Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1129 postów 918 komentarzy

„Dał nam przykład Viktor Orban jak zwyciężać mamy”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 61. rocznicę Powstania Węgierskiego 23.10.2017 r. zgromadzono się pod ambasadą Węgierską w Warszawie, żeby oddać hołd tym, którzy wtedy walczyli o wolność własnego kraju.

 
 
 W gruncie rzeczy, ta walką była walką o wolność całej Europy zdominowanej, zwasalizowanej przez sowiecki komunizm. Węgrzy wystąpili w sposób zbrojny, zdecydowany, nie godząc się na zniewolenie Węgier i całej Europy środkowej.  

Obecnie, gdy próbuje się zamienić UE w jedno super państwo - Węgry, Viktor Orban w sposób zdecydowany sprzeciwiają się temu przekształceniu. Stoją na stanowisku, że UE powinna być platformą współpracy państw narodowych, a nie zarządzanych dyrygowanych przez komisję brukselską, czy tych, którzy za nią stoją.


 

Więcej w filmie Polskie Sprawy pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=2E2ohA4gItg&t=1164s

KOMENTARZE

 • Ewinia,
  W 56-tym zrzuciłem się krwią dla powstańców. O ile mi wiadomo, samolot "Lotu" i ładunek, zostały przejęte przez radzieckich interwentów. Czy - świetle znanych obecnie - niecnych intencji Zachodu, zrobił bym to ponownie? Tak - ale, z humanitarnych, a nie z naiwnych pobudek. A etniczność i sympatie Imre Nagy'a - znane. Nie ma co idealizować!
  Oczywiście, Węgrom współczuję. Poznań, przemówienie Gomułki na Placu Defilad i Powstanie Węgierskie 1956, złożyły się na moją inicjację polityczną.
  Co do opozycji Węgier wobec Unii. Jak się powiedziało "A"...
  "A pocoś tam lazł Grzegorzu Dyndało?"
 • Żeby tam nie wiem co, ja trzymam się niezmiennych zasad
  A jedna z nich (ta szczególnie nieznośna), polega na tym że na krzywym fundamencie powstać może wyłącznie krzywa budowla.
  Fałszywa idea "braterstwa narodów",moralny opór przed mówieniem brutalnej prawdy,doprowadzają do takich sytuacji jak aktualna.

  //Węgrzy wystąpili w sposób zbrojny, zdecydowany, nie godząc się na zniewolenie Węgier//

  Bezczelność! Węgrzy jako sojusznicy III Rzeszy byli państwem przegranym i mieli gówno do gadania.Zaś zwycięzca był w pełnym prawie zrobić z nimi co zechce.
  Tak było stawiać sprawę od razu czyli od 1945 r .Żadna tam "węgierska republika ludowa" a zdemilitaryzowane tereny pod specjalnym politycznym a zwłaszcza ekonomicznym nadzorem i wszystko w
  temacie.

  // zniewolenie Węgier i całej Europy środkowej. //

  Co to kurna znaczy "zniewolenie całej europu środkowej" ?
  Cała europa środkowa pozostawała w politycznym sojuszu z III Rzeszą
  za wikipedią :
  Do paktu trzech przystąpili również europejscy sojusznicy Niemiec:

  20 listopada 1940 – Królestwo Węgier[2], podpisany w Wiedniu[11]
  23 listopada 1940 – Królestwo Rumunii[2], podpisany w Berlinie[11]
  24 listopada 1940 – Pierwsza Republika Słowacka[2]
  1 marca 1941 – Carstwo Bułgarii[2]
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_trzech

  Zgodnie z zasadą mówiącą że darmowe obiady nie istnieją,"cała europa środkowa" tylko płaciła za skutki swej polityki.Jak sobie to wyobrażali? że można jakoś się z tego wyślizgać? że ktoś zapomniał o stratach do jakich się przyczynili? że można było jeszcze we wtorek być sojusznikiem hitlera a w środę ogłosić się demokratą? dziecinada.
 • Najdłuższy na świecie Ty-Dzień Zaduszny
  Gdyby przybliżyć ogłupionemu manipulacjami społeczeństwu, a politycy polscy szczegółowo poznali wydarzenia historyczne związane z powstaniem w 1948 roku nowego państwa na ziemi palestyńskiej, to byłoby lepsze zrozumienie dzisiejszej tragedii narodu syryjskiego mordowanego i zmuszanego do opuszczenia ojczyzny bogatej w pokłady gazu ziemnego i ropy naftowej.

  Wiedza o 1956 roku w polskim społeczeństwie jest bardzo powierzchowna. Prawda jest, ze 100% informacji politycznej przeciętny Polak dostaje z „polskich” mediów. Jednak by je obrobić trzeba pewnego wysiłku i pewnej wiedzy. Stad wiele informacji jest przyjmowanych „jak leci”.

  Jest rok 1956 - nad rzeką Jordan powstaje plan opanowania należącego do Egiptu kanału Sueskiego i półwyspu Synaj. Jednak na przeszkodzie stoi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich utrzymujący z Egiptem owocne kontakty. Z wielką pomocą przychodzą wtedy „własne wtyczki” z partii komunistycznych ZSRR i Węgier. Skutecznie doprowadzono do konfliktu dwóch koszernych komunistów Jánosa Kádára (właśc. János Csermanek) oraz Imre Nagya (właśc. Imre Groß).

  W październiku 1956 roku w Sevres pod Paryżem, odbyła się tajna narada przedstawicieli rządu Wielkiej Brytanii, Francji i Okupanta Palestyny. Podpisano tzw. protokół z Sevres, w którym zaplanowano, że usrael dokona inwazji na półwysep Synaj i opanuje kanał Sueski.

  Wydarzenia węgierskie z października 1956 odwróciły uwagę publiczną świata zajętą konfliktem Bliskowschodnim, z którego bardzo skutecznie wyłączono wojska sowieckie broniące komunizmu na Węgrzech.

  Ogółem w walkach zginęło ponad 2.500 Węgrów ( w tym jedynie 250 żołnierzy) , a 20.000 zostało rannych. Sowieci stracili ponad 660 zabitych i 2.000 rannych. W ramach represji popowstaniowych, w latach 1957-1960 skazano ponad 16 tysięcy osób, w tym 600 na karę śmierci.

  Wielki komunista János Kádár do roku 1989 był wynoszony na piedestały w pralniach medialnych, a obecnie przypisuje się mu odpowiedzialność za zbrodnie węgierskiego października.

  Jeszcze większemu komuniście jakim był Imre Nagy do roku 1989 przypisywano odpowiedzialność za udział w kaźniach i egzekucjach w Rosji z rozkazów Lenina, Stalina i Berii w latach 1918-1944, a obecnie w pralniach medialnych jest wynoszony na piedestały i jest bohaterem socjalistów i liberałów węgierskich.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/189958,Kazn-Romanowow

  Do dnia dzisiejszego nie osądzono jeszcze żadnego zbrodniarza odpowiedzialnych za tragedię miliona rodzin węgierskich lat 1956-1960. Wszelkie próby szukania prawdy w „sądach” zakończyły się fiaskiem dzięki Unii Pieniężnej (po polsku Unii Europejskiej) broniącej praw sądownictwa.

  Przyjedźcie na Węgry w dowolnym roku dnia 23 października, tam wszystkie cmentarze już oświetlone w nocy, pełno ludzi, bowiem rozpoczyna się najdłuższy na świecie Ty-Dzień Zaduszny. Pamięć wielu tysięcy pomordowanych i tragedia ponad miliona Węgrów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930