Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 800 komentarzy

ZACHĘTA dla artystów, nie skandalistów!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Fitness w Galerii Narodowej Zachęta? A może seans hipnozy? Albo trening skakania? Dla każdego coś miłego, jednak co to ma wspólnego ze sztuką?

Lepsza ja-czyli fitness w Galerii Narodowej Zachęta


Ulepszanie siebie-czyli Zachęta na lato- to kolejne działania promujące neo-marxizm, neo-moderne -nihilizm- wpisane w globalistyczną rewolucję kulturową, którym dla niepoznaki nadaje się inne znaczenia semantyczne. Na stronie Galerii Narodowej Zachęta czytamy;

Wystawa Lepsza ja- jest refleksją na temat kultury. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń /Galerii Narodowej!/ stanie się sceną ,siłownią ,sala jogi i gabinetem terapeutycznym. SALE GALERII NIE BĘDĄ SŁUŻYĆ PREZENTACJI OBIEKTÓW SZTUKI


Oto czemu będą służyć: skakaniu/Jampcore/, śpiewaniu a nawet wyciupłaczu na żądaniesesjom hipnozytreningowi dietetycznemuniby -uzdrawianiu /Fake Healting/, odkrywaniu cielesności /Uncannings/-powstaje trashowa wersja trans-humanizmu/!/

Dodajmy jeszcze Projekt Trickstera i w rezultacie obserwować będziemy przekształcenie Narodowej Galerii Sztuki w coś podobnego do fitness i siłowni /i ta szczególna woń potu jako wartość dodana/- wszystko razem trwa 7 tygodni-od 18 lipca br.

 

,,Przyjdź a będzie nam dobrze' 'zachęca Zachęta-  A czym może skutkować hardcorowy perfomans- poniżej:

JUMCORE /cyt .ze strony organizatorów /; ''Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performans samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Msze Koronacyjna Mozarta i zaczął tańczyć nago w salonie dla grupy przyjaciół. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał SANCTUS- wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na 5 piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street.  Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie ,ze potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku, rzeczywiście lata''.

 

Sytuacja jest poważna, skoro milczące dotąd MKiDN- zabrało głos. Vice-minister Pani Wanda Zwinogrodzka w audycji na antenie Polskiego Radia 24 odniosła się krytycznie do projektu.

My plastycy- pozbawieni podmiotowości-/w Min Kultury są tylko tzw. sztuki wizualne ,nie ma słowa o artystach  tworzących sztukę warsztatowa/malarstwo ,rzeźbę, grafikę/-czekamy na dalsze konkretne działania MKiDN- otwarcie sal Galerii Narodowej Zachęta dla naszych prac, opartych na wartościach Chrześcijańskich, Narodowych, patriotycznych, zgodnie z jej powołaniem i przeznaczeniem:

''Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, jako zjednoczenie artystów i miłośników Sztuki ma na celu rozkrzewianie Sztuk Pięknych w Kraju  oraz niesienia pomocy i zachęty artystom, a zwłaszcza młodzieży wychodzącej ze Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie -głosi art 1 Ustawy Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. 15 grudnia br. mija 117 rocznica otwarcia Zachęty/15.12.1900/ Należy przywrócić godność miejsca, misji promocji Polskiej Sztuki".

 

ZACHĘTA DLA ARTYSTÓW, nie skandalistów

 Hanna Korecka/art grafik, malarz/ 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930