Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1386 postów 1058 komentarzy

Rusofobia geneza wirusa cz. 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) i Maciej Poręba o wirusie rusofobii, czyli komu zależy na tym, aby nas skłócać cz.2 Jestem Polakiem i mam Polskie Obowiązki. Czołem Wielkiej Polsce!

 

https://www.youtube.com/watch?v=lAf9JCfkP5g

film:Sumienie Narodu

 

KOMENTARZE

  • W filmie pojawia się temat niemieckich odszkodowań za II wś.
    Powojenna Polska zrzekła się odszkodowań za II wojnę światowa. Dzięki temu Niemcy uznali granicę Polską na Odrze i Nysie, także już po zjednoczeniu. Ofiary represji nazistowskich czy przymusowi robotnicy nie otrzymali odszkodowań. Mogły i mogą ubiegać się o zapomogi z systemu opieki społecznej. W latach dziewięćdziesiątych Fundacja polsko-niemieckie pojednanie poprzez urząd kombatantów i osób represjonowanych, i zainteresowane stowarzyszenia wypłacała zapomogi (wówczas najczęściej kilka tysięcy złotych na osobę) za pracę przymusową. Ograniczono je jedynie do osób wywiezionych do Rzeszy w granicach z 1937 r. (kuriozalny pomysł wyeliminował zniewolonych Polaków z ziem włączonych do Niemiec w czasie wojny, bo jeśli kogoś skierowano do pracy w regionie pochodzenia zapomogi nie dostał), także kilku innych grup: więźniów obozów, dzieci wojny i kalek. Była przy tym spora dawka uznaniowości. Kto miał znajomości mógł ominąć przepisy. Sprawa odszkodowań wobec ofiar nie została póki co uregulowana. Ma wymrzeć naturalnie. I jest sporą nieprzyzwoitością, że mamy do czynienia z bezczelnym rozgrabianiem majątku narodowego, także w ramach pozornej reprywatyzacji, wobec niespłaconych zobowiązań.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930