Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1230 postów 968 komentarzy

Polskie więzienia będą łagrami zagranicznych korporacji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnim roku powstało w Polsce już kilka hal produkcyjnych, w których zatrudniani są więźniowie. Ministerstwo Sprawiedliwości pełną parą realizuje plan wybudowania w latach 2016-2023 czterdziestu hal przemysłowych przy zakładach karnych,

gdzie będą mogli pracować więźniowie. Według opracowanego przez resort sprawiedliwości krajowego programu pracy więźniów, przedsiębiorstwa będą miały 40-proc. ulgę w kosztach pracy za zatrudnianie osadzonych pokrywaną z pensji osadzonego. W Zakładzie Karnym w Potulicach powstaje już druga hala o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych, gdzie zatrudnienie ma znaleźć nawet 300 osadzonych. - Jest to hala, której właścicielem jest duński przedsiębiorca. On w dużej części sfinansował to przedsięwzięcie, również zaangażował się w zabezpieczenia techniczno-obronne - wyjaśnia mjr Mariusz Budny, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

 

Z pewnością wielu ludzi stwierdzi: Tak! Dobrze! Niech więźniowie pracują! Nie będziemy ich utrzymywać!  Jednak ci którzy tak stwierdzą, nie mają pełnego obrazu sytuacji i nie widzą ogromnych zagrożeń z tym związanych. Bo praca więźniów nie jest wcale żadnym korzystnym rozwiązaniem dla ogółu społeczeństwa. W ten sposób zamiast dążyć do resocjalizacji,  zbliżamy się do legalizacji nowoczesnego niewolnictwa, zniewalania narodu i do tzw.penalnego zarządzania biedą.

 

W penalnym zarządzaniu biedą, człowiek jako osoba z prawem do godnego życia nie istnieje, nie liczy się. Resocjalizacja nie istnieje, staje się tylko sloganem marketingowym dla zmylenia przeciwnika czyli nas społeczeństwo.  Funkcjonowanie zakładów karnych i aresztów podporządkowuje się niewłaściwym celom: tj. zapewnieniu bezpieczeństwa urzędującym rządom oraz zapewnieniu zysków korporacjom. Dodatkowo zwiększa się zatrudnienie w służbach więziennych oraz zapewnia się zbyt firmom zaopatrującym zakłady karne.

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

W USA w ciągu ostatnich kilku dekad, tak specjalnie zaostrzono przepisy prawne aby jak najwięcej ludzi (zwłaszcza czarnoskórych Amerykanów) wsadzać do więzień. Tylko po to, aby więzienia miały ręce do pracy! Wielkie znane marki i korporacje korzystają tam z prawie darmowej pracy amerykańskich więźniów!  Odkąd Corrections Corporation of America, Correctional Services Corporation, Securior (z siedzibą w Londynie) i Wackenhut są notowane na giełdzie, przemysł karceralny stał się jednym z pupilów Wall Street. Tak się dzieje w Ameryce! Czy wkrótce będzie tak i w Polsce? Taki widzę scenariusz, który prawdopodobnie już teraz rozgrywa się u nas w kraju: 

 

Chciwe korporacje nie mogąc znaleźć chętnych do pracy za głodowe stawki na wolności, zatrudniają do produkcji więźniów. Rząd umożliwa im to poprzez odpowiednie ustawy (zaostrzenie prawa czyli więcej skazanych, budowę hal produkcyjnych, preferencyjne stawki np.40-proc. ulgę w kosztach pracy za zatrudnianie osadzonych pokrywaną z pensji osadzonego, itp.) i odpowiednią propagandę (np.”niech więźniowie sami na siebie pracują” itp.),  zadowalając tym samym korporacje i „tworząc” miejsca pracy dla Polaków...... tyle że w więzieniach a nie na wolności!!!! SKANDAL!!!

