Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 800 komentarzy

Biskupi nas zdradzili, nie służą już Narodowi a lewactwu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksander Jabłonowski: Pogarda biskupów Polskich a może nie Polskich do Narodu Polskiego oznacza to, że biskupi się sprzedali masonerii i realizują plan lewactwa. Nacjonalizm to miłość do Ojczyzny. Wniosek - biskupi nie kochają Polski

 

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.

 

 

Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.


 

https://www.youtube.com/watch?v=zJ3Otq8FcoU 

film: Sumienie Narodu


KOMENTARZE

 • Biskupi nas zdradzili... czyżby
  Myślę że Jabłonowski powinien też używać rozumu ..by go Pan Bóg nie pokarał .
  Krytycznie często się wypowiadam o Kościele Katolickim , nie bez powodu. . Właśnie teraz Kościół płaci cenę za bycie tam gdzie być nie powinien .
  Największą krzywdę wyrządzają jemu ..nie tacy jak ja ..leczy sam sobie i tych co się mienią jego aktywnymi członkami . To tacy fasadowi katolicy którym z lenistwa nie chce się poznać tego w co wierzą .

  Niepotrzebnie atakuje kościół w osobie biskupów ..bo oni prawidłowo to zredagowali . Wielu zamiast nienawiści ..powinni się zastanowić czy chcą należeć do takiego kościoła Katolickiego i głoszonej prawdzie wiary .
  Doceniam to co robi Jabłonowski , jest jak on mówi nacjonalistą .. czasami nawet nie wie ze przekracza cienką granicę szowinizmu .
 • @ ewinia
  Kościół jest organizacją ponad-narodową, co tym samym wyklucza „zdradę”.
  Ponieważ Kościół nie ma policji, inspektorów, wojska, ani systemu podatkowego, przynależność do Kościoła jest sprawą własnej nieprzymuszonej woli.
  Równie dobrze Polak może należeć do Międzynarodowego Związku Metrycznego lub Międzynarodowej Rady Pielęgniarek.
 • @Zdzich 17:55:09
  "Kościół jest organizacją ponad-narodową, co tym samym wyklucza „zdradę”."

  Ale nie wyklucza działania przeciwko jakiemuś państwu. Jeśli ja mam obywatelstwo polskie i jestem patriotą a KRK działa na szkodę Polski (stół "bez kantów", mylenie nacjonalizmu z szowinizmem) to moim obowiązkiem jest wystąpić przeciwko KRK, czego jednak nie należy utożsamiać z wystąpieniem przeciwko religii.

  Mylę się?
 • @Jasiek 21:21:57
  Chłopie ...Ty nawet nie masz pojęcia co mówisz ..szkoda dyskusji .
 • @fabi 21:40:06
  "Chłopie ...Ty nawet nie masz pojęcia co mówisz ..szkoda dyskusji ."

  Skąd wiesz o czym ja mam pojęcie?
  To Ty napisałeś dziś, że pierwsi chrześcijanie to komuniści. Dawno nie widziałem, żeby ktoś tak dał ciała ;-))))))) Więc czyje pojęcie jest dyskusyjne?
 • @Jasiek 21:43:21
  Nie chę się z tobą sprzeczać i czegoś udowadniać .

  Jesteś bardzo podatny na sugestie , przyjmujesz bez krytycznie .

  Daję głowę ze listu biskupów nie czytałeś . Fałszywą interpretacją jednej osoby , gotów jesteś wystąpić z Kościoła Katolickiego i zacząć z nim wojnę . Pisałeś (tam) że daleko Ci do RPA by se ulżyć .
  Tu masz nieograniczone możliwości .. zacznij wojnę z KKR już dziś .... spal parę kościołów .

  Nigdy nie pomyslałbym , że ja niewierzący będę bronił Kościoła Katolickiego , przed jego wyznawcami.
 • @fabi 22:16:27
  "Jesteś bardzo podatny na sugestie , przyjmujesz bez krytycznie ."

  Tak samo jak kit, że pierwsi chrześcijanie to komuniści?
  To chyba nie ja łykam takie ściemy i jeszcze je powielam.

  A na przyszłość proszę bez uwag osobistych (mniej błędów by się również przydało ;-)
 • @Jasiek 22:51:55
  Myśl sobie co chcesz ..

  Papież Franciszek powiedział dziennikowi "La Repubblica", że ubodzy powinni wejść do polityki - tej wzniosłej, a nie opanowanej przez egoizm i demagogię. Przyznał, że jest nazywany komunistą, ocenił jednak, że to komuniści myślą jak chrześcijanie.

  Myślę że wiesz kim jest papież w Kościele Katolickim , kogo reprezentuje , o ile czujesz się katolikiem .
  Powinieneś więcej poświęcać uwagi na treść niż błędy . Swoje wypociny jednak przepuszczam przez narzędzie Office - pisownia - gramatyka , więc czuje się usprawiedliwiony . Jesteś przewrażliwiony , a gdzie ta uwaga osobista co Cię tak zabolała . teraz to zrobię ..zastanów się czasami co mówisz .. dobrej nocy
 • @fabi 23:19:31
  "ocenił jednak, że to komuniści myślą jak chrześcijanie."

