Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
963 posty 785 komentarzy

Nie ma zgody na ubój rytualny!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Polsce powstaje coraz więcej sklepów z koszerną żywnością i mięsem halal. W praktyce oznacza to rytualne bestialstwo na przemysłową skalę. Chodzi bowiem o to, aby zwierzę było świadome swojej śmierci i cierpiało do ostatniej kropli krwi.

 
Tak nakazuje islam i judaizm. Oczywiście nie dosłownie. Wyznawcy tych religii twierdza, że tradycja mówi o szacunku i kulcie jakim otacza się zwierzę. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Większość pracy w ubojniach wykonują maszyny, a rola człowieka ogranicza się do pilnowania mordowanego zwierzęcia i okazjonalnego przerzucania je z kąta w kąt. Niektóre czworonogi już po poderżnięciu gardła starają się uciec, wierzgają i wyją, dlatego potrzebny jest człowiek. Kilka kopniaków wystarczy, aby zwierzę wykrwawiło się w spokoju. Zwykle nie trwa to długo, ale zdarzają się osobniki, na których śmierć trzeba poczekać kilkanaście minut. To idealny czas na papierosa lub przyprowadzenie kolejnego zwierzęcia, aby mogło sobie popatrzeć w jakiej sytuacji zaraz się znajdzie. Ten obrzydliwy proceder trwa w Polsce w najlepsze. Za argument posłużyła obietnica zysku i prawo, które zabrania ograniczać praktyk religijnych. Teraz wystarczy poczekać na rozwój radykalniejszych odłamów islamu, a zapewne zobaczymy np. kamienowanie.

Piotr Korczarowski

 

Link do filmu eMisjaTv;

https://www.youtube.com/watch?v=xnO13qO5KTw

 

KOMENTARZE

 • @
  W Warszawie otwarto pierwszy sklep z halal: Chcemy, by produkty Harbi Meat trafiały na polskie stoły!

  http://www.dzienniknarodowy.pl/8061/w-warszawie-otwarto-pierwszy-sklep-halal-chcemy-pr/
 • @
  Jak to nie ma zgody? Kilka lat temu dokładnie obserwowałem co dzieje się z ustawą o zakazie uboju rytualnego. Wprowadzono w Polsce rządowe prawo zakazu takich praktyk lecz to nie kto inny jak Polacy przyczynili się do zniesienia tego prawa. Nie czarujmy się, zło siedzi w nas samych a my, aby tego nie ukazywać uprawiamy medialną "dulszczyznę".
 • @
  Dopisze jeszcze ze za kilka lat, dla połowicznego zysku, nie kto inny jak polscy rolnicy sami wyciągną rękę i poproszą o sprzedanie im nasion GMO.
 • Trybunał Konstytucyjny najperw uznał, że przepisy
  dotyczące uboju rytualnego są niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt mającą oparcie konstytucyjne, potem wskutek działań PSL za poprzedniego rządu, zmienił stanowisko i orzekł, że zakaz uboju rytualnego godzi w konstytucyjną gwarancję wolności religijnej. Rząd PO-PSL nie doprecyzował przypadków i warunków uboju rytualnego, dlatego jest on obecnie dozwolony i wykonywany na skalę przemysłową.
  Polska jest dużym importerem w ten sposób pozyskiwanego mięsa. Tu wcale nie chodzi o interesy rolników, bo dostają tyle samo za zwierzę, niezależnie jak będzie ubite.
  Jak dbają o interesy rolników to widać po zabijanej, zdrowej hodowli trzody chlewnej, bo w sąsiedniej wsi pojawiły się dziki.
  Żyjemy w pokręconym, zakłamanym świecie. W tym roku w Berlinie Srebrnego Niedżwiedzia otrzymał film Agnieszki Holland "Pokot". Film o starej inżynierce, astrolożce, która walczy o ochronę zwierząt zabijając myśliwych. Film będzie wystawiony do Oskara, gdyż reżyserka ma poparcie w Amerykańskiej Akademii Filmowej. Z opinii tych, którzy film oglądali wynika, że to infantylny gniot. Ale przecież nagrody są przyznawane według wiadomych kryteriów. Czy Holland jako osoba publiczna, wysyłająca modne przesłanie o równości gatunków żyjacych na tym padole łez, zabrała głos w obronie zarzynanych bydląt i innych zwierząt?
  Jeżeli rytuały religijne są taką świętością, to trudno odmówić racji chłopakowi występujacemu w tym filmie, że można zarejestrować religię ze starodawnymi zwyczajami ofiar z ludzi. Żabę gotoje się powoli. Obecnie jest tendencja do animalizacji ludzi i humanizacji zwierząt, przy uwzględnieniu barbarzyńskich przesądów, jako nadrzędne. Zresztą już za Millera wprowadzono na listę obowiązujacych zawodów m.in. wróżki, czarownice, astrolożki. Ostatnio rząd PiS projektuje przepisy dotyczące obowiązku czipowania psów i kotów, bo to z pewnością zniechęci do zajmowania się czworonogami. A islamiści nienawidzą psów. Poza tym jakiś grosz do budżetu wpadnie.
  W Polsce powinien być bezwzględny zakaz przemysłowego uboju rytualnego. Jak żydzi i islamiści chcą, niech sobie utrzymują w gminach swoje rzeżnie. Z drugiej strony -jaką trzeba mieć mentalność, aby stworzenie mordować. Dla muslima poderżnięcie gardła innowiercy to zaszczyt. Cywilizacja łacińska jest urzędowo i skutecznie niszczona.
 • Przed wojną teżbyła zgoda tylko autgorów Traltatu Wersalskiego i piłsudczyków
  Dopiero w roku 1936 po śmierci Piłsudskiego Sejm powołał kKomisję ... która stwierdziła dodatki z budżetu do uboju według stanu z roku 1932 w wysokości 28xxxxx zł plus szacunkowe srtraty w wartości askór (skóry na bydlakach były cięte w c elu spuszczania krwi) w wysokości 10 milionów zł. W 1936r ustawowo ograniczono wydatki o 16 milionów zł i zapowiwedziano ich zupełne zniesienie w latach 40tych. Okazało się , że z tych 16 milionów zł jako z jedynego źrodła utrzymania żyło w Polsce 150 tysięcy rodzin talmudycznych rzezaków, transportowców i sprzedawców (nie licząc dochodów rabinów) czyli około pół miliona talmudystów (od końca i wojny).
 • Skandal
  Po pierwsze, skandalem jest dopuszczenie do uboju rytualnego - koszernego czy halal, to bez znaczenia, bo oni mordują zwierzęta w ten sam potworny sposób i tak samo okłamują, jaki to humanitarny sposób uboju.