 

Czy polski rząd nie zdaje sobie sprawy z tego, że z pracą więźniów w zakładach karnych, wiążą się ogromne ukryte dodatkowe koszty i cierpienia społeczne? W Stanach Zjednoczonych, gdzie zastosowano właśnie taki system „niewolniczej” pracy więźniów, zniszczono przez to tkankę społeczną, zniszczono rodzinę, zrezygnowano z resocjalizacji. Taki więzień po wyjściu z więzienia nie jest w stanie powrócić do normalnego godnego człowieka życia. Tym sposobem odebrano ludziom poczucie własnej wartości, szacunku,  godności, a przede wszystkim ich zniewolono!!!

 

Tworzenie przez obecny polski rząd miejsc pracy w zakładach karnych zamiast tworzenia miejsc pracy dla ludzi na wolności, spowoduje powstanie nowoczesnego legalnego państwa  niewolniczego w centrum Europy, w Polsce. Czy już wkrótce Polska stanie się jednym wielkim niewolniczym obozem pracy więzienniczej wykorzystywanym przez zagraniczne korporacje?  Na to się zanosi!

 

W Polskich więzieniach przebywało w 2014 roku około 80 tysięcy więźniów. Mniej więcej połowa skazanych siedziała za przestępstwa związane z kradzieżami i mieniem. Dlaczego? Z pewnością dlatego że nie ma pracy i ludzie żeby przeżyć kradną.I kończą w więzieniu. Reszta siedziała za inne w większości o mniejszej szkodliwości czyny. Tylko niewielka część z nich (około kilka tysięcy) siedziała za naprawdę groźne czyny i zabójstwa. Rząd polski, zamiast stworzyć Polakom możliwości pracy i prowadzenia działalności gospodarczej na wolności (np. poprzez likwidację ZUSu)  co poskutkowałoby spadkiem przestępczości, działa w interesie zagranicznych żądnych zysku korporacji, wprowadzając zmiany mające na celu zrobić ze skazanych – legalnych niewolników.

 

Ludzie potrzebują poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego i dobrostanu, a rządy powinny ludziom to zapewnić! Bo po to ich wybraliśmy! Obecne polskie rządy nic nie robią w kierunku stworzenia sprzyjających warunków gospodarczych i rozwoju przedsiębiorczości, oni działają w kierunku zniewolenia własnego narodu i uczynienia z niego legalnych niewolników zagranicznych korporacji.

 

Warto jeszcze zastanowić się nad kwestią pracy dla więźniów.  Czy więźniowie powinni pracować? Z moich informacji wynika, iż największą karą dla uwięzionego jest brak zajecia, bo wtedy pozostaje on sam z własnymi myślami. A człowiek się zmienia poprzez zmianę schematów myślowych. Jeśli więc pozbawimy takiego człowieka możliwości przemyślenia swoich złych zachowań, zmuszając go do pracy, to nici z resocjalizacji, bo nie będzie miał czasu na myślenie.  Jeśli na dodatek zmusimy takiego człowieka do niewolniczej pracy, z której nie będzie miał ani dobrych pieniędzy, ani żadnej satysfakcji, to zamiast resocjalizacji osiągniemy skutek odwrotny. Przemoc rodzi przemoc. Zastanówmy się czy chcemy resocjalizacji czy legalizacji niewolnictwa. Zastanówmy się czy chcemy pełnowartościowych ludzi, obywateli którzy po odbyciu kary powrócą i będą przykładnie żyć, czy też damy się wciągnąć w macki korporacji których celem jest zysk oraz uczynienie z ludzi niewolników.

 

p.s. skoro 38-milionowy naród polski utrzymuje półmilionową zbędną armię biurokratów, to cóż to za problem utrzymać te kilkanaście tysięcy skazanych? Bo tylu ich będzie jeśli zmieni się prawo (konieczna zmiana konstytucji) i pozwoli się Polakom na normalne uczciwe funkcjonowanie we własnym kraju. No chyba że celem naszych rządów jest utworzenie państwa kastowego i takie zorganizowanie życia społecznego w którym armia biurokratów byłaby utrzymywana z niewolniczej pracy więźniów, których oczywiście poprzez zaostarzanie prawa będzie w Polsce przybywać.... bo więzienia przejęte czy to przez pseudo-państwowe, samorządowe,  czy przez prywatne firmy i zagraniczne  korporacje będą potrzebowały darmowych rąk do pracy! Z tym powinniśmy się liczyć!"

