Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1214 postów 957 komentarzy

Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mzBaqXXOfrA

 

"Od siebie napisałem już wszystko, co dotyczy moich sporów prawnych z Jerzym Owsiakiem i Fundacją WOŚP, a także „transparentności” tych podmiotów. Oczywiście mam na myśli stan na dzień 13 stycznia 2017 roku, bo to się jeszcze będzie bardzo dynamicznie zmieniać. Niemniej przyszedł czas, aby uporządkować ustalenia poczynione nie przez Matkę Kurkę, ale przez sądy. 25 Finał WOŚP to doskonała okazja, aby pokazać, jak to z tymi „przegranymi procesami” Matki Kurki było i przede wszystkim dlaczego fundacja i Jerzy Owsiak rozpaczliwie bronią dostępu do dokumentów finansowych. "

Cały tekst na blogu Matka Kurka pod linkiem: http://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

  

KOMENTARZE

 • @
  Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 "Budzików", ale wolał 171 milionów posłać w błoto i na inne luksusy
  http://www.kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy

  Owsiak za takie pieniądze jak Kijowski, to sobie zapachową jodełkę do Range Rovera kupi
  http://www.kontrowersje.net/owsiak_za_takie_pieni_dze_jak_kijowski_to_sobie_zapachow_jode_k_do_range_rovera_kupi
 • Owsiak to cwaniaczek z PO to agentura żydowska !!!
  Od kiedy zaczął zapraszać na przystanek Woodstock polityków z PO
  [ między innymi Buzka -łobuzka ] to Osiak całkowicie dla mnie nie istnieje
  bo zrozumiałem ze za szlachetną inicjatywą kryje sie żydo-lewacka gęba
  mająca za zadanie deprawowanie młodych !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! prokuratura i urząd skarbowy powinni Tą orkiestrę Osiaka dokładnie prześwietlić !!!
 • @Autor
  Polacy pokazali własnymi pieniędzmi co myślą o Owsiaku!
 • Do @programista 11:57:43
  Naiwny jesteś ? 60 mln zł z puszek ???! te serduszka sprzedawane za mln zł to kto to kupuję ? !! ja mam swoje zdanie te serduszka kupowane za mln zł to nic innego jak ukryta dotacja z zagranicy na dalsze deprawowanie młodych Polaków !
  !
  Do puszek Polacy wrzucali po 1 zł 2 zł lub 5 zł !!! z tego można uzyskać 2 lub 3 mln zł reszta to ukryta zagraniczna lewacka dotacja !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! zdecydowana większość pieniędzy idzie
  na deprawowanie młodych Polaków niż na zakup sprzętu !! takie jest moje zdanie o tej lewackiej orkiestrze !
 • @programista 11:57:43
  przede wszystkim Polacy nie mają pojęcia o prawdziwych mechanizmach działania tego cwaniaka. Ja osobiście nie miał bym nic przeciwko temu jesli powiedział by uczciwie. Tak zarabiam ja i moja rodzina na tym biznesie spore pieniądze, ale przecież za coś musimy żyć. Papierki do wglądu , bo prawo to przewiduje i jak ludzie chcą to niech mu całe swoje majątki zapisują , ich sprawa. Ale on po prostu oszukuje i to należy pokazać.
 • @zadziwiony 13:16:41
  Patriotyczne portale tyle razy już się Owsiakiem zajmowały, że każdy ma pojęcie o jego "prawdziwych mechanizmach działania ".
 • @ele 13:09:36
  To tylko się cieszyć, że te zagraniczne dotacje pójdą na sprzęt medyczny w Polskich szpitalach.
 • @ele 13:09:36
  POPISali się . Pozdrawiam. http://jastrzabpost.pl/newsy/wiemy-czy-andrzej-duda-wsparl-w-tym-roku-wosp_465103.html
 • Owsik
  Zakładam, że poważni ludzie, myślący, w zasadzie od pierwszej "orkiestry" kapneli się, czym jest ta impreza. Za komuny zadaniem Owsika było rozbijanie Pomarańczowej Alternatywy, za 3RP zagospodarowanie młodych, a tymczasem WSI z Chazarstwem z KOR mogła sobie spokojnie rozkrasć Polskę. Także Owsik był takim wentylem , jednym z wielu.
  Inna sprawa, że ten cały Matka Kurka też jest zadaniowany, kiedyś za PO, teraz za PIS. 0 zaufania do tej postaci, co to chwaliła się, że nie płakał po Chórze Aleksandrowa, widać że gnida bez empatii
 • No to podpisywać!
  https://zapodaj.net/87c9c94f76487.jpg.html

