Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 921 komentarzy

Anonimus: Improwizacja mafii, służb i lóż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy minister Morawiecki jest agentem WSI? Do takich informacji miał dotrzeć prokurator Andrzej Czyżewski, przeglądając akta Stasi w Instytucie Gaucka w Berlinie.

 

  W trakcie poszukiwań materiałów do swojej pracy naukowej Czyżewski trafił na dokumenty mówiące o zwerbowaniu Mateusza Morawieckiego przez majora WSI - Jacka Ksenia. To mogłoby tłumaczyć zawrotną karierę studenta historii, który przez wiele lat sprawował funkcję prezesa banku BZ WBK, a obecnie jest tzw. superministrem, któremu podlega ministerstwo rozwoju oraz ministerstwo finansów. Dlaczego jednak młody Morawiecki zdecydował się pełnić nisko płatne funkcje państwowe, kiedy jego koledzy zarabiają setki tysięcy złotych miesięcznie? Nawet podwładni Mateusza Morawieckiego dostają w spółkach skarbu państwa wielokrotność ministerialnej pensji. Czy na nową drogę służby ojczyźnie skłoniła Morawieckiego odważna wizja przemiany Polski w światowego potentata produkcji dronów i samochodów elektrycznych, z gospodarką bijącą na głowę kraje Zachodu? A może to wyssana z palca perspektywa, która ma odwrócić uwagę od prawdziwych zadań superministra?

Piotr Korczarowski

 

Link do filmu eMisjaTv:

https://www.youtube.com/watch?v=5Ul6lOBp_nI

 

 

KOMENTARZE

 • Komuś Morawiecki przeszkadza.
  Informacja jest klasyczna ...pomówienie, oskarżenie bez dowodów i insynuacje że ...to co robi tego nie robi ale .... w domyśle stanowi zagrożenie..

  Komuś Morawiecki przeszkadza.
  Adresów jest wiele.
  Pierwszy to globalna mafia VATowska którą Morawiecki bardzo "skrzywdził"
  Ta mafia to nie drobni oszuści to, moim zdaniem, wielka międzynarodowa machina pracująca na rzecz wielkich świata zachodniego...jednym słowem globalna mafia żydowska sobie tak dorabia oprócz "legalnego" rabunku Polaków i Polskiej gospodarki.
  Warto zauważyć że ta mafia było chroniona przez PO i importowanego żydowskiego ministra finansów czyli Rostowskiego.
  Rostowski "nie widział" a musiał widzieć, politycy PO "nie widzieli" a musieli widzieć ba nawet korzystali z karuzeli VATowskiej do fałszowania wyników gospodarczych (skrajnie zawyżane eksport na bazie fałszywych zwrotów VATowskich). Służby specjalne podległe PO też oczywiście miały obowiązek "nie widzieć"

  Morawiecki jak widać działa realnie na rzecz rozwoju gospodarczego Polski
  pytanie tylko czy chodzi docelowo o Polskę czy o Pollin ?
  Tak czy siak działania rozwijające gospodarkę są zawsze pożyteczne dla mieszkańców tego kraju ... i za to nikogo potępiać nie można.

  A jeżeli Morawiecki związany jest w WSI ???? Ile on mógł mieć wtedy lat za istnienia NRD .. podstawówka ? ee podobno student...czyli jeszcze nikt. .. tylko materiał na "kogoś".
  Jeżeli Morawiecki jest prowadzony przez WSI to to jego działalność świadczy jak najlepiej o WSI.
  Może dlatego niektóre kręgi nienawidzą WSI ?
  Ale to tylko gdybania.. zabawy logiczne...

  Sądzę że to klasyczne oplucie Morawieckiego bo naraził się globalnym bandytom. Wszystkich którzy chcieli coś zrobić dla narodu Polskiego tak atakowali (Olszewski, Oleksy, Miller, Lepper...)
 • Takie gnojki zarabiają po kilkaset tysięcy zł mięsięcznie a 700tyś polskich dzieci, żyje w skrajnej nędzy!!
  Teraz nam chcą wprowadzić podatek katastralny, żeby te gnojki mogły ile zarabiać?!!
  Co za świat!! kiedy w końcu spełni się ta przepowiednia o jego końcu!
 • @Oscar 14:45:59
  Wyłudzenia, prywatyzacja i złodziejski system. Brudna wspólnota właścicieli III RP...Trochę mniej niż majątek Billa Gatesa, ale trochę więcej niż ma na swoim koncie Mark Zuckerberg – tyle według wyliczeń Mateusza Morawieckiego Polska miała stracić na wyłudzeniach podatkowych w czasach rządów PO–PSL. Wyjaśnić ma to nowa komisja śledcza. Z kolei według raportu Global Financial Integrity Polska była liderem w UE, gdy chodzi o nielegalny wywóz kapitału.
  „Zło-dzie-je!” – ten okrzyk nie przypadkiem był w III RP najczęściej wznoszonym w czasie manifestacji i protestów. Im więcej dowiadujemy się o funkcjonowaniu jej mechanizmów, tym częściej dochodzimy do wniosku, że w postkomunistycznej Polsce stworzony został cały złodziejski system. Jego fundamentem był brak zmian w prokuraturze i sądach oraz medialny parasol ochronny. Dlatego dziś histeryczna obrona panujących tam układów jest dla establishmentu przede wszystkim obroną zagrożonych własnych majątków.