 

Teresa Garland

Powyższy artykuł jest moją osobistą refleksją

 

Ze strony:

 

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/06/11/czy-polskie-wiezienia-staja-sie-lagrami-zagranicznych-korporacji/

 

 

 

Linki:

https://bydgoszcz.tvp.pl/29922993/jest-coraz-wiecej-pracy-dla-wiezniow-takze-w-halach-w-zk

Przeczytaj koniecznie!!! „Więzienny biznes w USA. Resocjalizacja czy niewolnictwo?”

http://bezkarnoscpolicji.info/bezpozorow/wieziennictwo/wiezienny-biznes-w-usa-resocjalizacja-czy-niewolnictwo/

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/12/08/polski-wiezien-legalnym-niewolnikiem-ustawa-pisu-w-przygotowaniu/

http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/ms-rzad-zatwierdzil-kolejny-element-programu-dotyczacego-pracy-wiezniow,14827.html

http://wyborcza.pl/1,155287,20293629,nowy-program-pis-wiecej-pracy-dla-wiezniow.html

O łagrach w USA: http://www.wsws.org/en/articles/2016/09/16/cost-s16.html

W międzyczasie link do statystyk więziennych w Polsce (dostępny jeszcze w roku 2015) został usunięty. To ten link: http://sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wieziennej/statystyka/statystyka-roczna/

Na szczęście skopiowałam statystki i zamieszczam je na stronie (ściągajcie żebyśmy w przyszłości mieli możliwość porówania za kilkanaście lat jak już nas w pełni przejmą korporacje więzienne):

Również poniższy link do notatek mgr B.P. odnośnie systemu więziennictwa w USA zniknął : http://mailgrupowy.pl/shared/resources/1803,dylematy-europejskiej-polityki-kryminalnej/2706,notaki-z-30-05-wiezienia-nedzy?new_watcher=true

Na szczęście go skopiowałam i zamieszczam na stronie:

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/06/11/czy-polskie-wiezienia-staja-sie-lagrami-zagranicznych-korporacji/

 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo ciekawy temat poruszyła autorka
  Pozdrawiam.
 • @lucas003 20:51:33
  Oczywiście Szanowna Autorka jak chce to potrafi otworzyć nam oczy na otaczający nas Matrix . Pozdrawiam.
 • Kiedyś za PRL chcąc zarobić sobie na wypad pod namiot z kumplami
  nad Balaton, w przerwie wakacyjnej zatrudniliśmy się z jednym z kumpli na miesiąc w cegielni. Strasznie ciężka to była praca, ledwie co wytrzymaliśmy do końca.
  Pracowali tam skazani, którzy mieli wyższe stawki od "cywili" i wyższe szkodliwe. Te wyższe stawki musiała cegielnia zagwarantować, ponieważ w innym wypadku Zakład Karny nie dawał do pracy więźniów a jak wiadomo w cegielni zawsze brakowało robotników.
  Szkodliwe skazani mieli na tzw. wypiskę, na papierosy, gazety , słodycze czy "czaj".
  Część pensji więźnia szła na Zakład Karny a część na odprawę dla skazanego jak wyjdzie na wolność.
  Praca dla skazanego była dla niego nagrodą za dobrą resocjalizację i była dla niego przywilejem, nie pamiętam czy na rok czy na pół roku przed ewentualnym skróceniem kary i sprawdzianem jak skazany zachowuje się w pracy i wśród pracowników.
  Tak to pamiętam, może coś pomyliłem, jednak dlatego to pamiętam, ponieważ jeden z więźniów upił się w tej cegielni i był straszny popłoch wśród kierownictwa, że naczelnik ZK zabierze skazanych a wtedy stanie produkcja. Przy tej okazji dowiedziałem się jak to mniej więcej gra.
  Porównując powyższą notkę do moich wspomnień, mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że PRL nigdy chyba nie był tak chory jak to co mamy obecnie.
 • bardzo ciekawy artykuł
  też się zastanawiałam poco nam tyle nowych i nowoczesnych więzień, skoro ma być lepiej
 • Obowiazkowe szczepienia- jedna z oznak ze juz jestesmy wiezniami
  Onet chyba przestal uprawiac cenzure.......... i do tego
  ilu czytelnikw zyskal neon,gdyby tak wiecej osob wyszlo ze swa aktywnoscia poza waskie srodowisko neonu to kto wie monopol na informacje by moze pekl........

