Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
959 postów 785 komentarzy

Protest pod ambasadą USA w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

12.01.2017 odbył się protest pod ambasadą USA, w miejscu gdzie zapadają decyzje dotyczące polskiej polityki, w tym także o tym, czy i na jakich prawach mogą w Polsce stacjonować obce wojska.

 

Partia Zmiana na proteście

https://www.youtube.com/watch?v=FAL8bulOTAg    


    

Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) – Amerykanie to neo konserwatyści

https://www.youtube.com/watch?v=qHrfohLHs3Y

 

Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) na proteście

https://www.youtube.com/watch?v=QVqJyyfCDZc

 

Eugeniusz Sendecki na proteście

 https://www.youtube.com/watch?v=SzHZMBfF-Y8

 

 

KOMENTARZE

 • @
  W niedzielę 15.01.2017 o godz. 15.00 w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbędzie się następny protest.
 • @ewinia 11:03:57
  Pismo „The Week” opowiedziało o słabych miejscach amerykańskich sił zbrojnych...Niezwyciężoność amerykańskich sił zbrojnych to mit, który uda się rozwiać zapewne dowolnemu, wystarczająco „mądremu i śmiałemu” przeciwnikowi, pisze czasopismo „The Week”. Według słów autora artykułu, podobnie, jak Francja uważana była za niezwyciężoną do momentu wtargnięcia do niej nazistów podczas II WŚ, tak samo USA, które zdobyły podobną reputację, mogą ją stracić powodu szeregu różnych problemów. Po pierwsze, USA budują zbyt wiele lotniskowców, nie zwracając uwagi na to, że sposób prowadzenia działań wojennych z ich pomocą nie zmieniał się od połowy XX wieku, podczas gdy technologie, przeciwnie, nie stoją w miejscu. „Do niedawana przewaga Stanów Zjednoczonych w kwestii lotniskowców oznaczała, że wszelka próba, na przykład Chin okupować Tajwan, wydawałaby się szaleństwem. Teraz wydaje się to nieomal zaproszeniem: Chiny ze swoimi przeciwokrętowymi pociskami balistycznymi mogą zatopić połowę floty Stanów Zjednoczonych zanim one zdołają zbliżyć się do wyspy” głosi artykuł. Po drugie, Rosja i Chiny doganiają USA pod względem tego, co dotyczy myśliwców typu stealth. Mowa o własnych samolotach i technologiach pozwalających rozpoznawać amerykańskie samoloty. Od początku lat 90-ych lotnictwo Stanów Zjednoczonych skoncentrowało się na technologiach stealth jako na głównym sposobie zdobycia przewagi nad przeciwnikiem. Jednak teraz potrzebuje ono czegoś innego, stwierdza autor. Po trzecie, koncepcji tzw. wojny sieciowej (Network-Centric Warfare) nie udało się zrealizować tak, jak chcieli tego amerykańscy stratedzy. W jej ramach wszyscy uczestnicy działań bojowych są związani ze sobą za pomocą sieci, co pozwala szybciej orientować się w sytuacji zarówno dowódcom, jak i jednostkom bojowym. Podczas wojny w Iraku ten system pracował wadliwie. „Być może, te zakłócenia były oczekiwane. A może być, że to przykład skłonności Pentagonu, aby w okresie pokoju podpisać kontrakt na produkcję drogich, ambitnych technologii, które nie działają” – zastanawia się autor. Według jego słów, jeśli ma on rację w choćby jednym z punktów, to oznacza to, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych są podatne na niszczące ataki tak samo, jak Francja w 1940 roku. „I jeśli ja to wiem, to z pewnością wie to również Moskwa i Pekin” – stwierdza autor.

  Ps...
 • Obdarzeni „zewnętrznymi oznakami władzy”
  .
  - https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

  są jedynie realizatorami zadań, „protest pod ambasadą USA, w miejscu gdzie zapadają decyzje dotyczące polskiej polityki ”, należy dodać, że w czasie PRL, faza późniejsza, mieli „obdarzeni” prawdopodobnie więcej do powiedzenia, niż dziś, bo siła okupanta była wyraźnie słabsza.

  Jest do przyjęcia, że grupa „ZMIANA” jest nie tylko inspirowana ale też finansowana przez służby specjalne, być może Rosji, choć niekoniecznie, jak nas Chomsky poucza:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  ale zamknięcie Piskorskiego do więzienia za szpiegostwo jest już znamienne, równie dobrze trzeba by zamknąć panią premier, wyszkoloną przez wywiad USA i przez ambasadę USA obdarzoną „zewnętrznymi oznakami władzy”, jak również jej rządową świtę i całe towarzystwo wzajemnej adoracji nie tylko PiSu ale CAŁEGO PO.PiSu demokracji.

  Pomimo zabiegów wywiadu USA i innych nie udało się zmobilizować nawet połowy wyborców, aby dać ich wybrańcom legitymację do reprezentacji Polaków, jak zresztą od wielu kadencji.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Mającym wątpliwości przypomina się historię sprzed lat p.t. „PiS może tylko przy udziale USA  ”

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/pis-moze-tylko-przy-udziale-usa.html

  Być może, że członkowie rządu w Warszawie mają swobodę decydować o tym, kiedy wolno im iść się wysikać, ale chyba na tym kończy się ich swoboda decyzji wobec poleceń służb ich nadzorujących. Nie dziwmy się wszakże, także kanclerka RFN jest sale przez NSA inwigilowana, aby nie zrobiła jakiegoś głupstwa, to co dopiero takie błazny warszawskie.
 • Ujęć sprzed ambasady USA w Warszawie
  .
  @Laznik 13:18:23

  co prawda na Zachodzie nie pokazano, za to pod tytułem
  "Serdeczne powitanie dla żołnierzy USA w Polsce"

  - http://video.tagesspiegel.de/herzliches-willkommen-fur-us-soldaten-in-polen.html

  Komntarz zbędny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031