Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

"Operacja polska NKWD" - wymierzona w Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jabłonowski - "Operacja polska NKWD". Sowiecka rzeź Polaków. 20.08.2017 zebrano się przy Pomniku Rzezi Wołyńskiej aby oddać hołd i pamięć pomordowanym na Wschodzie przez Związek Radziecki i komunistów, głównie w" Operacja polska NKWD",

 w której zamordowano 100 tys. Polaków a drugie 100 tys. zostało wywiezione na Sybir.

„Operacja polska NKWD – wymierzona w Polaków operacja NKWD, wynikająca z Rozkazu Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR nr 00485 z dnia 11 sierpnia 1937, wydanego przezówczesnego Ludowego Komisarza NKWD Nikołaja Jeżowa, przeprowadzona w latach 1937–1938 naterytorium ZSRR. Według dokumentów NKWD skazano 139 835 osób, ztego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków – obywateli ZSRR, a 28 744 skazano na pobyt w łagrach – strukturypodległej Gułag. Wyroki były wykonywane natychmiast.Masowo deportowano Polaków zamieszkujących Ukraińską SRR i Białoruską SRR, m.in. do Kazachstanu, na Syberię, w rejony Charkowa i Dniepropetrowska. Łączna liczba deportowanych Polaków wyniosła ponad 100 tysięcy”.


 Więcej na ten temat w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=Y4Y0SmRvNfA

 


KOMENTARZE

 • Operacja Polska
  Czyżby Jabłonowski na dwa fronty działał?
 • @
  Prawdziwa symbolika pomnika Rzezi Wołyńskiej
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rzez-wolynska-a-korzenie-pis-2016-07
 • @ewinia 19:24:45
  Operacja polska kojarzy mi się z polskimi obozami koncentracyjnymi.
 • @ewinia 19:24:45
  Ma być tak...


  Naród rozstrzelany – Operacja Polska

  Pierwsza strona kopii rozkazu nr 00485 otrzymanej przez oddział NKWD w Charkowie / Źródło: Wikimedia Commons/ Domena publiczna

  https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/38093,Narod-rozstrzelany-Operacja-Polska.html
 • Operacja Polska NKWD 1937 r. Sowiecka rzeź Polaków
  https://superhistoria.pl/_thumb/80/72/a27206447626e2d17c067c4591d3.jpeg

  W czasie II wojny światowej Stalin i Jeżow wymordowali 200 tys. Polaków. Mimo gigantycznej skali tej rzezi – zabito 10-krotnie więcej osób niż w trakcie zbrodni katyńskiej – w Polsce właściwie się o niej nie mówi. Operacja Polska NKWD nie przebiła się do masowej świadomości Polaków.

  Śledczy Władimir Driekow: Kto z wami wsiadł do samochodu, kiedy wysłano was 1 września 1937 r. z gmachu urzędu NKWD?
  Skazany Michał Jodko: Na prawej ławce siedział tylko jeden aresztowany starzec z brodą. Po mnie przyprowadzili starszego ogolonego mężczyznę. Potem przyszedł aresztowany Olszewski.
  Śledczy: W jakiej kolejności i kogo wyprowadzili na miejscu przybycia?
  Skazany: Pierwszy wyszedł starzec. Drugiego po nazwisku wywołali mnie. Z zewnątrz słyszałem krzyki: „Dawajcie następnego!”.
  Śledczy: Kiedy podeszliście do mogiły, widzieliście, ilu tam jest rozstrzelanych?
  Skazany: Złapało mnie dwóch pracowników NKWD. Ilu leżało rozstrzelanych w jamie – nie jestem w stanie powiedzieć.
  Śledczy: Ile otrzymaliście ran i ile wystrzałów usłyszeliście?
  Skazany: Zraniony zostałem raz, w prawą stronę potylicy, nieco powyżej szyi. Wystrzałów nie słyszałem. Usłyszałem tylko dzwon w uszach, w oczach przeleciały mi błyskawice i straciłem przytomność.
  Śledczy: W jaki sposób wydostaliście się z jamy?
  Skazany: Kiedy się ocknąłem, przypomniałem sobie, co się ze mną działo. Poruszyłem rękami, były związane. W jamie było ciemno. Słyszałem kapiącą z mojej rany krew. Nogami namacałem w jamie jakiegoś rozstrzelanego. Stanąłem na nim i podnosząc się, zaczepiłem łokciami za krawędź jamy. Obróciłem się na brzuch i wydostałem się z jamy. Znalazłem się na drodze, szedłem jakiś czas. Za pomocą sęku w drzewie rozwiązałem linę. W najbliższym strumieniu umyłem się, wyprałem koszulę, zszyłem za pomocą małego gwoździka rozerwane spodnie. Wtedy lunął rzęsisty deszcz. Poszedłem do budynku, który budowali kołchoźnicy. Poprosiłem o zapałki, zapaliłem i usiadłem. Oni zaczęli mnie pytać, kim jestem, skąd i dlaczego mam krew. Wyjaśniłem, że wypadłem z wagonika, ale oni nie uwierzyli i zażądali dokumentów. Zostałem dostarczony z powrotem tutaj do urzędu NKWD.

  https://superhistoria.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne/38040/Operacja-Polska-NKWD-1937-r-Sowiecka-rzez-Polakow.html
 • Jabłonowski to mądry patriota.
  "..Nie możemy liczyć na nikogo. Jak sobie zdamy sprawę, tak jak pisał

  Herbert - I będzie jak zawsze rude pola chwały, niewyspani dowódcy i krzepiąca świadomość, że jesteśmy sami.-

  Nie wieszajmy się na jakiś sojusznikach (...) Nie liczmy na żadną pomoc i na żadne wsparcie. To da nam siłę. Ja w to wierzę. Ja w to wierzę.

  Natomiast jak będziemy liczyć na Wielkiego Brata, Wielkiego Ochraniarza, Anioła stróża nie wiadomo skąd to się przeliczymy."

  To są mądrości najlepsze w polskiej sytuacji.
  Żadnego Żyda w polskiej polityce i administracji!
 • @adevo 04:37:43
  Dziękuję za ten komentarz, Pan Jabłonowski jest cierniem w oku dla celebryckich "elit" - obrywa z lewej, obrywa z prawej, ale idzie naprzód z podniesioną głową. Polecam wsłuchać się w mocne słowa które wypowiedział na pikiecie pamięci Reduty Ordona dn.19 VIII 2017.
  Dziękuję Ewini za utrwalenie tego wydarzenia.
  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031