  Czy sąd odbierze prawa rodzicielskie za brak szczepień? - komentarze
  « Powrót do artykułu
  Komentarze (110)
  Napisz komentarz

  PopularneNajnowszeWątki

  No photo
  ~jan1 : Blad w podanym materiale zrudlowym mialo byc ,,PROMINENTNY PROKURATOR OBWINIA SZCZEPIONKI ZA AUTYZM U SWOICH DZIECI,,, na alexjones.pl. Przy okazji prokurartor kryminalny federalny usa po szcegulowym sledztwie w swym biurze jako urzednik federalny udzielil wywiadu stwierdzajac ze jego dzieci staly sie austyczne po przyjetych szczepionkach. przy okazji stwierdzil ze jego przyjaciel naukowiec pracujacy w laboratorium firmy Merck produkujacej szczepionki nie szczepil zadnego ze swych czworga dzieci. czy ten jeden fakt nie powinien wystarczyc srednio inteligentnemu czlowiekowi by dojsc do wniosku ze szczepienia nie tylko zagrozenie zdrowia i zycia ale tez nieumiejetnosc samodzielnego myslenia na podstawowym poziomie. CALA TEORIA SZCZEPIEN JEST OD POCZATKU FALSZERSTWEM,, Polecam dzytelnika rozpoznanie tego problemu w oparciu o dostepne z latwoscia materialy winternecie zwiń
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1+1
  No photo
  ~misia do ~Jacek: Pewien lekarz powiedział mi kiedyś, że dziecko nie powinno być szczepione do czasu aż ukończy 2.5 roku życia, bo w tym czasie umacnia sie i buduje system immunologiczny.
  7 minut temu | ocena:100%
  odpowiedz
  oceń: -1+1
  No photo
  ~jan1 : Jak wiele osob juz wie jedna z wazniejszych teori medycznych tyczacych chorob serca tzw teoria cholestereolewa jest dyskretnie by plebs nie zauwazyl wycofywania,przyczyna chorob serca sa czynniki zupelnie inne ,klamano od poczatku by utrzymac wysoki poziom zachorowan na serce i system krwionosny faszerowano ludzi statynami doprowadzajac do setek innych chorob. [patrz dr Jerzy Jaskowski,,Jak medycyna rockefelerowska niszczy zdrowie,,] Na dzis w europie niema prawie obowiazku szczepien w 16 krajach,ten kryminalny proceder wymuszany jest glownie w krajach europy wschodniej jako konsekwencje decyzji politycznych. Na zasadzie analogi wynikajacej z falszu teori cholesterelowej mozna wnioskowac ze ruwnie dobrze,medycy sie myla w odniesieniu do szczepien,lub wrecz celowo klamia na co sa setki dowodow falszowane sa padania podstawowe[ patrz art,,Naczelny lancet,, na robert brzoza .pl] Pauster krutko przed smiercia wyznal rodzinie i wspulpracownika ze teoria szczepien jest bledem[patrz,, Szczepionkowy totalitaryzm,, na neon24.pl] olbrzymia ilosc chorob to konsekwencje szczepien jako plan depopulacji. trzeba jasno pwiedziec lobby szczepionkowe i lekarze ktorzy to popieraja to zbrodniarze [patrz ,,Prominentny prokurator obwinia szczepionki u swoich dzieci,,] Liczne artykuly w internecie DR Jerzego Jaskowskiego obnarzaja ten kryminalny proceder ,kture czytelnika polecam. Winno sie zlozyc doniesienie do prokuratury na lekarzy o zbrodnie ludobujstwa ze wzgledu na skale tej nie majacej precedensu zbrodni w dziejach ludzkosci. Informuje cenzorow onetu ze niepuszczenie wpisu spowoduje zawiadomienie o tym fakcie spoleczenstwa na stronie neon24.pl lacznie z prezentacja wpisu. i wyraznych stwierdzeniem ze onet cenzuruje wypowiedzi manipulujac spoleczenstwem w istotnych kwestiach dla jego zdrowia. zwiń
  29 minut temu | ocena:100%
  odpowiedz
  oceń: -1+1
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,
 • @Repsol co ty na to? pzdr!