  pisirek.jpg
 • Miałkie zarzuty i ciągle ten sam oskarżający.
  To mi przypomina techniki unicestwiania Leppera (oskarżenie o przestępstwa wszelakie w tym molestowanie seksualne, łamanie prawa itp)

  To klasyczne polityczne ataki.

  Żenujący poziom.
  Zresztą teraz na takim właśnie poziomie rozmawiają ze sobą byli kumple z solidarności czyli PO i PIS.
  Wstyd i żenada.
 • Autor
  Srednio z dzialalnosci duzych organizacji "charytatywnych" 20-40 % to koszty i zyski organizatorow(przegladalem dane z UK) dlatego trudno je nazwac charytatywnymi jezeli juz to quazi-charytatywne.
  Ale po namysle uwazam ze jezeli ludzie maja swiadomosc tego(chyba ze organizatorzy perfidnie oszukuja) i nadal daja na ich dzialalnosc to akceptuje to -jak niebotyczne pensje sportowcow za bilety i inne dodatki od kibicow i sponsorow.
 • @Oscar 18:35:42
  Podoba mi się rozwiązanie w Stanach Zjednoczonych. Żadne żebraniny w miejscach publicznych, łażenie po miejscowościach i napastowanie ludzi aby dawali pieniądze. W skupiskach handlowych wszędzie są napisy, że wszelki handel oraz żebranina na terenie tego kompleksu oraz parkingach jest prawnie zabroniona. Jedynie w okresie świąt Bożego Narodzenia za zezwoleniem odbywa się zbiórka pieniędzy ale czynią to umundurowani wolontariusze Armii Zbawienia (Salvation Army). W miesiącu maju przed "Memorial day" takie zezwolenie także dostają weterani wojskowi. Czasami w miejscu zamieszkania o takie zezwolenie mogą starać się skauci, lokalne szkolne zespoły sportowe oraz strażacy ale pod ich remizą gdzie rezydują. Jeśli zbiórka pieniędzy odbywa się pod sklepem to także zgodę musi wyrazić właściciel danego sklepu pod którym to się odbywa. I żadnych napastowań z podtykaniem puszek pod nos przechodzących. Stoją spokojnie z boku wejść z napisem obwieszczającym na jaki cel ta zbiórka i kto ma życzenie do nich podchodzi. Złamanie tych ustaleń wiąże się z interwencją lokalnej policji oraz cofnięciem zezwolenia. W innym czasie żebraniny się nie spotyka a jeśli ktoś chce im dawać pieniądze to musi się udać do lokali gdzie urzędują. Owsiak ma lokal w Młynie i tam wszyscy ci co go popierają niech mu przesyłają pieniądze utrzymując nieroba. Dodam także, że wszelkiego tego typu dziadostwo jest zabronione wokół miejsc modlitw i to różnych wyznań oraz na boiskach i stadionach sportowych. - Odpowiednią ustawę uchwalić i tak się skończy z owsiakową żebraniną i samo to się rozleci.
 • @Oscar 18:35:42
  No, ładny ten twój autorytet. Facet z wieloma wyrokami autorytetem. Ale chyba ogólna myśl jest prawdziwa. Oni wykorzystują ostatnie chwile, kiedy wiedza o ich 'ostatnim, pozostającym w dyspozycji' autorytecie nie jest jeszcze wiedzą powszechną. Pozostali są już dość kompletnie zaorani. Mają obie stopy i kolana przestrzelone, gdyż jakoś tak się poskładało, że sami w świetle jupiterów dali popisy swojej klapy. A Owsiak jest taki sam, a nawet w sumie chyba gorszy, ale on pomimo wielu trafień jeszcze ostatkami dryfuje. I w ten sposób stał się ich ostoją - długo czekałem na takie czasy. Owsik to resortowe dziecko!
  http://m.niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu
  Czy wymiar sprawiedliwości sprawdzi przepływy jakie idą z WOSP do prywatnych firm Owsiaka?
 • @Oscar 18:35:42
  Widzę jak trudno przekonać zaczadzonego ale ; gdyby Owsiak nie "kupił" tego sprzętu zostałby on kupiony i tak przez szpitale ale kosztowałoby to dużo mniej i dużo mniej kosztowałaby szpitale eksploatacja tego sprzętu. Jak idziesz salonu samochodowego i chcesz kupić kilka samochodów dla instytucji to nie krzyczysz na wejściu ile masz pieniędzy... a jeszcze sprzedawca od razu zaproponuje pod stołem kasę dla ciebie (nie dla instytucji dla której kupujesz). Szpital żeby kupić cokolwiek musi przeprowadzić przetarg "na zamówienie publiczne" którego zasady są przejrzyste i podlegają zaskarżeniu - a