  Esbecki „team spirit”
  Doktor Daniel Wicenty z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika bardzo ciekawą próbę opisania tego systemu podjął w pracy „Afera FOZZ jako modelowy przykład funkcjonowania zakulisowych wymiarów transformacji ustrojowej w Polsce”. Przedstawia on zestaw czynników, które złożyły się na skuteczność przestępczej działalności twórców FOZZ, i stawia tezę, że ten sam mechanizm pozwalał skutecznie okradać Polskę w innych przypadkach.

  Wskazuje, iż fakt, że Polskę rozkradali ludzie, którzy jednocześnie sterowali jej transformacją, dawał im możliwości, których nie ma w krajach, gdzie sądy czy media są od złodziei niezależne. Istotnym czynnikiem była tu „umiejętność myślenia strategicznego, która w tym przypadku ważna była ze względu na stworzenie różnych prawdopodobnych scenariuszy wydarzeń i dopasowanie do nich działań osłonowych i ochronnych”.

  W aferach finansowych używane były „sprywatyzowane zasoby państwa policyjnego”. A to dawało im przewagę nad zwykłymi biznesmenami: „Czynnikiem integrującym poczynania różnych podwykonawców w aferze FOZZ była lojalność wobec swoich mocodawców, powiązanych ze środowiskiem służb specjalnych. Częściowo była ona wynikiem uczestnictwa w brudnej wspólnocie, a częściowo socjalizacji wtórnej charakterystycznej dla służb specjalnych, opartej o silnie wyeksponowany team spirit [duch współpracy – przyp. P.L.]. Kapitał społeczny oznacza także gotowość różnych aktorów do podjęcia działań, narażających na szwank ich pozycję zawodową, uznanie czy prestiż społeczny”.

  Światowy raport: Polska najbardziej okradana w UE
  Wyłudzenia podatkowe to tylko jeden z mechanizmów okradania Polski. Według długoterminowego raportu Global Financial Integrity Polska należała przez lata do czołówki krajów, z których nielegalnie wywożony jest kapitał. Według jej raportu w latach 2003–2012 wytransferowano z naszego kraju 150 mld zł. Polska zajęła pod tym względem 17. miejsce na świecie i pierwsze wśród krajów Unii Europejskiej.

  Można więc powiedzieć, że młodzi Polacy nierzadko emigrowali, nie mogąc utrzymać się w Polsce, do krajów, które jednocześnie… żerowały na Polsce, transferując do siebie zyski.

  Metod wyprowadzania pieniędzy z Polski jest wiele. Niektóre wielkie sieci handlowe i hipermarkety działające w Polsce wykazywały, że ponoszą z tytułu swojej działalności na naszym rynku… straty. Często wyglądało to tak, że zagraniczne firmy rejestrowały w Polsce spółki, które na przykład nie były właścicielem własnego logo i nazwy. Dlatego musiały płacić za ich używanie firmie będącej skądinąd ich… właścicielem.

  Kolejnym sposobem na wyprowadzanie z Polski pieniędzy było zatrudnianie na przykład w charakterze doradców bardzo drogich ekspertów i konsultantów z zagranicy oraz bardzo drogie zakupy w macierzystej firmie. Najłatwiej szło przy okazji zakupu dóbr niematerialnych, jak na przykład ekspertyzy, gdzie trudniej jest określić, czy są one faktycznie przydatne dla firmy. To wszystko jednocześnie podnosiło koszty działalności polskiej spółki, a więc zmniejszało podstawę opodatkowania w Polsce.

  Artykuł w całości został opublikowany na łamach tygodnika „Gazeta Polska”


  Ps..Dobrze, że agenci WSI mają dziś schronienie u PAD. I niestety nasz prezydent, chyba pod namową części swojego otoczenia, stał się czymś więcej niż tylko "hamulcowym, obstrukcją napraw systemu sadownictwa" a nawet psujem, którego decyzje upewniają "szczególną kastę" o nietykalności a tym samym sprawiedliwość pozostaje nadal, tylko mrzonką, będąca nadal w sferze marzeń. Jaka szkoda, że znów się nie udało i nie ma nawet widoków na odebranie złodziejom zrabowanych łupów, bo faktycznie "szczególna kasta" stanowi, część gangu będącego jeszcze cały czas ostoją III RP. Ciekawe, jak zareaguje prezydent Trump, który u siebie własnie walczy z takimi patologiami i wydaje się, że Polska znów traci wiarygodność. A swoją drogą ciekawe, jakimi hakami, otoczenie PAD popchnęło go na ścieżkę uczęszczaną przez tałatajstwo parające się, poza kradzieżami, kolaboracją, zdradą a nawet ze zbrodniami w tle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031