  „Nadzwyczajna kasta” może wszystko! Takiej historii jeszcze nie słyszeliście..Jak możliwy jest taki absurd?! Pod koniec kwietnia Janusz K. został skazany prawomocnym wyrokiem za branie łapówek na cztery lata więzienia. Trafił za kratki? Nie! Przestał być sędzią? Nie! Dostaje co miesiąc wypłatę? Tak! „Gazeta Polska Codzienna” próbowała wyjaśnić przyczyny tej niedorzecznej sytuacji. Skandal z udziałem sędziego Janusza K., w przeszłości nawet przewodniczącego wydziału karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie, wybuchł w 2008 r., gdy policjanci z Gdańska zatrzymali skorumpowanego prawnika. Zeznania przeciwko niemu złożył biznesmen, który od lat wręczał mu łapówki. Janusz K. był jednak zbyt pazerny i domagał się kolejnych „kopert”. Posunął się nawet do gróźb, gdy przedsiębiorca twierdził, że nie ma pieniędzy.
  Dowodem przeciwko niemu były m.in. nagrania, które nie pozostawiały wątpliwości. „Codzienna” pisała już, że po uchyleniu immunitetu Janusz K. usłyszał zarzuty, a w późniejszym akcie oskarżenia stwierdzono, że wziął łapówki na łączną kwotę 140 tys. zł. Przyjmował nie tylko gotówkę, ale połakomił się nawet na korzystanie z luksusowego auta czy… półmisek ryby w galarecie!Sprawa niby była oczywista, a mimo to proces Janusza K. trwał aż sześć lat. W tym czasie mężczyzna cały czas pozostawał sędzią, choć zawieszonym w czynnościach i otrzymującym obniżone pobory. W 2016 r. uznano go za winnego (w powtórnym procesie) i skazano na pięć lat pozbawienia wolności. To orzeczenie zaskarżono, a akta trafiły do Sądu Okręgowego w Koszalinie, który wydał wyrok pod koniec kwietnia br. Potwierdził, że Janusz K. brał łapówki, choć karę złagodził. Odsiadkę skrócono o rok. To orzeczenie jest prawomocne. Wprawdzie Januszowi K. przysługuje prawo złożenia kasacji do Sądu Najwyższego, ale to nigdy nie wstrzymuje wykonania kary. Minęły niemal dwa miesiące. Wystarczająco dużo czasu, aby skazaniec poniósł konsekwencje zawarte w wyroku. Ale nie w tym wypadku. Jak ustaliła „Codzienna”, Janusz K. nie trafił do więzienia. Minione tygodnie spełzły w oczekiwaniu na sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku. Później akta wrócą do sądu rejonowego, wydziału, który zajmie się egzekwowaniem wykonania kary tłumaczył najpierw sędzia Sławomir Przykucki z Sądu Okręgowego w Koszalinie. Kilka minut później przyznał, że uzasadnienie jest wprawdzie gotowe, ale akta powędrują... do Gdańska. Tam zajmują się postępowaniem dyscyplinarnym. Dlaczego Janusz K. nie został zatrzymany tuż po wydaniu wyroku? Skazującego i prawomocnego – treść uzasadnienia ma przecież drugorzędne znaczenie. Usłyszeliśmy, że nie ma takiej potrzeby, bo sędzia z Kościerzyny nigdy się nie ukrywał i nie ma obawy ucieczki. Czyli Janusz K. jest na wolności i jeszcze długo nie trafi za kratki. Jeszcze bardziej absurdalnie brzmi informacja otrzymana w gdańskim sądzie okręgowym, że nadal pozostaje on sędzią, a nawet otrzymuje wynagrodzenie. Sędzia Janusz K. jest zawieszony w czynnościach do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego z wynagrodzeniem w wysokości 50 procent poborów sędziego poinformował „Codzienną” sędzia Rafał Terlecki. Zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Sądzie Okręgowym w Gdańsku podjął postępowanie dyscyplinarne po uprawomocnieniu się wyroku skazującego w II instancji. Wystąpił też o akta sądu dotyczące tej sprawy dodał.
  Czyli Janusz K. jeszcze kilka miesięcy będzie sędzią, choć z wyrokiem skazującym za łapówkarstwo. Nawet dostanie kolejne wypłaty. To naprawdę nie jest normalna sytuacja...
 • @Repsol 21:56:28
  @Repsol ....................