Owsiak? kto słyszał jak wyglądają u niego przetargi? Dawniej ustalano ile sztuk sprzętu konkretnego producenta będzie kupione zanim rozpoczęła się akcja zbierania. A najlepsi są ci jego pomocnicy lekarze/lobbyści firm którzy wybierali jaki sprzęt będzie kupiony - na pewno dbali o interes szpitali :) Tak, tak gdyby nie Owsiak to w Polsce w ogóle by się nie leczyło dzieci :):):) Pamiętaj, że te dzieci uratowali bezimienni Polacy, którzy dali datki na ten sprzęt i to Im winieneś podziękować. Sprzęt jest nadal własnością Owsiakowego Melona lub Mrówki Całej i to te firmy naliczają go w koszty a szpitalom jest on tylko użyczany!!!. Czy masz wiedzę ile na sprzęt, który uratował te dzieci dał Owsik i o ile dał jakąkolwiek złotówkę? Nie spodziewam się zrozumienia od Ciebie bo tacy są odporni na wiedzę. A ty w to wierzysz, bo na sprzęcie było serduszko? Sprzet kupił szpital, a Owsiak kupowal drobnicę, łóżka, materace i tyle tego. Dlaczego Owsiak nie okazał sądowi ksiąg rachunkowych, co i gdzie i na co poszły miliony? no pomyśl. Z ostatnich 2 lat gdzieś poszło 100 mln, bo Owsiak rozliczył 24 mln własnie za łóżka. Sami lekarze i pielegniarki opowiadały jak Owsiak kazał naklejać na ich sprzęt serduszka. Dla mnie to jest oszust, którego rozliczymy.
 • @zadziwiony 13:16:41
  Owsiak zbiera przede wszystkim sobie i rodzinie, co m-c pobierają po 15-20 tysiaków, zbudowali swój majątek na krzywdzie ludzkiej i to skończy się dla całej haniebnej owsiakowej rodzinki strasznie, bo sprawiedliwość dotknie ich prosto z niebios, oby tylko szybko. Owsiak podobnie jak cygan w dużym miescie wysyła dzieci pod kosciół zeby zbierały dla niego pieniadze. Cygana i wykorzystywane brudne cyganiatka nazywa sie zebractwem i dla poprawnosci wysyła sie je do Caritasu po pomoc społeczna ale Owsiaka tez cygana z komunistycznym rodowodem synem milicjanta i czyste dzieci polskie nazywa sie dobroczynnościa mimo że polski cygan o nazwisku Owsiak nabija swoja prywatną kieszeń.skonczyła się era propagandy urbana,również konczy sie era złodziejstwa pod nazwa wielkiej pomocy chyba, że odczytamy to prawidłowo, że to jest wielka pomoc złodziejowi owsiakowi.
 • @programista 13:23:51
  Pielęgniarka: "Owsiak powiedział, że da nam igły, potrzebne nam, ale pod warunkiem, że na sprzęcie zakupionym przez szpital nakleimy serduszka'. Naiwniaku, Owsiak z zoną i całą rodzina pobierają co miesiąc po 20 tysięcy zł, i to jest udowodnione, wiec nie siej tu kołchoźnianej propagandy o uczciwości Owsika, bo ośmieszasz się.
 • @programista 13:22:42
  Na szczęście ogłupieńców coraz mniej. Koszty tej żebraniny pokrywa każdy podatnik. Gmina, powiat zamiast na "akcję owsiaka" 30-50 tysięcy, niech je da swojemu szpitalowi.
 • @programista 13:23:51
  To jeszcze trochę liczb:
  - w 25 lat Owsiak zebrał łącznie ok . 800 000 000 zł.
  - w 1 rok Tusk ukradł z OFE ponad 120 000 000 000 zł
  Gdyby z tych 120 miliardów wykorzystać na "sprzęt medyczny" owe 800 milionów Owsiaka, to Owsiak nie musiałby zbierać. Bo z tych pieniędzy w OFE pozostałoby 119 200 000 000 zł.
  To pokazuje skalę manipulacji wszystkich przedPiSowskich nieRządów!!! Dodajmy dla POniektórych, że te 120 miliardów zostały ukradzione każdemu z nas, bo tyle wyciągnęli z naszych kieszeni na składki.
 • @Oscar 18:35:42
  1. Gdyby J.Owsiak nie przegrał kilku procesów w związku z niejasnościami w finansach WOŚP, to może ta instytucja by przetrwała. Ale księgowość jest utajniana. Jak mówi przysłowie "NA ZŁODZIEJU czapka gore".
  2. Gdyby J.Owsiak rozliczał się z każdej złotówki, to może uwierzyłbym, że on taki filantrop. Ale oczy mamy mydlone, że tyle sprzętu medycznego zostało kupione dla chorych dzieci i starców.
