznych idiotów do kogo mieli się zwrócić mieszkańcy Donabsu ? Mieli czekać aż upadlińcy wyrżną ich co do jednego ? To jest Donbas ! Rosyjski naród ! To dzielni i dumni ludzie, których nic nie złamie. Dziś DRL/ŁRL są lepiej przygotowane do walki niż w 2014 roku i wierzę, że poradzą sobie z każdą upadlińską agresją. Jak widać "Donbasowcy" dzięki zdobycznej broni i amunicji potrafią lepiej wojować od UPAdlińców. Ale nie długo trzeba będzie uzupełnić zapasy więc przydałby się kolejny kocioł typu Jasiniowata czy Debalcewo. UPAdlińska armia to magazyn zaopatrzeniowy bez dna!
 • @trojanka 09:42:41
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/184/33/1843305.jpg


  Ukrainę zasiedlają czarnoskórzy. Ruch bezwizowy Ukrainy z UE przyciągnął nielegalnych imigrantów z Afryki i Azji. Ruch bezwizowy z UE skutkował napływem nielegalnych imigrantów z Azji i Afryki, którzy chcą przedostać się do UE z terytorium Ukrainy podaje ukraińska telewizja 112. „Obecnie ukraińską granicę przekracza wielu Azjatów i Afrykańczyków, by później przedostać się do państw europejskich". Mieszkamy w Kijowie, ostatnio nie widzieliście, że w Kijowie jest bardzo dużo, jak obecnie się mówi, Afroamerykanów, ludzi z czarną skórą. Przypatrzcie się, wielu z nich nie jest w wieku edukacyjnym. Ta tendencja bardzo mnie niepokoi" oznajmił były szef ukraińskiego biura Interpolu Kirił Kulikow na antenie telewizji 112. Kulikow zwrócił uwagę, że przez kilka ostatnich miesięcy na Ukrainie znacznie wzrosła liczba czarnoskórych. Przybywają nie tylko do miast granicznych, jest ich wielu nawet w Kijowie.....


  Ps....Ważne kto ma władzę a nie kto będzie niewolnikiem do roboty, oto motto chazarskiej polityki. Następne pokolenie Ukraińców będzie bardziej czekoladowe niż wyroby Poroszenki. Czyli ciąg dalszy mieszania kultur i niszczenia jedności narodowych - globaliści w ofensywie prowadzącej do tzw. Nowego Porządku Świata i jednego rządu światowego. Na marginesie, dlatego także pchają nas do trzeciej wojny światowej, mając nadzieję, że po tej wojnie łatwiej będzie sfinalizować ich projekt. Taka próba już miała miejsce po I Wojnie, kiedy w tym właśnie celu utworzono Ligę Narodów, później zastąpioną przez ONZ. Jest to dawno potwierdzone przez zachodnie ośrodki opozycyjne i progresywne wydawnictwa. Łapanie za słówka oderwane z kontekstu są jedną z metod używanych przez trolli. To co się dzieje, nie dzieje się przypadkiem. Takie grupy jak Bilderberg, Trilateral Commission, Council on Foreign Relations, podobne organizacje europejskie oraz wiele tzw. Secret Societies nie są "teorią" lecz są faktem. Nie ma dymu bez ognia. Nie ma również "teorii konspiracyjnych". Są za to prawdziwe konspiracje, których efekty widzimy wyraźnie w otaczającej nas rzeczywistości. Niestety, żeby o tym wiedzieć, trzeba myśleć samodzielnie i wypowiadać się uczciwie. Trzeba też znać obce języki, bo najwięcej poważnych publikacji na ten temat istnieje w języku angielskim i w innych językach zachodnich. W tym ci jednak pomóc nie mogę. I, szczerze mówiąc, nie chcę bo to strata czasu. Trolla nikt nie nawróci bo troll to najemnik pracujący dla pieniędzy, a nie dla prawdy. Nie tylko mogę to sobie wyobrazić, ale to wiem. Wiem również, bo widzę to naokoło, że obecnie niszczone jest na Zachodzie wszystko co się wiąże z kulturami narodowymi, identyfikacja narodową, i tymi wartościami kulturowymi, które utrudniają globalizację. I jest to robione celowo. Cytat: "Aby osiągnąć rząd światowy, jest konieczne usunięcie ze świadomości ludzi ich indywidualizmu, lojalności do tradycji rodzinnych, narodowego patriotyzmu i religijnych dogmatów." - Brock Chisholm, Psychiatra, Director Światowej Organizacji Zdrowia ONZ (1948-53). Znów zachęcam do nauki języków i do lektury zachodnich wydawnictw, łącznie z wydawnictwami opozycyjnymi. Wam tego wasi przełożeni nie mówią i nie powiedzą. A migrację można spowodować. Wystarczy zbombardować i zniszczyć jakieś kraje lub wysłać do nich najemnych terrorystów, tak jak to zrobiono w Libii, w Iraku, w Syrii i nadal się robi w innych krajach. Wystarczy manipulacja klimatu i spowodowanie suszy, lub powodzi. Techniczne możliwości już dawno istnieją. O tym też w waszych skryptach nie ma. I jeszcze na temat tzw. teorii spiskowych lub teorii konspiracyjnych. Jeżeli rzeczywiście są one tylko teoriami, to dlaczego wszystko się zdarza zgodnie z nimi? Przypadek? Czy jednak prawda? Weź za przykład głośną i kontrowersyjną sprawę tzw. Protokołów Starszych Syjonu, której Żydzi najgłośniej zaprzeczają - co jest zresztą zupełnie zrozumiałe. Albo sprawa 9-11. Pomijając wszystkie techniczne szczegóły demolki, o których głośno w fachowych pismach zachodnich, jak wyjaśnisz fakt, że BBC podało informację o zawaleniu się budynku WTC 7 (Salomon Building) 20 minut przed jego faktycznym zawaleniem się? I zaraz "urwała się transmisja", oczywiście "z przyczyn technicznych".

  https://www.youtube.com/watch?v=ltP2t9nq9fI


  Wystarczy myśleć. I kto kieruje tym ruchem neokonów, kto promuje i popiera obecne wojny z państwami, które były przeciwne nielegalnemu rozrastaniu się Izraela w regionie? Kto kieruje tymi organizacjami i tajnymi bractwami, które pchają świat do następnej wojny światowej? Dla ułatwienia powiem, że to ta sama mniejszość etniczna, która doprowadziła do wielu innych wojen i rewolucji bo na tym zdobywa się kontrolę i robi pieniądze. Ci ludzie nie potrafią normalnie i uczciwie żyć. Gdybyś był spostrzegawczy i inteligentny, to byś również zauważył, że właśnie żydzi są w awangardzie inicjatyw niszczących systemy edukacyjne, niezależne wartości kulturowe, narodowy patriotyzm, to oni infiltrują instytucje państwowe i organizacje społeczne, promują demoralizację i perwersję, atakują religię i tradycyjny model rodziny, dzielą i pauperyzują społeczeństwa ekonomicznie, moralnie i intelektualnie. Ja to widzę na Zachodzie od połowy lat 1990-tych. Są w tym dziele wyjątkowo dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani. Ale tego się nie da ukryć, to się rzuca w oczy. To widać "gołym okiem". Wystarczy się rozejrzeć i myśleć samodzielnie. Wystarczy nie być trollem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930