  Po drugie, nie mniejszym skandalem od samego uboju, jest sklep w Warszawie, stolicy Polski z szyldem w języku angielskim! To się po prostu nie mieści w głowie. Czy Polacy tego nie widzą?

  Gdyby Polacy mieli trochę oleju w głowach, to by ten sklep zbojkotowali i niczyja noga by w nim nie postała. Żadnych zamówień, żadnych dostaw, to jest wszystko do zrobienia, z łatwością! Trzeba tylko trochę odpowiedzialności i samodyscypliny i sklep by zniknął szybciej niż się pojawił.
 • To jest skandal...
  nasza zgoda na zadawanie niepotrzebnego bólu zwierzętom z całą pewnością odbije się na nas przekleństwem.
  Mało mamy skutków naszej obojętności, zapatrzenia tylko na swój czubek nosa... Do czego to jeszcze nie dojdzie w tej naszej Ojczyźnie.
  Gdzie jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Zieloni, ekolodzy, ale i naukowcy- biolodzy, humaniści, podobno wrażliwi celebryci itd gdzie w końcu są wszyscy Polacy którym bliska jest katolicka, Franciszkańska Tradycja miłosierdzia do zwierząt?
  ...gdzie są stosowne paragrafy!?
  Jak długo jeszcze będziemy się przyglądać skutkom tego otwarcia granic, na oścież i przekraczania w związku z tym, chyba wszystkich już granic, łącznie z wywozem polskich dzieci na handel do burdeli i na narządy!!!
  NIE MA ZGODY POLAKÓW NA TO BESTIALSTWO
 • @Jan Paweł 20:31:59
  "NIE MA ZGODY POLAKÓW NA TO BESTIALSTWO"

  Mojej zgody na to nie ma. Tylko co tych ludzi to obchodzi? Dobrze piszesz, że nie ma protestu wielu osób, ktore występują na "sciankach". Dlaczego? Nie tak dawno czytałam jak to nasi "Mniejsci bracia" ostrzegają nas i to bardzo skutecznie przed kataklizmami, a tego nie potafi najnowsza — zaawansowana techologia. I co z tego? Człowiek — to nie brzmi dumnie :(((
 • ubój rytualny lepszy... od zwykłego?
  Tak mi się coś wydaje.... w tym temacie to jakiś fachowiec by się powinien wypowiedzieć, w umieraniu jest zdaje się wiele tajemnic no i do końca wszystkiego nie poznaliśmy... być może jednak to ubój rytualny jest bardziej humanitarny niż reszta rozwiązań. Na pewno bardziej humanitarny jak amerykańskie krzesło elektryczne, co do tego nie ma chyba wątpliwości.... Jest jakimś tragicznym artefaktem, że ameryka takie coś dopuszcza u siebie, tak mi się zdaje.... szczególnie że z 10 procent mordują pewnie niewinnych.... Co do przemysłowego uboju rytualnego to faktycznie jest jakaś bzdura, to się zgadzam... nie można prowadzić uboju przemysłowego humanitarnie.... żarcie będzie niekoszerne.....
  Generalnie spokojnie idzie przejść na wegetarianizm czy ewentualnie jakieś mleczko czy coś..... niektórzy jeszcze jajka jedzą i wszystko co trzeba jest.... ale tak czy tak wegetarianizm jest chyba najfajniejszy..... Czasem kusi zjeść jakaś parówkę sojową albo inną podróbę mięsa co nie... ale czemu nie kotlety z grzybów xd...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031