Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1351 postów 1035 komentarzy

23.02.2017 "Klątwa" - protest przed Teatrem Powszechnym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj wieczorem przed Teatrem Powszechnym przed tzw. spektaklem „Klątwa” odbył się protest zorganizowany przez Stanisława Sadowskiego z Krucjaty Młodzieżowej. Modlitwę prowadził ks. Jerzy Garda. W ten sposób protestowano przeciwko spektaklowi.

 „Modlimy się, by wynagrodzić Panu Bogu za ten grzech. Uważamy, że to nie jest przypadek, że takie rzeczy się dzieją i to jest po prostu bluźnierczy terror. Chce się przyzwyczaić ludzi do oglądania ohydy, do koegzystencji z ohydą, z bluźnieniem Panu Bogu” - powiedział Stanisław Sadowski.

Zebrani przed Teatrem Powszechnym trzymali transparenty m.in. „Stop bluźnierstwom”, „Nie chcemy dotacji dla profanacji” czy „Kultura, nie bluźnierstwa”. Niektórzy mieli na sobie czerwone płaszcze z białymi krzyżami. Kilkakrotnie odmówili różaniec.


"Klątwa" - protest i modlitwa prowadzona przez ks. Jerzego Gardę i Krucjatę Młodzieżową przeciwko plugawemu "spektaklowi" w dniu 23.02.2017 pod Teatrem Powszechnym
https://www.youtube.com/watch?v=HftX-QS3-6g


O bluźnierczym spektaklu Jan Bodakowski

https://www.youtube.com/watch?v=8xEpFAza5sM&t=8s

Haniebne słowa partnera Ewy Kasprzyk do protestujących

 

https://www.youtube.com/watch?v=YUSJ8uhMVXM

  

KOMENTARZE

  • Najwyższy czas aby
    zakazać finansowania ze środków publicznych czyli z pieniędzy odebranych nam siłą, jako podatki - zadań które z zasady nie służą wszystkim obywatelom.
    Kiedy będą wystawiać przedstawienie na swój koszt czyli z tego co zarobią na biletach to wezmą pod uwagę opinię nas widzów. Obecnie kiedy kasę dzieli urzędnik miejski to widz jest tylko jakąś niepotrzebną przeszkodą.
    No bo jaki z widza pożytek kiedy pensję "aktorom" i dyrekcji teatru płaci urzędnik a podatnik najczęściej nie ma nawet czasu aby pójść do teatru.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
<*script src='https://adserwer.xwords.pl/rewords.js?cid=1019'>