  Jak mówił Stefan Kisielewski "Socjalizm dzielnie walczy z problemami nieznanymi w innych systemach." Podobnie na to samo jest chora Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej racja istnienia wynika z biedy społeczeństwa polskiego i słabości państwa. Czyli spadku po tzw. komunie. Krótko mówiąc: państwo (konkretnie ministerstwo zdrowia) jest biedne bo łupi biednych obywateli. I wtedy wkracza wielki dobroczyńca Jerzy Owsiak i zbiera dodatkową daninę od obywateli. Odpowiednia otoczka propagandowo-medialna ogłupia ludzi, wykorzystując ich dobroć i pozytywne emocje. Ale w praktyce to jest manipulacja. A J.Owsiak tworzy dwie fundacje, które obsługują WOŚP, dają utrzymanie jemu, jego rodzinie i partnerowi jego córki. I przy okazji załatwiane są różne geszefty: finansowani są różni biznesmeni (od sprzętu medycznego też), przy okazji Przystanek Woodstock. i nie wiadomo co jeszcze, bo nawet Sądom Owsiak ksiąg finansowych nie udostępnił. Jak nie ma rozliczenia finansowego fundacji, to znaczy, że jakaś kasa została skręcona. A nawet jakaś kasa została wyprana. Czytam tutaj kilka wpisów pieniących się, że złości na "obrazę majestatu" Owsiaka. Tak samo pienią się na Kaczyńskiego bo on dyktator, obalacz demokracji i w ogóle zły jest. A to ten sam typ pożytecznego idiotyzmu. Tak samo dzieci z puszkami są wykorzystywane jak kiedyś harcerze i uczniowie zbierający stonkę, którą źli imperialiści rzekomo zrzucali. A to gospodarka socjalistyczna nie była w stanie ochronić systemowo upraw.
 • @programista 13:22:42
  Zwolennicy Owsiaka stosują cały czas ten tani szantaż moralny, że jakoby zbiórka jest w końcu przeznaczana (częściowo - nie dodają) na sprzęt medyczny, chore dzieci itp. W ten altruistyczny sposób chcą uciszać przeciwników Owsiaka. Dajcie sobie spokój szantażyści!!!
  I odpieprzcie się od cudzych pieniędzy! Ze swoimi możecie robić, co chcecie. Możecie przekazać Owsiakowi cały swój majątek - nic mnie to nie obchodzi. I nie życzę sobie, aby mnie ktoś pouczał, co mam robić z własnymi pieniędzmi. Róbta co chceta - chceta to dawajta, nie chceta to nie dawajta. A telewizja, urzędnicy itp nie mają chyba obowiązku ustawowego popierania zbiórek Owsiaka?
 • @programista 13:23:51
  Udowadniasz jednak, że nie bardzo umiesz dodawać. Większa kasa bo w tym roku nie uda się ZAJUMAĆ paru milionów bo US patrzy na łapy, media patrzą na łapy, ten "komunistyczny" PiS patrzy na łapy i wszyscy oczekują rozliczeń. I jasne jak słońce, że WOŚP zanotuje rekord, natomiast Złoty Melon i Mrówka Cała obejdą się smakiem. Spoko - odbiją sobie w przyszłym roku. Teraz Owsik pokaże księgi i powie - "paczta i czytajta jakim kryształowy jezd, a PiS-iory się przypieprzają i ten od Kurki - jak mu tam - ooo - Wielgus czy jakoś tak".
  Ten rok będzie bardzo przejrzyście i pokazowo rozliczony. I dlatego już rekordzik a do końca liczenia kasiory sporo czasu. A mnie interesuję ostatnich 5 lat rozliczeń. Więcej mógłbym nie strawić w spokoju w miarę względnym.
 • @zbig71 15:46:28
  Każda refleksyjna osoba wie, że istnieje wielu psychopatów, którzy potrafią wykorzystywać dobre serca innych osób. To są oszuści ludzie bezwzględni. Wilki w owczej skórze. Podpierając się piękną ideą naciągają ludzi, oszukują ich. To jest perfidia najwyższych lotów. Bogacenie się w obrzydliwy sposób polegający na żerowaniu na uczuciach rodziców chorych dzieci. To jest udawanie bezinteresowności a tak naprawdę dbanie o własne przyziemne interesy. Najgorszy sort ludzi! W ten sposób powstał najgorszy system totalitarny: komunizm.
 • @programista 13:23:51
  To ty się ogarnij i zacznij myśleć zanim zaczniesz te swoje bzdury wypisywać, bo co po sprzęcie kiedy nie ma kasy na opiekę i nie ma lekarzy bo wyjeżdżają za kasą za granicę. Kasa zebrana przez Owsiaka systemu nie uzdrowi, ale na pewno zapewnia jemu i jego rodzinie dostatnie życie i zapewnia to od 25 lat. Pierwszy zakupiony przez WOŚP sprzęt już się zamortyzował a dostępność do leczenia w służbie zdrowia coraz gorsza.
 • @zbig71 15:46:28