  Yyyyyyyyyy........ :-)

  Prof. Swieżawski podsumował SWII w trzech słowach: otwarcie, ekumenizm, dialog. A prof. Wolniewicz przeciwstawił im odpowiednio: odpór, odrębność, walka :-)
  No, ale są też opinie, że SWII był sterowany przez masonów.

  A teraz co do myślenia komunistów- są dwie strategie wprowadzania komunizmu:

  - terrorem i rabunkiem - to strategia bolszewicka
  - podstępem i odwracaniem pojęć - to strategia Gramsciego

  A co chcą wprowadzić:

  - likwidacja państw
  - likwidacja religii
  - likwidacja własności prywatnej

  Tak, tak - całą pewnością myślą jak chrześcijanie ;-)

  Słuchaj sobie dalej "papierza"

  P.s.

  "Swoje wypociny jednak przepuszczam przez narzędzie Office - pisownia - gramatyka , więc czuje się usprawiedliwiony ."

  Co z Ciebie za majster jak masz popsute narzędzia - to przecież widać na pierwszy rzut oka ;-) "mikro-miękki" nawala? ;-)
 • @fabi 23:19:31
  "Myślę że wiesz kim jest papież w Kościele Katolickim , kogo reprezentuje , o ile czujesz się katolikiem ."

  No to będzie porównanie - czuję się też pasażerem autobusu który jedzie do miejscowości Zbawienie. Stan techniczny pojazdu oceniam na dobry, ale kierowca chyba coś zażył...

  Ty tego nie widzisz? Każesz katolikom też na to nie patrzeć?
 • @Jasiek 00:02:34
  Ja ,,tam,, w narzędziowni majstrem nie jestem , na chleb pracowałem rękoma nie długopisem . Takie rzeczy co wytykasz , widzę u lepszych ode mnie .
  Najważniejsze ze i tak rozumiesz co piszę . A tych teorii jest tyle ze można zwariować , wolę się trzymać rzeczywistości na ile to możliwe .
  Zgadzać się z sobą nie musimy ..szanować powinniśmy , błędów się nie ustrzeżemy
  idę spać .. dobrej nocy jeszcze raz
 • @Jasiek 21:21:57
  Mylisz się, gdyż Kościół nie ma możliwosci działania przeciwko jakiemuś państwu.
  Hasło, że „Kościół był, jest i będzie wrogiem Narodu i Państwa” rzucone zostało tutaj przez żydo-Kosiura i, jak widać, utkwiło Ci w słabej głowie.
  Oczywiście, są duchowni, którzy infiltrują Kościół lub wypowiadają głupoty. Takich należy wymieniać po nazwisku i pietnować. Niemniej jednak, oni nie ustanawiają prawa politycznego i ekonomicznego państwa. Kościół nie okrada obywateli bo nie ma jak!
  Jedynym symbolem, który może mieć jakiś „wpływ” na rządzących Polską jest krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu. 19-go pazdziernika 1997 leżał on na grobie księdza Jerzego Popiełuszki, po czym matka księdza przekazała ten krzyż parlamentarzystom. Jest to kawał historii Polski, która poraża i przeraża marksistowską świadomość Sojuszu sejmowej żydo-komuny.

  Przy okazji dodam, że pomysł nazwania chrześcijan komunistami wyszedł od „pojednawczego” tow. Michaiła Siergiejewicza Gorbaczowa w ramach „prejestrojki”. To on doszedł do „racjonalnego” wniosku, że „Jezus był pierwszym Komunistą gdyż nosił szkarłatne szaty”. I tak też zapoczątkowana została Nowa Religia w Nowym Wieku Nowego Porządku Świata (NWO). „Jak nie dało się Go zabic, to trzeba było się do Niego przyłączyć.”
  Nowa Religia szybko okazała się Religią Człowieka, czyli starym żydowskim Kabbalizmem.
  Zaraz potem ZSRR się rozleciał i Putin nawiazał do tradycyjnej religii prawosławnej.
 • @Zdzich 08:05:53
  tak by powstrzymać Cię na duchu.

  https://gloria.tv/video/8run3hQ3ndLyDdsZeQThe86nU
 • @Zdzich 08:05:53
  "Mylisz się, gdyż Kościół nie ma możliwosci działania przeciwko jakiemuś państwu."

  Abstrahując od oceny PRL to wspieranie opozycji w celu wywołania zmiany ustroju na "demokrację" oraz uwalenie przemysłu jest właśnie dla mnie działaniem na szkodę jakiegoś państwa.
  Czym innym była jednak dystrybucja darów dla Polski w czasie stanu wojennego. Coś takiego zasługuje na wielkie uznanie. Oczywiście były też związane z tym patologie (uznaniowe przydziały, handel na bazarkach) ale to już odnosiło się tylko do konkretnych osób, nie całości Kocioła.