  Spytaj się Hasky-ego on wie gdzie będą obozy kącentracyjne ....

  Powiem Ci tylko.. że w Polsce ich napewno nie będzie .... Polskie plewy wywiezione zostaną do Niemiec ..a dlaczego spytaj się kundla .. myślę że jest wtajemniczony . Wiem że on to przeczyta ... Wiedz kochany wizyta pewnych panów jest gwarantowana . Jesteś ponoć katolikiem ty wilku ..

  I wiedz że nie znasz od tei pory ani dnia ani godziny... pozdrawiam..

  Oby ktoś nie miał jakis głupich myśli .. Ten blok w Londynie jest na początek , ta zabawka koło Japoni ... Przypomnieniem... Ale Rosjanie też muszą trzymać palce .. daleko od guzików .

  Może to żart ... Więc za wodą tym też przpominam muszą zrobić to samo

  Bo jak się wkurwię.. to nawet nie zdążą przycisnąć . Ryknę i żnajdą się w powietrzu .
  To pierwsze ostrzeżenie ... złodzieje zwracajcie bo jak sprawdzę że macie więcej niż inni ...To tam będziecie znowu czekać w Polsce ... bo jak Polskie obozy ..... to my powoli zaczniemy rozpalać ogień .
  Bo jak wam zgaszę wasze oczy i uszy to będziecie czkać w kolejce w Brukseli . Myślę że Każdy wie o co chodzi ..

  Bo mówiłem że przyję jak złodziej .. bo wiem ... wiem kto jest kto ..bo być może jestem jednym z was ... sprubujcie mnie zaleść ...przecierz macie zabawki w każdym domu ... niestety ja zaglądam z drugiej strony ...