  Owsiak jako jeden z najlepszych polskich biznesmenów, na pewno przejdzie do historii. Jego orkiestra jest wspaniale rozwiniętym biznesem, który daje wysokie profity jego rodzinie i ludziom, których on wybrał. Jego działalność pokazała Polakom, jacy są dobrzy i ofiarni i na tej bazie kręci się ten doskonały biznes. Owsiak korzysta w sposób umiejętny z przepisów ustawy, która daje możliwość rozliczania kosztów utrzymania fundacji - w wysokości 8% i 20%.Im więcej się zbierze, tym więcej się ma dla siebie.Nie wiem, po co Owsiakowi dodatkowe około orkiestrowe firmy jak jakiś melon(chyba złoty), czy jakaś mrówka. To nie jest tak popularne w przekazie medialnym jak sama Orkiestra, ale po coś to jest - może ktoś zapyta - po co. No i ci, którzy pytają, są obecnie uważani za wrogów Owsiaka. A pytanie jest proste- po co rozksięgowywać darowizny zbierane na orkiestrę - zwykle robi się takie księgowe manewry, żeby coś ukryć, zachachmęcić, uciec z dochodami. Owsiak, to wielki biznes, a nie święte przedsięwzięcie świętego Owsiaka. Przy skrajnym potraktowaniu przez niechętnych mu ludzi, to jest zgodne z prawem, ale darmowe wykorzystanie pracy i siły tysięcy ludzi, w celu osiągnięcia również własnych korzyści. Nie od dziś wiadomo iż to samorządy wkładają kilkadziesiąt milionów aby owsik ubierał 30 milionów. Dać mu Nobla za umiejętne robienie ludzi w barana. Mam nadzieje, że w końcu prokuratura i US rozliczy te i wszystkie inne kanalie, które żerowały na szlachetnych uczuciach Polaków.
 • @programista 11:57:43
  Problem jest w tym, że tak naprawdę to nie wiemy ile Owsiak przekazuje na zakup sprzętu a ile skręca dla siebie bo nie chce ujawnić dokumentów księgowych. Dla mnie to on jest tylko cwaniakiem, który wykorzystał sytuację i dzieci jak tu ktoś napisał, że cyganie też wykorzystują dzieci. Poza tym to dawno jest udowodnione, że żebranie na ulicy przynosi większy dochód jak marna robota.
 • @@@!!
  Skandale Owsiaka i WOŚP.. Bloger Piotr Wielgucki znany jako MatkaKurka demaskuje nieprawidłowości związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Poniżej ostatni z jego artykułów w sprawie (za portal kontrowersje.net) Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, że Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza. Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ "małej" korekcie" "Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci". Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, "Złotego Melona", "Mrówki Całej" i "Jasnej Sprawy". Całość ze zdjęciami wykresami http://aferyprawa.eu/Afery/Skandale-Owsiaka-i-WOSP
 • @kula Lis 66 19:37:46 cd..1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/nfzwosp.png Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.
 • @kula Lis 66 19:37:46 2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/zarobki.png
 • @kula Lis 66 19:37:46 Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP
  http://kontrowersje.net/foto/wypows.png
 • @kula Lis 66 19:37:46 Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP
  http://kontrowersje.net/foto/umowa%20odzi.png
 • @kula Lis 66 19:37:46 Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/zaroblid.png
 • @kula Lis 66 19:37:46 Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”
  http://kontrowersje.net/foto/wyp%20lid.png
 • @kula Lis 66 19:37:46
  Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych. http://kontrowersje.net/foto/mrowkawosp2.png
 • @kula Lis 66 19:37:46
  5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:
  a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i miasteczek. http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/gdansk.png b. Budżetowa kieszeń podatnika.
  Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
  Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
  Bizantyjskie przygody "Jurka" - godzina lotu F16, 20 000 złotych.