  Tak właśnie myślę. A już słowa Prymasa, żeby wspierać nacjonalizm, którym obecni hierarchowie się sprzeniewierzyli jest czymś co może wpłynąć na osłabienie tożsamości Polaków. Zamienią się w - nie wiem czy to dobre porównanie - katolickich kodziarzy...
 • @fabi 00:28:27
  "A tych teorii jest tyle ze można zwariować , wolę się trzymać rzeczywistości na ile to możliwe ."

  Dlatego przedstawiłem Ci cele komunizmu i metody ich wprowadzania w życie. To są fakty. Tego trzeba się trzymać i o tym pamiętać. Wtedy powtarzanie bzdur o podobieństwie chrześcijan i komunistów już nie przychodzi tak łatwo - staje się wręcz niemożliwe. Niemożliwe jest też firmowanie przy stole "bez kantów" porozumiewania się byłych (?) stalinowców z Informacją Wojskową i to podejrzewaną o związki z masonerią.

  Ukłony.
 • @Zdzich 08:05:53
  "...pomysł nazwania chrześcijan komunistami wyszedł od „pojednawczego” tow. Michaiła Siergiejewicza Gorbaczowa w ramach „prejestrojki”. To on doszedł do „racjonalnego” wniosku,..."

  Chyba był po spożyciu... ;-)
  I to konkretnym raczej...
 • @Zdzich 08:05:53
  "Oczywiście, są duchowni, którzy infiltrują Kościół lub wypowiadają głupoty. Takich należy wymieniać po nazwisku i pietnować."

  W pełni się z tym zgadzam. Uważam ponadto, że nie tylko wierni mają prawo do takiej konstruktywnej krytyki (oczywiście muszą jedna zwracać uwagę skąd ona pochodzi) ale i osoby z zewnątrz Kościoła.

  Ale właśnie tu jest też problem - co z tym SWII?
  To masońskie dzieło?
  Jakie będą jego skutki?

  Czy otwarcie, ekumenizm, dialog to dobra metoda czy raczej kierunek na rozkład?
 • @Czartoryski 11:35:17
  Nie rozumiem ,a to z kim idziemy na wojnę… ,,gdy ojczyzna gore,, bo ktoś nas nakręca .
  Olszański robi dobrą robotę ..tylko się za bardzo rozkręcił . Żadna wojna z kościołem teraz jest nam nie potrzebna . I zgadzam się z tobą ..,, w narodzie musi być jedność ,,. Mamy dziwną sytuacje ,gdzie władze nie odzwierciedlają myślenia narodu . i tu kościół stał się zakładnikiem swej pazerności . Stał się narzędziem politycznym , i być może poniesie poważne konsekwencje .
  Sprawa nie jest taka prosta , zależy o czym się mówi ..o Religi czy polityce . Większość nie rozumie nauczanie kościoła , jest to fasada religii . Niestety za ten stan rzeczy ponosi sam kościół.
  KK rządzi się swoimi prawami , tam na szczycie jest głowa i ona jest wyrocznią . Rzymski KK jest defakto państwem Watykańskim ,rozsypanym po świecie w państwach narodowych . Tutaj jest teoretycznie konflikt interesów , a to dlatego ze Kościół wchodzi w jurysdykcję państwa świeckiego . Prościej mówiąc zajmuje się polityką by uzyskać korzyści i władzę .
  Proszę zrozumieć, czym jest wiara chrześcijańska, a będzie wiadomo, o co chodzi.
 • @fabi 17:48:02
  Nie czas na spory, gdy ojczyzna gore, zwlaszcza w takich chwilach w narodzie musi byc jednosc.
  Olszanski ma racje. - Brawo Panie Wojtku za odwage i charyzme! KK powinien czym predzej zmienic kurs, jesli wsrod purpuratow jest jeszcze ktos, komu na sercu lezy los naszego narodu. A jesli tak sie nie stanie, to koscioly opustoszeja i narod odnajdzie Boga w sobie.
 • @Jasiek 10:48:17
  Modernizmy, czyli zło SWII zostały przegłosowane w pośpiechu przez Lewicę wszczepioną w ciało „ojców soborowych”.
  Panujący kryzys wewnątrz Kościoła katolickiego wywołany został przez czynniki zewnętrzne (masonerię, pedofilię, i komunistów) i wewnętrzne (modernizm).
  Szczegóły n.t. SWII opisał buskup Marcel Lefebvre w swojej książce „Kościół przesiąknięty modernizmem” - wydawnictwo Te Deum Bractwa Św. Piusa X.
  „OTO CO UTRACILIŚMY, PO HERETYCKIM SOBORZE WATYKAŃSKIM II - https://www.youtube.com/watch?v=HC0E3rgoCVc
  Skutki już są. Tysiące Katolików odeszło od KK.
  Nadzieja na przywrócenie świetności KK pozostała w Bractwie Św. Piusa X -http://www.piusx.org.pl.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930