  @Repsol .. pozdrawiam ..wiesz kto zakradł się do owczarni i jak .
  Wielu wyczyło go po smrodzie ..Mój Amstaw go obwąchał i powiedział ....
 • @kula Lis 67 19:28:34 ps..
  Złodziej, oszust wydawał wyroki? Te wyroki trzeba unieważniać, i stale pokazywać takich oszustów, zdjęcia, żeby ludzie wiedzieli co to za "sędzia". Innego wyjścia nie ma. Musiał być to zasłużony obywatel państwa teoretycznego, skoro organa tego państwa teoretycznego tak o niego dbają. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie sędziów w latach 2012-2016 wynosiło 16500 PLN. Myślę, że odpowiednie służby RP powinny dokładnie przyjrzeć się działalności władz Sądu Okręgowego w Gdańsku bo za wiele tam się dzieje by nazwać to przypadkiem. Szok !!! Sprawa powinna być nagłaśniana nie tylko w polskich ale i zagranicznych mediach. Po tym co słyszymy na przesłuchaniach ws. afery Ambergold należy tych wszystkich prawników uwikłanych w tą aferę pozbawić dożywotnio możliwości wykonywania zawodu prawniczego, zresztą wielu z nich cierpi na amnezję......Skoro mogła elitka PO/PSL wysłać stoczniowców na kursy fryzjerskie dla psów to dlaczego sędziowie, prokuratorzy itp typki nie mogą się tak samo przekwalifikować?!
 • nieprzemyślane
  Ongiś za byłej komuny większość więźniów była zmuszana do pracy. Dzięki temu po wyjściu na wolność mogli liczyć na emeryturę. Od 92 produkujemy wiecznych przestępców bez lokalu dochodów i oszczędności. Oni muszą kogoś skrzywdzić dla dachu i wiktu.
 • @Repsol jednak biorą się za bandytów w policji.
  Trzej policjanci z Lublina w areszcie. Bezprawnie użyli paralizatora. Trzej funkcjonariusze policji aresztowani zostali w Lublinie. Prokuratura zarzuciła jednemu z nich bezprawne użycie paralizatora i znęcanie się nad pozbawionymi wolności osobami, w tym obywatelem Francji, a dwóm pozostałym - że nie powstrzymali kolegi.
  Za czyny zarzucane podejrzanym policjantom grozi kara do 10 lat więzienia - powiedziała w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.
  Do incydentu z udziałem obywatela Francji doszło 4 czerwca podczas Nocy Kultury w Lublinie. O interwencję poprosił policjantów taksówkarz, gdy Francuz nie chciał zapłacić za kurs, mówiąc, że nie ma pieniędzy. Policyjny patrol zabrał go do radiowozu i odwiózł do izby wytrzeźwień. Następnego dnia Francuz zgłosił policji, że został brutalnie potraktowany przez funkcjonariuszy.
  Rozpoczęto czynności wyjaśniające. Śledztwo wszczęte początkowo przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Zgromadzone dowody pozwoliły na postawienie 41-letniemu Marcinowi G., funkcjonariuszowi III komisariatu policji w Lublinie, zarzutów dotyczących znęcania się ze szczególnym okrucieństwem fizycznie i psychicznie nad obywatelem Francji.
  „Policjant raził pozbawionego wolności Francuza paralizatorem, który nie stanowił wyposażenia patrolu, a także wyzywał go”
  — wyjaśniła Kępka.
  „Marcin G. raził też paralizatorem inną osobę przebywającą w izbie wytrzeźwień”
  — dodała Kępka.
  Dwóm innym policjantom z tego samego komisariatu 38-letniemu Łukaszowi U. i 35-letniemu Piotrowi D. prokuratura postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych przez to, że nie powstrzymali swego kolegi przed używaniem paralizatora i znęcaniem się.
  Wszystkich trzech sąd aresztował na trzy miesiące.
  Wszczęte zostały postępowania zmierzające do wydalenia ze służby podejrzanych policjantów - poinformowała rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek. Ps. Nareszcie. Pora na likwidacje takiego ohydnego postępowania. Policjanci bez powodu razili go prywatnym paralizatorem w jądra - w radiowozie i przed gmachem komendy miejskiej. W tym tygodniu Francuz oficjalnie zawiadomił o sprawie prokuraturę- dziennik wschodni. Szkoda, że prokuratura nie potrafiła działać szybko i zdecydowanie w poważniejszym przypadku - Stachowiaka, gdzie znęcanie się przez rażenie prądem doprowadziło do śmierci. Polak mniej wart od Francuza?Sprawę Stachowiaka próbowali zamieść pod dywan, ale Francuza już się nie da. Jeszcze dojdzie śmierć Austriaka na komisariacie w Częstochowie. Tak to brutalna głupota....niektórych mundurowych powoduje, że powstanie 1000 jeszcze głupszych przepisów, uniemożliwiających prawdziwą interwencję przeciw ciapatym z maczetą, krzyczącym: Allachu-Akbar.
 • @Repsol co ty na to? pzdr!
  Tak walczono z wyłudzeniami VAT. Siwy ze Związku Zawodowego "Celnicy PL": "Nam nie można było ruszać paliw. Myśmy alarmowali..."
  http://wpolityce.pl/polityka/344689-wiadomosci-tak-walczono-z-wyludzeniami-vat-siwy-ze-zwiazku-zawodowego-celnicy-pl-nam-nie-mozna-bylo-ruszac-paliw-mysmy-alarmowali
  Ps..PiS powinien do znudzenia grzać ten temat, jak w soczewce pokazuje złodziejstwo i nieudolność PO/PSL, i całej tej "walczącej o demokracje" hałastry. Cały czas przypominać, rósł PKB a PO podatki nie rosły. Każda zaproszona do tej czy innej polskojęzycznej stacji, powinna zamiast odpowiadać na zadawane pytania, mówić o tych sprawach, pokazywać liczby, mówić nazwiskami kto za tym stoi i kto zaniedbał sprawę. Po co wysilać się na odpowiadanie na pytania będące w istocie prowokacjami, które zaraz potem są wykorzystywane do defamacji Polski, do walki z Polską, do opluwania Polaków i polskiego rządu.
  Dotarło dlaczego Unia Europejska tak martwi się o sędziów i prokuratorów w kolonii nazywanej Polską? To ta sprzedajna, skorumpowana i złodziejska bezczelna, bezkarna i butna kasta na usługach skorumpowanych sprzedajnych rządzących zapewniała bezkarność i okradanie Polski i Polaków. Jeśli tak było to dlaczego szef skarbówki wielebny gen. Kapica nie odsiaduje wieloletniego wyroku więzienia? A skąd sprowadzano najwięcej paliwa, które państwo na tym zarabiało. Za zasługi pierwszy folksdeutch RP ryży Tusk odbierał medale w Berlinie. PO pozwalało na okradanie państwa, bo sami brali udział w tym procederze, który miał na celu demontaż państwa. Kiedy Tusk von Rumpelsztyk trafi za kraty ? Tusk powinien dostać dożywotnie więzienie za zdradę Polski.
 • @kula Lis 67 19:28:34
  "„Nadzwyczajna kasta” może wszystko?"