  c. Abonamentowa kieszeń podatnika.
  Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.
  Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h, łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.
  Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650
  Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 • @kula Lis 66 19:37:46
  10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
  W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.
  W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku. http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/wodstoc1prc.png
 • @kula Lis 66 19:37:46
  11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)
  Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:
  W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia zbiórki oraz środków uzyskanych poza wymogami ustawy z dnia 15 marca 1933 o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.
  12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
  "Mieszkanie w bloku" to połączone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gotówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.
 • @kula Lis 66 20:01:56
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/apartament.jpg http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/apartament2.jpg Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.
  Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.
 • @kula Lis 66 20:01:56
  http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/dominikanska.jpg http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/szadowo_0.jpg http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/szadowo2.jpg
 • @kula Lis 66 20:01:56
  Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.
  Autor: ADMIN Więcej: http://serwis21.blogspot.com/2017/01/do-puszki-owsiaka-12-groszy-tylko-nie.html
 • ???
  Co za bestia !!!

  agentów powysyłał do szpitali i wszędzie ponalepiali te wlepki z informacją o darowiźnie sprzętu.
 • @@@! poza tematem.Ważne!
  Czytać piątkową Warszawską Gazetę! Będzie o tym jak nameter, 5peron, etc.. Kopacz i 2 gen. policji kryło syna jej szwagra Kopacz, mordercy 18 latki sprzed 18 lat. Oj będzie chyba jazda po Kopaczce bez trzymanki. Ci generałowie mają być aresztowani.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031