Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1225 postów 964 komentarze

11.02.2017 VII Miesięcznica Wołyńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

VII Miesięcznica Wołyńska organizowana przez środowiska kresowe i patriotyczne w Warszawie odbyła się na Krakowskim Przedmieściu pod Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Głównym tematem miesięcznicy było odczytanie przez Rafała Mossakowskiego petycji do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przygotowania do obchodów pierwszego w historii Narodowego Dnia Pamięci o ofiarach ludobójstwa ukraińskiego na Polakach z Wołynia i Małopolski wschodniej. Apel w tej sprawie pióra Stanisława Srokowskiego,  odczytała przedstawicielka z Organizacji Narodowcy RP. Centralne obchody tej uroczystości rozpoczną się już w niedzielę 9 lipca o godzinie 12.00 będzie to msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Zaproszeni są w pierwszej kolejności przedstawiciele środowisk kresowych, następnie naukowcy, którzy przybliżali prawdę o zbrodni banderowskiej oraz politycy jak i działacze społeczni zaangażowani w różnego rodzaju obchody kresowe i upamiętnianie polskich ofiar na kresach. Głos zabrała też prezes Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu pani Janina Kalinowska ocalała z Rzezi Wołyńskiej oraz przedstawiciel Obozu Wielkiej Polski pan Roland Dubowski. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
foto: chabor
 

KOMENTARZE

 • RZECZ O LUDOBÓJSTWIE WOŁYŃSKIM
  Film o Rzezi na Wołyniu i jej wpływie na stosunki polsko-ukraińskie. To wieloaspektowy, bogaty w materiały z czasów rodzącej się państwowości Ukrainy obraz, który niewątpliwie wymaga uwagi odbiorcy. W tle usłyszymy m.in. bardzo klimatyczny Psalm No 1 Krzesimira Dębskiego.

  „Zatruta krew bratnia”
  http://vod.tvp.pl/27715656/wynik-wyszukiwania

  Film reżyserii Krzysztofa Wojciechowskiego, montaż Mariola Walendzik „carcinka” wyemitowany raz na kanale Historia TV pod koniec ubiegłego roku, o dosyć późnej godzinie.
 • @ewinia
  Ave . : https://www.youtube.com/watch?v=hsekF8ikj6Y

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031