Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1295 postów 1014 komentarzy

Rusofobia geneza wirusa cz. 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) i Maciej Poręba o wirusie rusofobii, czyli komu zależy na tym, aby nas skłócać cz.2 Jestem Polakiem i mam Polskie Obowiązki. Czołem Wielkiej Polsce!

 

https://www.youtube.com/watch?v=lAf9JCfkP5g

film:Sumienie Narodu

 

KOMENTARZE

  • W filmie pojawia się temat niemieckich odszkodowań za II wś.
    Powojenna Polska zrzekła się odszkodowań za II wojnę światowa. Dzięki temu Niemcy uznali granicę Polską na Odrze i Nysie, także już po zjednoczeniu. Ofiary represji nazistowskich czy przymusowi robotnicy nie otrzymali odszkodowań. Mogły i mogą ubiegać się o zapomogi z systemu opieki społecznej. W latach dziewięćdziesiątych Fundacja polsko-niemieckie pojednanie poprzez urząd kombatantów i osób represjonowanych, i zainteresowane stowarzyszenia wypłacała zapomogi (wówczas najczęściej kilka tysięcy złotych na osobę) za pracę przymusową. Ograniczono je jedynie do osób wywiezionych do Rzeszy w granicach z 1937 r. (kuriozalny pomysł wyeliminował zniewolonych Polaków z ziem włączonych do Niemiec w czasie wojny, bo jeśli kogoś skierowano do pracy w regionie pochodzenia zapomogi nie dostał), także kilku innych grup: więźniów obozów, dzieci wojny i kalek. Była przy tym spora dawka uznaniowości. Kto miał znajomości mógł ominąć przepisy. Sprawa odszkodowań wobec ofiar nie została póki co uregulowana. Ma wymrzeć naturalnie. I jest sporą nieprzyzwoitością, że mamy do czynienia z bezczelnym rozgrabianiem majątku narodowego, także w ramach pozornej reprywatyzacji, wobec niespłaconych zobowiązań.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31