  Przez analogię do ostatniego "incydentu" w UK, w końcu "zwykli ludzie" nie wytrzymają i SAMI zaczną wymierzać sprawiedliwość.

  Czy będzie to koślawe jak w anarchii, czy bardziej cywilizowane jak na "Dzikim Zachodzie", czas pokaże.
 • @kula Lis 67 21:14:39
  "Tak to brutalna głupota....niektórych mundurowych powoduje, że powstanie 1000 jeszcze głupszych przepisów, uniemożliwiających prawdziwą interwencję przeciw ciapatym z maczetą, krzyczącym: Allachu-Akbar."

  Już powstało.
  "Umiesz liczyć, licz na siebie, rodzinę i przyjaciół".

  Bo że "organa" MOGĄ o ile chcą, pokazuje film z Murmańska, ciapate dostały solidny(!!) łomot, a Milicja jakoś "nie mogła (nawet) spisać sprawców" (Rosjan)...

  Obawiam się, że w PL to oni się opamiętają DOPIERO jak ICH paru (albo rodzin) trafi "do piekła". Ale wtedy będzie ZA PÓŹNO dla Polaków...
 • @kula Lis 67 08:20:46
  "powinien dostać dożywotnie więzienie za zdradę Polski."

  Błąd logiczny. Za ZDRADĘ to cywilom należy się SZNUR a wojskowym KULA o świcie. Jak za "komuny"...
  Szybko by populacja chętnych zmalała po przywróceniu tego!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829